Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Как избираме какво масло да си купим?

Анкета: Как избираме какво масло да си купим? (187 потребителя са гласували)

Гласуване Гостите не могат да гласуват

Оги снимка Оги 20 май 2010 - 17:10

Вие сте :biggrin:
Отговори

Рошко снимка Рошко 20 май 2010 - 17:20

Гласувах за "Оригинално", понеже засега нямам избор. След като изтече гаранцията, смятам да пробвам Yacco.
Отговори

30e снимка 30e 20 май 2010 - 17:25

Сипвам само и единствено от една марка за която съм сигурен ! Проверил съм го във всякакви условия спрямо уредите в колата...
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 20 май 2010 - 17:26

Важното е да съм 100% сигурен за произхода....За момента Yacco :biggrin:
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 20 май 2010 - 17:49

Засега оригинал
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 май 2010 - 19:33

Темата не е какво масло си купуваме, а как избираме какво масло да си купим? Аз лично се доверявам на приятели, които са доволни от дадена марка и пробвам.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 20 май 2010 - 19:46

доверявам се на производителя на автомобилите,кото караме всички ние......маслото е GM
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 20 май 2010 - 19:47
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 20 май 2010 - 20:06

чета нета и каквото го похвалят от 10:1 то става. Демек 10 положителни мнения от видимо грамотни хора и дори да има едно негативно мнение може да се пренебрегне. Но като цяло чета ли чета, като избирах мотула си изчетох четенето цял месец нощем в нета. Всичко що е на БГ и АНГийски го изчетох.

Така правя щото номера с обяди се на приятел и той е доволен от нещо... не важи така изгорях вече веднъж. Така че повече кастрол не искам да виждам!

ГМ не беше лошо ама след 4000км... грубее. Това беше причината да търся алтернативи. Сега ще търся евтино че го гори и ако до сега съм минавал с 5л от смяна до смяна и ми е оставало сега 6л май няма стигнат.
Отговори

Flash Ray снимка Flash Ray 20 май 2010 - 20:10

Ами за мене основното и водещото при избора на масло е да бъда сигурен,или съответно убеден по някакъв начин,в произхода на маслото,което купувам.Марката също е важна,но тя по-скоро остава на второ място.
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 20 май 2010 - 20:15

Марката на първо място на второ да се намери такова оргиналдъ.
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 20 май 2010 - 20:23

 Flash Ray, на 20 May 2010, 21:10, каза:

Ами за мене основното и водещото при избора на масло е да бъда сигурен,или съответно убеден по някакъв начин,в произхода на маслото,което купувам.Марката също е важна,но тя по-скоро остава на второ място.

Подкрепям
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 20 май 2010 - 20:25

Залагам на оригинално масло САМО от доказан човек в който съм сигурен откъде го внася/купува.
За момента това е GM, вече 3 години го сменям през 6000 километра и нямам проблем.
Отговори

Shades снимка Shades 20 май 2010 - 20:25

То тук във форума си е малко Yacco секта. Аз също съм с такова. НО по темата,избрах го след консултация с колеги, занимаващи се с автомобилен спорт. Пробвах веднъж и оттогава не съм мислил за друго :biggrin:
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 20 май 2010 - 20:35

Хм, за Якото и аз прочетох тук, предстоеше ми смяна и реших че ще е тази марка (имаше доста отзиви от хора, които не познавам, но четейки темите им ми стана ясно, че им пука за колите им както на мен ми пука за моята.)
За сега съм много доволен.

ПП Никога не бих купил от някой папардашки и съмнителен магазин, както и от така наречените наливни масла, колкото и да ми ги хвали някой.
Мнението беше редактирано от martin_kolev: 20 май 2010 - 20:36
Отговори

ValentinoV снимка ValentinoV 20 май 2010 - 23:41

И аз съм вече почти 1000 км с Yacco ,разбрах за него от форума, и мога да кажа само добри думи ! От стария боклук - BP visco 2000 се разтракаха повдигачи, и си го гореше като ламя , още като сложих новото - колата утихна ,тракането спря , и за момента като гледам щеката още си е над максимума и няма особена промяна в цвета :) вече след 4-5000 об/мин отзад си пуши, но аз избягвам да карам в тея обороти така че няма проблем :) пуст опелски екотек...

ПП. на въпроса как избирам масло , еми първо гледам къде е произведено (и кога) , баркода (започва ли с 8 значи е от турция, или поне етикета) и после кой го продава , мястото на което го продава , и от къде го купува ..
Мнението беше редактирано от ValentinoV: 21 май 2010 - 00:42
Отговори

Рошко снимка Рошко 20 май 2010 - 23:52

Колеги, извинявам се, отчасти е моя грешката с това Yacco, което намесих, но в тази тема наистина въпросът е "Как избирате маслото?", а не "Какво масло наливате?", затова нека си перефразирам отговора и нека от тук нататък темата върви в правилната посока.

Значи аз карам с "оригинално" Тойота, понеже дилърите ме задължават, заради гаранцията. След като изтече гаранцията ще налея Yacco, заради многобройните положителни мнения относно това масло от редица колеги във форума, особено от някои сенчести личности тук, на които имам голямо доверие! :biggrin:
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 21 май 2010 - 00:25

Почнаха се глупостите.Ти пил ли си Кастрол,Мобил,М10Д и т.н. за да кажеш кое е по-добро? Да Кастрола е перфектно масло,но ментетата са повече от комарите и не си заслужава да се рискува,след като може да се купува 100% оригинално масло....Познавам човека,който го внася въпросното Yacco (от Пловдив е ), а един от най-големите ми приятели му е роднина....Ако не съм напълно убеден,че не е някое гаражно менте не бих го налял,а не би ме метнал за 4 литра....Нормално е да го купуваме ,след като сме убедени в качествата и проихода му,но всеки е свободен да избира....
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 21 май 2010 - 07:38

Аз за сега също си залагам на оригиналното и съм доволен. :biggrin:
Отговори

Оги снимка Оги 21 май 2010 - 07:39

Не се карайте!

... което ще е по-лесно, ако не се споменават марки :biggrin: Не ми се иска да отива в тази посока темата още, нека се посъберат повечко гласове и ще продължим нататък. Хубаво е всеки който пише (не просто гласува) да се обоснове защо!
Мнението беше редактирано от Оги: 21 май 2010 - 07:42
Отговори

myzrael снимка myzrael 21 май 2010 - 08:16

аз една година си сипах от оригиналното-доволен малко доливах.
на втората година сипах си някво с молибден понеже в магазина оня го бил препоръчил на бащата-ем квото и да си говорим не ме кефи в началото ми светкаше лампата за маслото по светофарите,после се оправи-ама нещо ми го яде това масло от бутилката дето беше вече не остана.
И сега тези дни ще търся пак оригинално-че ми остават 100км до 10000 :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg