Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Сериозен проблем с избила свещ

vekarata снимка vekarata 28 юли 2012 - 12:54

Стана голяма беля.На трети целиндър на Зафирата изби свеща.Няма завиване,все едно няма резба.Дръпнаха ме до сервиз и казаха стругаря си знае работата.Цена 300 лв.Причината за случката неизвестна.Скоро проверявах свещите и забелязах,че номер три е хлбава и притегнах.Според вас каква интервенция ще извърши стругаря?Има ли гаранция за нормална работа на двигателя и това което ще прави надежно ли е?Да търся ли друга глава и къде ,ако е необходимо? :sad-smiley-046:
Отговори

Toto2 снимка Toto2 28 юли 2012 - 13:42

Ами ще разпробият отвора за свещта,ще направят резба,после стругаря ще направи втулка,а на нея ще се завива свещта.Мисля,че е надежно,защото едно време правеха такива втулки на някои автомобили,за да ползват свещи с къса,или дълга резба.И не само за това,а и за да може запалването да става във втулката и от там да се пренася в цилиндъра.С такива втулки увеличаваха обема на горивната камера,за по-икономично каране и т.н.Няма място за притеснение,освен цената.Реално погледнато,толкова струва един двигател от моргата.Толкова вземат и за смяна на гарнитура(с частите).Парите са твои-ти решаваш.Поразпитай и на други места.Успех.
Отговори

Huscy снимка Huscy 28 юли 2012 - 13:52

Здравей колега,

Това което ще направи стругаря е че ще ти пренареже резба. На мен скоро ми се наложи интервенция от стругар само дето при мен беше на колектора и ставаше въпрос за скъсан болт на глуха резба (без изход от другия край), но твоя случай е много по-сериозен наистина. Аз лично съм чувал за счупена/скъсана свещ, като парчето остава в блока. На приятел с дизел металната обвивка на подгревната свещ (където е резбата) се отлепи от тялото и свеща излезе но резбата си остана в блока и я махахме с плоска отверка и малко чалъм - но за такова нещо за първи път чувам :blink: Ще питам в понеделник стругаря при който аз ходя за помощ, какво се прави в този случай и ще ти пиша.

С Уважение!
Отговори

детеборе снимка детеборе 28 юли 2012 - 14:03

Aко стругаря е маистор няма да имаш ядове така че....... всичко е късмет.
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 28 юли 2012 - 14:10

Все пак главата се сваля и за сервиз е нормално да ти вземат 300лв по принцип ще сменят една гарнитура за 30лв , на стругаря работата е пак максимум 30-40лв. части под 100лв и труд 200лв.
Мнението беше редактирано от aan_astra: 28 юли 2012 - 14:11
Отговори

vekarata снимка vekarata 28 юли 2012 - 17:58

Благодаря за отговорите.Ще се доверя на сервиза.Значи няма място за притеснения за бъдещи проблеми.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 28 юли 2012 - 18:24

Притеснения трябва да имаш, ако ти кажат на място ще го направим без да сваляме глава, след като ще я свалят това е рутинна работа за тези които правят глави.
Отговори

vekarata снимка vekarata 28 юли 2012 - 18:42

Ще свалят главата.Надявам се всичко да е на ред.
Отговори

ss989 снимка ss989 29 юли 2012 - 16:15

Имах такъв проблем пради време.Взех по голяма свещ от форд сиера 2.0 бензин на стругар ножа резба продухах цилиндъра с компресор и работата стана,без сваляне на глава.Даже продадох колата и още я карат.(само казвам при мен как стана)
Отговори

vekarata снимка vekarata 01 август 2012 - 00:10

 ss989, на 29 юли 2012 - 16:15, каза:

Имах такъв проблем пради време.Взех по голяма свещ от форд сиера 2.0 бензин на стругар ножа резба продухах цилиндъра с компресор и работата стана,без сваляне на глава.Даже продадох колата и още я карат.(само казвам при мен как стана)

Днес взех колата.Двигателя работи нормално и тихо.При палене има само леко просвирване за 1/4 от секундата.Това трябва ли да ме притеснява.Мисля,че ремъка трябва да се оптегне още.Дайте съвет.
Отговори

детеборе снимка детеборе 01 август 2012 - 06:57

Щом е пресвирване значи си закараи колата да ти опънат ремъците.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 01 август 2012 - 08:03

Ако имаш сменен алтернаторен ремък от него е проблема, върха на сладоледа са гейтс ремъци няма свирене няма цигулки няма виолончела. Сипи малко вода на ремъка преди да запалиш сутринта и ако не просвири смени го с гейтс за моята баба е 7 лева бяха ми сложили фленор за 4 и бях цял оркестър я квартал щяха да ме бият сутрин като излизам.
Отговори

vekarata снимка vekarata 06 август 2012 - 19:09

Сагата продължава.Когато запалиха колата и я оставиха да работи на празен ход,след около 3,4 мин.излезе бял пушек все едно съм дизел и замириса на масло.Веднага я изключи и се зачуди какво става.Провери маслото на двигателя и се наложи да долее още 1,5 л.Двигателя събира 3,200л.Каза,че сигурно така съм карал.Тука вече не издържах и се ру азвиках,че имам технически познания.Маслото беше за тяхна сметка.Въздуховода беше в багажника с другите части от двигателя и ми направи впечатление,че краят който се монтира над дроселната клапа от вътре е омаслен.Затегна го със свинска опашка.Не можал да намери скобата.Открих я между резервните седалки.На въпроса:Дай да я сложим скобата,каза,че пластмасовата свинска опашка не е проблем.Сега проблема е следния:Когато сутрин паля колата и карам двигателя е тих и има мощност.След 1,2 км.започва да ръмжи вибрира/педала на гаста,педала на съединителя/и колата става мудна.Липсва въздух за правилен горивен процес.На магистралата при висока скорост всичко се оправя/мощност и двигателя става тих.Колеги къде да търся и как да отстраня проблема.Разхода на гориво се повиши с 30%.Трябва ми майстор който да помогне.Сам не мога да се спрсвя.С инсулт съм и дясната ръка още не може да работи за мое съжаление.Живея в Слънчев бряг и търся помощ възможно най-близко.Ще бъда много благодарен,ако можете да ми помогнете.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 06 август 2012 - 19:19

Имам приятел хотрл в несебър и от него съм чувал, че там 3 кожи дерът. Виж в тази тема за взаимопомощ кой си е дал тела за бургас и района и му звънни за инфо и помощ http://www.opelclub....=1
Отговори

vekarata снимка vekarata 06 август 2012 - 20:07

 swetla777, на 06 август 2012 - 19:19, каза:

Имам приятел хотрл в несебър и от него съм чувал, че там 3 кожи дерът. Виж в тази тема за взаимопомощ кой си е дал тела за бургас и района и му звънни за инфо и помощ http://www.opelclub....=1

Бъди жив и здрав.Много ми помогна.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 07 август 2012 - 07:48

Много се радвам колега, че съм успял да помогна. Тази тема е супер и всеки трябва да си я има принтвана защото закъса ли някъде е незаменима иначе така може да се възползват от твоя проблем и да ти одерат кожата. Браво на създателя от форума на темата.
Отговори

vekarata снимка vekarata 11 март 2019 - 18:49

Привет,колеги! Същата история днес като през 2012 г. Същата свещ отново изби на трети цилиндър. Преплющаваше като набирам от място,малко свистя и успях да се прибера в комплекса. Свалих бобината и гледам свеща се мъдри забита в лулата. Извадих я от гумената пишка. :) Чудех се дали да и навия балена тел,ама разума надделя над замислената простотия. Егати проблема. Веднъж разпробиване и втулка за свещ М 14 и ся ква ли дупка ще трябва да е хич не сващам. Дайте акъл има едни комплекти метчик и втулки дали ще стане. Предполагам,че сегашния отвор на свеща след предишното пробиване е за резба М 16. Кое ще е подходящо без сваляне на глава,че съм хептен окъсан.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 11 март 2019 - 19:45

Търси майстор дето има комплекта който спомена.Ако майстора е добър,може и без сваляне на главата да се справи!
Публикувано изображениеgas station near me open right now
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 март 2019 - 19:47

Не знам какво им е на тия метанови мотори, но на моя авер пак 3-ти цилиндър беше начупил сегментите и бяха запекли до неузнаваемост.

Явно че имаш проблем в тоя цилиндър. Мерил ли си налягане в цилиндрите. Възможно е да имаш яко нагар както на моя авер двигателя и от там на два от цилиндрите налягането беше 17.5 бара.
Мери и гледай хубаво, защото ще продължаваш така със свещите и накрая ще го хвърлиш тоя мотор.
Ако не си сменял дюзи от 60-80 хиляди км, замисли се над това първо и второ ако си - то спомни си какви бяха и само БОШ, никакви китайски по 30 долара, защото не се знае какво и колко гориво пускат за времевия такт и от там много бели.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 март 2019 - 19:52
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 11 март 2019 - 20:45

Втулката от 2012 на място ли е? Ако я няма иди и наври някое криво желязо в дирника на майстора дето е правил главата тогава. За тея втулки има два "чалъма":
- правилният - разпробива се главата, втулката се прави с борд, в отвора на главата се прави отстъп, или фаска, за борда, нарязва се обратна резба и втулката се навива отвътре навън.
- лесният - не се прави резба, главата се нагрява и се набива втулката. След време следва "дум", на двигател на ЗиЛ, сложен на стенд - свещта излетя с гръм, одра скулата на един 17 годишен ученик и се заби в тухлена стена. Момчето живее втори живот...
- прави се нов резба, и се навива по голяма свещ (с по голяма резба), на някой двигатели няма проблем, на други също изплюва след време.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg