Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

олекотения маховик

peponio снимка peponio 27 септември 2007 - 11:30

донесоха ми от немско олекотен маховик за астрата но се чудя какво да го правя...по запознатите биха ли споделили плюсовете и минусите от използването му,трябва ли да се променя и нещо сетъпът по колата за да има някакъв ефект,ако да какво? или може да се бодне само той без да се променя друго :) мислех да пиша в на Хари темата но,тя не е конкретно за това и пуснах нова :) благодаря <_<
Отговори

Harry^racinG снимка Harry^racinG 27 септември 2007 - 11:39

бодваш го и нямаш грижи ,нищо друго не ти трябва .. ако е балансиран и олекотен професионално,а щом ти го носят от чужбина значи е така би трябвало да имаш само + .. или по бързо ускорение,ЛАГ-а в оборотомера намалява .. иначе е доста относително.. в повечето случай ,да не кажа 100 % максималната ти скорост ще падне малко .. та именно това е минуса .. това е моята информация,некой ако има да допълни нещо ..
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 27 септември 2007 - 11:47

И на по-сериозни наклони се усеща разлика - отрицателна като цяло, но пък се подобрява ускорението! ;] По-лесно тръгва с 2 думи ;]
Отговори

peponio снимка peponio 27 септември 2007 - 11:48

правен е в местен сервиз уж качественно...а ако нещо бие леко да кажем какво може да стане...да хвръкне <_<
Отговори

Harry^racinG снимка Harry^racinG 27 септември 2007 - 11:50

няма страшно бре :) ти па че фръкне .. ще фръкне ако са го направили половин кило :)
Отговори

kleyn снимка kleyn 27 септември 2007 - 11:55

на 6 болта е на НЕ-то ,а на ХЕ-то е на 8 да хвръкне незнам ,ама да разбиеш лагери по може,иначе от прекаленото олекотяване на маховика при високиобороти и като изключи отскорост примерно може да ти гасне,просто няма достатъчно противотежест да увлича работата на мотора и той гасне ( но тва е само при прекалено олекотен маховик) иначе ако е пилнат малко мися че няма да имаш такива проблеми.Другото колегите са си го казали по-нагоре.
Отговори

peponio снимка peponio 27 септември 2007 - 12:36

ааа то си е...ло мамата ще помисля още малко и може да го продам :) иначе е за NE и тежи 5.2 кг...май не са го пилили много :)
Отговори

draznitel снимка draznitel 27 септември 2007 - 12:56

Най- много да ти се наложи да смениш притескатела но е малко вероятно, при мен не се наложи такава смяна. Мен ми е най инетересно освен този олекотен маховик друго олекотено имаш ли по двигателя / Колянов вал и примерно шлаифана глава и по висока компресия в горивните камери/ защото е вазможно да се получи едно доста приятно развартане на двигателя но и доста неприятна загуба на максимални километри.
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 27 септември 2007 - 19:44

Колега внимавай с тези домашно олекотени маховици, че много лошо влизат в шофьорската седалка, иначе си е +. а минусите са за дизелаците :)
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 27 септември 2007 - 21:18

Слагай го, изобщо не се замисляй!!!
Отговори

peponio снимка peponio 28 септември 2007 - 00:31

 Moonlord, на Sep 27 2007, 10:18 PM, каза:

Слагай го, изобщо не се замисляй!!!

мбаа виж кво вика Момчи че може да ми мине през топките :sup:
има ли някакъв установен метод за проверка дали е прав или може примерно и на струг да кажем да се провери :)
маховика го донесе един френд от Германия,свален от ударена вектра и го е взел на сляпо защото не е можел да го претегли там...и се оказа че наистина е стърган :) взел го е 25евро и даже има клиенти за него но, аз съм с предимство :)
Отговори

set16v снимка set16v 28 септември 2007 - 00:56

моя е малко под 4кг.. :sup: и сам си го правил аз/хора дето само с тва се занимават/и го търкалям над 4год..,и до сега не ми е паднал в краката,а за максималната скорост...............хахахахах май се вдигна
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 28 септември 2007 - 12:12

 peponio, на Sep 28 2007, 01:31 AM, каза:

 Moonlord, на Sep 27 2007, 10:18 PM, каза:

Слагай го, изобщо не се замисляй!!!

мбаа виж кво вика Момчи че може да ми мине през топките :sup:
има ли някакъв установен метод за проверка дали е прав или може примерно и на струг да кажем да се провери :)
маховика го донесе един френд от Германия,свален от ударена вектра и го е взел на сляпо защото не е можел да го претегли там...и се оказа че наистина е стърган :) взел го е 25евро и даже има клиенти за него но, аз съм с предимство :)


Е - купи си нови гуми, да не спукаш някоя стара случайно :sup: И... скоростите може да смениш, да не вземат да се счупят :sup:

На теория всичко може да стане! Идефикса също е разправял случки с маховици как летят през предния капак... Проверяваш го дали е балансиран и го метай на Астричката :sup:
Отговори

Andy снимка Andy 06 октомври 2007 - 18:48

Доколкото аз знам с по-лек маховик оборотите ще се връщат по-бързо при форсиране на място например. При Порше ГТ има какво да се види и чуе относно бързината, с която може да се форсира този двигател. Направо като моторетка е. Ще се подобри ускорението, както и спирателната сила на двигателя като пуснеш газта на скорост. На баир нагоре може да имаш известни разлики и ще трябват повечко обороти да поддържаш. Максималната скорост според мен не би трябвало да пада, а да се вдига. Мотоциклетите имат много малки маховици (в някои случаи ротора играе ролята на маховик) пък не развиват скорост ли?
Щом е свален от катастрофирала кола едва ли е крив. Направо го слагайте и това е. Преди това го мерни да видиш с колко е олекотен.
Отговори

VectraGT снимка VectraGT 15 октомври 2007 - 06:59

 Moonlord, на Sep 27 2007, 10:18 PM, каза:

Слагай го, изобщо не се замисляй!!!


Абе не е лошо някой път човек да се замисли:

http://www.c20let-forum.com/viewtopic.php?...sc&start=90
Отговори

Звезделин снимка Звезделин 15 октомври 2007 - 07:59

 VectraGT, на Oct 15 2007, 06:59 AM, каза:

 Moonlord, на Sep 27 2007, 10:18 PM, каза:

Слагай го, изобщо не се замисляй!!!


Абе не е лошо някой път човек да се замисли:

http://www.c20let-forum.com/viewtopic.php?...sc&start=90

Иб :mhihi: ф му майката, капака направо станал на... Доста поражения се виждат.. направо нямам думи! Това заради небалансиран маховик ли е станало или защото са го олекотили прекалено много? :thu:
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 15 октомври 2007 - 09:50

така след като се описаха някой случки, да внесем малко пояснения.
маховика заводския е чугун и той се разлита НЕ заради лош баланс (от това се разлитат лагерите на вала :) ) а заради пукнатини вследствие от температурните деформации ако е стърган некадърно и е прекалено истанен където не трябва си е проблем но като цяло при опелите имаш ли 9мм. дебелина навсякаде си свиркай. и си го карай просто го огледай за некадърно стърганме смисъл НЕ трябва да има резки преминавания всичко трябва да е обло "на радиус". иначе е готино да си имаш лек маховик.
Отговори

kraskata_corsa снимка kraskata_corsa 13 май 2010 - 06:52

ще пиша в темата на колега, защото питането ми е сходно с въпросната тема.

Колеги, мен ме интересува колко ми тежи маховикът и колко може да се олекоти
(c16xe) Opel Corsa B
Отговори

bebenka снимка bebenka 13 май 2010 - 13:01

Сваляш го, мериш го и после го носиш при добър стругар за олекотяване и задължително баланс.Съвет от мен гледай, не да свалиш максимално кг. а да го олекотиш максимално в периферията, в централната част около болтовете по добре е да не го режеш.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 13 май 2010 - 13:45

 kraskata_corsa, на 13 May 2010, 7:52, каза:


Краси, стандартния маховик е 9кг. Има олекотени на Courtenay които са дори под 5кг.
Предимно ги гледам, че свалят около 1кг. от стоковия.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg