Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

катализатор и масло

Hanibal снимка Hanibal 27 юли 2020 - 09:26

Привет ,колеги!:)

Темата я пускам тука, защото са два различни въпроса(предполагaм)
Колата е тази от профила Астра J,1,6 116 к.с.
От 3 седмици има АГУ Prins и при монтирането на уредбата газаджията ми каза , че е много вероятно катализатора да ми е запушен,защото не било плавно ускорението,уж трябвало да се провери в сервиз ама преди да се набия с няколко стотин евро, се допитвам до вас>Сутрин като я запаля на бензин и и като тръгна почти веднага сякаш не реагира на педала на газта ....натискам и все едно се замисля и чак тогава почва да ускорява..говоря дори за първа скорсот...като загрее никакква разлика не усещам между бензин и газ .
Такъв проблем на студена на бензин имах на клио 2 1,4 16 V 2002 98 коня...беше отдавана ама подобни симптоми студена на бензин все едно не реагира на газ или със секунда/и закъснение.Вече като загреее е уж ок.
Не мсиля ,че е от газовата уредба ..просто преди като беше на бензин и като я запалех винаги винаги изчквах на място около минута и тогава потеглях...все едно е дизел.:)
Напоследък нямам времето да я глезя така и забелязах,че първите 100/200 метра е много спъната ..после се подобрява.
Газаджията ми каза ,че имало доста масло над максимума ...от джамбазина е сменяно..и източи излишното ,че да стане между минимум и максимум ...излишното беше 1,5 л!!!!!!!!!!!!!!!
Та ми каза ,че катализатора можело да е запушен и от повечето масло...трябвало така да покарам и ама повече от 1000 км минах...и това с ускорението ми направи впечатление.
Какво може да е?
вторият ми въпрос е относно маслото...така и така трябва да го сменям... бих искал да е пълна синтетика....знам . че трябва да е 4,5 л за тоя мотор и да е dexos 2 ...каква е разликaта между 10 W 40 и 5 W 30...Koe e по-качествено така да го кажем и ако може марка на напълно синтетично масло да препоръчате подходящ за този мотор.

Благодаря!
Отговори

Dimov снимка Dimov 27 юли 2020 - 15:45

Здрасти
"Забиването" е много възможно да е заради не добре настроен ГИ.ш от където се ошашква на бензин. С корекции по ОБД ли е газовата?
За маслото ми стана интересно... майстора ти да не би случайно да го е мерил на студен двигател? Ако е така - бързо доливай обратно масло, понеже се мери на напълно загрял двигател, 5 мин след като изгасиш. Сутринта на студено ако го провериш е нормално да е един пръст над максимума.
При смяна само пълна синтетика, т.е. 5W..
Има тема за масла, надълго и широко е обсъждано, мнения всякакви.
Мнението беше редактирано от Dimov: 27 юли 2020 - 15:46
Отговори

emoned снимка emoned 27 юли 2020 - 18:44

Здравей. Обезателно послушай колегата Димов, как да си мериш маслото. Напълно прав е. Разликата в нивото на маслото е доста голяма между студен и топъл мотор. И аз съм със същия мотор с газова уредба. И при мен колата се държи по-същия начин. Аз просто свикнах и не ми прави впечетление. Интересното е, че зимата(когато е под 10гр. - стойността е примерна), колата пали и веднага си държи 800об/мин, т.е. липсва авт. смукач(или каквото е там), съответно и веднага да тръгна, не се усеща да е спъната. Ако е по-топло, да кажем около 1 мин. държи 1100об/мин. Тогава наистина е спъната, докато поддържа тези обороти. Това са моите впечатления. В момента е на около 55 000км след монтажа на АГУ.
Не съм забелязал други проблеми. Обаче не съм и убеден, че това е заради газовата. След като я купих веднага и сложих газ и не помня как се държеше само на бензин.

Скоро гледах живите данни и според корекциите - дългосрочна и краткосрочна(май така се казваха) нямам проблем с газоват. И двете корекции бяха около нулата.
Мнението беше редактирано от emoned: 27 юли 2020 - 18:47
Отговори

Hanibal снимка Hanibal 28 юли 2020 - 13:51

Благодаря за отговорите ....относно маслото беше си повече...един приятел инженер го провери ,когато беше загряла и бяхме няколко минути мин в магазина и тогава пак си беше поне един пръст над максимума....освен това беше избило отгоре..поомазала се беше нещо...после като го намалихме стои си винаги посредата между минимум и максимум
така или иначе трябва да го сменя...пълна синтетика ще е то е ясно.
Иначе газовата е тука в немско правена ...близо до Кьолн като казаха ,че и защита на клапаните има..нещо ,което смазвало по-добре...няква течност ,която се купувала от амазон или ибей ми каза майстера...отделно си има резервоарче за нея.
на 3000 км имам преглед при него за газовата ...та ще му споделя размислите и страстите.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg