Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Проблем при Вектра А вероятно в хидравликата

Mutronik снимка Mutronik 16 февруари 2008 - 20:29

От известно време волана чуствително става тежък след като колата поработи известно време или измине около 20 - 30 километра, при въртене на кормилото на място оборотите спадат значително незавсимо дали колата работи на бензин или на газ, тъй като имам резервна хидравлична помпа сложих нея и смених изцяло хидравличното масло с оригиналното
на Опел, но положението е същото, след известен пробег освен, че се втвърдява волана имам чуството, че колата губи от мощността си и става тромава и трудна за управление.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 16 февруари 2008 - 21:45

:mhihi: Добре де има ли луфт волана,тропа ли ти по неравности или някакво тресене.По логично е помпата да товари но щом си я сменил явно не е от нея. Реиката ако е прецакана трябва да се чувства в волана при леки завъртания ако гумите не реагират значи не е добре.Отиди до някои сервиз за хидравлика да ти кажат те какво мислят , или почакаи други мнения от по вещи колеги. :beer:
Отговори

borro снимка borro 16 февруари 2008 - 21:57

Ремъка как е!
Отговори

Mutronik снимка Mutronik 17 февруари 2008 - 09:37

 borro, на Feb 16 2008, 09:57 PM, каза:

Ремъка как е!

Ремъка е натегнат както трябва, няма луфтове и не се чуват никакво чукане или тропане. Колелата реагират при завъртане на волана, но при въртене се чува нещо като свистене по скоро от рейката. самата тя е омаслена, но не мисля, че губи съществено количество масло и много рядко доливам незначително количество течност. При по продължителен престой на колата примерно около 5 -6 дни или при по студено време първите няколко километра волана е лек като перце, свистенето го няма и оборотите на двигателя не се променят при въртене на място.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg