Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Индикация (кола с гаечен ключ)

ivanov_km снимка ivanov_km 01 ноември 2013 - 15:50

Колеги от два дни съм с Vectra C седан 2003 г. с мотор Z22SE 147 к.с. Автомобила го закупих в автокъща от Германия и забелязах, че на моето табло липсва индикацията (кола с гаечен ключ) Въпросната индикация не присъства на моето табло нито когато колата е на контакт, нито когато е паля, нито след като заработи мотора. Това така ли трябва да бъде и тази индикация трябвали да е има при мен? Иначе колата без никакъв проблем си развива над 4500 об/м.
Отговори

ivooo снимка ivooo 01 ноември 2013 - 15:54

 ivanov_km, на 01 ноември 2013 - 15:50, каза:

Колеги от два дни съм с Vectra C седан 2003 г. с мотор Z22SE 147 к.с. Автомобила го закупих в автокъща от Германия и забелязах, че на моето табло липсва индикацията (кола с гаечен ключ) Въпросната индикация не присъства на моето табло нито когато колата е на контакт, нито когато е паля, нито след като заработи мотора. Това така ли трябва да бъде и тази индикация трябвали да е има при мен? Иначе колата без никакъв проблем си развива над 4500 об/м.



то реално ако всичко е наред с колата няма кога да я видиш, а и по добре :)
тя се явява в дисплейчето под оборотомера - там където ти показва отворена врата.
Отговори

Жоро снимка Жоро 01 ноември 2013 - 16:11

Тук идва вечната разлика с Иво, показва се на малкия дисплей, ако го имаш :surrender:
Отговори

ivooo снимка ivooo 01 ноември 2013 - 16:24

 Жоро, на 01 ноември 2013 - 16:11, каза:

Тук идва вечната разлика с Иво, показва се на малкия дисплей, ако го имаш :surrender:


хахахаххаха ще падна :) е ако колата е фейс не знам :) не ги разбирам

ама тя е 2003 ? значи не е фейслифт.
Кога се показва ? като си дал на контакт и в малкия диспелей ти сети ключа ли ?
Мнението беше редактирано от ivooo: 01 ноември 2013 - 16:25
Отговори

ivooo снимка ivooo 01 ноември 2013 - 16:35

Така.... ако е с моето табло както и би трябвало да е щом е 2003 година то трябва да има малък диспей в кръгчето на оборотомера. Ако е с по новото табло там има отделна лампа намираща се м/у уредите - оборотомер и скоростомер ;)
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 01 ноември 2013 - 17:44

Нямам дисплей вътре в оборотомера имам малък дисплей в който с червен цвят се изобразява колата и коя врата е отворена. Аз пък все търся като дам на контакт някъде измежду всичките светещи лампички да се появи тази лампа с кола и гаечен ключ на нея. Все си мисля, че такава лампа би трябвало да има и тя да се показва когато колата е дадена на контанкт, при запалването ако всичко е наред трябва веднага да угасне. Колеги да ви попитам и за ангренажната верига, при запалването първата минутка от работата се чува едно съвсем леко доловимо тракане като на дюза на дизел. Запознат съм, че при наличие на такъв звук трябва да се смени веригата със обтегача и зъбните колела. Взимайки колата това го забелязах, но ме устройваше всичко др. по колата, както и цената, и си казах, че мога да си позволя веднага да сменя ангренажната верига за да съм по-сигурен за напред. Въпросният звук след като спре и двигателят замърка, като подам рязко газ звукът се появява почти мигновено за кратко време когато колата започне да качва оборотите. Това счита ли се за още един сигурен симптом, че трябва да се замени ангренажа или това е признак за др. проблем по мотора? Питам Ви защото ще е много тъпо да дам не малко пари и след смяната на веригата този звук да си остане.
Отговори

Altec снимка Altec 01 ноември 2013 - 17:51

Ето къде трябва да се намира въпросния ключ на таблото при Вектрите преди фейслифта. И при мен е там ( за съжаление съм го виждал в действие :newsm05_41: )

Публикувано изображение
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 01 ноември 2013 - 18:06

Аха този ключ търсех. Да разбирам ли че той излиза само когато имам проблем колата и не трябва да се вижда дори като колата е на контакт? Ще Ви помоля за малко съдействие относно това причукване дето чувам при запалването първата една минута и след това като рязко подам газ на колата в момента в който тръгне да развива по-високите обороти.
Отговори

ivooo снимка ivooo 01 ноември 2013 - 18:21

 ivanov_km, на 01 ноември 2013 - 18:06, каза:

Аха този ключ търсех. Да разбирам ли че той излиза само когато имам проблем колата и не трябва да се вижда дори като колата е на контакт? Ще Ви помоля за малко съдействие относно това причукване дето чувам при запалването първата една минута и след това като рязко подам газ на колата в момента в който тръгне да развива по-високите обороти.



за ключа мисля, че много точно и ясно ти обясних как стоят нещата...... Мони - Altec и той ти го каза.... стига си питал едно и също 100 пъти :)
радвай се, че не я виждаш тази лампа в действие и това е !!!!!
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 01 ноември 2013 - 19:36

:) Добре де за тази индикация всичко разбрах, сега ако ми помогнете и за веригата ще се радвам много :). Зная, че на лесно е да ида на майстор но днес се прибрах от Германия и чак в понеделник ще имам регистрация. Искам да си обслужа автомобила за да ме слуша в бъдеще време.
Отговори

sathv снимка sathv 01 ноември 2013 - 22:55

Tова за веригата трудно може да се диагностицира така от разстояние във форума. Още повече, че при тебе веригите са 2. То банани, то обтегачи, то зъбни колела... Изискват се специални приспособления. Изобщо не те съветвам да отидеш в сервиз различен от оторизиран.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 02 ноември 2013 - 13:04

Колеги днес на малко по спокойна глава установих, че всъщност този звук не идва от към ангранажната верига, а идва някъде от зад зад мотора. Като , че ли идва от колектоорите или на нещо над тях. За да ми помогнете съм записал два клипа, като първият е на напълно студен мотор и се чува едно метално причукване като на дюза на ТДИ, което след около 1 минутка напълно изчезва и след това се проявява само при подаване на рязко газ на колата. Вторият клип много ясно показва за кой звук говоря. Много ще се радвам да ми споделите предположения на какво се дължи това.
Поздрави Иван Иванов!
Клип 1:

Клип 2:
http://www.youtube.com/watch?v=puIRIldcz7s
Мнението беше редактирано от ivanov_km: 02 ноември 2013 - 13:05
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 02 ноември 2013 - 22:01

Колеги какво ще кажете за клипчетата и шума който ме притеснява?
Отговори

Румен Христов снимка Румен Христов 03 ноември 2013 - 01:08

Брее, тая кола като я запали прозвуча 1 към 1 като дизеларка. Ако до там беше клипа нямаше да има сила да ме накара да повярвам, че е бензин.

Това чукане според мен идва от нещо недозавито, което притраква в нещо друго метално. Наври се под колата и някой да подава газ, а ти гледай отдолу, побутвай, почуквай различните детайли. Ще го намериш. На моя сивик имаше много грозен шум като камбана. Като се наврях и се оказа едно капаче под скоростната кутия, което имаше с 1 болт по-малко от нужното, а този който имаше не беше стегнат и това нещо си се движеше като люлкаи си тракаше, Така че, поразгледай.
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 03 ноември 2013 - 08:46

Колега този мотор е с верига и обтегача е хидравличен, при стартирането все още налягането в него не е достатъчно и затова при самото врътване на ключа и при запалването изщраква така, друг е въпросът до колко е нормално това и налага ли смяната на ангренажният комплект. Моторът има и още една верига която представлява демферен успокоител на валовете но за тази верига нищо никъде не съм намерил информация, сменя ли се, кога се сменя и какви са признаците за смяната и. Аз за това пиша тук и се надявам притежателите на този мотор да споделят мнения. Трябва да спомена, че клипчетата са направени в един ламаринен гараж където вътре в него доста се променя звука на мотора от създаденото се ехо вътре, клипа е правен с телефон наврян буквално до мотора. За мен по притеснително е това прищракване дето се чува на втория клип при подаване на газ.
Мнението беше редактирано от ivanov_km: 03 ноември 2013 - 08:55
Отговори

Румен Христов снимка Румен Христов 04 ноември 2013 - 09:01

Моя сивик също е с верига, ама не звучи така като го паля. Това отделен въпрос. Просто трябва да се навреш под колата и да търсиш по детайлите. Това е моето предложение от разстояние.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 05 ноември 2013 - 21:31

На мен ми звучи като спукан колектор,ама аборт по телефона не се прави :)
Отговори

детеборе снимка детеборе 06 ноември 2013 - 12:57

колектор е и според мене или гарнитура на колектора, но е нещо по изпускателната система според мен !
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 06 ноември 2013 - 17:57

:) Колеги оказа се разхлабена шпилка на изходящият колектор. Утре ще подменим старата с нова гарнитура и съм на седмото небе. Благодаря на всички взели отношение по поят проблем!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg