Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Проблем с жабката при Зафира Б

valeri_kondev снимка valeri_kondev 16 февруари 2011 - 09:19

Здравейте от известно време жабката ми не се затваря или като се затвори след малко се отваря.Ако някой е имал този проблем нека сподели как го е решил.
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 17 февруари 2011 - 11:39

Здравейте,
и аз имам същият проблем.
Наскоро я свалях, за да сменям кабинен филтър.
Впръснах й малко WD, откъм двете закопчалки, и се опитах да ги раздвижа, но нямаше голям успех.
Като че ли, закопчалките се движат доста трудно.
Отговори

titan22 снимка titan22 17 февруари 2011 - 14:17

Трудно ли е да се разглоби механизма и да се види какъв е проблема?Може да има нещо счупено,замърсено,което с пръскане не се оправя.
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 17 февруари 2011 - 17:39

Имах подобен проблем. Първо трябва да свалиш жабката. Капакът и се разглобява (по-скоро се счупва) по следния начин: лицевата му част е залепена за вътрешната. С отверка внимателно я разлепяш от всякъде като внимаваш да не нараниш кожата. Вижда се механизма, който представлява един палец, който е свързан с бравата на капака. Той задвижва една джаджа (не знам как да я нарека, но ще я видиш), която пък дърпа двете лостчета, които се показват от двата края на капака. Та въпросната джаджа е щракната на клипс към вътрешната част на капака. При мен едната част на клипса беше счупена, в следствие на което джаджата се размества и не контактъва с двете лостчета и те бяха потънали на вътре и какпакът не се затваряше. На мястото на счупения клипс навих една видия, за да задържи джаджата на мястото и. Механизмът беше смазан фабрично с някаква бяла смазка, която си я оставих там. После капакът го залепих на мястото му със секундно лепило, купено от Практикер - Super adhesiv. Сега жабката си работи. Само да кажа , че се реших на тази интервенция, след като вече си бях намерил жабка втора употреба и реших преди да хвърля старата да я разглобя и да видя усройството и. Така, че сега си имам резервна жабка, защото оригиналната я оправих. Ще добавя, че това се случва с езичетата на жабките, заради неправилно отваряне. Като се дърпа бравичката с пръстите на ръката, трябваа и палецът да се поставя отгоре за упора, за да се приберат езичетата свободно на вътре и тогава да се отваря вратичката. Стана малко дълго обяснение, дано да ме разберете. Ако знаех , че ще стане сполучливо щах да направя и снимки, но го започнах малко на шега.

Оп извинявам се, сега видях, че става дума за Зафира Б. Не знам дали и там жабката е същата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg