Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Corsa C Turbo - търся мнения!

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 14 януари 2015 - 01:36

Здравейте колеги,
Искам да споделя какво е положението при мен и да питам за индивиуално решение. Изчетох доста мнения по въпроса, но не мога да стигна до извод, защото има многооо и също противоречиви мнения.
При мен случая е такъв:

Corsa C сложил съм C20XE мотор беше 2.5 сложихме 2.8, COSCAST сгъстена около 1мм, маховик ~ 5кг, тропнаха биелни лагери -> основен ремонт главата клапани, пренапасване водачи (правиха я при Жоро Хладилника), вала 0.25 шлайф, буталата са също нови нормални, реших да не шлайфам т.к. не беше особено голямо износването и имаше противоречиви мнение (около 1 десета до към 15 стотни). маслената помпа е нова (mayle). До тук 20 000 км без проблеми. Единствено като загрее повдигачите се чуват, но така си знаех че не трябваше да ги слагам тези Febi-та!!!!!! и като я вкарвам в обороти похапва масълце 5W40 около 1 литър си ги дърпа на смяна ~ 6 - 8000км зависи как я карам, но с тази къса кутия :ranting: (между другото за харча подозирам не добре направена глава!)
[[бензиновата помпа е оригиналната и е в резервоара, няма възможност за ползване на регулатор на рейката - от Z18XE мисля че работи на 4 бара]]

Сега обмислям първо да сменя кутията - F23WR дизелова - защото карам предимно извънграда с по ниски гуми го изчислявах на 3500 об се получава ~ 140км/х Спирачки 280мм окачването е GSI мисля че е подготвена!

След което ми се иска някакъв турбо вариант - От прочетеното мога да ви ориентирам: 1. Ще се кара предимно извънграда, (80% на 20%) за кеф, не за състезания! 2. Т.е. предимно ще се върти около 3500 оборота магистрално. 3. На ГАЗ - но тук разбирайте само до около 4000 оборота т.е. на 5та до към 160 (ще се настрои след това да си е бензин.)
4. Като к.с. нямам големи претенции! - може би ще се стремим към максимума който се достига за разумна цена (защото доколкото разбрах, след определени коне трябват много повече средства).

Главно въпросът ми е какъв ще трябва да е сетъпът за тези изисквания и дали да се ползва този двигател, част от него, или C20NE, X20XEV, или да го продам и сменя (Z20/C20LET)
Мнението беше редактирано от Alex_GSi16v: 14 януари 2015 - 01:42
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 14 януари 2015 - 19:39

Щом все още хапва масло,значи основния ти ремонт не е бил качествен и ползотворен.За да тръгнеш да турбинираш ти трябва идеален атмосферен мотор,освен ако не искаш да си създаваш сам много ядове.
Следващо нещо как го измисли това с Ф23 дълга кутия.Тази кутия за бензинов мотор е божие наказание за шофьора.Намери си някой с къса Ф23-ка на бензинов мотор и се качи да видиш как въври тролея.След това се замисли дали искаш нещо още по-дълго и с още по-големи дупки между предавките.
Относно турбинирането пътища много.С турбина от лет си 200коня.Но пак ще трябва да отваряш мотора.Механично ще стане турбо мотор,а мислил ли си с какво ще го оправляваш-още едно ЕКУ???От какво??Или пък Мега??
Отговори

Жоро снимка Жоро 15 януари 2015 - 09:03

Той и сега е с ДВЕ ЕКУ-та...
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 15 януари 2015 - 10:16

Затова си мисля че Z20LET ще е най-удачен, а относно кутията съм я изчислил че точно тази трябва да е защото с бензиновата ще е на 113, заради по малките гуми. Иначе бензиновата в астрата знам че е на 120 /3000 което си е добре хич не е спънато даже може още. На мен ми трябва магистрално да е по ниски обороти..
Така ще стане само с 1 ЕКУ и ще си има климатик..

П.с.Вмомента съм с 5та от дизелова кутия та знам какво е ...
Мнението беше редактирано от Alex_GSi16v: 15 януари 2015 - 10:27
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 15 януари 2015 - 20:10

Току що разбрах че не харчи масло колата а го изпарява....... :ranting: Пък и с новата маслена помпа оттам духа ... ДОСТА ... ремонта значи си е наред, то кво било.. и с това 80% извънграда на 3500 оборота ей го ... Защото нито пуши нито тече.........
а и 2та отвора са навън, гледам аз по гумения маркуч има 1 мм гняс ... само от изпарения смятай.....
има ли решение на въпроса?
Мнението беше редактирано от Alex_GSi16v: 15 януари 2015 - 20:10
Отговори

ivo1979 снимка ivo1979 15 януари 2015 - 20:32

оправи си картерната вентилация и аз го имах тоя проблем след основен ремонт на хе-то ма го отстраних
Мнението беше редактирано от Жоро: 16 януари 2015 - 09:22
Причина за редактиране:: Цитат на предходното мнение е излишен!
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 15 януари 2015 - 20:42

Разбрах решението на проблема ... ще пробвам с PCV клапан и ще видим!
Мнението беше редактирано от Alex_GSi16v: 15 януари 2015 - 21:59
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 24 януари 2015 - 23:38

Мотор цял от zlet с моторната инсталация цялата, кутия от f23srt с полуоските, стартер, динамо, педал на газта, дросел, външна водна помпа, бензинова помпа, рейка с регулатор и дюзи + магистрала за обратно хориво, ECU с гривната и малкия чип, правени тампони за кутията, правени главини за полуоските, скоростен лост от корса ц 1,7д или z20let с жилата, схема за връзване от ECU към купето и километража, и си готов. Най-трудно ще ти е с тампоните и главините, има ги като китове в англия ма са си пара, другото се намира
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 25 януари 2015 - 00:04

Не вече съм го измислил, скоро в темата ми ........
въпросът ми е само за мотора другото ми е ясно!! :newsm05_41:
защото има голяма разлика пак казвам че си ми ежедневна кола не правя нещо дето събота неделя да раздавам газ и все в лютеница да е
и затова ... дали да правя C20NE, дали мойто C20XE ама ... с тоя блок става сложно ... ремонтни бутала, главата и тя е сгъстена пак филми...
c20LET ... дали пък ще е читаво ..... z20let ми се вижда възможно най-добрия вариант да се намери нещо девствено и пак да се надяваме че няма "да се скъса" :biggrin:
но пък електрониката дали е капризна ..
и пак говорим за нещо около 240 си мисля като за начало че да има смисъл
и затова си мисла за ZLET с EDS чип
Мнението беше редактирано от Alex_GSi16v: 25 януари 2015 - 00:12
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 25 януари 2015 - 05:53

 Alex_GSi16v, на 25 януари 2015 - 00:04, каза:

Не вече съм го измислил, скоро в темата ми ........
въпросът ми е само за мотора другото ми е ясно!! :newsm05_41:
защото има голяма разлика пак казвам че си ми ежедневна кола не правя нещо дето събота неделя да раздавам газ и все в лютеница да е
и затова ... дали да правя C20NE, дали мойто C20XE ама ... с тоя блок става сложно ... ремонтни бутала, главата и тя е сгъстена пак филми...
c20LET ... дали пък ще е читаво ..... z20let ми се вижда възможно най-добрия вариант да се намери нещо девствено и пак да се надяваме че няма "да се скъса" :biggrin:
но пък електрониката дали е капризна ..
и пак говорим за нещо около 240 си мисля като за начало че да има смисъл
и затова си мисла за ZLET с EDS чип

Нещо друго ли написах?
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 25 януари 2015 - 10:30

да де да просто търся и други мнения... но това май е най-разумното...
а този ZLET проблемен ли е? доколкото знам няма ЕГР т.е. не е екотек.. пък и щом го слагат в speedter Значи има защо...? имах лош опит с Z18XE-то и затова питам. но явно това че и 2те са Z няма толкова значение...
Отговори

Globe снимка Globe 25 януари 2015 - 11:54

егр-а екотек ли означава? ;) 90% от "злет" както ги наричаш моторите който съм видял са за ремонт..просто харчат масло 100% от тези 90% са за маслени сегменти който са спекли и на 4-5-6 сме мерили буталата и бяха се свили и то не с малко... ,но всичко е късмет
Мнението беше редактирано от Globe: 25 януари 2015 - 13:16
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 25 януари 2015 - 18:31

Ой тук направо ме разубеди... Аз си мислех че са уж по нови не са чак толкова за ремонт, (сравнение C20LET) но значи шанса да попадна на такъв е голям. Освен ако не чакам някоя ударена на части, ама то май всички са си такива дето ги продават.
И сега като го погледна отново излиза че и z20let да е пак трябва да се отваря, а ако ще се прави дали да се вземе z20let и тук пък отвори ли се ще излезне скъпичко или да се почне от C18NZ с летови бутала и някоя глава? или c20xe с ремонтни бутала и коскаста, ...
Мнението беше редактирано от Alex_GSi16v: 25 януари 2015 - 18:33
Отговори

erhity снимка erhity 25 януари 2015 - 21:05

 Alex_GSi16v, на 25 януари 2015 - 18:31, каза:

Ой тук направо ме разубеди... Аз си мислех че са уж по нови не са чак толкова за ремонт, (сравнение C20LET) но значи шанса да попадна на такъв е голям. Освен ако не чакам някоя ударена на части, ама то май всички са си такива дето ги продават.
И сега като го погледна отново излиза че и z20let да е пак трябва да се отваря, а ако ще се прави дали да се вземе z20let и тук пък отвори ли се ще излезне скъпичко или да се почне от C18NZ с летови бутала и някоя глава? или c20xe с ремонтни бутала и коскаста, ...

Pyrvo se izvinqcam za maimunicata .
Kolega kato shte si vzimash dvigatel za da go otvarqsh da mu pravish osnoven remont po dobre si napravi tvoq .
Glavata da ne te pritesnqva che si q shlaifal 1mm shte slojish 2 garnituri ot Z20Let i shte kompensirash shlaifa :)
vzemi si butala ot Z20 LET syshtite sa kato na C20LET dyrjat do 500 hp s hubava nastroika (dokolkoto razbrah ti ne tyrsish takiva kone ) dvigatelq lesno se pravi. Na C20let / XE bielite sa ednakvi kato zdravina dyrjat do 350 hp . Nameri si edno turbo ot c20let kkk16 buta do 300 hp. Elektronikata shte ti e nai golemiq problem . Spored men izobshto nedei da mislish za mega dosta e kaprizna . Nai dobre e originalna elektronika ot C20LET no e malko trudno da q namerish . Pitai nqkoi koito nastroiva dali nqma da mojesh da si polzvash tvoqta elektronika ot 2.8 motronic ( mislq che stava da se nastroi ot debitomer ) pitai Toni ot TST , Venci ot Madnes, heed ili drag power vseki shte ti otgovori za elektronikata :) .
Мнението беше редактирано от erhity: 25 януари 2015 - 21:05
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 25 януари 2015 - 21:45

:hahaha: чак до 500 да държат
бутала ще ми трябват.... ремонтни ако пак отварям мотора, щото сега бива но отвори ли се пак няма да има смисъл същите..
Аз такива простотии с 2 гарнитури не искам да правя!!!
мислех си варианта да се направи custom гарнитура по дебела но да си е една.. а колега ми каза че имало някакви на Cometic такива готови по дебели били около 150 лв
именно затова става пак сложно и с електрониката
Затова ми ми се иска попринцип и най-добре ще е просто да си търся читав Z20LET да се замери компресия, налягане масло, и друго не мисля че има какво ... турбото да се провери и това .. да го видя да поработи отвсякъде да се огледа и да не се отваря.... ??
Мнението беше редактирано от Alex_GSi16v: 25 януари 2015 - 21:52
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 26 януари 2015 - 00:30

 Globe, на 25 януари 2015 - 11:54, каза:

егр-а екотек ли означава? ;) 90% от "злет" както ги наричаш моторите който съм видял са за ремонт..просто харчат масло 100% от тези 90% са за маслени сегменти който са спекли и на 4-5-6 сме мерили буталата и бяха се свили и то не с малко... ,но всичко е късмет

Хахаха
Как ще се свие буталото че не ми стана ясно
Това че си виждал само умрели летове на по 300-500 не означава че са лоши моторите
Много грешиш и подвеждаш колегата в избора му на конфигурация, въпреки че нямаш преки наблюдения върху мотора

Извинявавам се на колегите ама се начетох на куп глупости.
Спрете да се изказвате некомпетентно, чували сте тук там и пишете 2 гарнитури, има си достачно дебели единични се продават по спецификация само че не са по 100 лв ами тръгват от 350
Athena и Cometics,
Letovata метална също е хубава, а откъм електроника, стига с тез ретрота, първо няма да намери или ако намери няма да му тръгне ни табло ни нищо, като C20XE да си чатъркаш два компа в колата ебахти простотията, с20let е орязън откъм възможности и не може да се изклюват някой ненужни неща като сонди и дебитомер и т.н. ккк16 ако ми начери някоя читава надали ще го изкара повече от 10к км, и колко да очакваш от повече от 20 годишна турбина
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 26 януари 2015 - 00:43

Лъчо предполагам има доста наблюдения недей така.. И буталата могат да свият да.., когато прегрее, много се разширява след което свива, моите предишните от 85.97 (сток) бяха на 85.82/85.87 85.92, зависи на кой цилиндър.. На 4ти цилиндър беше най-зле.. за бога това си беше около десета и половина?!?!?! затова си взех нови нормални и не шлайфах.. Пък и хората видях че са го съобразили че ще се слага на поизносен блок и новите нормални ги продават 86.00 не 85.97... затова реших че няма смисъл да взимам ремонтни...
обаче ако ще се прави отново си трябва ремонтни вече ...
Отговори

Globe снимка Globe 26 януари 2015 - 01:03

аз не искам да го разубедя и не казвам че е лош мотор.. Просто повечето който се продават харчат масълце и почти всички от спекли масленни сегменти..(200 300к км няма значение просто това има на пазара) за което е хубаво да направиш ревизия нещо което той явно не иска да прави.. Бутало да се свие съм виждал много пъти ,но това не се мери с шублер :) Не се свива с размерите на бирена капачка,но достатъчно че ако го правиш за себе си да не го сложиш. Като сложиш нови сегменти е ок и не харчи масло ,но не е ясно колко време. Като цяло мотора си е добър.. въпроса е дали да вложиш в нов мотор с неясен пройзход и състояние или за тези пари да си направиш твоя . Двата мотора може да ги намериш в топ състояние стига да извадиш съответната сума..,но при положение че се оглежда за евтин вариянт и в 2-та случая имаш шанс да се вкараш във филм това е реалната истина..

п.с ако слагаш нови бутала не е нужно да са ремонтни дори и 2-ра употерба да вземеш ,защото турбо буталата са с по-големи допуски и ако цилиндрите са ти топ даже трябва леко да се "драснат" което ти е новия хонинг почти :)

ЕДИТ: буталата от "з" не са същите като на "Ц" от ц20лет буталата са от доста по-добра сплав.. Единственните 1 идея по-добри са на "ЛЕХ" ,но всички вариянти ти вършат перфектна работа
Мнението беше редактирано от Globe: 26 януари 2015 - 01:08
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 26 януари 2015 - 01:33

защото аз си мислех че най-добрия вариант ще е да взема блок от C18NZ и да се шлайфне по бутала 2ра ръка от LET
и после въпросът с главата за coscast-a уж пак била най-добрия вариант (с дебела гарнитура) 10% по добър flow и съответно пак ще трябва да я правя?? клапани ? повдигачи валове? портване?
И щом трудно се намира 2.7 Motronic, ако си сглобя моя може ли да се ползва електроника от Z20LET ?
и да знам че турбото е с по голям аванс на разстоянието бутала - цилиндър но при мен си има много лека елипса. спомням си че и блока ми беше мръднал с около 1 десета!!! но се доверих на човека който ми шлайфна вала и каза че не е много и по-добре да го оставя.... и така си е добре вомента... обаче ако пак ще се прави, то това ще е след още няколко хил км и не се знае вече.... затова въпросът е за c18nz Блока или ремонтни на моя.
и я дайте да говорим в пари и коне?? или горе долу едно и също идва
Мнението беше редактирано от Alex_GSi16v: 26 януари 2015 - 01:36
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg