Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Corsa B/ Combo

Маркуче на пръскалото на задното стъкло

Sorinakis снимка Sorinakis 29 декември 2009 - 20:28

Здравейте колеги!
Имам един дразнеш проблем и тъй като търсих и рових из форума за решение и не можах да намеря, реших да пускам един зов за помощ!=@ И така: След тия студове преди две седмици, реших да пътувам към Румъния и си направих една лека профилактика, от който само забелязах, че водата в казанчето за пръскалките свършва доста бързо (не съм се тревожил т.к. доста ползвах чистачките тогава). Всичко наред до деня на тръгването когато реших да си мия задното стъкло - остана сух...излязох от колата и видях, че от левия калник капе вода с пияна хубаво миришеща...:fire: Вдигнах задното стъкло (колата ми е тази от аватара - Корса Б хечбек) и видях, че има малко вода и вътре, капещо от отвора за левия светлинен блок...Хвана ме голям яд, най-вече защото ми предстоеще пътуване за около 700 км без да мога да си мия задното стъкло...търсих маркуче покрай светлинния блок но не можах да намеря нищо:fire: Сега се върнах от пътуването (имах късмет че пътя го изминах по дъжд, по сняг :fire: ) и горе-долу успях да си го изчистя, но не натискам копчето вече за да не си наводня багажника! Уф, стана доста дълго но просто исках да описвам проблема подробно! Молбата ми е - ако има някой опит или може поне един съвет да ми даде относно къде е тоя маркуч, откъде минава и как мога да го оправя?

Благодаря предварително и пожелавам на всички съфорумци една весела нова година, пълна с радост, здраве и щастие!=@=@
Отговори

Йордан снимка Йордан 29 декември 2009 - 21:17

 Sorinakis, на 29 Dec 2009, 20:28, каза:

Здравейте колеги!
Имам един дразнеш проблем и тъй като търсих и рових из форума за решение и не можах да намеря, реших да пускам един зов за помощ!=@ И така: След тия студове преди две седмици, реших да пътувам към Румъния и си направих една лека профилактика, от който само забелязах, че водата в казанчето за пръскалките свършва доста бързо (не съм се тревожил т.к. доста ползвах чистачките тогава). Всичко наред до деня на тръгването когато реших да си мия задното стъкло - остана сух...излязох от колата и видях, че от левия калник капе вода с пияна хубаво миришеща... :fire: Вдигнах задното стъкло (колата ми е тази от аватара - Корса Б хечбек) и видях, че има малко вода и вътре, капещо от отвора за левия светлинен блок...Хвана ме голям яд, най-вече защото ми предстоеще пътуване за около 700 км без да мога да си мия задното стъкло...търсих маркуче покрай светлинния блок но не можах да намеря нищо :fire: Сега се върнах от пътуването (имах късмет че пътя го изминах по дъжд, по сняг :fire: ) и горе-долу успях да си го изчистя, но не натискам копчето вече за да не си наводня багажника! Уф, стана доста дълго но просто исках да описвам проблема подробно! Молбата ми е - ако има някой опит или може поне един съвет да ми даде относно къде е тоя маркуч, откъде минава и как мога да го оправя?

Благодаря предварително и пожелавам на всички съфорумци една весела нова година, пълна с радост, здраве и щастие!=@ =@
Отговори

Йордан снимка Йордан 29 декември 2009 - 21:34

Moга да споделя за Астра Ф 1996г. комби с двигател Х14ХЕ: над задната дясна врата има капаче и като се отвори се вижда преминаващото маркуче.По магазините за авточасти има такива.Успех,колега!
Отговори

vladata снимка vladata 29 декември 2009 - 21:35

Kато си отвориш багажника, долу ниско до пантите има по едно гумено съединение през което минават кабели и тн. през едно от двете ти излиза и мъркучето за водата на задната пръскалка, разкрии там и веднага ще се ориентираш откъде идва назад :fire:

пп. мъркучета можеш да ползваш и др. не е задължително да са от същата кола или тн. аз например си купих 4м. такъв тънък прозрачен мъркуч за по 0.50лв./м и където беше скъсан оттам нататък го снададох с тънка тръбичка
Мнението беше редактирано от vladata: 29 декември 2009 - 21:42
Отговори

Sorinakis снимка Sorinakis 29 декември 2009 - 22:02

 Йордан, на 29 Dec 2009, 21:34, каза:

Moга да споделя за Астра Ф 1996г. комби с двигател Х14ХЕ: над задната дясна врата има капаче и като се отвори се вижда преминаващото маркуче.По магазините за авточасти има такива.Успех,колега!


Благодаря ти за бързия отговор! Мисля, обаче, че при мен не е така, тъй като на мен ми течеше вода от левия калник, така че там някъде трябва да е проблемът...но уви! :) Все пак, благодарен съм ти! Жив и здрав и успешна нова година! ;)
Отговори

Sorinakis снимка Sorinakis 29 декември 2009 - 22:07

 vladata, на 29 Dec 2009, 21:35, каза:

Kато си отвориш багажника, долу ниско до пантите има по едно гумено съединение през което минават кабели и тн. през едно от двете ти излиза и мъркучето за водата на задната пръскалка, разкрии там и веднага ще се ориентираш откъде идва назад :fire:

пп. мъркучета можеш да ползваш и др. не е задължително да са от същата кола или тн. аз например си купих 4м. такъв тънък прозрачен мъркуч за по 0.50лв./м и където беше скъсан оттам нататък го снададох с тънка тръбичка


Благодаря ти много и на теб, колега, за отговора! Това със уплътнението съм го пробвал така: отворих уплътнението от страната към багажника, дърпах съвсем леко и не мрдна - знак, че там не е проблем. Другия край, тоест към корпуса на колата не съм го извадил, макар че съм опитвал леко но честно да кажа, тъй като не се даваше лесно малко ме е шубе да не стане фал :) на това отгоре мястото е доста тясно когато багажника е вдихнат че да мога да зяпам къде отива проклетия маркуч, дори и да вадя уплътнението...не мога да намеря никъква схема, търсих ама....все пак, искам да ти благодаря, че се озова на помощ :) Лека и успешна нова година! :)
Отговори

LADA2107 снимка LADA2107 30 декември 2009 - 07:19

Здрасти, аз имах същия проблем с мойта Corsa, та даже ми мокреше и вътре :fire:
Значи като отвориш багажника, горе в ляво има нещо като "гумена връзка между багажника и купето" . Откача се от двете страни и вътре ще видиш сноп кабели, маркучето трябва да е вътре. Обаче може да се е изтеглило на някаде, при мен беше така и се наложи да бъркам да го търся. Ако го няма при кабелите, поразгледай през дупчиците дето влизат кабелите, там тряя да е.
Аз мойто си го снадих с една трабичка и засега е ОК.
Отговори

Sorinakis снимка Sorinakis 30 декември 2009 - 09:25

Благодаря за съвета - тия дни ще е топло и ще се опитвам да намеря маркучето във гуменната връзка! Благодаря ти за отговора!
Отговори

LADA2107 снимка LADA2107 30 декември 2009 - 10:07

Няма нищо. Само дазнаеш че може да не е в гумената връзка, а в самата врата някаде. Аз мойто едвам го извадих, с некви телове, чудесии. Даже ми се налага да поразглобя лекичко тавана, от другата страна :)
Отговори

Sorinakis снимка Sorinakis 30 декември 2009 - 10:16

:fire: не звучи много окуражаващо :) Аз се надявам, че ще го намирам бързо. пък ако не става, ще я водя на майстор, че да не прецакам някой кабел, знае ли се? Ще пиша когато имам резултат! (добър, надявам се :) ) :fire: :fire:
Отговори

Maiky снимка Maiky 31 декември 2009 - 02:51

 Sorinakis, на 30 Dec 2009, 10:16, каза:




Колега, водата ти тече през калника, защото водата се оттича от долу!
Както и колегите казаха, маркуча минава горе през уплътнението и често там се къса, изважда, разтегля и др. от този род. За да не търсиш нов и да разглабяш цялата кола, моя съвет е да го намериш горе при пантата, виж дали пръска до там, вземи си от аптеката една уринаторна торбичка и използвай пластмасовото и съединение. Така свързваш двете части на скъсания маркуч, като леко го загряваш със запалка и докато е топъл го напъхваш в снадката, за д аможе да стегне по-добре. Лично го правих на моето комби и не е мръднало повече от година!
Отговори

Sorinakis снимка Sorinakis 02 януари 2010 - 17:35

Здравей колега и честита нова година! нека тя да ти донесе на теб и на всички колеги тук много здраве и успехи! :drinks: :mhihi: А сега за проблема който все още имам: тези дни беше много хубаво и отворих гуменното уплътнение - от там успях да извадя черния маркуч който отива към "цицината" която пръска на стъклото. Маркуча беше (още е, де :) ) скъсан така както каза, най-вероятно ефекта на отваряне на багажника покрай тия студове пусти...Това го намерих, то другата част не можах да видя, колкото и да съм търсил - опитал сам с пръст, с мърдане на кабели (от там минават кабелите за отопление на стъклото и тия за централното), с пинсетите на приятелката ми...нищо, не можах да намеря другата част...и така, много ми се иска да знам поне от къде минава този маркуч до гуменното уплътнение - така ще ми е някак си по-лесно да го търся още. Ако не става...или ще питам за някой сервиз който да искат да го поправят, или ще се примиря и ще си карам без вода на задното стъкло...Ще почакам още, може би някой ще помогне, все пак! :)
Отговори

LADA2107 снимка LADA2107 02 януари 2010 - 17:51

Здрасти,
и при мен беше същото положение. Спомням си че се наложи да махна пластмасата на гредата отзад и да наклоня тавана леко надолу, за да мога да погледна и да видя где е маркучето. Но точно где беше прословутото маркуче, няям спомен, знам само че го намерих, снадих и сичко е ОК.
Мнението беше редактирано от LADA2107: 02 януари 2010 - 17:51
Отговори

Sorinakis снимка Sorinakis 02 януари 2010 - 19:09

Здравей колега и за много години! :) Да си жив и здрав! Сега по въпроса - по време на търсенето на маркуча, реших и аз да махам гуменното уплътнение на багажника във горната част и да "разкрача" малко пластмасовите лайсни но видях само тия кабели който ги споменах вече а от маркуча и следа няма! Сагата продължава! :drinks:
Отговори

vladata снимка vladata 02 януари 2010 - 19:33

мъркуча се "спича" от температурните разлики(топло-студено) и съответно става по-къс. Моят трябва да е снаден оригинално на меката връзка м/у багажника и купето а аз намерих мъркуча над колоката м/у предна и задна дясна врата. Беше се скасил с около 30-35см. по цялата дължина на мъркуча, най вероятно и при теб е така и затова не го виждаш.... разрови малко по-напред и ще видиш че е там :drinks:
Отговори

Sorinakis снимка Sorinakis 02 януари 2010 - 19:41

Мерси за съвета, колега! Мисля обаче, че има разлика във местоположението на маркуча при теб и при мен - ти си с Астра и при теб маркуча върви по дясната страна на колата, а при мен казанчето за вода седи във лявата страна, точно под лявата чистачка. И така, мисля си че има напредък обаче, защото от това който спомена, извода е, че маркуча върви по горната част на колата. Правилно ли разсъждавам или се будалкам себе си?! :drinks: Ще го проверя но ще имам "скромни" опити, т.к. си държа на количката и не искам да и счупя нещо. ако видя че не мога - сервиза ще и е майката :)
Отговори

vladata снимка vladata 02 януари 2010 - 19:52

Спокоино няма да повредиш нищо, просто се иска да се внимава и малко търпение. Щом казанчето ти е отляво, по скоро мъркучлето ти е прекарано над от лявата страна, над шофьора и оттам назад, дано да не е прекалено много скасен че иначе трябва да се сваля тавана и става малко сложно...
Айде колегите с корси да помагат да не си траят :drinks:
Отговори

Sorinakis снимка Sorinakis 02 януари 2010 - 19:56

А дано! :) Ще го проверя и ще пиша какво успях да направя! Ще бъде страхотно ако някой колега с Корса от Шумен ще се включи но вероятността да стане това съчетано с този проблем мисля че е нулева :drinks: Ще чакам, все пак! Мерси за съветите ;)
Отговори

lukan снимка lukan 02 януари 2010 - 22:04

при мен мьркучето ми минава в самите ламарини на тавана и при теб е така сигурно, и затова свали кора който е между предното стькло и предна врата и на самата греда има дупка и погледни там трябва да минава и с тел прекарай отзад до отпред и го вьржи и си готов.примен беше така УСПЕХ
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg