Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Corsa C 1.2

boteto снимка boteto 27 февруари 2011 - 14:44

Здравейте,

Искам да закупя Corsa C и ме интересува какви са отзивите за този автомобил и кой бензинов двигател е най-подходящ за него. Какъв е разхода на гориво с 1.2 двигателя, колко струва обслужването, здрава ли е ходовата част? Гледам моделите около 2003 година и около 60 000 км, те са по-скъпи но искам да взема наистина запазен автомобил.

Поздрави,
Георги
Отговори

Nanev снимка Nanev 27 февруари 2011 - 21:25

Здрвей, коега. Аз съм със същата корса и за момента съм много доволен. Колата я купих на 150к км. и досега иам сменен 1 шарнир, биалетки и водна помпа. Имам още няколко неща за смяна но не е много. Разхода ми е изключително нисък. На бензин градско харчи около 7 - 7,5 на газ с около литър отгоре(като в това число влиза и изгорелия бенин и карам предимно вечер и събота и неделя) не знам как ще е в големи задръствния, ако я напънеш извън града разхода скача доста, иначе ако караш до 110 пада до 6л. а може и по-нисък разход да докараш. Ако имаш още въпроси съм готов да отговоря стига да мога.
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 27 февруари 2011 - 21:59

Принципно е здрав мотор, с верига е, което ти спестява малко разходи по обслужването, но веригата се разтяга и в определен момент ще трябва да я смениш, но цената й се преглъща. Трябва да пазиш колата от падане на акумулатора за по-дълго време, защото ел блок на мотора си забравя настройките на дросела и светва mil лампата, колата няма мощност и се налага препрограмиране. Ходовата част също е здрава. Мен ако питаш си търси Корса с мотор 1.8 или иначе казано Z18XE, по-здрав е и е със същия разход като 1.2, по-редки са тези мотори на Корса Ц, но си заслужава!

Поздрави!
Отговори

торел снимка торел 27 февруари 2011 - 22:14

Едно мнение за Z10 XЕ, а и за автомобила като цяло. Ходова част - нямам забележки, здрава е, 2 години блъскане по дупки и само 2 биалетки за смяна. А, и един маншон на полуоска се беше скъсал, но смениха само него, карето си беше здраво. Разход - приличен, 7-9/100 градско. Ако се возят 1/2 човека без много багажи, върви прилично. Сега и малко минуси. Механизма на чистачките е недобре изчислен и оставя доста голяма площ отляво, в зимни условия или при зацапване с кал прави голям мъртъв ъгъл (на всичкото отгоре моторчето на чистачките при мен се повреди и се наложи сам да си го поправям, защото ми искаха 100 лв за старо, 150 за ново куча марка, а в сервизите отказаха ремонт). Друга тъпня, която ми създаде доста проблеми - една букса, намираща се на чудесно място - ляво, под чистачките, триъгълен капак. Това е може би най-мокрото място в тази кола, а буксите, които се намират там, са доста важни за работата на колата. И какво става, като почне да прекъсва там тъпата букса? Закъсваме, защото се загубва захранването на имобилайзера + цветомузика на таблото и мигане на стрелките като на диджейски пулт. Тъй като това е третия опел, който карам, мога да кажа спокойно - за града като здрава кола с евтина поддръжка може и да се навия да взема пак, но за кола, на която да разчитам - не бих си купил опел, дори и нов. Съжалявам за мнението, сигурно няма да се хареса, особено в този форум, но това е положението. Старая се да бъда обективен - всяка марка си има и предимства, и недостатъци, но в опелите ме дразни това, че в една кола можеш да видиш и чудесно изпълнени неща, и пълни простотии, недомислици и компромиси. За другите двигатели не мога да дам мнение, чувал съм, че са по-добре (1.2 особено) Така че, колега - ако ти харесва колата, ако няма да я караш на дълъг път и особено през зимата, и не ти се дават много пари - става. Но ако искаш нещо по-надеждно и по-добре изпълнено - огледай се за по-висок клас или друга марка.
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 28 февруари 2011 - 00:12

Корса със Z18XЕ ,леееееко не съществува :unsure:

Пп в Голф 4 АКЛ може да видиш "перфектния" интериор и кекавите скорости :thu:
Мнението беше редактирано от DanZKi: 28 февруари 2011 - 13:22
Отговори

v.auto снимка v.auto 28 февруари 2011 - 06:29

Corsa C 1.8 Sport (125 PS/165 Nm)
Отговори

торел снимка торел 28 февруари 2011 - 19:32

 DanZKi, на 28 Feb 2011, 0:12, каза:

Корса със Z18XЕ ,леееееко не съществува :unsure:

Пп в Голф 4 АКЛ може да видиш "перфектния" интериор и кекавите скорости :thu:


Голфа също е компромис - щото не съм милионер, както се вижда от старите коли, които карам. Може да не е перфектен, но в този клас (където се намира и Астра Г), превъзхожда Опел и това не е мое мнение. Не съветвам колегата да си вземе VW Polo, защото като отношение цена/качество и в комбинация със шашмите, които правят търговците, риска е много голям. Аз самият исках да взема Polo, но се отказах заради изключително по-лошото състояние на колите, които ми попаднаха и доста високата цена. Относно скоростите - прав си, не е най-силната част на голфа. Определено опелските са по-сполучливи (тези, които съм пробвал). Обаче като функционалност на интериора, управление, здравина на ламарините - няма да ме убеди никой, че на опелите са по-добри. Ако бяха по-добри, сега щях да съм с Астра Г, а не с Голфа (разлика в цените ~2000 лв, ще се сетите кое беше по-скъпото). Тъй като не се имам за капацитет по колите, който иска да види как стоят нещата с марките и къде се намира Опел сред останалите, да почете малко из интернет, да отиде в някоя автокъща да види цените или просто да се качи да покара. Покупката на стара кола е един голям компромис и много неща определят избора. Поздрави на всички и късмет при избора на колегата boteto!
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 28 февруари 2011 - 19:44

При Астра Г има ръжда ,точно толкова, колкото и при Г4.Ръждите ги следват по-старите модели,а да не говорим колко продупчени от ръждата Голфчета и Пасатчета има.Даже някой във вашия форум беше писал,че се чуди дали ръждата не е измислена от ФВ :thu: Не ме разбирай погрешно,не съм сектант и върл защитник на някоя марка.Също са ми пределно ясни предимствата и недостатъците както при Астра Г ,така и при Г4,а и при другите модели. :unsure:
Отговори

торел снимка торел 28 февруари 2011 - 22:48

За мен на 1 място винаги ще стои безопасността. За ръждата не ми пука толкова - и с нея си върви колата. Писах заради колегата, на когото сега предстои избор на автомобил, за да кажа своите впечатления от този модел - защото дори и друг двигател да избере, купето ще е същото. От 2 години имаме корсата - взех я за жена ми да си кара в града, да паркира по-лесно и да има малък разход, данъци и т.н. Жената още тогава не я хареса много - искаше голф 4 с 2 врати, но аз се запънах заради парите. Предлагах и Астра Г с 2 врати да и взема - пак става. Ходихме, гледахме, пробвахме - е не можа никой да я накара да хареса този модел. За корсата и аз не знам как успях да я убедя да я вземем. А след мизериите дето ни ги прави 2 зими, колко сол ми се изсипа на главата, нямате си и представа :mhihi: .Сигурно има колеги, при които ситуацията е точно обратната - не толкова добри впечатления от VW и никакви проблеми с Опел. Все пак при старите коли си е чист късмет да попаднеш на нещо читаво, както един приятел, работещ в автосервиз, казва "Гробници караме, да му е*@ майката". Хайде стига съм писал, късмет на всички, които си избират автомобил, безаварийно и безпроблемно шофиране, кой с каквото си харесва :61:
Отговори

variable intake system снимка variable intake system 02 март 2011 - 18:52

 DanZKi, на 28 Feb 2011, 0:12, каза:

Корса със Z18XЕ ,леееееко не съществува :mhihi:

Пп в Голф 4 АКЛ може да видиш "перфектния" интериор и кекавите скорости :61:


Колега, нека да проверяваме нещата, преди да ги говорим! Аз лично съм карал Corsa C Sport, която се водеше GSI и беше точно с мотор Z18XE. И аз не вярвах, че съществува, но тестерчето друго каза!

Respect!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg