Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Живи данни при Motronic 1.5.

sashonikolov снимка sashonikolov 21 юли 2011 - 22:46

много моля нека да не разводняваме темата.Надявам се темата да е полезна за потребителите във форума защото се и насъбра информация,която аз конкретно неможах да намеря в други теми.Може и аз да несъм търсил както трябва но поне от търсачката каквото излезе и каквото прерових не попаднах на така подредена информация отностно преходника от 16 към 10 пина.
Преди час поръчах от Склад66 16 пиновата букса със свободен край на кабела и ще търся по-нататъка 10 пинова букса за да си го направя както трябва.
Ще пиша има ли резултат и дали е положителен веднага след като направя теста,което се очертава или в Събота или в понеделник.Според зависи кога ми обработят заявката и кога пуснат пратката по Еконта.
Ма като гледам от Скалд 66 четат и в темата така,че се надявам за събота да е пристигнала пратката в офиса на Еконт..... :mhihi:
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 21 юли 2011 - 23:09

Малко със закъснение,но и аз да се включа.Преди няколко месеца си бях взел и аз опком с цел четене на живи данни,понеже имах проблеми с мотора.Понеже не ми се даваха 30лв за преходник и видях,че мога да разглобя 10пиновата букса и да си наредя пиновете директно върху опкома така и направих.Търсих схема на преходника,но не намерих за това реших сам да се справя.Първата ми идея и на мене беше да си направя колата с 16пинова букса,но ударих на греда като тръгнах да търся букса,идеята ми беше да намеря такава букса да и резна кабелите 20тина см преди нея,да ги резна моите преди 10пиновта ми и да ги пренаредя и припоя.Домързя ме сериозно и реших да разглобя мойта букса и да наредя пиновете върху Опкома.Намерих схема на 10 пиновата кое за какво е.Намерих това:
Pin
Number
Name Description (may be empty)
A GND Ground
B Slow self-diagnostic codes. Engine diagnostic K-Line.
C Automatic transmission slow self-diagnostic codes. Transmission diagnostic (L-Line).
D Trip computer slow self-diagnostic codes. Engine diagnostic K-Line.
E Slow self-diagnostic codes out.
F +12V Accumulator +12v
G K-Line Automatic transmission, engine, ABS diagnostic
H Cruise control, ATWS slow self-diagnostic codes.
J 4WD slow self-diagnostic codes.
K ABS slow self-diagnostic codes. ABS L-Line.

После намерих това за 16-пиновата букса
2 K-Line ABS diagnostic
3 K-Line Radio, automatic transmission, immobilizer, steering wheel and other components
4 GND Chassis ground
5 GND Signal ground
6 CAN-High, J-2284 If car isn't equipped with CAN bus, you'll find self-diagnostic slow codes (e.g. on Astra-F-G) or ABS K-Line at this pin
7 K-Line Engine, ABS, AT, Airbag, Navigation system, Radio diagnostic
8 K-Line TID, MID diagnostic
9 K-Line ABS, Airbag
11 K-Line Automatic transmission diagnostic
12 K-Line TID, MID, ABS, AirBag, air conditioner, Kuhlerlufter-Steuergerat
13 K-Line immobilizer, MID, Airbag diagnostic
14 CAN-Low, J-2284 if CAN present
16 +12V Accumulator


И после тъпата ми глава реши да наредя така пиновете:
1 - E
3 - C
5 - A
6 - D
7 - G
8 - H
9 - J
10 - K
15 - B
16 - F

Дори не успях да се вържа към ЕКУ-то>доста хора ми казаха,че просто на Ц16НЗ много рядко се успява да се върже ОПком към ЕКУто.Тогава заебах всичко.Но все пак ако някой има схема на преходник нека я сподели тук.
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 21 юли 2011 - 23:16

 ОМЕГА, на 21 юли 2011 - 19:50, каза:

Преходника трябва да е така:
G-7
B-6
A-4 и 5
F-16


точно по тази схема съм си направил сам преходник много отдавна и то от оригинални опелски букси а именно женска ОБД от някоя астра Г или Вектра Б от моргата, и 10 пинова от омега А която служи за тапа на диагностичната букса която стои в двигателния отсек в дясната страна по посока на движение зад двигателя, като съм добавил пинове от други букси същите като нея само с различен брой изводи, преходника се прави за не повече от 30 мин ако имаш всичко нужно, лесно се набавя от някоя голяма морга, ако някой има желание може да си я напълни и да си прави и самодиагностика или да превключва Л линията за диагностика на АБС или други модули изискващи я...
Отговори

Stoyan Sklad66 снимка Stoyan Sklad66 22 юли 2011 - 02:02

 sashonikolov, на 21 юли 2011 - 22:46, каза:

Ма като гледам от Скалд 66 четат и в темата така,че се надявам за събота да е пристигнала пратката в офиса на Еконт..... :mhihi:


Да зачетох се в темата.
Няма проблем, пратката ще бъде обработена и изпратена.

Но според мен проблема не е в преходника.
След като се установява връзка с това еку, захранването и линията към него изглежда да се наред. Преходника не може да даде подобно ограничение.
Ограничението идва от софтуера или екуто.

Ако това еку е четено с op-com и е имало живи данни, би било добре да се разбере с коя версия.

Трябва да се пробва и с друга версия и фърмуер, свържи се твоя доставчик за това какви са възможностите.

Ако не ти трябва поръчаната obd16 опашка, пиши ми на меила, скайпа или по тел., не знам кога ще си видя съобщенията тук.
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 22 юли 2011 - 04:29

Дубрутру,ще си взема поръчката...последен опит да се направи нещо по въпроса а ако пак нестане просто ще върна Опкома.Опашката не ми е проблем да я продам после.Имам познат със сервиз на,който няма да му е излишна макар и да има такава с която работи :icon_wink2:
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 23 юли 2011 - 10:11

да,да ама не......ефект равен на нула!
Пак се свързва с компа но остават активни само четенето на грешките.
Сега в бързането си наредих само жичките но ме притеснява дали някъде не е давало контакт.После ще сложа гилзички на кабелите от най-малките и ще пробвам пак.Ако не...здраве да е,опкома се връща при предишният си собственик и тва е....
ако някой има идеи за нещо да сподели,макар,че подредбата на кабелите я направих точно по описанието от тук в темата
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 23 юли 2011 - 11:44
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 23 юли 2011 - 11:45

Ако някой има стара версия на опкома нека се свърже смене на скайпа dj_sasho_nikolov да се пробва със стара версия.След като има хора тук,които писаха и в темата,че са се свързвали с опкома и са изкарвали живи данни значи е възможно.
Сега не ми се набиват средства за Опел Скенер.Той на 100% изкарва тези неща но не ми се рентира да го взимам само за лична употреба
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 23 юли 2011 - 11:45
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 23 юли 2011 - 19:51

потвърдено НЕСТАВА! И с гилзички на кабелите и вече по схемата,която я имаше в темата свързана и L лининя ефекта е нулев.Освен да се четат грешките друга опция няма.
Освен смяната на софтуера с друга версия друг опит не остава но пък незнам с каква версия да се пробва за да не се налага после опкома да му се налива друг софтуер..
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 23 юли 2011 - 22:12

Явно нещата опират до софтуер ако изобщо Оп Кома може да извади живи данни от този мотроник.
Току що тествах с друго ECU и беше прозвънена инсталацията от буксата за диагностика до буксата за ECUто
Букса B отговаря на номер 13 на буксата на компютъра а букса G отговаря на 55то краче от буксата на мотроника
Всичко си е там но остава само четенето на грешките... :confused:
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 23 юли 2011 - 22:17
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 23 юли 2011 - 22:26

такааа, значи явно с оп-кома няма да успееш да изкараш живи данни от това ЕКУ и това е положението, най-добрия вариант от евтините все пак си остава опел скенера който се продава по 80-90лв из нета и то на USB...ии все пак ако някой е успял със стара версия на оп-ком нека каже с коя и ще я намерим...

а на колегата Ивчо ще кажа само че информацията му за буксите не е съвсем точна, на 10 пиновата на В се прави самодиганостика на двигател и се ползва за Л а не К линия, а Ц16НЗ въобще го няма в оп-кома, да не говорим че за да изкараш нещо от него трябва да сложиш 10 кОма резистор между А и В за да премине в режим диагностика с компютър при което сам извежда серийно информацията за всички датчици и софтуера които приема тази информация трябва да отсее от нея полезното, виждал съм само една малка програмка да го прави и то с обикновен К-Л интерфейс, НО не работи както трябва, забива често и вади невярна информация през повечето време...
Мнението беше редактирано от Shmortz: 23 юли 2011 - 22:28
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 23 юли 2011 - 22:30

 Shmortz, на 23 юли 2011 - 22:26, каза:

такааа, значи явно с оп-кома няма да успееш да изкараш живи данни от това ЕКУ и това е положението, най-добрия вариант пт евтините все пак си остава опел скенера който се продава по 80=90лв из нета и то на USB...

явно нещата отиват към бартер на Оп Кома за Опел Скенер.Лошото е,че много се дънят преходниците от Ком порт към USB а аз на лап топа имам само USB
Shmortz,на тебе много ти уважавам мненията,които пишеш във форума и за пореден път ще последвам съвета ти но честно казано и чичко гугъл не ми показа Опел Скенер на USB а само на Ком порт..или несъм гледал както трябва
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 23 юли 2011 - 22:34

ми вземи си тогава една PCMCI карта с ком порт и ще може да ползваш и други интерфейси на ком с нея... аз лично имам ком на лаптопа и ползвам и таква карта защото се оказа че един от програматорите ми не харесва вградения ком а с нея работи идеално, направо да не повярваш...

ето виж моя гугъл кво намери за отрицателно време, още в първата обява има скенер за 90лв на USB: http://www.google.bg...iw=1280&bih=895
Мнението беше редактирано от Shmortz: 23 юли 2011 - 22:35
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 23 юли 2011 - 22:41

там е работата,че лап топа е от малките и има само USB нищо друго...и четец за SDкарти....всеква друга комуникация от към портове е отрязана.Даже и CDrom няма
Освен да търся някой пра стар лап топ 15та употреба заради ком порта
след малко ще прегледам офертата за опел скенера,че все пак съм на работа :pardon:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 23 юли 2011 - 22:50

не че само старите лаптопи имат такива портове но не е нужно чак лаптопа да сменяш, моя примерно е с пентиум 4 процесор и върши идеална работа за диагностика, сега мисля да си купя още 2 такива че ми трябва още един за работа и да имам един за резерва, намерил съм ги на много хубава цена, мисля че ако взема повече ще свалим още цената ама трябва да има кандидати за още 2-3 примерно...
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 23 юли 2011 - 22:55

ще го мисля.Не ми е спешно,просто исках да си начеша крастата..ще видя какво ще стане.Сега изчезвам,че съм на бачкане все пак...
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 23 юли 2011 - 23:02

еми имаш варианти, помисли и избери най удачния за теб...
лека работа :icon_wink2:
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 24 юли 2011 - 00:38

Аз използвам скенера с този преходник,вече 3 години работи безотказно!
http://www.aten-bg.c...g=bul&id=UC232A
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 24 юли 2011 - 00:38
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 24 юли 2011 - 00:57

Аз останах с впечатлението,че си извадил живи данни с оп ком....ако е така с каква версия?
Отговори

sashonikolov снимка sashonikolov 26 юли 2011 - 20:07

Така....смятам,че темата е приключена.Опкома вече има нов собственик а темата може да се разчисти от модератор ако се прецени,че има полезна информация.А според мен има инфо за подредбата на пиновете и кой пин за какво се отнася.
Ако не темата да си ходи в коша.....
Мнението беше редактирано от sashonikolov: 26 юли 2011 - 20:08
Отговори

dionisi снимка dionisi 27 юли 2011 - 16:41

:offtopic:
Само да добавя, че и аз използвам същия USB-COM адаптер от близо 3г с Опел Скенера и досега не съм имал проблеми с него.

Поздрави.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg