Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

insignia и нейните проблеми

devailo снимка devailo 09 ноември 2019 - 19:54

Класика в жанра. новото е дясното.. и изглежда по зле от някое ползвано минимум 4 години, може и 10, и не пасва

Публикувано изображение
Отговори

BOz снимка BOz 11 ноември 2019 - 10:07

Много гадно изглежда.
Може ли да премериш и кажеш колко мм е отвора за лоста.
Гледам масово по описание дават да е 14мм.
Мнението беше редактирано от BOz: 11 ноември 2019 - 12:51
Отговори

devailo снимка devailo 11 ноември 2019 - 18:24

Да, оригинала е 14 мм , новото на картинката в емаг пише 14 мм ама на живо е 12 мм . Връщам го и не знам къде да търся сега. колко ли ще ме одумкат в опел ако отида :D Сега буквално карам с пръчката само и натискам и е неудобно копчето :D
Отговори

BOz снимка BOz 12 ноември 2019 - 10:57

В Опел не знам колко. Предполагам сигурно ще ти кажат едно 300-400 лв. като нищо. :moderator:
Но за това ти споделих ако искаш може да отидеш до няколко магазина (или да се обадиш), които търгуват с американски авточасти и да ги питаш за цена от Буик Регал, оригинален.
Или от някоя морга най-евтино и бързо.

п.п. Сега караш само с пръчка, ама поне си вадиш ключа без проблеми. :padlock:
Мнението беше редактирано от BOz: 12 ноември 2019 - 10:59
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 12 ноември 2019 - 12:37

 devailo, на 11 ноември 2019 - 18:24, каза:

Да, оригинала е 14 мм , новото на картинката в емаг пише 14 мм ама на живо е 12 мм . Връщам го и не знам къде да търся сега. колко ли ще ме одумкат в опел ако отида :D Сега буквално карам с пръчката само и натискам и е неудобно копчето :D

На твое място бих разширил отвора до 14мм със стъпаловидно свредло.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 ноември 2019 - 23:46

Тук дават смяна и има линк откъдето го е купил в Алиекспрес. Щом сменя без проблем, значи стават и по диаметър
https://www.youtube....h?v=X2iDX7B42P4
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 ноември 2019 - 23:46
Отговори

BOz снимка BOz 13 ноември 2019 - 10:16

 Д-и-м-о-в, на 12 ноември 2019 - 23:46, каза:

Тук дават смяна и има линк откъдето го е купил в Алиекспрес. Щом сменя без проблем, значи стават и по диаметър
https://www.youtube....h?v=X2iDX7B42P4

А бе, че стават, стават. Ама я гледай колегата каква снимка е дал на нещо крайно ментеливо.
Ако се загледаш на клипа и съответно на снимката отгоре, то ще видиш, че пластмасовите отвори като изработка нямат нищо общо. И аз не съм виждал като на снимката чак такова изпълнение навсякъде, където пускат такива материали по смяната ѝ но ето, явно има и такива крайни ментета.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 ноември 2019 - 10:34

Затова го дадох(заради снимката му), за да си купи от там и да си го смени. Не е кой знае какви пари, а очевидно пасва. С две думи искам да му помогна на човека.

Само да няма няколко разновидности и наистина да има и с 12мм стълб. Вече нищо не е ясно с тия "новите коли", докато не разглобиш, да мериш, да шериш, да питаш навсякъде като побъркан..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 ноември 2019 - 10:38
Отговори

dtrifonov снимка dtrifonov 17 ноември 2019 - 21:10

Здравейте,
аз сложих ето такова и заспа.
Поздрави,
Отговори

BOz снимка BOz 18 ноември 2019 - 15:34

На моята от днес нещо започнаха да ѝ изтичат водите. Подозирам "резервоара" на ЕГР охладителя ама ще видим какво ще излезе като имам малко време да ѝ обърна внимание.

п.п. Поръчах и аз една такава "топка" за лоста и като дойде ще видя с какъв диаметър е отвора.
Мнението беше редактирано от BOz: 18 ноември 2019 - 15:35
Отговори

devailo снимка devailo 23 ноември 2019 - 15:42

Поръчах от друг сайт, изрично предупредих за милиметрите , пак се оказа по тясно от колкото е ама този път 13.5 мм нещо такова. И с много набиване влезе, обаче доста ниско качество, пласмасите са остри и почти режат. Дано се ошлайфат ръбчетата. За астра била топката, за инсигния нямало . В опел искат цял скоростен апарат за 800 лв да ми продават.
Отговори

Mario.Kamenov снимка Mario.Kamenov 02 декември 2019 - 10:12

 Koko125, на 27 септември 2019 - 22:07, каза:

Здравейте колеги имам Опел инсигния 2014 дизел
Колата е на 140 000 км (реални живея в Швейцария)
Колата е ОК ,но като карам и пускам гаста се чува някакъв шум за малко който спира ,като подам пак гас спира .Какво може да е според вас някакъв вакуум или нещо друго .Чета че имат проблеми с маслената помпа с някакво уплътнение май ще трябва да се погледне и това
Благодаря за отговорите Ви

При мен имаше същия проблем, закарах колата в Софиа Ауто и се оказа, че проблема е от ЕГР клапана. Знаели за този проблем, бил така да се нарече фабричен. Обясниха ми, че се получава компресия на изгорелите газове и реално се получава вибрация. Сложиха ми едно цилиндърче което играе роля на разширител и обира вибрациите. Появяваха се точно като подадеш газ на спряло положение, на свободна скорост, при връщане на оборотите се получава този звук като вибрация. Дано съм бил полезен, ако все още не си решил проблема.
Отговори

Mario.Kamenov снимка Mario.Kamenov 02 декември 2019 - 10:20

 dtrifonov, на 21 ноември 2017 - 22:16, каза:

Здравейте,
Оказа се, че това, което коментирахме по-горе не е то. Смених 0928400680.
След смяната стрелката на моменти съвсем леко играе, но не се усеща промяна в оборотите на двигателя, а преди се усещаше.
За разхода не съм сигурен още, но мисля, че и той е надолу с около 1л.
Ще пиша като навъртя още километри.

Колега даи малко инфо след смяната има ли подобрение? Разхода падна ли? Оборотите играят ли?
При мен играят на празен ход но незабележимо, трябва да се вгледам в стрелката, за да се забележи,че има някакво движение.
Отговори

BOz снимка BOz 02 декември 2019 - 14:44

 BOz, на 18 ноември 2019 - 15:34, каза:

На моята от днес нещо започнаха да ѝ изтичат водите. Подозирам "резервоара" на ЕГР охладителя ама ще видим какво ще излезе като имам малко време да ѝ обърна внимание.

п.п. Поръчах и аз една такава "топка" за лоста и като дойде ще видя с какъв диаметър е отвора.

Малко да споделя мнение, за да си знаете.
Теча не го открих. Изчезна. Това кратката история.
Дългата история - понеже течът беше относително рязък, или по-точно за има-няма няколко километра светнала лампата, че антифриза изчезнал, последвало и локва под колата, която говори за сериозен теч на антифриз (жената е карала колата).
Тя е паркирала колата. Аз я заварвам с казанче/антифриз под минимума. Реших да отворя казанчето, да сипя малко антифриз до където трябва и да видя от къде е теча. И греда. Отвъртам капачката и нищо не се случва. Тръгва едно тегаво такова и накрая излезе само "капачката", демек само това, което се хваща, за да я отвъртиш.
оказва се, че капачката се състои от две отделни части. Същинския клапан е едно нещо, което влиза директно навътре в гърловината на казанчето, а върха (това, което хващаш с ръката да завиеш/отвиеш) е отделен елемент. та двата елемента се захващаш с едни 4 крачета, за да може горната част просто да дърпа и бута долната част. Та счупи се едното краче и отвих капачката без тялото ѝ, което остана в гърловината. С доста мъки, защото не мърдаше на никъде успях да извадя и него, на части. Съответно закупих и нова капачка. Не беше отвъртана от 4 години и явно О пръстените са се сраснали с гърловината на казанчето и палчетата не са издържали, за да я издърпат.
След поставянето на новата капачка няма нищо. Антифриза не мърда. Самата конструкция на капачката ме навежда на мисълта, че до преди разпада няма как тя да е била причината за изтичане на антифриза. Но или е някаква съвпадение, или нещо ми отбягва.
Та пиша това за да си отворите няколко пъти капачката, за да я "раздвижите" и да не я оставяте да си седи там. :biggrin:
Ето така изглеждат двата елемента и да видите кои щипки държат двете части една за друга:

Снимка
Отговори

nikal снимка nikal 02 декември 2019 - 22:55

 Mario.Kamenov, на 02 декември 2019 - 10:12, каза:

При мен имаше същия проблем, закарах колата в Софиа Ауто и се оказа, че проблема е от ЕГР клапана. Знаели за този проблем, бил така да се нарече фабричен. Обясниха ми, че се получава компресия на изгорелите газове и реално се получава вибрация. Сложиха ми едно цилиндърче което играе роля на разширител и обира вибрациите. Появяваха се точно като подадеш газ на спряло положение, на свободна скорост, при връщане на оборотите се получава този звук като вибрация. Дано съм бил полезен, ако все още не си решил проблема.

А можеш ли да снимаш това къде са го сложили и къде?
Отговори

devailo снимка devailo 07 декември 2019 - 17:41

Все още не съм имал кой знае какъв сериозен проблем(с изключение на турбото де) но почнаха много дреболии да се случват и се ядосвам вече. Сега ЦД-то ми сякаш изгуби всякаква връзка с колата, не стартира заедно с колата, после си го пускам него и само музика, няма температура. не показва на климатика данните( климаткиа си работи добре) парктроника ми не работи, и като угася колата и извадя ключа, цд-то продължава да работи. бушон?кабел? какво може да е ?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 декември 2019 - 00:01

Имаше някакво Navi900 ли какво беше, ако е то, може и софтуера му да е. В някакъв руски сайт сваляха нов софтуер (или май че бутан само) не съм сигурен.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 декември 2019 - 00:02
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 08 декември 2019 - 01:39

Devalio, пипни дисплея дали загрява, ако има проблем и грее се изключва.
Д-и-м-о-в, руския софт решаваше проблема с рестартиране при много надписи на кирилица...
Отговори

devailo снимка devailo 08 декември 2019 - 22:44

Не загрява, той не се е и изключвал сам никога, като стане студено по някога не стартира горния екран като стартирам колата, и трябва ръчно да го пусна , но всичко си работи по него. със CDC 400 съм .

edit: оправи си се само на другия ден ден и е наред :D
Мнението беше редактирано от devailo: 16 декември 2019 - 09:23
Отговори

devailo снимка devailo 02 януари 2020 - 19:30

просто.. нямам думи, това което ползвах до сега беше пак за Astra J и едва едва влезе и трябваше бая да го удрям за да може да контактува копчеот с лостчето че да може да отива на парк. и пак леко пристъргваше нещо защото трудно са контактували. Поръчах от али експреса .. дойде .. доста по качествено и кожено , пасна много добре, но сякаш лостчето остава постоянно натиснато и не мога да извадя ключа пак. като гледам отворите ту ми се струва че вътре кръглия отвор е по тесен на новото(лявото) . НЕ съм очаквал че ще е такава драма това нещо.


Edit: Най накрая си поръчах от Olx От инсигния на части , за 15 лева, дойде , плъзна се на лоста и всичко заспа. Голям кеф след месеци мъки и ползване на пръчката на голо :D
Мнението беше редактирано от devailo: 14 януари 2020 - 10:39
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg