Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Дайте мнение

HegeJl4o снимка HegeJl4o 02 май 2008 - 18:10

Колеги от 15" сега съм на 17" да мина ли един стенд да видят дали сичко ще е наред с тея джанти и с гуми дали няма да има някакво износване странично знам ли
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 02 май 2008 - 18:30

Ако не е износвала гуми няма нужда.
Отговори

JD_ снимка JD_ 02 май 2008 - 18:35

за десет лева няма какво да се чудиш. отиди на диагностика такмо ще ти проверят цялата ходова част и поне ще си спокоен :)
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 02 май 2008 - 18:48

Десет лева беше миналия век.Но според мене ако колата е вървяла нормално по добре да не му я барат.При скорост от 80 километра на равен път като пуснеш волана колата трябва да върви направо.
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 02 май 2008 - 18:54

 rosko11, на May 2 2008, 07:48 PM, каза:

Десет лева беше миналия век.Но според мене ако колата е вървяла нормално по добре да не му я барат.При скорост от 80 километра на равен път като пуснеш волана колата трябва да върви направо.

И защо точно при 80км. ,че нещо не ми е ясно?
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 02 май 2008 - 19:08

 IVAN-72, на May 2 2008, 07:54 PM, каза:

 rosko11, на May 2 2008, 07:48 PM, каза:

Десет лева беше миналия век.Но според мене ако колата е вървяла нормално по добре да не му я барат.При скорост от 80 километра на равен път като пуснеш волана колата трябва да върви направо.

И защо точно при 80км. ,че нещо не ми е ясно?

Защото колата при по ниска скорост реагира по мудно а при по висока ще се претрепеш приятел.Казал ми го е човек който оправя предници.
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 02 май 2008 - 20:18

 rosko11, на May 2 2008, 08:08 PM, каза:

 IVAN-72, на May 2 2008, 07:54 PM, каза:

 rosko11, на May 2 2008, 07:48 PM, каза:

Десет лева беше миналия век.Но според мене ако колата е вървяла нормално по добре да не му я барат.При скорост от 80 километра на равен път като пуснеш волана колата трябва да върви направо.

И защо точно при 80км. ,че нещо не ми е ясно?

Защото колата при по ниска скорост реагира по мудно а при по висока ще се претрепеш приятел.Казал ми го е човек който оправя предници.

Ами питай го тогава приятел ако примерно имаш разбит накрайник и както ти и казал при 80км.на равен път като пуснеш волана автомобила ще върви ли направо.Ако ти отговори отрицателно-не ходи повече при него за реглаж!!!А ако ти отговори положително това означава ли че всичко по предницата ти е ОК при положение че имаш разбит накрайник?
Поздрави на МАЙСТОРА от мен!!!
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 02 май 2008 - 21:10

Никъде не прочетох за разбит накрайник.
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 02 май 2008 - 21:25

 rosko11, на May 2 2008, 10:10 PM, каза:

Никъде не прочетох за разбит накрайник.

Ами бате какъв е смисъла само да пишем без внимателно да ЧЕТЕМ!!!
Написал съм ПРИМЕРНО ако ти е разбит накрайника!!!
Аз не мога да разбера изобщо защо устояваш позиция от ДУМИТЕ на ЧОВЕК КОЙТО СЕ ЗАНИМАВА С ТОВА както си написал?
Сподели личен опит ,нещо полезно по въпроса прочетено от техническа литература а не само от ДУМИ на НЯКОЙ СИ КОЙТО СЕ ЗАНИМАВА С ТОВА!!!
Отговори

HegeJl4o снимка HegeJl4o 02 май 2008 - 21:59

 rosko11, на May 2 2008, 07:48 PM, каза:

Десет лева беше миналия век.Но според мене ако колата е вървяла нормално по добре да не му я барат.При скорост от 80 километра на равен път като пуснеш волана колата трябва да върви направо.

При нас в града си е 10 лева от как се помня и още си е толкова само техниката се е проминила сега вече са с лазери,а не с ония важенца кадето опъваха в понеделник отивам да видят какво ще кажат
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 02 май 2008 - 22:17

Ами колега нямам много личен опит,само 31 години съм водач.Ама веднъж ходих на пет места да ми регулират предницата докато въпросния майстор ми я оправи накрая.От тогава го познавам.Нека човека да си провери предницата щом желае.
Отговори

IVAN-72 снимка IVAN-72 02 май 2008 - 22:37

 rosko11, на May 2 2008, 11:17 PM, каза:

Ами колега нямам много личен опит,само 31 години съм водач.Ама веднъж ходих на пет места да ми регулират предницата докато въпросния майстор ми я оправи накрая.От тогава го познавам.Нека човека да си провери предницата щом желае.

:unsure: за стажа като водач!!!
Да в крайна сметка момчето питаше дали да мине стенд-при положение , че със старите джанти е нямал проблеми и ги заменя само с нови по-големи без други интервенции , стенда не е задължителен.Но ако желае - нека да си провери сходимостта.
Отговори

HegeJl4o снимка HegeJl4o 11 май 2008 - 23:36

Колеги днес се позагледах по обстоино от пред няма пробле с гумите обаче от зад има износване на вътрешния ръб на гумите веднага слезнах до до мазето да погледна старите 15-ки който бяха отзад дали има износване и забелязах че и на тях има но савсем леко от там посетих пак стенд и тоя ми каза че няма как да го оправи това защото няма от каде да го коригира
веднага се обърнах към майстори и един ми каза че не е проблем това и може да го оправи много вектри,калибри и астри бил оправял с такъв проблем
обясни ми че на главините подлага някакви втулки за да изправи гумите и да няма износване
мен малко ме самнява как ще определи точно колко да подложи за да се изправят точно малко работа ми се вижда на касмет
дай те мнение за тая работа
ако има друг начин за оправяне на проблема казвайте
П.П.по-окачването няма нищо разбито счупино и тнт
Отговори

Гено снимка Гено 12 май 2008 - 10:10

 HegeJl4o, на May 12 2008, 12:36 AM, каза:

...на главините подлага някакви втулки за да изправи гумите и да няма износване...

а може би има предвид на пружините? Макар че това ще има ефект при независимо окачване. А да не ги караш меки просто гумите?
Отговори

HegeJl4o снимка HegeJl4o 12 май 2008 - 10:39

 Гено, на May 12 2008, 11:10 AM, каза:

 HegeJl4o, на May 12 2008, 12:36 AM, каза:

...на главините подлага някакви втулки за да изправи гумите и да няма износване...

а може би има предвид на пружините? Макар че това ще има ефект при независимо окачване. А да не ги караш меки просто гумите?

Гумите никога неса били меки 2.5
Тя колата е с независимо окачване а за това точно каде да подлага мисля че каза главината но несъм сигорен но имах предвид че дали това с подлагане кадето и да е ще има ли някакъв ефект ???
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg