Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Как спряха да чукат повдигачите

Deutschland снимка Deutschland 08 януари 2007 - 13:39

Значи така, приятели, карам C16NZ. Когато купих Астрата преди 3 години и сипах оригинално масло Опел пълна синтетика 5W-40 и филтър от Олимпия на Семинарията. За 8000 километра не ми изгоря масло нито грам. Миналата година го смених с Шел полусинтетика 10W-40 и филтър Бош и елате да видите как чукаха повдигачите първите 1-2 минути, когато колата не е палена 4-5 дена при по-студено време. Есента, след нови 8-9000 км. , пак от Олимпия купих опелско пълна синтетика 5W-30, но и филтър, който по думите на продавача бил с клапанче, да не се оттичало маслото.
Оттогава, не съм чул да тракат повдигачи, дори когато сутрин беше -6 градуса и не съм карал колата 3-4 дена. Сега не знам дали причината е в по-тънкото масло или филтъра, но е факт, че вече не тракат. :knee: Ще чакам температурите да паднат до -15-16 градуса, да видя как е тогава.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 08 януари 2007 - 14:20

Deutschland, на Jan 8 2007, 02:39 PM, каза:

Значи така, приятели, карам C16NZ. Когато купих Астрата преди 3 години и сипах оригинално масло Опел пълна синтетика 5W-40 и филтър от Олимпия на Семинарията. За 8000 километра не ми изгоря масло нито грам. Миналата година го смених с Шел полусинтетика 10W-40 и филтър Бош и елате да видите как чукаха повдигачите първите 1-2 минути, когато колата не е палена 4-5 дена при по-студено време. Есента, след нови 8-9000 км. , пак от Олимпия купих опелско пълна синтетика 5W-30, но и филтър, който по думите на продавача бил с клапанче, да не се оттичало маслото.
  Оттогава, не съм чул да тракат повдигачи, дори когато сутрин беше -6 градуса и не съм карал колата 3-4 дена. Сега не знам дали причината е в по-тънкото масло или филтъра, но е факт, че вече не тракат.  :knee: Ще чакам температурите да паднат до -15-16 градуса, да видя как е тогава.
 

От маслото е.
Отговори

Skip снимка Skip 08 януари 2007 - 15:11

За чукането на повдигачите е от маслото, а използването филтъра с клапанчето си е по-добре за смазването в двигателя, особенно при палене в по-студено време ...
Отговори

Жоро снимка Жоро 08 януари 2007 - 15:13

И къф е извода? - НИКОГА не си купувайте Шел от българия
Отговори

fanatic снимка fanatic 08 януари 2007 - 15:38

НИКОГА[SIZE=14]
Отговори

chrisb снимка chrisb 08 януари 2007 - 17:11

Аз малко не по темата ама все пак да попитам! В момента карам с масло Opel 10W40 полу-синтетика! Мотора ми е C20XE! Сутрин като запаля повдигачите ми тракат!!!! Маслото в момента е на около 7000 км. Купил съм го от дилър на Опел!!! Скоро мисля да го сменя защото доста се притеснявам като ги чуя сутрин!! Можете ли да ме посъветвате дали да си взема същото масло от същото място или някакво друго!!!! :) Благодаря Ви предварително!!!! :16V: :flag: :eko:
Отговори

Deutschland снимка Deutschland 08 януари 2007 - 20:45

chrisb, на Jan 8 2007, 05:11 PM, каза:

Аз малко не по темата ама все пак да попитам! В момента карам с масло Opel 10W40 полу-синтетика! Мотора ми е C20XE! Сутрин като запаля повдигачите ми тракат!!!! Маслото в момента е на около 7000 км. Купил съм го от дилър на Опел!!! Скоро мисля да го сменя защото доста се притеснявам като ги чуя сутрин!! Можете ли да ме посъветвате дали да си взема същото масло от същото място или някакво друго!!!! :) Благодаря Ви предварително!!!!  :flag:  :16V:  :eko:
 



Ако не ти харчи двигателя много масло, не виждам причина защо да не опиташ с 5W пълна синтетика. Обаче направи преди това промивка на двигателя, щом ще минаваш на по-добро масло.
Отговори

chrisb снимка chrisb 08 януари 2007 - 23:11

Ами за тези 7000 км съм долял около 400-450 мл. Толкова ми хартиса в тубата когато го смених!!! :) Това доливане е за периода около 7-8 месеца! :flag: :16V:
Отговори

Deutschland снимка Deutschland 15 януари 2007 - 18:23

chrisb, на Jan 8 2007, 11:11 PM, каза:

Ами за тези 7000 км съм долял около 400-450 мл. Толкова ми хартиса в тубата когато го смених!!! :) Това доливане е за периода около 7-8 месеца!  :mhihi:  :unsure:
 


Аз смятам, че не е много за 7000 км. Обаче, да знаеш, че с пълната синтетика може да ти сълзи от някоя гарнитура, щото е много по-леко и тънко масло. На мен с Шел полусинтетиката не ми сълзеше, но с пълната синтетика ми сълзи от гарнитурата на капака на клапаните и като се стопли ще я сменям.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg