Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra H

Монтаж на Автопилот + Снимки

Жоро снимка Жоро 21 октомври 2016 - 13:27

 Nikolai Manev, на 21 октомври 2016 - 12:22, каза:

...При бензините го има само при 1.8 и 2.0 двигателите. При по-малките мотори има само окабеляването...


На нашата 1,6 го имаше, сложих само лоста и си тръгна...
Отговори

Dtm снимка Dtm 21 октомври 2016 - 13:56

Според таблицата, всички дизели и бензинови XER-ове имат букси и окабеляване, 1.6 XEP има нужда само от букса, а 1.4 са най-ощетени
https://tech2.guru/V...astrah-zafirab/
Отговори

mp13 снимка mp13 27 октомври 2016 - 10:59

 stei, на 29 януари 2014 - 15:47, каза:

Не си гледал както трябва.
http://www.ebay.co.u...=item416662ad33


не мога да разбера защо гледате това от ebay тук това нещо струва 115 лева от ebay излиза 105
КАКЪВ Е СМИСЪЛА???????????????????????????
Отговори

Жоро снимка Жоро 27 октомври 2016 - 11:34

mp13,

когато питах в представителствата, ми казаха цена с отстъпка от по 150-160лв. По магазините намирах само ментета...
Отговори

Silencer снимка Silencer 15 март 2017 - 13:16

Добавям тема от поляците как са го направили при Астра Г Х18ХЕ1 - снимките са доста добри, ето няколко уточнения:
- лостче с 4-ри лентова букса - трябва да имате букса завита в тиксо като свалите пластмасите около волана/ аз имам всичките изброени по долу/ /колата ми ЦДХ изпълнение и имам доста допълнителна исталация/
- х18хе1 е с жило на газта, не с потенциометър на педала; трябва ви машинката с жилото на нея, буксата /за моторчето със жило/ на астра Г се НАМИРА до акумулатора зад левия фар/ има го на снимката/ - проверете дали я имате
- след това двете машинки за съединителя и спирачката - за съединителя е с 3 ПИНА/ ВАЖНО е да са толкова/, освен това буксата се намира завита под малката жабка разположена пред бушониерата, увита с бяло или черно тиксо/ при мен с бяло тиксо, като за бояджиите/ - в материала пише, че машинката/съединителя/ е най-добре от Вектра Ц да се намери с мотор 2.2 и 2.0 турбо, номера по ГМ е 90 590 574
- на спирачката е 4ри пинова - от Вектра Б, Омега и др може стане, буксата е ясно...
- всичко това се монтира пред казанчето за анифриз в дясно от акумулаторната батерия.

И най-лесно проверете дали имате инсталция първо.

Аз ще си взимам моторче с жило от Вектра Б 2.0 136 с код на двг-то x20xev, мисля стоп машинката от там/за спирачката/, за съединителя ще търся по Гм-ския номер нещо заместително, както и лостчето ще си взема ново - 40 до над 100лв ги има по магазините.
За софтуерното отключване не съм споменал, но първо ще пробвам само като закача всичко дали ще тръгне.
Поздрави и ето линка с хубавата тема:
темпонат Астра Г/Зафира Х18ХЕ1
Мнението беше редактирано от Silencer: 15 март 2017 - 13:18
Отговори

Жоро снимка Жоро 15 март 2017 - 13:30

Дали не е по-добре да ти преместя мнението в тзи тема: http://www.opelclub....=0#entry1257588

Защото тук се говори за Астра Х, която е със Зафира Б, а ти говориш за Астра Г и Зафира А...
Отговори

pete0709 снимка pete0709 07 май 2017 - 15:59

Монтирал ли е някой, темпомат на Зафира Б 1.6 2007 cosmo Z16YNG(заводски метан), има ли окабеляване(и букса) за ключа на съединителя, и къде би трябвало да бъдат те? На първо четене след сваляне на кората под волана, не се виждат кабели и букса, при монтиралите допълнително ключ,в една от темите четох, че кабелите са били високо около таблото, какви са на цвят (някакви насоки)?
Мнението беше редактирано от pete0709: 07 май 2017 - 16:02
Отговори

k opel e снимка k opel e 07 май 2017 - 16:26

Жоро пише, че на неговата Z16XER е сложил само лоста и е тръгнал темпомата. За Zafira B и Astra H няма разлика. Трябва и при теб да стане. За машинките на спирачката и съединителя се проверяват с опком.
Мнението беше редактирано от k opel e: 07 май 2017 - 16:27
Отговори

pete0709 снимка pete0709 07 май 2017 - 18:33

 k opel e, на 07 май 2017 - 16:26, каза:

Жоро пише, че на неговата Z16XER е сложил само лоста и е тръгнал темпомата. За Zafira B и Astra H няма разлика. Трябва и при теб да стане. За машинките на спирачката и съединителя се проверяват с опком.


Проверил съм, нямам монтиран ключ на съединителя, имам машинката има си и място за монтиране, свалил съм кората под волана, просто не мога да открия кабела с буксата, за да я присъединя. Някой колега беше писал, че когато няма фабрично машинка, този кабел е някъде високо зад таблото (нужно ли е да се сваля арматурното табло и прочее за да я открия). Търся някаква насока, къде точно да я търся.
Отговори

Жоро снимка Жоро 09 май 2017 - 14:19

Да, аз си я имах, щом я нямаш би трябвало да я търсиш някъде около кормилната колона и би трябвало да я видиш без да махаш таблото. Чел съм, че при някой Астри Г липсва окабеляването в купето или в двигателния отсек. Но при Астра Х не съм чел за липсващи букси. Свали кората и гледай хубаво с фенерче...
Отговори

pete0709 снимка pete0709 09 май 2017 - 22:56

 Жоро, на 09 май 2017 - 14:19, каза:

Да, аз си я имах, щом я нямаш би трябвало да я търсиш някъде около кормилната колона и би трябвало да я видиш без да махаш таблото. Чел съм, че при някой Астри Г липсва окабеляването в купето или в двигателния отсек. Но при Астра Х не съм чел за липсващи букси. Свали кората и гледай хубаво с фенерче...



След четене на множество форуми, попаднах на един английски форум в който бяха писали по този въпрос.
Кабелчето с буксата беше прикрепено (прилепено) към снопа с кабели зад оборотомера, просто няма никакъв шанс да се види, намира се с напипване и с леко подръпване се откача от снопа.
Въпреки, че бяха свалени всички пластмасови кори от волана надолу, не се виждаше, вероятно е предвиждано да се свали арматурното табло, за да има достъп до него.
Отговори

Dtm снимка Dtm 10 май 2017 - 08:00

Буксата под таблото е за самото лостче при астра г, при х-те всичко се управлява от CIM модула. Няма букса, само вадиш старото и бодваш новото лостче..А буксата за машинката на съединителя, няма логика да е чак горе зад таблото.Виж на тези снимки
http://www.astra-h.r...iz_control.html
Отговори

pete0709 снимка pete0709 11 май 2017 - 21:37

 Dtm, на 10 май 2017 - 08:00, каза:

Буксата под таблото е за самото лостче при астра г, при х-те всичко се управлява от CIM модула. Няма букса, само вадиш старото и бодваш новото лостче..А буксата за машинката на съединителя, няма логика да е чак горе зад таблото.Виж на тези снимки
http://www.astra-h.r...iz_control.html


Не знам дали има логика или не, но при мен кабелчето и буксата не бяха на толкова лесно място, пък и явно не само при мен е така
Ето и линк
Отговори

Bobo снимка Bobo 08 юни 2017 - 15:05

Здравейте колеги,
Благодаря на petio за хубавата тема и доброто описание.
Колата ми е Астра Х 2013 1,6 85 кВт A16XER , само сложих листче за темпомата , програмирах и тръгна всичко. Колата си имаше ключ на съединителя и таблото си беше с диод.
За колегите които искат да спестят лостчето за темпомат могат да направят следното:
На основата на лоста за мигачите има двупроводна линия за управление на темпомата, към нея трябва да се присъедини резистор 1,8кОм с което компа разбира че има лост за упр. на темпомат. Слагат се някъде три бутона :
1- Cancel. при които съпротивлението на линията е 68 ома,
2- Cruise +, при които съпротивлението на линията е 159 ома,
3- Cruise -, при които съпротивлението на линията е 308 ома,
Могат да се ползват и левите бутони на мултифункционалния волан.
Успех на всички
Мнението беше редактирано от Bobo: 08 юни 2017 - 15:07
Отговори

koceto86 снимка koceto86 20 юни 2017 - 23:10

Искам автопилот на зафирката. Някой може ли да ми помогне да сваля цената на под 235 лв с ддс? Ще очаквам помощ. Благодаря предварително!
Отговори

Firka снимка Firka 03 август 2017 - 12:47

Здравейте колеги!Има ли някой от София с програма Opcom да активира автопилота на Астра Н.Благодаря предварително.
Отговори

Dimov снимка Dimov 10 август 2017 - 13:04

Днес и аз най-накрая боднах новия лост - поръчах го от ebay за около 80 лв. Програмирането мина безпроблемо, ключа на съединителя си беше на място, монтиран фабрично. Индикатора на таблото свети като е активиран автопилота (колата от профила).
Благодаря за полезната тема :)
Отговори

yordanov4229 снимка yordanov4229 10 април 2019 - 13:43

Здравейте колеги, реших и аз да опитам да активирам темпомата, но имам проблем.

Видях, че нямах датчика на съединителя. Купих нов монтирах го и го закачъх за буксата, но в OPCOM продължава да се показва само като Active.
Купих и лостче за съединител.

Реших все пак да опитам да го програмирам, но без успех. Програмирането минава успешно, но съединителя продължава да се показва само като Active. Кликането на лостчето се отчита.
След ровене по форумите видях че под кутията с релетата до акумулатора трябва да има 1 специфична клема, мисля че беше 27. И нея я има.

Някакъв вариант да тествам дали проблема е в конектора(окабеляването) или датчика ?

Живея в Пловдив, някой ако има идея ще съм много благодарен.
Мнението беше редактирано от yordanov4229: 10 април 2019 - 14:52
Отговори

yordanov4229 снимка yordanov4229 10 април 2019 - 16:42

Оказа се проблемен датчик на съединителя(въпреки че беше нов ...).

Отворих го, за да пробвам ръчно да свържа клемите и видях на OPCOM, че така работи. След като си поиграх малко с него, затворих, монтирах, програмирах и всичко е 6. Дори се оказа, че съм от късметлиите с индикация на таблото :)

 yordanov4229, на 10 април 2019 - 13:43, каза:

Здравейте колеги, реших и аз да опитам да активирам темпомата, но имам проблем.

Видях, че нямах датчика на съединителя. Купих нов монтирах го и го закачъх за буксата, но в OPCOM продължава да се показва само като Active.
Купих и лостче за съединител.

Реших все пак да опитам да го програмирам, но без успех. Програмирането минава успешно, но съединителя продължава да се показва само като Active. Кликането на лостчето се отчита.
След ровене по форумите видях че под кутията с релетата до акумулатора трябва да има 1 специфична клема, мисля че беше 27. И нея я има.

Някакъв вариант да тествам дали проблема е в конектора(окабеляването) или датчика ?

Живея в Пловдив, някой ако има идея ще съм много благодарен.
Отговори

Agenta_rz снимка Agenta_rz 10 септември 2019 - 16:25

 yordanov4229, на 10 април 2019 - 16:42, каза:

Дори се оказа, че съм от късметлиите с индикация на таблото :)


Здрасти колега,
какво изпълнение ти е Астрата? И коя година е? Че при мен индикацията липсва и търся решение на проблема. А не ми се сменя цяло табло заради една индикация.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg