Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за Подглавници.

Hueber снимка Hueber 24 април 2009 - 17:46

След още два дни мъка най-сетне успях да си монтирам задните подглавници. Относно свалянето на пластмасовите водачи - сваляха се, като с две отвертки се притискат от двете страни (има 2 улейчета) и след това водачът просто се издърпва нагоре, не се налага изобщо да се въртят. Но за да се махнат тези водачи, първо трябва да се махне тапицерията на седалката в горната и част. На седалката, на която си ги монтирах, имаше фабрично дупки, включително на дунапрена, само горната част на тапицерията трябва съвсем малко да се пробие( малко, колкото да може да се вкарат пластмасовите водачи).
Отговори

torbo снимка torbo 01 май 2009 - 11:08

Колеги, имам нещо като голям проблем. вчера облепяхме тавана и при демонтирането на задната кора се получи изхвърчане на една щипка и сега тя е някъде където не мога да я намеря ако не сваля изцяло задната дясна кора (тази с говорителчето) но облегалката така седи, че по никакъв начин не мога да измъкна кората и трябва на всяка цена да премахна облегалката... КАК??? Благодаря предварително!
Отговори

Iovkom снимка Iovkom 04 май 2009 - 12:34

Колеги , след като прочетох темата и аз се навих да си сложа задни подглавници. Отидох в моргата , но вектрите , които имат такива явно са кът . Намерих една омега А със задни , измъкнах ги , заедно с водачите , но видях , че са различни от тези на вектрата. Измъкнах железата от подглавници , които са най-важната част , защото са различни от железата на предните , след това си намерих една вектра и свалих предните и подглавници и измъкнах и техните железа. Сложих на тези от вектрата железата от тези на омегата и работата стана ( железата са напълно еднакви) . Като почнах да ги монтирам , за да не махам кората , влязох в багажника и с една тънка отверка пробих по една дупка в кората ( дупките , в които влизат водачите се виждат спокойно като влезете в багажника и се сгънете на 2 :Д ) . След това отидох на задната седалка и разпробих с една бургия дупките , които направих с отверката , за да станат малко по-големи . След това взимате едни големи клещи и почвате да чоплите тапицерията , докато не получите перфектни дупки , в които да сложите водачите на подглавниците. Може да видите и крайния резултат . Аз си сложих калъфи на подглавниците , защото задните са ми от вектра с плюшен салон , а моята е с обикновен.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Iovkom: 04 май 2009 - 12:36
Отговори

Vas снимка Vas 04 май 2009 - 13:09

Много добре се е получило :blink:
Отговори

mikman снимка mikman 13 юни 2009 - 19:16

Преди 2 дена купих Астра Г с 3 врати. Проблема е с предната пасажерска седалка, който възникна 2 дена след покупката. Седалката отказва да се вдигне напред чрез лостчето, за да се качва трети пътник на задната седалка. Също така облегалката не може да се намества с врътката която е долу в дясно . Вдигам лостчето нагоре за да я бутна напред, но нищо не става. Хода на лостчето си е нормален, както е на шофьорската седалка, която работи нормално. Моля, ако някой знае какъв може да е проблема да сподели, че като се качват повече от двама в колата си е мъка, все пак са само 2 вратите.
Мнението беше редактирано от mikman: 13 юни 2009 - 19:23
Отговори

corropt снимка corropt 14 юни 2009 - 10:35

лостчето дърпа 2 жила, а те от своя страна дърпат 2 закопчалки който крепят облегалката да не се свива. предполагам едното от тия жила се е скъсало или от времето се е разтегнало мъничко , но достатъчно за да не ти освобождава някое от 2те закопчалки.

Махай тапицерията на от гарба на предните седалки, от долу на горе се маха/имаше го описано по темите някаде/ и виж къде е проблема. Елементарно е направено всичко и дори да нямаш някакви големи технически познания ще се справиш. Ако някое жилата са се разтегнали може да хванеш едно винтче с гайка и да намотаеш около него 1 път жилото и така да стегнеш гайката. По този начин ще намалиш общата дължина на жилото. Другия вариант е ако едното ти е скъсано, на първо време да хванеш тел или свинска опашка закопчалката на скъсаното жило и така да си работи меганизъма докато си купиш ново жило.

успех
Отговори

mikman снимка mikman 15 юни 2009 - 17:20

Благодаря, колега. Жилото се беше скъсало, оправено е вече! :clap:
Отговори

ianek снимка ianek 26 август 2009 - 09:23

искам да помоля някои ако има вектра А със облегалки за глава на задната седалка да ми каже как са сложени и ако може и някоя снимка щото искам да си слагам на моята и искам да видя как стоят на кората от долу за да знам какви да си търся,благодаря предварително
Мнението беше редактирано от ianek: 26 август 2009 - 09:24
Отговори

Iovkom снимка Iovkom 26 август 2009 - 16:51

 ianek, на 26 Aug 2009, 10:23 AM, каза:

искам да помоля някои ако има вектра А със облегалки за глава на задната седалка да ми каже как са сложени и ако може и някоя снимка щото искам да си слагам на моята и искам да видя как стоят на кората от долу за да знам какви да си търся,благодаря предварително


След този пост , мисля да не си правя труда да качвам снимки... :icon_wink2:
Отговори

ianek снимка ianek 26 август 2009 - 17:38

сори за тоя пост ама просто мразя да разглеждам темите преди да пиша в тях което е много голяма грешка после видях колега че си написал точно това и дори си качил снимки аре моля те да качиш сники как си го направил отвътре че на мен ми е интересно на какъв принцип са самите железа на подглавницит,благодаря ти предварително
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 26 август 2009 - 17:45

 ianek, на 26 Aug 2009, 06:38 PM, каза:

как си го направил отвътре че на мен ми е интересно на какъв принцип са самите железа на подглавниците

Железата са към самия подглавник, трябва да си намериш такива, които са задни.
Иначе кората се пробива и се слагат пластмастовите втулки/канали, в които после
набутваш самите железа, които са назъбени в края, за да направят контрата в
самите втулки.
Отговори

Kristchan снимка Kristchan 07 септември 2009 - 09:20

Здравейте!
Искам да попитам възможно ли е да бъдат сложени облегалки за глава на задните седалки на тиграта?
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 07 септември 2009 - 09:41

Разбира се колега, само трябва да си намериш тия джаджите дето държат металната част, направо си вземи от някоя кола на части, от предните седалки... ако няма задни, и им сложи от тези обвивките на опел, ако са с различна тапицерия от твоята, така май ще ти излезе най-тънко... но нека се изкажат и колегите

Ако този вариант не става, май ще трябва да търсиш седалки със облегалка... :icon_wink2:
Отговори

deliyski снимка deliyski 23 август 2010 - 22:29

Въпросче за Астра Г - може ли подглавника да се накланя напред и назад или е статичен. Щото така, ако се облегна на подглавника гледам в тавана :icon_wink2:
Отговори

ffilip снимка ffilip 03 юни 2011 - 21:22

Момчета, на моята кола подглавниците не могат да се накланят. Като карам, имам чувството, че съм седнал на табуретка и след дълъг път гърбът ме боли от позата. Не е удобно като при предишния ми френски автомобил.
Видях на един бус допълнителни подглавници - нещо подобно на облегалката, но се връзва с ластици около нея - въпросът е някой знае ли къде се продават? С такова нещо ще пътувам доста по-свежо, надявам се :biggrin:

Мнението беше редактирано от ffilip: 03 юни 2011 - 21:22
Отговори

RED-VECTRA снимка RED-VECTRA 12 юли 2011 - 15:37

Колеги искам да попитам за Вектра Б на моята отзад нямам облегалки ако купя 3 задни облегалки с пласмасите(водачи)Дали ще стане да се сложат на моята понеже няма никакви дупки в тапциерията отзад?
Отговори

raoccars снимка raoccars 12 юли 2011 - 19:37

А в самата рамка на облегалката напипваш ли отвори за подглавници, ако не, значи трудна работа.
Ако напипваш отворите, само трябва внимателно да разпробиеш плата за да нанижеш подглавниците.
Отговори

RED-VECTRA снимка RED-VECTRA 14 юли 2011 - 09:56

 raoccars, на 12 юли 2011 - 19:37, каза:

А в самата рамка на облегалката напипваш ли отвори за подглавници, ако не, значи трудна работа.
Ако напипваш отворите, само трябва внимателно да разпробиеш плата за да нанижеш подглавниците.

Само в средата над подлакътника напипвам на лявтата и дясната нещо не ги осещам сякащ?
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 22 юли 2011 - 21:20

Колеги, накой слагал ли е задни подглавници на Астра G? Има ли нещо по-особенно от другите модели? През тапицерията се напипват отвори в облегалката, но незнам как е навътре. Само с пластмасовите водачи и подглавници ще се получат ли нещата или ще трябва да се сменя облегалката?
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 23 юли 2011 - 22:45

 Ник.опел, на 22 юли 2011 - 21:20, каза:

Колеги, накой слагал ли е задни подглавници на Астра G? Има ли нещо по-особенно от другите модели? През тапицерията се напипват отвори в облегалката, но незнам как е навътре. Само с пластмасовите водачи и подглавници ще се получат ли нещата или ще трябва да се сменя облегалката?

Айде колеги, нека някой, който го е правил това да каже какви са тънкостите, че меракът ми за тези глезотийки е голям!
Мнението беше редактирано от Ник.опел: 27 декември 2011 - 20:31
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg