Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Каква кола да си купя?

Коцето снимка Коцето 24 февруари 2021 - 19:50

 benzy, на 24 февруари 2021 - 10:08, каза:



Ако Хондето ти е най на сърце - взимай да си те кефи. Обаче автоматиците им наистина не са препоръчителни.


С онова подчертаното направо ме утепа! иди в някой сервиз за автоматици и го кажи това като преди всичко попитай колко кутии на Хонда са ремонтирали. После ги питай за бройката на ремонтираните Айсин и нечупливите и вечни ZF. Ако бройката на първите е над 1/10 от бройката на вторите и третите взети заедно можеш да повториш онова подчертаното.
Мнението беше редактирано от Коцето: 24 февруари 2021 - 19:51
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 24 февруари 2021 - 19:51

Тази тема е обречена още от заглавието..... Да питаш каква кола да си купиш е все едно да питаш за каква жена да се ожениш....
Всеки разполага според джоба си.
Първо определи за какво ще ти е тази кола, къде и колко ще я караш. Набележи си няколко марки, модели, запознай се с тях, с обслужване, ремонти, цени на части, погледни си банковата сметка и тогава решавай ТИ. Тук всички караме АМГта и ОПЦта :)
Отговори

Коцето снимка Коцето 24 февруари 2021 - 20:21

 IvailoM, на 24 февруари 2021 - 19:51, каза:

Тази тема е обречена още от заглавието..... Да питаш каква кола да си купиш е все едно да питаш за каква жена да се ожениш....
Всеки разполага според джоба си.
Първо определи за какво ще ти е тази кола, къде и колко ще я караш. Набележи си няколко марки, модели, запознай се с тях, с обслужване, ремонти, цени на части, погледни си банковата сметка и тогава решавай ТИ. Тук всички караме АМГта и ОПЦта :)

:good:
Отговори

benzy снимка benzy 24 февруари 2021 - 23:24

 Коцето, на 24 февруари 2021 - 19:50, каза:

С онова подчертаното направо ме утепа!

2ма хондаджии имам в обкръжението си... нищо лично, но ще се придържам към подчертаното.
а дали 1/10 не е и разликата в бройките продадени айсини и ЗФки спрямо хондаджийските :confused:
Отговори

Стекер снимка Стекер 25 февруари 2021 - 08:46

И Мазда б съм гледал, даже братовчед ми има. Но я взе на 2 г. и вече е на 10 тина и взе една Зафира 2.0т иска да маха Маздата че много почва да прави проблеми с годините. Иначе е много красива за 2 генерация говориме се, но и цената им се срина явно има защо. Вярно че неговата е дизел, ама предполагам, че и при бензина е същото. Освен това Мазда има някакви колаборации с Форд и двигателите им май половината и повечето са си на Форд.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 25 февруари 2021 - 18:41

От Мазда само бензиновите двигатели гледай :icon_wink2:
Отговори

Коцето снимка Коцето 25 февруари 2021 - 18:50

2ма хондаджии имам в обкръжението си...

И те ли ти казаха да пишеш откровени небивалици, да не казвам друга дума.

а дали 1/10 не е и разликата в бройките продадени айсини и ЗФки спрямо хондаджийските

Ха, тук мога само да кажа че когато отидеш в сервиз за автомати и се поинтересуваш ще разбереш истината. За сега просто не заблуждавай човека!
Мнението беше редактирано от Коцето: 25 февруари 2021 - 18:51
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg