Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Опел Зафира C Tourer-1,4 140к.с

paco_pld снимка paco_pld 07 декември 2020 - 23:35

Да и аз си мислих за Стефанов, някой да е карал така кола преди да я купи при тях, какъв преглед и правят и колко пари струва това.
Отговори

benzy снимка benzy 08 декември 2020 - 00:06

Конкретно за Стефанов не знам, какво предлагат, доколкото си спомням на колите втора употреба, които те предлагаха, беше по някаква система за проверка на 100 критерия...

Доколкото знам общо подобни проверки вносителите ги делят на 2 - малка включваща основно софтуерна диагностика за около 40-50 лв и голяма включваща всички компоненти, двигател, окачване, електрическа система, софтуер, и т. н. каквото се сетиш, включая купе и история. за нещо около 100-150

Приятел беше карал във форд една кола каза, че са му върнали... абе май каза 30 листа разпечатка, за всичко, сходимост на оси, амортезори, всичко по дигател, климатик, сензори за какво се сетиш и т.н - наистина пълна проверка. Продавача опитал да спори с тях за някои работи ама го убедили, че не е прав, но че все пак колата я бива. Е няколко месеца по-късно я разкара тая кола, ама тва друга тема.
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 13 декември 2020 - 15:47

Здравейте колеги да ви попитам някви наблюдение да имате за мотора 1,6 136к.с 2015г дизел?
Отговори

Sim снимка Sim 14 декември 2020 - 09:01

Споделям малкото опит с такъв двигател (5000km), но 110кс.
Мисля, че е по-добрия вариант от 1.4т в Зафира. Ще върви повече и харчи по-малко. Все пак разликата във вътящия момент е повече от 100Nm.
Отговори

stsoftware снимка stsoftware 14 декември 2020 - 09:13

 paco_pld, на 13 декември 2020 - 15:47, каза:

Здравейте колеги да ви попитам някви наблюдение да имате за мотора 1,6 136к.с 2015г дизел?


Добър и икономичен мотор - от две години баща ми кара такава, към момента освен смяна на подгревни свещи, друго не се е налагало.

Интересното е, че моторът успява добре да носи купето, има динамика и е супер икономичен.
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 14 декември 2020 - 12:15

Супер защото нещо много взеха да сме разколебават от тези напомпани малолитражки бензиновите с тези коне. И мисля да мина на дизела и се чудя още кой мотор, колебая се между 1,6 136к.с или 2.0 170к.с. и събирам мнения. Осван от недостиг на масло (оплътнението на картера и маслена помпа) имат ли други болки?
Мнението беше редактирано от paco_pld: 14 декември 2020 - 13:09
Отговори

benzy снимка benzy 14 декември 2020 - 13:08

Ако имаш възможност за 2.0 като подчертавам това което си написал 170! въобще не го мисли - тука важи същото като при "напомпаните" бензинови" 1.6 136 си е напомпан дизел дефакто. Купето на Зафирата е по-тежко от Астрата и 2.0 е по-подходящ. Но седни в 1.6 цдти и виж как е, може да има разлика в работата на двигатлите защото все пак само 1.6 е "шептящ" и аз лично като бензинов фен доста се впечатлих...

Според повечето колеги в 170 кс B20 мотора, дори и това с маслото вече е отстранено като проблем
Мнението беше редактирано от benzy: 14 декември 2020 - 13:15
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 14 декември 2020 - 14:22

Аз дължа извинение на Бенза, защото 2.0 (170коня) се явява уголемен шептящ. Както при моя 2.0 и 2.2

За зафира, отговорът е един - 2.0 (B20).
1.6-цата е много по-подходящ за Астрите, наистина икономичен. В Корса го няма.

Аз се бях избъзикал с Бенза, но ако седне да покара и 2.0-та, сигурно ще започне да сънува дизелови двигатели :) и по-точно как ги разработва. Например 6.0 V12 шептящ, 650 коня, 1400 нютона, с електроника BenziTech
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 14 декември 2020 - 14:49
Отговори

benzy снимка benzy 14 декември 2020 - 16:22

Ще има да мечтаем за V12... само след 2-3 години V12 ще означава 12 волта, с такива електромоторчета ще се движим ако брюкселските зелки не ги полази някъв сериозен мор.

2.0 Б20 може би се явява голям шептящ, но не шепти, значително по-тих е от А20, но поне от външни наблюдения не постига същите ниски нива на шум като 1.6, тая гад много ме изненада.
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 22 януари 2021 - 08:56

Здравейте колеги и за много години, аз след дълго търсене и пробване вече си купих кола тия дни я чакам да дойде от Германия и минах на другия бряг :) (2.0 дизел 165к.с. автомат 2013г). Та въпроса ми е за маслото какво да е оригинално на GM 5w30 или някаква друга марка ще ми препоръчате и какво ще ме посъветвате да правя ли промивка на двигателя с промивно масло или без и направо да се сменя с новото? И за автоматичната кутия за маслото машинно ли да се точи и сменя или от прошката и те имат ли филтър или само маслото им се сменя? Уплътнението на маслената помпа на картера ще го сменя задължително и после на колко смени на маслото се сменя пак за да няма проблеми? Компютъра трябва ли да се занулява нещо като се смени маслото , прави ли му се нещо за да показва после кога е следващата смяна или не?
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 22 януари 2021 - 10:04

Чакай да пристигне да видиш какво що и на място ще преценяваш, така предварително да се настройваш това ще сменя онова ще оправя няма смисъл. Иначе поздравления за покупката, не се отказа от Опела, което те прави истински фен на марката.
Пс. Има ли теглич Зафирата или ще и слагаш допълнително?
Отговори

benzy снимка benzy 22 януари 2021 - 11:05

GM масло съм слагал веднъж, може и да е добро, но не повторих. От това което съм чел Дексос 2 покрива ACEA C3 спецификцита, значи кое да е масло с този стандарт и ILSAC GF-5 трябва да е поне толкова добро. За първа смяна при теб вероятно ще е хубаво да направиш и промивка, после ще знаеш какво е слагано и кога се сменя. За скоростите съм привърженик на точене от пробката с промиване поне първия път отново. Шефа със същия Айсин, но на Пежо пусна и ъпдейт на софтуера след смяната и каза, че имало осезаема разлика. Доколкото знам има и филтър да. За уплътнението на помпата на 80 до 100 хил км след смяната трябва да му се замислиш пак, та зависи на колко км ще сменяш масла - водят ги лонг-лайф ама лично мнение и 15 хил е много. Бих сменял на 12 макс. За зануляването поне на инсигниите и астрите от този период имам спомен, че се правеше от менюто на инфодисплея и бутоните на волана, разгледай клипчета из тубата, може би ще намериш отговор.

Честито! Безаварийно да си я караш и много да те радва.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 януари 2021 - 11:22

Ако беше да помислиш още малко и да бъде 2.0 170, щеше да си още по-доволен от "другия бряг".

Автоматът има филтър и маслото е хубаво да се сменя по класическия начин. Машинното не е много препоръчително.

Не знаеш какво и що е правено по автомобила. Затова за да си спокоен, няма как да минеш без проверка на лагерите и подмяната на масленото уплътнение. Относно маслото, лично аз съм доволен от Бардал. Мой приятел слага вече 3-ти път X-tec версия 5/40, като втория път го беше забавил до 15 хиляди - никакъв проблем. За мен смяна на повече от 10 градско и 12-13к извънградско, си е чиста проба подигравка с двигателите. Тия булшити long-life , да им вярва който иска, не и аз.

Масло GM, нещо не бих си играл много с него.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 22 януари 2021 - 11:24
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 22 януари 2021 - 11:39

Благодаря за което :) да има теглич и много други екстри което точно това ме привлече към тази кола.


[quote name='bobobobi' timestamp='1611302655' post='1351015']
Чакай да пристигне да видиш какво що и на място ще преценяваш, така предварително да се настройваш това ще сменя онова ще оправя няма смисъл. Иначе поздравления за покупката, не се отказа от Опела, което те прави истински фен на марката.
Мнението беше редактирано от paco_pld: 24 януари 2021 - 10:10
Отговори

paco_pld снимка paco_pld 22 януари 2021 - 11:48

Благодаря ви да и аз исках 2.0 170к. но финансите не ми стигнаха до там, тази изкочи изневиделица и е много истинска и затова я взех, от човек германец който много си я е гледал и поддържал навреме всичко. Значи ме съветвате да не е GM маслото така ли, че чета много смесени коментари и не знам какво да правя.
Отговори

Иван33 снимка Иван33 22 януари 2021 - 12:13

 paco_pld, на 22 януари 2021 - 11:48, каза:

Благодаря ви...

Поздравления за бързото решение! Аз от година насам търся Турър и още не мога да се спра на конкретна. ;-) Да Ви радва много и да я ползвате безпроблемно Ви пожелавам!
Отговори

benzy снимка benzy 22 януари 2021 - 13:16

 paco_pld, на 22 януари 2021 - 11:48, каза:

Значи ме съветвате да не е GM маслото така ли, че чета много смесени коментари и не знам какво да правя.


И GM да сложиш пак не е грешка, ако не ти хареса ще го смениш след 5 хил и ще пробваш друго. По-важно е да е в спецификацията и да е от надежден търговец, че да не попаднеш на някой ментак масло - то е страшното...
Отговори

Dowper снимка Dowper 22 януари 2021 - 13:24

 Д-и-м-о-в, на 14 декември 2020 - 14:22, каза:

Аз дължа извинение на Бенза, защото 2.0 (170коня) се явява уголемен шептящ. Както при моя 2.0 и 2.2


Това означава ли, че няма проблема с уплътнението? Че ги гледам тия двигатели при Инсигния Б, за съжаление все комбита излизат такива. :smile3560:
Отговори

benzy снимка benzy 22 януари 2021 - 14:14

 Dowper, на 22 януари 2021 - 13:24, каза:

Това означава ли, че няма проблема с уплътнението? Че ги гледам тия двигатели при Инсигния Б, за съжаление все комбита излизат такива. :smile3560:

На теория, да.
На практика са още доста нови, и май никой не знае със сигурност. Но имаше постове, че от фирмените сервизи казват, че всичко вече е ОК...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 22 януари 2021 - 16:25

 Dowper, на 22 януари 2021 - 13:24, каза:

Това означава ли, че няма проблема с уплътнението? Че ги гледам тия двигатели при Инсигния Б, за съжаление все комбита излизат такива. :smile3560:


Да, означава, че не е като предния.
И не само това. Този е по-тих от стария 2.0, по-икономичен. Изобщо, всичко е в полза на 2.0 във вариант 170, тоест B20DTH.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg