Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

insignia и нейните проблеми

Kovardeil снимка Kovardeil 31 май 2020 - 22:10

Интересни клипове свързани с основни ремонти на Инсигния.
https://youtu.be/ehouWT7DvPI и https://youtu.be/V_XTmHDGo1Q
Отговори

devailo снимка devailo 07 юни 2020 - 14:40

Сега постягам колата и оправям някакви неща които то години влача и разбира се тъкмо си казвам ГОТОВО ще си карам стегнатата количка и ОП нещо ново изкача веднага. Service airbag + иконка на таблото ... светва угасва през няколко секунди и се чуват там 3 или 4те камбанки всеки път като се появи и ме побърква докато карам. От къде да тръгна да му диря решение на проблема? Не можах да хвана някаква точна причина кога се появава , не е точно при друсвания или наклон нагоре или надолу.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 07 юни 2020 - 15:36

Закачи я с нещо да си каже, иначе е трудно. На старите повечето проблеми идваха от куплунзите под седалките за възглавниците и пиропатроните в коланите, не знам при инсигнията дали още е така.
Отговори

vfti снимка vfti 07 юли 2020 - 21:41

Привет и от мен. От октомври 2019г. Имам Инсигния 2014 163к.с. на 105 хил км. купувана от България в космо изпълнение. Много готина количка, харесва ми и нямам никакви забележки. Направих пълно обслужване и частите бяха супер евтини. Смених и уплътнението за маслената помпа, майстора каза че било започнало да се вкоравява, така че добро решение е на 100к км. да се сменя. Сега преди седмица и сложих 4бр. чисто нови амортисьора и колата коренно си промени поведението, макар да не съм забелязвал физически проблеми преди това. Та, така просто минах да се похваля и напиша първо мнение в опел форума. Все още не ми дава да пускам теми в продава, а продавам един брой оригинален преден амортисьор на 5-10хил км. В Булвария струва 360лв., та реших докато си чакам одобрението да драсна тук като цяло.

С какво масло карате айсините, автоматиците? Сложих първа смяна Кастрол 3л. После покарах 3-4хил км. и направих втора смяна с оригинално от Опел, което всъщност влоши работата на автомата и сега докато сменях амортисьорите сложих пак Кастрол 3литра. Къде в София, някой може да ми го смени цялото, че моя майстор може да сменя само по 3литра, а искам да си пазя скоростната кутия. Поздрави на всички.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 08 юли 2020 - 07:06

В София има вече много сервизи където сменят чорбите на автоматиците с машина.
Има в Младост, има и в Дианабад... Във почти всеки квартал има - напиши е гугъл смяна масло автоматик - и ще ти излязат много резултати. Вариант е и Gemini 4 на края на София посока Калотина - едни от първите сервизи за автомати в София, с над 20 години опит, но там е и най дебело като цена
Отговори

vfti снимка vfti 08 юли 2020 - 09:48

Привет, може ли съвет за проверен сервиз. Няма никакъв начин да отида със здравият си автомобил в случаен сервиз в София. Знам, че 90% от сервизите чупят вместо да поправят. Та ще съм благодарен за препоръчан сервиз. Тези, Гемини щом имат 20г. опит като нищо, може да имат голямо текучество на хора и да сблъскам с някой "майстор" на 800лв. заплата. Съжалявам, че съм подозрителен, но факт че такъв ни е пазара в България. Вяра имам само на моя майстор, който от 15г. ми ремонтира всичките коли, но той пък няма оборудването. Благодаря!
Отговори

BOz снимка BOz 09 септември 2020 - 12:28

Да дам и аз малко отчет с проблема в скоростния лост.
Отдавна ми пристигна дръжката на скоростния лост. Изглежда си леко китайско с малко по-остри "зъбчета" на изработката. Сглобката определено не е като на оригиналната. Но за радост отвора се оказа точно 14 мм.
Ето и снимки:

https://lh3.googleus...3-no?authuser=0
Малко снимката лъже с цвета - изглежда черно, а реално е кафеникаво.

Ето и отвора, който е точно 14 мм:
https://lh3.googleus...3-no?authuser=0

Обаче се оказа, че вече има като оригинална част само горното "капаче", което покрива скоростния лост. За хората, които имат проблеми само с неговото разпадане, то може да се замени само то. Купих и такова. Ето и снимки какво представлява оригиналната "част":

https://lh3.googleus...3-no?authuser=0

Показания номер е за тези, които са с "кафяво" табло. Определено не е същото като на оригиналния лост. Новото е някакво по-твърдо, приближаващо се до пластмаса. Подобно на китайския лост, показан на снимката горе.

И накрая да завърша с най-скъпата подгревна свещ в историята ми като притежател на дизелов автомобил. Направо златна:

Тъпияt форум или ми казва, че снимките ми са в невалиден формат, или Forbidden - You don't have permission to access this resource. Малоумна работа.
Мнението беше редактирано от BOz: 09 септември 2020 - 12:42
Отговори

BOz снимка BOz 09 септември 2020 - 12:40

И продължение, че явно като сложиш 4 линка и всичко приключва с функционалността на форума

Номера на оригиналната част:
https://lh3.googleus...3-no?authuser=0

Свещ:
https://lh3.googleus...3-no?authuser=0
Мнението беше редактирано от BOz: 09 септември 2020 - 12:41
Отговори

devailo снимка devailo 09 септември 2020 - 22:08

И аз да ъпдейтна при мен разни нови неща :D онова от което се оплаквам по горе се реши със почистване на някаква клема отдясно на жабката като е отворена вратата се маха капак и така.

Не знам споделях ли че махнах дпф-а и най накрая колата ми спря да пуши покрай турбото. Дано не съм му навредил много на турбото. Доста ме е яд че съм давал стотици левове за чистения на този умрял дпф. Не знам толкова ли да е бил зле, или да е имало и друг проблем с комбо със дпф-а. Защото гледам и коли на много повече от 170 000 км да нямат чак такива драми с дпф-а. Също четох по английските форуми че средно 150 000 км и сменят дпф. Не знам къде е истината.
Отговори

devailo снимка devailo 29 октомври 2020 - 20:27

Така, наближава и момента да оправям следващото нещо което отлагам от години. При неравности като е студено и има някавко скърцане по предницата много дразнещо. На 2 сервиза вече ми казват луфт в хидравлична рейка , омаслено, и какво точно беше.. тампони ли казаха че понеже са омаслени и се повреждат и те скърцат . Та препоръчайте къде да го оправя това ? Директно на рейкаджии ли да ходя или ? и на 2те места ми казаха нещо от сорта на 200 лв монтаж демонтаж + около 50 лв за тампони и биалети + 200 до 300 лв на хората които правят рейки като им го пратят. Това нормално ли е много ли е ?Хидравличната течност ми е на MIN сега. Ако реша да го поотложа още малко ремонта, каква хидравлична течност да долея ? Благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от devailo: 29 октомври 2020 - 20:28
Отговори

devailo снимка devailo 24 ноември 2020 - 20:43

Малко сам си пиша ама .. преди да ида до някой сервиз да си питам тук. От години всяка година точно покрай морските отпуски или по време на тях ми се откъртва пластмасата под двигателя, ходя някъде да я закачат и така се повтаря всяка година 4 години. Това лято на магистралата това просто отлетя , и месеци по късно още една част увисна под колата и се влачеше и удряше тежко по легнали полицаи. Доизкъртих го и докато се наканя да взема нова пластмаса да сложа там забеляазх че има лек тече на масло .. Поствам картинки , от горе снимам едно което ми изглежда като виновника но не знам какво е , но отдолу погледнато малко не пасва мястото, освен ако не се стича настрани или не съм бил паркирал по напред предните дни.

https://imgur.com/a/7BQ6LxZ
Отговори

BOz снимка BOz 26 ноември 2020 - 11:47

Качи колата по-добре на подемник и виж по-точно от къде тече. Вариантите са да капе отгоре от хидравличната течност (споменаваш, че ти е на мин (налей някаква каквато и да е, която отговаря на Dexron VI)), ама така ми се струва да е по-вляво теча.
Ако е така друг вариант е да тече от охлаждането на скоростната кутия, ако е автомат.
Мнението беше редактирано от BOz: 26 ноември 2020 - 11:48
Отговори

Eccotec80 снимка Eccotec80 26 ноември 2020 - 13:50

Колеги отскоро имам insignia 1.8 140 коня бензин предстои ми смяна на маслото досега съм доволен от Elf на други коли какво масло ще ми препоръчате.
Отговори

Mario.Kamenov снимка Mario.Kamenov 27 ноември 2020 - 13:38

Здравейте, искам да попитам за Инсигния 2012 2.0 CDTI 131 к.с. според вас трябва ли да се сменя уплътнението на маслената помпа, или това си важи за всички дизел версии. От няколко места вече чувам, че това реално било при двигателите с 160 к.с. Моля ако има някой с опит да каже. Благодаря.
Мнението беше редактирано от Mario.Kamenov: 27 ноември 2020 - 13:39
Отговори

Bareto снимка Bareto 27 ноември 2020 - 14:11

 Eccotec80, на 26 ноември 2020 - 13:50, каза:

Колеги отскоро имам insignia 1.8 140 коня бензин предстои ми смяна на маслото досега съм доволен от Elf на други коли какво масло ще ми препоръчате.

Не е точното място за питането, иначе по този въпрос няма да получиш еднозначен отговор, аз мога само да ти препоръчвам качествено масло, одобрено от Опел/GM отговарящо на класификацията GM-LL-A-025 или Dexos1. Ето две теми за моторните масла, ако ти се чете:
https://www.opelclub...0
https://www.opelclub...0
Мнението беше редактирано от Bareto: 27 ноември 2020 - 14:15
Отговори

BOz снимка BOz 27 ноември 2020 - 16:59

 Mario.Kamenov, на 27 ноември 2020 - 13:38, каза:

Здравейте, искам да попитам за Инсигния 2012 2.0 CDTI 131 к.с. според вас трябва ли да се сменя уплътнението на маслената помпа, или това си важи за всички дизел версии. От няколко места вече чувам, че това реално било при двигателите с 160 к.с. Моля ако има някой с опит да каже. Благодаря.

Трябва да го смениш.
Отговори

devailo снимка devailo 27 ноември 2020 - 22:31

 BOz, на 26 ноември 2020 - 11:47, каза:

Качи колата по-добре на подемник и виж по-точно от къде тече. Вариантите са да капе отгоре от хидравличната течност (споменаваш, че ти е на мин (налей някаква каквато и да е, която отговаря на Dexron VI)), ама така ми се струва да е по-вляво теча.
Ако е така друг вариант е да тече от охлаждането на скоростната кутия, ако е автомат.


Хидравличното масло е синтетично и червено нали така? Че не съм сигурен и като потвърдим ще взема и ще долея и ще гледам по скоро да го разкарам проблема. Като гледам по английски форуми че го сменят това масло през 2 години а моето може би никога не е сменяно и като гледам как старо такова хидравлично масло е черно , като нищо и от него да си капе по земята.
Отговори

Eccotec80 снимка Eccotec80 28 ноември 2020 - 13:32

Може и повече от две години да изкара просто го гледаи от време на време но твоето щом е черно сигурно е това с което е излязла от завода смени го за да си нямаш после ядове заради него.
Отговори

devailo снимка devailo 01 декември 2020 - 10:24

Ок, доливам го докато не се опарви проблема изцяло със Някакъв Dexron 6 червен синтетичен. Кората под двигателя която ми се разпада от години също ще поръчвам и ще сменям . Дали има разлика между вариант за хечбек и за седан? В цената има двойна разлаика :D ама не виждам логика да има разлика в кората или монтажа и . Аз съм със седан и за седан е 120 лв а за хечбек 60 лв.
Отговори

todo1 снимка todo1 26 март 2021 - 10:32

Здравейте,
отскоро отново започна да ми изписва "low oil pressure" сутрин като запаля колата.
Предния път, преди 2 години (15-20 хиляди километра), след като я сменихме и всичко заспа.

Сега ако е по-топло +12 градуса и нагоре, като че ли не го изписва...
И забелязах следното нещо:
Сутрин ако проверя маслото преди да запаля е на максимум, като запаля и ако изгася след 10-15 секунди при проверка маслото е на минимум?!?
Чува се и едно тракане първите 5-6 секунди, което утихва след това.
Отново сменихме прословутата гумичка вчера, но няма промяна!

Маслена помпа и гарнитурата ѝ не съм сменял досега, колата е на около 200 000 км пробег.
Възможно ли е от нея да идва проблема?
Да няма някакъв клапан на масления филтър който да не държи?!?
И маслото да се изтича към картера през нощта?
Пак казвам, изписва "low oil pressure" само сутрин, след това през деня няма ядове.

Някакви предположения? Всякакви насоки са добре дошли!

Благодаря ви предварително!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg