Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Vectra C - чукане отпред

ГостTeodor Petroff_* 24 април 2014 - 17:09

Здравейте колеги опелджий :П имам едно въпросче относно моята вектричка... отпред като карам напр. през релси или през павета чувам едно чукане на метал тънко???? преди месец разглобявах цялата предница (амортисиори носачи и балетки нови)но този проблем не изчезна... за мен остава само лагер на макферсон... мислите ли че ще се опражи проблема и имали ли сте подобен проблем??? Благодаря предварително!!!
Отговори

MARKSMAN_ снимка MARKSMAN_ 24 април 2014 - 18:45

 Teodor Petroff, на 24 април 2014 - 17:09, каза:

Здравейте колеги опелджий :П имам едно въпросче относно моята вектричка... отпред като карам напр. през релси или през павета чувам едно чукане на метал тънко???? преди месец разглобявах цялата предница (амортисиори носачи и балетки нови)но този проблем не изчезна... за мен остава само лагер на макферсон... мислите ли че ще се опражи проблема и имали ли сте подобен проблем??? Благодаря предварително!!!



Колега тънко метално чукане може да е от счупена пружина но при смяна на амортисьори едва ли да не си я забелязал.
Отговори

ГостTeodor Petroff_* 26 април 2014 - 12:43

Не не колега здрави са, преди малко се потих и с лагерите и те са нови вече... чукането намаля малко ама сега остана едно тъпо силно в купето като че ли са разбити опорните тампони на носачите ама не са....
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 26 април 2014 - 18:28

Тампони на хоризонтална стабилизираща щанга сменял ли си ги?
Обърни им внимание,защото като се изядат или смачкат издават много неприятен шум...
Отговори

ГостTeodor Petroff_* 26 април 2014 - 21:43

 pacho_m, на 26 април 2014 - 18:28, каза:

Тампони на хоризонтална стабилизираща щанга сменял ли си ги?
Обърни им внимание,защото като се изядат или смачкат издават много неприятен шум...

То е тая щанга кадето са закачени биалетките на нея ли??? ако е тя и те са здрави..... точно за това ви пиша защото съм я гледал от всякаде и не мога да си обясня това лопане....
Отговори

ivanov_km снимка ivanov_km 28 април 2014 - 08:45

Колега като гледам всичко от пред си препипал с изключение на кормилната уредба. Подобно чукане може да има и от вътрешни накрайници и рейка. Чукането наподобява метално хлопане и се усеща някъде под краката.
Отговори

Жоро снимка Жоро 28 април 2014 - 08:53

 pacho_m, на 26 април 2014 - 18:28, каза:

Тампони на хоризонтална стабилизираща щанга сменял ли си ги?
Обърни им внимание,защото като се изядат или смачкат издават много неприятен шум...

Колега Teodor Petroff и при мен отзад изглеждаха здрави, но се чуваше почукване. Смених ги и всичко заспа! А и не са скъпи 20лв, са оригинални от представителствата...
Отговори

ГостTeodor Petroff_* 30 април 2014 - 18:26

 Жоро, на 28 април 2014 - 08:53, каза:

Колега Teodor Petroff и при мен отзад изглеждаха здрави, но се чуваше почукване. Смених ги и всичко заспа! А и не са скъпи 20лв, са оригинални от представителствата...

Благодаря колеги.... в събота ще погледна и накрайниците на кормилната уредба и цялата кормилна система.... и да чукането се усеща под краката... все едно лопа по купето.....
Отговори

cruiserss снимка cruiserss 07 май 2014 - 10:33

И аз съм за накрайници или биалетки.
Тропането на лагерите и на тампоните не е с такъв звук. А и се намират над амортисьорите. Ако там имаше проблем щеше да се чува и усеща тракане при въртене на волана на място.
Отговори

shunter снимка shunter 07 май 2014 - 14:10

 Жоро, на 28 април 2014 - 08:53, каза:

Колега Teodor Petroff и при мен отзад изглеждаха здрави, но се чуваше почукване. Смених ги и всичко заспа! А и не са скъпи 20лв, са оригинални от представителствата...


В момента и аз съм със същата диагноза и тази седмица следва подмяната им.
Отговори

Daniel Stanev снимка Daniel Stanev 30 юни 2014 - 21:24

Здрвейте. Към колегата Teodor Petroff - ще споделиш ли колега дали откри от къде идва хлопането и смени ли вътрешните накрайници? Благодаря предварително и лека вечер :first:
Отговори

Pin2 снимка Pin2 29 януари 2016 - 12:41

Здравейте,
Малко заспала тема събуждам, но съм със същият проблем.
Мисля че знам къде е, но не мога да намеря схема на колата за да видя въпросното нещо и евентуално да си го търся в нета.
Става дума за това: "нещо"
това се намира преди рейката, там където свършва оста на волана и трябва да се "счупи" за да се напастне по подходящ ъгъл в рейката.

Не знам как да намеря тази част, не знам и как се казва :)
Може ли да ми помогнете със схема на последната Vectra C 2.2 бензин, автоматик (2008г.) ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg