Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Astra GSi c20xe

Akso снимка Akso 21 април 2012 - 19:29

Здравейте, колеги!
С голяма мъка на сърцето искам да споделя някои неща около въпростното гси и дай Боже някой да ме насочи...
От 2 месеца съм горд собственик на въпросната колица... хората от Варна, които се интересуват знаят ГСи-то, на много места са ме спирали и големи легенди са се носили, колата не е правена нещо кой знае какво.. интересното е че не се знае какво е правено по нея освен късата ф16-ка и някакъв чип! Но е факт, че тази ГСи-ка биеше всяко стоково ГСи, както и такива с валове, генерации, филтри и не знам си какво още! Наистина си вървеше, но в един светъл ден я купих аз и и се разказа играта :( Долу-горе по едно и също време се случиха някои неща, които ми пречат да разбера на какво може да се дължи проблема, но ще ги изредя след малко... въпросния проблем е в това, че тази астра спря да върви както в първите дни като я взех ( и това повярвайте ми не е от факта, че съм и свикнал вече.... тествано е ) тя преди просто искаше да си пали гумите 1-ва, 2-ра и 3та си превърташе спокойно, във високите не издържаше, все едно гледаш как се включва втек-а при хондите... но просто на 2-я ден от закупуването реших, че трябва да се сложи газов инжекцион... наред с поставянето на инжекциона ми излязоха няколко проблема, единия от които смяна на гарнитура на картера, заедно с това си оправих тръбата м/у дебитомера и кутията на възд филтър.... но нека споделя в какво конкретно се изразяват съмненията ми... Значи газаджията ми се наложи да прави 3 пъти настройки на колата защото на мен така и не ми хареса как върви на газ, а уж трябваше да няма разлика... като за финал разлика почти няма, но по-скоро започвам да си мисля, че я е спънал леко на бензин защото тази кола на бензин не върви както преди (а дали е от тогава точно), гадното е че с тази 3-та настройка на газ инжекциона се случиха и тези неща със смяната на гарнитурата при което много грозно впечатление ми направи факта, че като са сваляли колекторите за да сменят гарнитурата са ми срязали кабелите на ламбда сондата... разбира се не е толкова трудно да се вържат после, но все пак сега имам едно на ум, че може и тази сонда да си прави гавра с мен.. както казах по-горе маркуча м/у дебитомера и кутията на въздушния филтър беше скъсан и тя си дърпаше много здраво въздух от там, а тогва реших да си я оправя и сега си взема въздух нормално през филтъра, с тази разлика, че го няма някакво гумено съединение м/у кутията и една тръбичка вкарваща въздух директно от решетката зад маската, та мисълта ми е че в момента дърпа въздух от този до изходящите колектори - т.е. много топъл :Х От друга страна днес говорих с човека от когото взех колата и той ми каза, че си я е карал с бенз А95 и А98 когато ходи да се дърпа! 100 октанов е помирисвала адски рядко, а четох някъде тук из форума, че може 100 октановия бенз да не и се отразява изобщо добре и че е напълно възможно да върви по-добре с А95 или А98 с какъвто беше първите дни в които я карах и ми правеше адското впечатление... Не мога да си обясня защо се получава цялата тази работа, принципно газовия инжекцион не би трябвало да я спира при работа на бензин, защото си е съвсем отделна система с друг компютър... Днес сложих иридиеви свещи за ц20хе по 12$ парчето и то на складова цена - от кристоф_бг от форума( казаха ми, че такива свещи в магазина струват доста повече)... надявах се, че може газта да е прецакала свещите, които ми казаха, че са на 50 000 км. но разлика не виждам за жалост и започвам да се чудя къде е проблема? Ако някой не може да даде предположение на базата това, което казах до тук, но знае някакъв начин да разбера ще съм много благодарен... разбирам, че диагноза по този начин се дава трудно, но съм благодарен на всякаква информация!


П.П. Пропуснах да кажа, че при 3-тата настройка на инжекциона газаджията ми каза, че е пипнал някои настройки по компютъра на колата, но ме убеждаваше, че те влизали в сила само когато е на газ?! Хм...
Мнението беше редактирано от Akso: 21 април 2012 - 19:33
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 21 април 2012 - 20:38

 Akso, на 21 април 2012 - 19:29, каза:

...просто на 2-я ден от закупуването реших, че трябва да се сложи газов инжекцион...

...газаджията ми се наложи да прави 3 пъти настройки на колата защото на мен така и не ми хареса как върви на газ, а уж трябваше да няма разлика...

...са ми срязали кабелите на ламбда сондата... разбира се не е толкова трудно да се вържат после, но все пак сега имам едно на ум, че може и тази сонда да си прави гавра с мен...

...в момента дърпа въздух от този до изходящите колектори - т.е. много топъл...

...при 3-тата настройка на инжекциона газаджията ми каза, че е пипнал някои настройки по компютъра на колата, но ме убеждаваше, че те влизали в сила само когато е на газ?!...


Мисля, че сам си си отговорил какво се е случило. Некадърни майстори + некадърен газаджия. Защо изобщо си си купил C20XE с подобрения като търсиш икономия и си му сложил даже газ?!
Отговори

Akso снимка Akso 22 април 2012 - 10:08

 Liubeznia, на 21 април 2012 - 20:38, каза:

Мисля, че сам си си отговорил какво се е случило. Некадърни майстори + некадърен газаджия. Защо изобщо си си купил C20XE с подобрения като търсиш икономия и си му сложил даже газ?!


Прав си, знам, че беше грешка, но си е факт, че разлика като я карам на бензин спрямо преди не би трябвало да има.. купих си ХЕ защото съм фен на магариите по светофарите, но в същото време имам минимум 50 км дневно да ходя на работа и няма как :))


П.П. днес се разрових още малко, разглобих всичко до дросела, погледнах свещите и между другото забелязах маркуча , който извежда газовете от мотора към дросела и го вкарва обратно.. та се сетих, че въпросния маркуч беше изваден преди, а сега е сложен обратно и се замислих дали това не оказва отрицателен ефект? Може да допринася за икономия, но пък да я поспъва този горещ въздух във високите, някой може ли да внесе светлина по въпроса? В момента маркуча е изваден и дали си внушавам или верно се подобри работата? хмм..
Мнението беше редактирано от Akso: 22 април 2012 - 15:23
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg