Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Амортисьори и пружини

Смяна на задни амортисьори

nedqlkow снимка nedqlkow 02 март 2021 - 19:14

Здравейте колеги,
при днешния главен технически преглед, хората които човъркаха по колата ме информираха, че заден ляв амортисьор е омаслен. Не ми е направило впечатление колата да е нестабилна, но дето се вика няма и смисъл да чакам да става нестабилна, за да действам. Идеята ми е да си сменя двата амортисьора отзад, но нямам никаква идея към кои марки да се насоча, тъй като не ми се е налагало до момента да купувам такова нещо. Също вероятно глупавичък въпрос, но маслен или газов е по-удачно да избера? Какво ще ме посъветвате?

Колата е Зафира А, 2000г.
Мнението беше редактирано от nedqlkow: 02 март 2021 - 19:19
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 02 март 2021 - 19:29

Колега, въпросът е объждан вече! Моля, ползвай търсачката...
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 02 март 2021 - 19:35

Преди да отворя темата почетох доста из форума. Има теми за предни амортисьори, нямам идея дали има значителни разлики между тях и задните като производители. Явно съм пропуснал някоя тема.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 02 март 2021 - 19:41

Предни, задни, странични няма значение. Не е нужно да се разделя за предни или задни, за Астра Г, Зафира, Инсигния, Кадет, Астра Ф и прочие. Още повече, че може да се продължи съществуваща тема, а не да се отваря новА и само да се спами! Има и тема, разясняваща каква е разликата между газови, маслени и тн.
Мнението беше редактирано от IvailoM: 02 март 2021 - 19:42
Отговори

nedqlkow снимка nedqlkow 02 март 2021 - 19:45

Ясно, благодаря. Явно съм сбъркал като съм отворил темата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg