Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

светлини при отключване

bash maistora снимка bash maistora 06 февруари 2011 - 22:56

здравейте колеги ето какво ми хрумна дали може да стане само незнам.значи идеята ми е следната има ли някакъв начин при отключване когато светне интериорното осветление заедно с него да се включват и предни и задни габарити на колата като при баварците и не само или ако това не става поне да премигват фаровете с мигачите :icon_wink2:
Отговори

valio_78 снимка valio_78 07 февруари 2011 - 07:18

Може със реле за дневни светлини, свържи се с колегата a_stankov, мисля че беше.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 07 февруари 2011 - 10:27

CUSTOM DESIGN STUDIO BULGARIA :icon_wink2: http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...0&start=240
Мнението беше редактирано от IvailoM: 07 февруари 2011 - 10:27
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 07 февруари 2011 - 12:10

Колега най-лесно и ефтино ше ти излезе ако идеш при някой майстор дето се занимава с аларми. Даже загледал съм повечето аларми имат подобна "екстра". Един приятел на неговата Астра като отключва/заключва и светят всички мигачи (като на аварийни), само дето не премигат, ами светят по-продълвително време. Хем е ефектно, хем е практично. Това е най-ефтиния вариант според мен, иначе други алтернативи - бол.
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 07 февруари 2011 - 17:22

Повечето аларми го имат фабрично. При моята е така. Като отключа колата мигачите светят постоянно 15 секунди или докато не отворя врата...
Отговори

Nikkar снимка Nikkar 07 февруари 2011 - 22:29

 bash maistora, на 06 Feb 2011, 22:56, каза:

здравейте колеги ето какво ми хрумна дали може да стане само незнам.значи идеята ми е следната има ли някакъв начин при отключване когато светне интериорното осветление заедно с него да се включват и предни и задни габарити на колата като при баварците и не само или ако това не става поне да премигват фаровете с мигачите :icon_wink2:


Да колега има начин.Правил сам такава схема след заключане на колата да светят халогените
за 10-15 сек.Купуваш си едно реле за време(от 2 до 4 лв. струва) в зависимост какво ще захранваш дали халогени или габарити избираш колко ампера да е.След това взимаш сигнал от алармата(+ който отива кам мигачите) и го свързваш с релето а ''-'' от кадето ти е наи удобно.А също ти трябва и един изправителен диод 10 А да го вържеш да не връща сигнал и след всяко пускане да ти се включват халогените.Това е накратко.Ако имаш нужда от помощ ми пиши Л.С.
Отговори

bash maistora снимка bash maistora 16 февруари 2011 - 19:44

като нямам аларма на зафирата а съм само с централно от ключа къде трябва да се закачи въпросното реле и диод :mhihi:
Отговори

Maiky снимка Maiky 16 февруари 2011 - 22:43

 bash maistora, на 06 Feb 2011, 22:56, каза:


Coming home powered by Custom Design Studio Bulgaria
Отговори

bash maistora снимка bash maistora 16 февруари 2011 - 23:02

да точно затова говоря ама гледам че си от софия някой от варна да има да ми покаже как да го направя и какви точно неща да купя
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 17 февруари 2011 - 09:08

Всяка съвременна аларма я има тази опция. Фабрично се закача на мигачите, но не е проблем да се закачат на други светлини, съответно пък да се откачат. Времето и импулсите се регулират чрез опцията за настройка на алармата. Всяка фирма която поставя автоаларми може да го свърже както ти искаш.
Отговори

bash maistora снимка bash maistora 19 февруари 2011 - 11:03

гледах до мигача си отиват само две кабелчета няма друг кабел които да подава плюс към мигачите при отключване може би някъде още от към бушоните е връзката
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg