Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблемен двигател (?) на Мерива 1.6 Z16XEP

slavchon снимка slavchon 27 октомври 2021 - 17:19

Здравейте, тъй като този проблем остава неразрешен вече 6 (!) години след ходене по различни майстори и тестове си позволявам да го повдигна отново като включа повече натрупана информация. Двигателят на автомобила е споменат в заглавието. Колата е от 2007 година и е на бензизн и газ. Километрите са около 270 000 по мои сметки, не повече. катализаторът е премахнат. Последно мерене на компресия 9.5-10 атмосфери на всички цилиндри. Та ..
От самото начало започнаха постоянно да излизат грешки:
- пропуснато запалване на всички цилиндри
- грешка на задна ламбда сонда (високо напрежение)
На студено двигателят работи неравномерно и ако тръгна на студено и спря рязко колата просто гасне. В интерес на истината гасненето е еднократно, повторно не ми се е случвало.
Напоследък няма душа по стръмно, но не винаги е било така
Историята в ламбда сондата е доста странна - понякога грешката просто изчезва, понякога грешката стои каквото и да правиш - включително съм сменял сондата и грешката си е пак същата - високо напрежение или бедна смес. Мерят се 1.2 волта на сондата.
Сменяно е какво ли не.
Със сигурност двигателят ще ходи на отваряне заради клапани, но искам първо да разбера от къде идва това със сондата и след това.
Ако някой успее да даде някаква идея от къде може да идва тоя странен проблем със сондата, ще съм много благодарен
За пропуснатото запалване е по-ясно - и заради проблема със сондата, а и вероятно заради клапани ...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 27 октомври 2021 - 17:44

Как очакваш да няма грешка за лабда, като няма катализатор. Това първо. Трябват намеси за тая работа.

Следващо, щом си паднал под 10 бара, работата е ясна. Двигателят е със степен на сгъстяване 10.5, следователно налягането трябва да е някъде 15+, ако двигателят е наред. Не знам клапани ли е , кой ти каза, че е от тях....

Пропуски на запалване се получават по няколко основни причини - страна гориво(дюза нещо), страна ток(бобина/свещи) и страна "компресия" (недостатъчна). Има и други по-второстепенни причини, като например смуче въздух отнякъде.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 27 октомври 2021 - 17:47
Отговори

slavchon снимка slavchon 27 октомври 2021 - 18:47

 Д-и-м-о-в, на 27 октомври 2021 - 17:44, каза:

Как очакваш да няма грешка за лабда, като няма катализатор. Това първо. Трябват намеси за тая работа.

Следващо, щом си паднал под 10 бара, работата е ясна. Двигателят е със степен на сгъстяване 10.5, следователно налягането трябва да е някъде 15+, ако двигателят е наред. Не знам клапани ли е , кой ти каза, че е от тях....

Пропуски на запалване се получават по няколко основни причини - страна гориво(дюза нещо), страна ток(бобина/свещи) и страна "компресия" (недостатъчна). Има и други по-второстепенни причини, като например смуче въздух отнякъде.

Благодаря за отговора ! Има поставена муфа за отдалечаване на сондата, и когато го направиха грешки нямаше... А и не би трябвало от това грешката да е забиване в максимално напрежение ... И нещо друго - това със сондата си го прави изначално, много преди да оперирам катализатора ... Ей това ми е важно да реша защо е, а че двигател ще се отваря е сигурно ...
Иначе за другото - дюзите са сменени с работещи, бобина и свещи са сменени, това с въздуха поне по известните начини не се хваща ... Клапаните след 270 000 на газ не вярвам да са наред
Отговори

ufer снимка ufer 27 октомври 2021 - 20:34

Това е 4-тата тема по този проблем, но все пак 6 години мъки заслужават малко внимание. Димов е прав, при СС 10,5:1, компресията трябва да е по-височка. При всяко положение трябва да се видят цилиндрите и буталата със сегментите. Но имам въпрос: На какво гориво става студеното гасене и няма душа на стръмно? Сменял ли си темп. датчик и ако не си, търси свестен - Бош вече не са качествени (турски и китайски)? Следваща спирка - дюзите, ако не са нови, занеси ги на ултразвук, ама 1000% качествена апаратура и качествен майстор. И се убеди лично, какъв конус прави струята! Е, засега стига...
Отговори

slavchon снимка slavchon 28 октомври 2021 - 10:00

 ufer, на 27 октомври 2021 - 20:34, каза:

Това е 4-тата тема по този проблем, но все пак 6 години мъки заслужават малко внимание. Димов е прав, при СС 10,5:1, компресията трябва да е по-височка. При всяко положение трябва да се видят цилиндрите и буталата със сегментите. Но имам въпрос: На какво гориво става студеното гасене и няма душа на стръмно? Сменял ли си темп. датчик и ако не си, търси свестен - Бош вече не са качествени (турски и китайски)? Следваща спирка - дюзите, ако не са нови, занеси ги на ултразвук, ама 1000% качествена апаратура и качествен майстор. И се убеди лично, какъв конус прави струята! Е, засега стига...

Гасненето сутрин е на бензин разбира се, на студено. А няма душа вече на газ, но на бензин според мен е същата работа ... Температурен датчик някакъв сменях, че на таблото не отчиташе, но доколкото разбрах има различни темп датчици. Сега пак сменяме един. За дюзите - смених моите с други, работещи, проверявани са скоро на стенд
Отговори

ufer снимка ufer 28 октомври 2021 - 10:16

Най-важният темп. датчик дава инфо на ЕКУ-то, а не на таблото (там е друг). Кой е проверявал дюзите на стенд? Ако е този, който ги е чистил, може всичко да каже... Вземи попочети малко темите, за да знаеш като отидеш на майстор, какво да гледаш и да питаш. Така само с голи съвети не става... :25:
Отговори

slavchon снимка slavchon 28 октомври 2021 - 12:11

 ufer, на 28 октомври 2021 - 10:16, каза:

Най-важният темп. датчик дава инфо на ЕКУ-то, а не на таблото (там е друг). Кой е проверявал дюзите на стенд? Ако е този, който ги е чистил, може всичко да каже... Вземи попочети малко темите, за да знаеш като отидеш на майстор, какво да гледаш и да питаш. Така само с голи съвети не става... :25:

дюзите директно ги смених, не съм ги чистил ! То с пропускане на запалването горе долу ясно накъде отива. но за мен е по-интересен въпросът с показанията на втората ламбда - обикновено е забила на максимално напрежение, понякога сработва ... ей това е интересният казус, който никой досега не успя да реши по сервизите, а и отварянето на двигателя едва ли ще го реши. лично на мен ми изглежда като някакви утечки на ток по кабелния сноп до компютъра или контактен проблем, но пусто не съм специалист. е, винаги някой може да каже "сигурно компа е заминал", но това звучи горе долу като при лекарите - като не могат да намерят проблема, се отдава на стреса ... :)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 октомври 2021 - 12:16

Най-вероятно няма да му помогне какъвто и датчик да сложи. Ще отваря така или иначе, затова отваряй и прави. Поне кажи после какво е било, защото определено има проблем с това ниско налягане.
Отговори

slavchon снимка slavchon 13 ноември 2021 - 18:06

Ами ще се прави двигателя, сега тази седмица. Остава да видим малкия или големия ремонт ще е, дали само клапани или ще е голямото изваждане за бутала. Тя златна ще стане тая кола. Иначе аз лично очаквам естествено работата на двигателя да се подобри, но изпитвам силно съмнение, че това ще реши въпроса с високото напрежение на втора ламбда сода. Ще пиша, разбира се какво се случва и срещу какви пари :)
Отговори

slavchon снимка slavchon 18 декември 2021 - 15:13

Е, направихме ремонт на двигателя, сменихаме клапаните и шлайфахме главата. Цилиндрите не пропускат при пробата. Като резултат онези грешки с пропуснато запалване и ламбда сонда изчезнаха засега - 250 км съм минал. Е, пак има чек, но този път е логичен - "неефективен катализатор" - няма как да е ефективен като го няма ... Да видим нататък
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg