Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

bugatti снимка bugatti 19 октомври 2007 - 11:35

За тва си купете рено :angry: ето вече над 40 000км зверско душмансо каране и никви ядове ;) само едни накладки ....
Отговори

ickko снимка ickko 19 октомври 2007 - 11:37

 sani, на Oct 19 2007, 12:25 PM, каза:

 ickko, на Oct 19 2007, 12:13 PM, каза:

А като цяло мисля, че се пеувеличават нещата. За 2 дни изкарахме кола, която дори според Топ Гиър е по-надеждна и от голф-а, я изкарахме най-големия боклук... Колата не е боклук - пътищата са ни гадни и цялата държава ни е измекярска и за това и не изключвам този номер с подмяната в сервиза...
Аз ви казвам, че тук просто като се събраха на 5-6 човека различните оплаквания, и ако ги събереш в една кола изглежда , че едва ли не всичко и се троши и се разпада. Имам няколко приятели с Хаш-ки на по 2-3 години и всички са мн. доволни. И бензинови и дизелови...


Че коя кола няма проблеми?
Просто тук се концентрираха мнения от няколко от нас и за това на накой може да му се стори, че е кофти колицата! Не е вярно! Колата си е екстра! Ако и в други форуми се пусне подобна тема и има колеги, които честно споделят за проблемите си, то тя ще заприлича на нашата!!!!
Всеки сам си избира каква марка, модел, нова, стара кола да кара!

П.С. Един съсед си купи чисто ново Рено Меган Ултимат с ФУЛ екстри за 31 500 лв и за първия месец ходи 4 пъти до сервиза. Така е! Все пак кола за 30-35 000 лв не е като такава от 150-200 000 лв!


Е това е бате :angry:
И друго нещо. Ако нямаше проблеми - нямаше да има форум. :tongue: Ами всички тези собственици на Хаш-ки, които не влизат във форума и нямат проблеми ?! ... :angry:


 bugatti, на Oct 19 2007, 12:35 PM, каза:

За тва си купете рено :beer: ето вече над 40 000км зверско душмансо каране и никви ядове ;) само едни накладки ....



мдамм... купете си лада 5-ца. 200,000 само масло бензин и 1 акумулатор ! :beer:
Отговори

bugatti снимка bugatti 19 октомври 2007 - 11:39

хехех ако не ми вярваш има и свидетели.... :angry:

П.П колкото повече мислите за проблеми толкова повече ше ви се случват на вас...така че карайте и се радвайте на живота ....има време за ремонти колко искате.... дет се вика колата още е в магазина а вие и напраихте основен ремонт...
Отговори

ickko снимка ickko 19 октомври 2007 - 11:41

 bugatti, на Oct 19 2007, 12:39 PM, каза:

хехех ако не ми вярваш има и свидетели....

П.П колкото повече мислите за проблеми толкова повече ше ви се случват на вас...така че карайте и се радвайте на живота ....има време за ремонти колко искате.... дет се вика колата още е в магазина а вие и напраихте основен ремонт...


А , евалата и аз така мисля. Иначе за Реното ти вярвам, за какво да ме ллъжеш. Аз съм карал Пежо 306, всеки го нарочваше за "френска чекия" пък то си беше чудно.
Отговори

Асен Мишев снимка Асен Мишев 19 октомври 2007 - 14:03

 Swing, на Oct 18 2007, 07:55 PM, каза:

 Ulghart, на Oct 18 2007, 07:39 PM, каза:

Дай малко повече информация за тези вихрови клапи - какви са симптомите и т.н. Един колега наскоро беше сповенал нещо за тях - съмнявал се, че те са проблемни при неговата кола.

Симптомът е един - загуба на мощност. Почти винаги е придружено със светеща лампа на моторната електроника. Много хора сами си създават проблема, мислейки си че е полезно да карат двигателя на прекалено ниски обороти. Тогава клапите блокират от образувалия се по тях нагар. Друг негативен ефект от карането на ниски обороти при дизелите е запушването на филтъра за твърди частици. Среща се доста често.

Колега какво имаш предвид под ниски обороти. Аз натискам газта само ако колата е над 1500 оборота. Под 1500 оборота пада само при спиране. Мисълта ми е 1500 ниско ли е?
Отговори

ickko снимка ickko 19 октомври 2007 - 16:11

 Асен Мишев, на Oct 19 2007, 03:03 PM, каза:

Колега какво имаш предвид под ниски обороти. Аз натискам газта само ако колата е над 1500 оборота. Под 1500 оборота пада само при спиране. Мисълта ми е 1500 ниско ли е?


Според мен когато колата е в движение оборотите не трябва да падат под 2200-2500, освен разбира се, в сллучаите когато се движиш по инерция...
Забелязал съм го при много шофьори. Карат на 3-та, примерно, на 1400 оборота и тръгват примерно да ускорявта. По-високата предавка не винаги значи по-малък разход и е по - добре за двиг.
Но това си е жив :angry:
:angry:
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 19 октомври 2007 - 16:50

 Stoil, на Oct 19 2007, 12:23 PM, каза:

абе не знам как ги виждате нещата, ама на 5000 км да се сменят щанги и вече да скърца по таблото на мене ми се вижда по - зле и от Хюндай
пък и да завиваш и да не виждаш, отделно дето прозореца отзад е супер стеснен.
това за халогени и лостчета вече доуби коня
кво ся - аз ще си зимам нова кола - и айде по сервизите ли?
ке ке ке ке
една джета е в пъти по - добро за евридей кар...

Чакай,чакай,ба'т Стохи върни малко,че уйде коньу у ряката...ако пак се загледаш ще видиш,че повечето проблеми са от "пластмасово" естество и разни "проблемчета" с които по-скоро трябва да свикнеш,от колкото да ги правиш.Като цяло си харесвам супер мно'о колата и дотук е в пъти по-добре от прехвалените Авенсиси...имаше даже някъде тук линкче и тема за тях...човечеца си казваше,че Тойотата си е пълен боклук-на 20000 съединител,след още 10000 нещо по окачването,после пак съединител...К'во повече да говорим...общо взето всички нови коли имат подобни недостатъци,така става като искаш по-бързо производство,по-ниска себестойност на продукта...
P.S. Ице,не така де...още малко и ще ме вкараш в критичните... :angry: но по принцип си прав.Мойта съм забелязал,че е най-икономично да я карам около 1700-1800 оборота,харчи най-малко и от там ми почва пиковия час на въртящия момент тоест като я понастъпя имам доста мощност в резерв.
Отговори

ickko снимка ickko 19 октомври 2007 - 17:23

 фалконети77, на Oct 19 2007, 05:50 PM, каза:

Чакай,чакай,ба'т Стохи върни малко,че уйде коньу у ряката...ако пак се загледаш ще видиш,че повечето проблеми са от "пластмасово" естество и разни "проблемчета" с които по-скоро трябва да свикнеш,от колкото да ги правиш.Като цяло си харесвам супер мно'о колата и дотук е в пъти по-добре от прехвалените Авенсиси...имаше даже някъде тук линкче и тема за тях...човечеца си казваше,че Тойотата си е пълен боклук-на 20000 съединител,след още 10000 нещо по окачването,после пак съединител...К'во повече да говорим...общо взето всички нови коли имат подобни недостатъци,така става като искаш по-бързо производство,по-ниска себестойност на продукта...
P.S. Ице,не така де...още малко и ще ме вкараш в критичните... :beer: но по принцип си прав.Мойта съм забелязал,че е най-икономично да я карам около 1700-1800 оборота,харчи най-малко и от там ми почва пиковия час на въртящия момент тоест като я понастъпя имам доста мощност в резерв.


Упс, екскюз ми, забравих че малко са те ограничили от към обороти :angry: (шегичка)
Сигурно е така, защото попринцип дизела може да се кара на по ниски обороти. Аз на 3-та ако тръгна да ускорявам от 1500 оборота ми изписва некви 3-4 цифрени числа на борд комп. за моментния разход :angry: :beer:
А и усещам, че не правя кеф на двигателя :sad-smiley-050:
Вчера за първи път тествах лекичко Sport-a . ахххххх..... :16V:
Отговори

Swing снимка Swing 19 октомври 2007 - 18:42

 фалконети77, на Oct 19 2007, 12:31 AM, каза:

Аха...интересно,но все пак тук говорим за чисто нови коли...а живота на филтъра май се определя също и от степента на износване на дюзите,поне така си мисля... :angry:

Да, за чисто нови коли говорим. Филтъра може да се запуши доста успешно и за 10'000км. Пък за износване на дюзите е излишно да говорим. Това е комън-рейл, а не класически дизел с механични дюзи. Както и да е. Опитах да обясня как стоят нещата и спирам дотук.

 Асен Мишев, на Oct 19 2007, 03:03 PM, каза:

Мисълта ми е 1500 ниско ли е?

Разбира се, че да.

P.S. За скърцането в задния мост вместо да лежите под колите и да пръскате с WD40 се обърнете към вашия дилър. Признава се за гаранционен дефект и се отстранява безплатно. Засега със смазка, тъй като още няма част - заместител на проблемния тампон.
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 19 октомври 2007 - 20:20

Колеги,сега нещичко и от мен.По собствени впечатления кофти бензина(който е навсякъде),ментеливото масло и скапания път е**** майката на която и да е кола в България.Чувствайте се щастливи ,че карате тези прекрасни машинки и не мислете за неизбежното-чести ремонти.Друг е въпроса,че "добрите майстори" във фирмените сервизи и не само там "помагат" на целия процес.Да не говорим,че коментирахме с един приятел,дето живее от няколко години във Франция,но се връща често тук.И той ми "разказа" следното - Peugeot 407 там - около 46-7000 евро,а тук такова същото - в лева.Другото,което му направило впечатление - както той се изрази "те са еднакви само на форма,дори материала на таблото на онова във Франция е друг".Май пак за Източна Европа се пробутва материал "второ качество" ,щото явно за тях сме "втора категория хора" .Лошото е ,че както спомена един колега по-горе - парите са все едни и същи.Ясно е ,че пак сме в позицията на прецакани и вариантите са два - 1.Протест с/у дилърите,като може да се стигне и до производителя;2.Усмихвайте се по-често,радвайте се на живота и не обръщайте внимание на незначителните неща от него.Горещо ви препоръчвам втория.
Отговори

Maverick снимка Maverick 19 октомври 2007 - 22:41

Здравейте колеги,....

Изчетох внимателно темата защото от месец някаде карам Astra H GTC 1.8 бензин...

Доволен съм доста от колата... само искам да ви попитам тъй като не ми е ясно от какво може да е това... при потегляне колата прави следния проблем... след превключване от 1-ва на 2-ра и след като си на 2-ра точно на 20км/ч прави следния проблем : Чува се едно щтрак някаде по окачването... :beer: :angry:

Един приятел ми каза че това може да е от компресора на климатика ... но незнам каква логика има да прави това Щтракване точно на 20км/ч.... :angry:
Отговори

msi200 снимка msi200 19 октомври 2007 - 23:19

Ъъ, кво ги направихте тия астри.

Имам астра гтц турбо вече година и половина. Купих я от Бояна(дженеръс) Ауто, с всички екстри без завиващи фарове и навигация. 50 000 километра съм минал, 3/4 от тях са извънградско.

Не съм имал абсолютно никакви проблеми от никакво естество. Да чукна на дърво.

Единствените 2 скърцащи места в купето, са зад монитора на борд компютъра и много рядко откъм прозорците. Знам как да премахна тези скърцания, но не ми се занимава.

Маслото си го сменям на всеки 7500км заедно с масления и въздушния филтър. Бензина за тази кола е ОМВ супер 100. Средния разход ми в момента е 9.1 - това за последните 20-на хиляди км. Мога да кача снимка на който не вярва.

Интересното е, че мойта кола е правена в Белгия, докато нормалните петвратки май се правят в Унгария. Може би затова да имат проблеми.

Тука един колега има вектра опц и май също няма проблеми.

Иначе не ми харесва малко дървения интериор, кофти обзора и това, че колата е малко тясна.
Отговори

ickko снимка ickko 19 октомври 2007 - 23:52

 msi200, на Oct 20 2007, 12:19 AM, каза:

Ъъ, кво ги направихте тия астри.

Имам астра гтц турбо вече година и половина. Купих я от Бояна(дженеръс) Ауто, с всички екстри без завиващи фарове и навигация. 50 000 километра съм минал, 3/4 от тях са извънградско.

Не съм имал абсолютно никакви проблеми от никакво естество. Да чукна на дърво.

Единствените 2 скърцащи места в купето, са зад монитора на борд компютъра и много рядко откъм прозорците. Знам как да премахна тези скърцания, но не ми се занимава.

Маслото си го сменям на всеки 7500км заедно с масления и въздушния филтър. Бензина за тази кола е ОМВ супер 100. Средния разход ми в момента е 9.1 - това за последните 20-на хиляди км. Мога да кача снимка на който не вярва.

Интересното е, че мойта кола е правена в Белгия, докато нормалните петвратки май се правят в Унгария. Може би затова да имат проблеми.

Тука един колега има вектра опц и май също няма проблеми.

Иначе не ми харесва малко дървения интериор, кофти обзора и това, че колата е малко тясна.



Урааа, завърна се, аХаХ. Ти ме нави (без да подозираш) да си взема ГТЦ :angry: Инфо-то ти всеки път "звучи" достоверно... Дано да си прав, че колата е здрава. Мойта също е сглобявана в Белгия и си я карам със Супер 100. Ако след 50000 км нямам никакви проблеми ще съм повече от доволен :angry:
За разхода, нормално, ако я караш наистина предимно извънградско... :beer:
Мерси отново за инфото, поздрави :beer:
Отговори

Ulghart снимка Ulghart 20 октомври 2007 - 11:35

Доколкото знам всички GTC-та се сглобяват в Белгия. Това беше един сериозен плюс, когато купувах моята.

Относно някои изказвания колко много дефекти имат тези астри - според мен са меко казано смешни.

Мога да започна да давам и конкретни примери с далеч по-скъпи марки. Имам съсед с Мицубиши Ево9. Откакто я купи и до момена, колата сутрин не иска да пали от раз. Все още в сервиза не са открили причината.

Шефовете в офиса си купиха нови Мазди и Алфи. Алфата не е излизала от сервиза заради скапаната си електроника, а на едната Мазда и умря дисплея на има няма 25 000 км.

А VW - 1,4 алуминиевия двигател - и до момента замръзва през зимата. Първите Турани дизел - пукаха глави. Баща ми си купи нов Пасат преди 3 месеца - радиото губи станциите и трябва непрекъснато да ги запаметяваш наново.

Ще дам пример и с автоматичните скоростните кутии на някои нови /а при старите е хронична болежка / S-класи. Чупят се сравнително често, а струват малко повече от 12 000 лв.

Няма кола без дефекти, въпроса е доколко са сериозни дефектите и доколко често се проявяват.
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 20 октомври 2007 - 14:55

 Ulghart, на Oct 20 2007, 12:35 PM, каза:

Доколкото знам всички GTC-та се сглобяват в Белгия. Това беше един сериозен плюс, когато купувах моята.

:unsure:

 Ulghart, на Oct 20 2007, 12:35 PM, каза:

Относно някои изказвания колко много дефекти имат тези астри - според мен са меко казано смешни.

Ами заглавието на темата си е такова-всякакви...просто всеки си казва какво го дразни...ако това го намираш за смешно...здраве да е...

 Ulghart, на Oct 20 2007, 12:35 PM, каза:

Няма кола без дефекти, въпроса е доколко са сериозни дефектите и доколко често се проявяват.

Няма съмнение прав си-дотук не сме казали нищо съществено(имах предвид наистина сериозно),освен за халогените и разни поскръцвания...
Отговори

Ulghart снимка Ulghart 20 октомври 2007 - 15:52

Колега нямам предвид нито заглавието на темата, нито оплакванията на хората. Аз самият имам дребни оплаквания, но да кажеш /по-нагоре някои беше изказал такова мнение/, че си се отказал от покупката на дадена кола само заради "многото проблеми", които са изредени в темата - това ми се вижда смешно.
Проблемите, публикувани тук нито са много, нито са сериозни.
Отговори

ickko снимка ickko 20 октомври 2007 - 16:12

 Ulghart, на Oct 20 2007, 04:52 PM, каза:

Колега нямам предвид нито заглавието на темата, нито оплакванията на хората. Аз самият имам дребни оплаквания, но да кажеш /по-нагоре някои беше изказал такова мнение/, че си се отказал от покупката на дадена кола само заради "многото проблеми", които са изредени в темата - това ми се вижда смешно.
Проблемите, публикувани тук нито са много, нито са сериозни.


Съгласен съм с абсолютно всичко, което написа в темата :unsure:
Сега остава само да ги съберем да им направиме една групова снимка, ще стане мн. добра :dancin:
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 20 октомври 2007 - 16:18

 ickko, на Oct 20 2007, 05:12 PM, каза:

Съгласен съм с абсолютно всичко, което написа в темата :unsure:
Сега остава само да ги съберем да им направиме една групова снимка, ще стане мн. добра :dancin:

:drive:
Отговори

vvvasilev снимка vvvasilev 21 октомври 2007 - 20:15

Моята вече стана на 4 месеца и днес ходих за първа смяна на масло на 15000 км. Колата е перфектна. Стана ми чудно обаче за какви прегледи на 5000 км ходите? Няма такива. Ходи се само на 10000. Единственото, което съм забелязал като проблем до сега е че 3 пъти не ми сработи темпомата. Но това беше на първия месец.
Това с халогените се случи на един приятел.
Някога баща ми казваше - за състоянието на един автомобил най-важното е задкормилното устройство. Ако я караш като турлак - и 5000 няма да изкара. По принцип за всички стоки има термин - смърт при раждане. Т.е. ако даден елемент не се счупи като нов - има голяма вероятност да изкара доста време. Със сигурност обаче няма разлика между колите правени за западна Европа и за източна - правят се на едно и също място, пък и имам малко вътрешно инфо от GM.
Отговори

sani снимка sani 22 октомври 2007 - 09:22

 Maverick, на Oct 19 2007, 11:41 PM, каза:

Здравейте колеги,....

Изчетох внимателно темата защото от месец някаде карам Astra H GTC 1.8 бензин...

Доволен съм доста от колата... само искам да ви попитам тъй като не ми е ясно от какво може да е това... при потегляне колата прави следния проблем... след превключване от 1-ва на 2-ра и след като си на 2-ра точно на 20км/ч прави следния проблем : Чува се едно щтрак някаде по окачването... :unsure: :drive:

Един приятел ми каза че това може да е от компресора на климатика ... но незнам каква логика има да прави това Щтракване точно на 20км/ч.... :thu:


Скоростната кутия каква е - ръчна или Easytronic?

 фалконети77, на Oct 20 2007, 05:18 PM, каза:

 ickko, на Oct 20 2007, 05:12 PM, каза:

Съгласен съм с абсолютно всичко, което написа в темата :o
Сега остава само да ги съберем да им направиме една групова снимка, ще стане мн. добра :dancin:

:beer:


И аз съм навит! :thu:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg