Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем датчик Разпределителен вал

ivo_gf снимка ivo_gf 15 юни 2010 - 15:12

Здравейте, от два дни ми светна на таблото проблем с разпределителния вал, ходих на диагностика, тези ми казаха, че той не работи и да го сменя, но имало опасност дае и от компютъра (дай боже да не е :)). Та аз реших преди да бързам да купувам нов датчик да измеря първо съпротивлението, което се оказа че е между 16 и 18 ома (толкова показа на дисплея, пък сега колко точно мери нз, чувал съм че е възможна разлика от 1-2 ома). Питах и друг майстор, той ми каза търси по връзката към компа, може някъде да губи контакт... Та въпроса ми е нормално ли е това съпротивление (някъде четох че трябва да е м/у 5 и 15), като че ли датчика бачка, а проблема е незнайно къде... Ако беше само лампичката на чека както и да е, ама то и колата не върви, над 4500 оборота изобщо я нема, пък и на малко по ниски понякога е колеблива, което си е нормално за тоя проблем де, така че ако някой е запознат да дава съвети, някъде преди компа ли пак да меря съпротивление, де да знам ко да правя. Предполагам че трябва да заголя някъде по трасето към компа някоя жичка и да измеря? Определено няма да е удачно да вземам нов датчик, а още по-малко друг компютър без да съм сигурен, че проблема е точно в тях...
Отговори

Jelev снимка Jelev 15 юни 2010 - 15:20

какъв компютър, кви 5 лв. Проблема явно е в датчика защото когато се развали колата влиза в авариен режим, което ще рече че прекъсвача се пуска на 4500 оборота/мин както казваш че е при теб. Нов датчик му е майката
Мнението беше редактирано от Jelev: 15 юни 2010 - 15:21
Отговори

ivo_gf снимка ivo_gf 15 юни 2010 - 15:37

Ако бях написал и с каква кола съм :), Вектра Б, 2000 кубика, 136 коня, мотор Х20ХЕV 1997 g, датчика е индуктивен...

 Jelev, на 15 Jun 2010, 16:20, каза:

какъв компютър, кви 5 лв. Проблема явно е в датчика защото когато се развали колата влиза в авариен режим, което ще рече че прекъсвача се пуска на 4500 оборота/мин както казваш че е при теб. Нов датчик му е майката

Ами възможно е проблем в някой интеграл на компа (чипа да дава грешка при висока температура), защото не споменах, че сутрин запаля ли е няма проблем...
ПП: Е вече проблема го има и сутрин :D, просто първите два дни не ми го отчете сутринта, нз защо...
Мнението беше редактирано от ivo_gf: 19 юни 2010 - 09:01
Отговори

Agamemnon снимка Agamemnon 15 юни 2010 - 20:47

Прочети двете теми за датчиците на коляновия и разпределителния вал, там съм описал по-подробно.
Отговори

Hevy снимка Hevy 15 юни 2010 - 20:56

Колега, тия съпротивления изобщо няма да ти помогнат, може да отговарят на данните от Аутодатата но компа да не го харесва. Намери работещ датчик за проба, това е единствения начин.Трябва да е Сименс.
Отговори

Zygot снимка Zygot 16 юни 2010 - 09:56

Датчика ти е 60-70лв. сменяй без да се замисляш.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 16 юни 2010 - 10:37

Потърси колегата FRYER на лични, той ще ти осигури оригинален датчик.
Отговори

6opow снимка 6opow 16 юни 2010 - 11:11

Колега провери си датчика на коляновия вал. Имах същия проблем и вчера го отстраних.
Отговори

ivo_gf снимка ivo_gf 19 юни 2010 - 09:03

 Zygot, на 16 Jun 2010, 10:56, каза:

Датчика ти е 60-70лв. сменяй без да се замисляш.


60-70 ама някакви британски гледах такива, а съм чувал, че най добре да си е сименс, тоз оригиналния...
Отговори

ivo_gf снимка ivo_gf 19 юни 2010 - 09:54

 6opow, на 16 Jun 2010, 12:11, каза:

Колега провери си датчика на коляновия вал. Имах същия проблем и вчера го отстраних.

Е не трябва ли тогава да си ми изкара съобщвние за този датчик, а не за тоя на разпределителния вал?
Отговори

ara снимка ara 28 юни 2010 - 23:31

Эдравей колега,
Провери кабелната инсталация от буксата на датчика до буксата на ЕКУ /пиновете от датата/ и ако
всичко е ОК, сменяй смело с оригинален.
Отговори

Damian снимка Damian 29 юни 2010 - 15:44

Сменяй датчика, само се моли да е от по-евтиния вид. Аз скоро сменях, и се оказа че тази Вектра е с 2 вида датчици на разпределителния вал, като се различават само по... формата на буксата. Е и по цената де, единия струваше около 80лв, другия - 190 :) Аз като карък се оказах с по-скъпия, но с преправяне става и по-евтиния.
Отговори

ivo_gf снимка ivo_gf 29 юни 2010 - 16:24

 Damian, на 29 Jun 2010, 16:44, каза:

Сменяй датчика, само се моли да е от по-евтиния вид. Аз скоро сменях, и се оказа че тази Вектра е с 2 вида датчици на разпределителния вал, като се различават само по... формата на буксата. Е и по цената де, единия струваше около 80лв, другия - 190 :) Аз като карък се оказах с по-скъпия, но с преправяне става и по-евтиния.

Е аз изглежда съм късметлия, тоя от 80 лв е, колата работи перфектно, мерси за съветите на всички :)
Отговори

drago74 снимка drago74 30 октомври 2011 - 21:50

 ivo_gf, на 29 юни 2010 - 16:24, каза:

Е аз изглежда съм късметлия, тоя от 80 лв е, колата работи перфектно, мерси за съветите на всички :)

Здравеите хора ,къде мога да погледна ,или някои да обясни как се подменя датчик на разпределителния вал.Има ли някакви особенности и средно грамотен човек може ли да се оправи сам.Мереси.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 31 октомври 2011 - 14:43

Намира се вляво на капака на клапаните, под черната кора, която закрива лулите на свещите. Има черен кабел, който води към него- няма начин да го объркаш. Сваля се лесно и безпроблемно.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 31 октомври 2011 - 14:43
Отговори

drago74 снимка drago74 07 ноември 2011 - 11:43

 zdravkop, на 31 октомври 2011 - 14:43, каза:

Намира се вляво на капака на клапаните, под черната кора, която закрива лулите на свещите. Има черен кабел, който води към него- няма начин да го объркаш. Сваля се лесно и безпроблемно.

ДАААА.... мерси.
Смених го след като махнах капака на клапаните и пробих отвор в капака на на ангренажния ремък за да развия болчето което го държи . :good: :drinks:
Отговори

cyki снимка cyki 23 ноември 2011 - 15:22

 Agamemnon, на 15 юни 2010 - 20:47, каза:

Прочети двете теми за датчиците на коляновия и разпределителния вал, там съм описал по-подробно.
Отговори

gtoshev снимка gtoshev 26 ноември 2015 - 11:39

За C18XE от кои мотори ставa датчик за разпределителните валове?
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 30 ноември 2015 - 19:06

От С18ХЕЛ, Х18ХЕ, Х20ХЕВ.
Отговори

Васко те снимка Васко те 15 август 2020 - 09:07

Здравейте можели малко информация защо астра 2 136 трудно пали а преди това валия дъш намокри нещо и от тогава трудно пали самнявам се за дачик колянов вал защо от него маи зависи ипулса за паленето мнения благодария предварително
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg