Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to София

Попитайте за сервиз или магазин в София

Onlyshits снимка Onlyshits 12 септември 2008 - 10:31

за да не правя нова тема ще попитам тук .....
как се казва машинката за пастиране ще може ли да ми препоръчате модел .... и колко вида пасти трябва да взема ....
предпочитам да дам 100 и кусур лева и ще си е пастирам поне 10тина пъти и мисля че съм много по на далавера
от колкото да ида да дам 60-70 лева за пастирване и още толкова за полиране
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 12 септември 2008 - 11:50

 Onlyshits, на Sep 12 2008, 11:31 AM, каза:

за да не правя нова тема ще попитам тук .....
как се казва машинката за пастиране ще може ли да ми препоръчате модел .... и колко вида пасти трябва да взема ....
предпочитам да дам 100 и кусур лева и ще си е пастирам поне 10тина пъти и мисля че съм много по на далавера
от колкото да ида да дам 60-70 лева за пастирване и още толкова за полиране


Едно добро решение е машина за полиране на Sparky, аз я взех за 155 лв. Има си диаграма с оборотите и избора е много лесен. На всяка паста пише на какви обороти се работи. Паста купувам на 3М, те са 3 вида, както каза колега по-горе в темата, аз ползвам само 1 и 2. Цената на пастата е 50 лв за литър. За едно минаване на средно захабена боя отиват около 100 гр от всеки от номерата, ако е много захабена и повече. Гъбите са по 10-15 лв, за паста 1 трябва твърда и гладка, а за 2 и 3 трябват меки, може и релефни гъби. И наистина трябва да се внимава по ръбовете, че лесно се протрива- особено ако ки к твърда гъба, паста 1 и бързаш... :beer:
Отговори

Ti6o снимка Ti6o 19 септември 2008 - 13:59

 stei, на Sep 10 2008, 02:34 PM, каза:

срока за пререгистрация е 15 работни дни от датата на договора за покупко продажба, след това следва глоба, за данъчното също има срок но не знам какъв е. Ако имаш Софииско жителство сменяш само талон в КАТ срещу 20 лева



Хайде да се похваля вече и аз съм част от Вас. Купих Вектра още преди седмица 2.0 136 к.с. края на 99г. фул екстри и всичко е 6.
Възникват някои въпроси обаче свързани със смяната на собственика. Имам остатъчно каско и него си го оправих да ми важи (още около месец) направиха ми анекс и добавък. Днес си смених постоянния ми адрес и другата седмица ще ходя да си взема новата лична карта.
Та за колата: минала е на преглед със софииска регистрация всичко си е редовно и доколкото разбрах колегата по-горе трябва само да сменя талона, а в моя случай и шофьорската книжка заради смяната на постоянния адрес.

Да Ви попитам има ли значение кое ще оправям първо - талона или книжката (надявам се това да стане за един ден)?
Мога ли да карам за сега със договора за покупко-продажба и старите талони, докато оправя тези неща?

При смяната на книжката дали ще ми искат медицинско?


Ходих и до КАТ да видя какво е положението видях работно време, почивките им как са и си записах какви документи ми трябват в моя случай (промяна на собственост), а именно:

1) заявление за регистрация - предполагам на място се взема.

2) договор - копие и оригинал - разполагам с тях

3) квитанция за платен пътен данък - идея си нямам от къде да се сдобия с такава???

4) застраховка гражданска отговорност - имам

5) документ за самоличност - имам

6) свидетелство за регистрация на МПС - имам

7) диагностичен лист за техническа изправност - нямам и се надявам от там да ми дадат или пък от собственика не знам Вие ще кажете дано не трябва да ходя на канал и т.н.



Ще съм много благодарен, ако някои който се е сблъсквал с това отговори на моите въпроси с дебелия шрифт.
Благодаря.
Отговори

Ti6o снимка Ti6o 19 септември 2008 - 15:56

 VESKO 01, на Sep 19 2008, 03:19 PM, каза:

Първо си оправяш книжката с новия адрес после талона се пише с новия адрес !

1. заявление от Кат се взима

3.квитацията за платения данък не се взима а се плаща в ОБЩИНАТА кадето Живееш . Пример ако живееш в Люлин отиваш в Община Люлин им казваш Аз съм да си платя данъка на колата те ти казват добре дай талон и договор за покупко продажба дават ти и ти казват колко парички дължиш точно 207лв това ако кажеш че имаш катализатор а без катализатол 315 лв !

7. колата трябва да има технически преглет но може да е изтекъл отиваш 30 лв и си готов !

Дано ти е от помощ



Добре де данъка не се ли плаща след това или греша. Нали има срок за него 2 месеца, не съм много наясно, пък и той трябва да е платен щом като всичко си е наред с колата. Данъка как важи в смисъл плаща се за срок 1 година и е от дата до дата или си е календарна година като винетките. Имам предвид ако са останали 2 месеца до края нали няма да се плаща за тях като за цяла година. Надявам се ме разбрахте какво имам предвид.


Иначе по 7) да колата си е минала на преглед и трябва да минава пак чак догодина юни месец това означава ли че всичко е наред. Не знам на кое викат диагностичен лист аз си имам само талончето за прегледа.


За първи път се сблъсквам с тези процедури и съм яко в мъгла.
Отговори

Alex_II снимка Alex_II 19 септември 2008 - 16:05

за данъка мога да ти кажа :
аз я взех Май месец - регнах я Юни и ми взеха за до края на годината ( 6месеца )

А иначе тука колегите в работата много ми се чудиха що изобщо съм отишъл в общината :icon_wink2:
но това е друга тема.
Аз платих за оставащото време до края на годината
Отговори

Ti6o снимка Ti6o 19 септември 2008 - 20:59

 Alex_II, на Sep 19 2008, 05:05 PM, каза:

за данъка мога да ти кажа :
аз я взех Май месец - регнах я Юни и ми взеха за до края на годината ( 6месеца )

А иначе тука колегите в работата много ми се чудиха що изобщо съм отишъл в общината :icon_wink2:
но това е друга тема.
Аз платих за оставащото време до края на годината



Порових доста из разни форуми и тотално се обърках, защото се пишат различни неща.
Аз си мисля, че на колата трябва да е платен данъка, защото си е минала на преглед и продавача в договора по еди кои си член е декларирал че е така, ако не е значи е излъгал. Не мога да съм сигурен дали е така, тъй като не ми е дадена никаква квитанция, а и не знам дали е трябвало да ми дадат (продавача). Тогава въобще не съм се сетил за данъци и такива неща. От това, което видях много други хора питат за същото нещо по форумите. То си е нормално тъй като не е написано много ясно.


Все още не знам тая квитанция за платен данък, където е посочена сред изискваните документи дали е за този 2% местен данък при покупката, който всъщност нотариуса трябва да внесе, но повечето от тях се правят на ударени и си ги прибират и хората ги плащат по два пъти тъй като са притиснати от времето и не им се разкарва пак до тях.
Или пък става въпрос за по-скъпия данък МПС, а пък ако е той да искам от продавача квитанция, ако има или да ходя да го плащам предполагам за оставащите месеци до края на годината. Нещо няма логика да е той, тъй като за него дават срок от два месеца от датата на регистрацията.

Дано да съм разбрал правилно отивам в общината и си плащам този данък, който е при сделката 2,5% и нося квитанцията със другите неща в КАТ като има вероятност да не ми я искат.


Не знам това е най-отвратителното нещо да се занимаваш с бюрокрация

То няма и кой да попиташ там в КАТ при тая лудница най-много да ти се дърпат, не видях информация.



Ако някои скоро е правил тази операция да помага става въпрос само за смяна на собственост демек талон.
Отговори

Ti6o снимка Ti6o 19 септември 2008 - 21:32

възможно е тази информация дето е на таблото да е стара и въобще да няма такова изискване до такъв извод стигнах
Отговори

Ti6o снимка Ti6o 25 септември 2008 - 14:56

днес си прехвърлих автомобила и всичко си е наред. Не ми искаха никакви бележки данъци и т.н.
Това където се чудех сигурно е било от тези такси по 2-3 лв, където се плащат за разни неща към съответните банки.

За да не пускам нова тема понеже ми изтича каското другия месец, ако може някои да препоръча по читава застрахователна компания?

В момента съм към ДЗИ и не знам дали да остана пак при тях. Нещо се чудя за Виктория, но не съм убеден просто познати ми я хвалиха.

Също така кой вариант е най-удачен нали имаше 2-3 опции при щета в техен сервиз, сервиз по мой избор и още нещо си сещате се за какво става въпрос?

Благодаря.
Отговори

vankis снимка vankis 30 септември 2008 - 17:43

Здравейте колеги,
интресува ме къде мога да направя диагностика на астрата. Става въпрос за Студентски град или близките квартали ?
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 30 септември 2008 - 18:07

Ако искаш в оторизиран сервиз може да отидеш в Аксон в Младост - Бизнеспарка, това ти е най-близо.
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 30 септември 2008 - 19:00

 vankis, на Sep 30 2008, 06:43 PM, каза:

Здравейте колеги,
интресува ме къде мога да направя диагностика на астрата. Става въпрос за Студентски град или близките квартали ?


Какво точно искаш да диагностицираш?
Отговори

vankis снимка vankis 30 септември 2008 - 19:30

 tonkata92, на Sep 30 2008, 07:07 PM, каза:

Ако искаш в оторизиран сервиз може да отидеш в Аксон в Младост - Бизнеспарка, това ти е най-близо.


и аз за аксон си мислех.Знаеш ли каква е цената на диагностиката.

@bat_jorko
имам проблем с оборотите. Когато въртя волана падат прекалено ниско./знам ,че съм с ел. хидравлична помпа и все пак са ниски 400-500/ При включването на други ел. потребители нямам такъв проблем! Моторчето за празен ход съм го чистил 2 пъти, почиствал съм и дросела. Има и друго когато е студена и НЕ се включи автоматичният смукач при подаване на газ оборотите падат - аха да загасне и се вдигат пак, след като поработи 1-2 минути всичко е ОК, но проблема с падането на оборотите дори при малко въртене на волана остава ?
Искам да разбера какъв е проблемът , затова търся диагностика ...

Поздрави
Отговори

tonkata92 снимка tonkata92 30 септември 2008 - 20:26

Като за начало не мисля че проблема от моторчето за празен ход, като цена са ми стари данните - моята (нищо че е Астра Ф) я карах там преди около година и тогава ми взеха ако не се лъжа 36лв.с ДДС, но ми откриха проблема, е вярно че не го отстраних при тях но при тези цени които ми казаха......
http://www.axon-opel...ovini-arhiv.asp
можеш да разгледаш сайта за инфо, обаче не каза дали караш на газ и дали проблема е на газ или на бензин, защото ако е на газ няма да го хванат със сигурност.
Успех!
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 30 септември 2008 - 22:42

Диагностиката нищо няма да покаже според мен ... пари на вятъра ...

Ходи да ти прегледат алтернатора
Отговори

vankis снимка vankis 30 септември 2008 - 23:48

@tonkata92 на бензин

@TurboManiak - Къде могат да ми проверят алтернатора. И все пак не мисля , че е от него. При положение , че като включвам фарове, ел. джамове и др. не прави проблем. Може и да бъркам.
Отговори

vankis снимка vankis 01 октомври 2008 - 18:56

идеи :beer:
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 02 октомври 2008 - 10:06

 vankis, на Oct 1 2008, 07:56 PM, каза:

идеи :beer:



Направи си един екпсримент - вдигни и двете предни колела във въздуха и завърти волана - дали без товар на гумите пак ще ти играят оборотите?
Ел. помпата е с променлив режим на работа - в покой черпи 5А ток, при пълно натоварване стига до 72А. Идеята ми е, че може нещо по кормилната система да затяга и да товари помпата, а тя да хапва рязко много ток и така да влияе осезаемо на оборотите.

Иначе сервиз за диагностика може със същия успех да отидеш при Бат Бижо - не е по-малко компетентен от другия сервиз, а със сигурност ще ти обърне много повече внимание!
Отговори

vasil_87 снимка vasil_87 02 октомври 2008 - 13:09

Здравейте колеги. Можете ли да ми препоръчате някое сервизче за брони в София, проблема е следния , имам една резка на бронята която е дълга 4 см , но е бая дълбока и ме дразни , казаха ми че можело да се оправи с пистолет с горещ въздух ....
Да ми препоръчате някой?
Отговори

Miro снимка Miro 02 октомври 2008 - 16:42

По Симеоновско,в посока околовръстното,на 50-тина метра преди самото околовръстно,отдясно.Добре работят.
Отговори

corropt снимка corropt 02 октомври 2008 - 21:00

Само, че там сега не се знае дали ще може да стигнеш защото положението си е е*ало майката. От околовръсното няма отбивка за сим. шосе, а като минавам и като погледна какво е по самото сим. шосе е стройтелна площадка
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg