Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

загуба на охладителна течност

ivll снимка ivll 27 ноември 2007 - 20:35

Колеги, помогнете. Видимо никъде нямам теч от охладителната система. Няма да пуши от аспуха бяло/не влиза течност в цилиндрите/, а имам загуба на антифриз. Маслото си е нормално. Явно от някъде изтича, но не се вижда от къде. Помогнете да решим проблема!!! АСТРА Ф 1,7 ТDL. Благодаря Ви предварително!
Отговори

Милчан снимка Милчан 27 ноември 2007 - 21:36

 ivll, на Nov 27 2007, 07:35 PM, каза:

Колеги, помогнете. Видимо никъде нямам теч от охладителната система. Няма да пуши от аспуха бяло/не влиза течност в цилиндрите/, а имам загуба на антифриз. Маслото си е нормално. Явно от някъде изтича, но не се вижда от къде. Помогнете да решим проблема!!! АСТРА Ф 1,7 ТDL. Благодаря Ви предварително!

Ммм според мен няма каде другаде както си описал вариянти според мен са 2
1 през ауспуха да него усещаш сега при студеното време
2 другия в купето (от парното)
та ако нама в купето остава гарнитурата на главата огледай я пак хубаво.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 27 ноември 2007 - 21:49

Колеги, и аз имам същия проблем при Вектра А `91 18NZ, с газова уредба.
Гарнитурата на главата е сменяна и много добре проверена, а от ауспуха не личи да капе,
обаче като поработи на място на газ, под ауспуха асфалта става влажен, може ли да е това?
Маркучите щателно са проверени, парното си духа нормално, освен аз нещо да пропускам...
ама доливам 300 грама на седмица.
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 27 ноември 2007 - 22:10

Мислех си, че само аз имам такъв проблем и не съм пускал такава тема защото си помислих, че няма смисъл :kuku: :kuku:

При мен е същото :kuku:

На седмица около 200-300 доливам :o

Държал съм я в гараж за да гледам дали не капе някъде....ама цък, НЕ!
Проверявал съм маслото ОК!
Парното работи добре.
Не загрява.

Баси и мистерията. :unsure:

Изглежда на сервиз ще ходим :ph34r:

Двигателя е Х14ХЕ :drive:

Опааа, забравих да питам :kuku:

Това за парното:

"2 другия в купето (от парното)"

Как да го разбера?

В самото купе мерише на атифриз...
Отговори

borro снимка borro 27 ноември 2007 - 22:21

 BOBSI, на Nov 27 2007, 11:10 PM, каза:

В самото купе мерише на атифриз...


Остава в парното да е проблема.
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 27 ноември 2007 - 22:57

 borro, на Nov 27 2007, 09:21 PM, каза:

 BOBSI, на Nov 27 2007, 11:10 PM, каза:

В самото купе мерише на атифриз...


Остава в парното да е проблема.



Не.

С написаното от мен имах предвид по-това ли се познава.

трабваше така да го напиша: В самото купе мерише на ативриз?

Сори!
Отговори

DEVIL 3 снимка DEVIL 3 28 ноември 2007 - 00:22

А стъклото поти ли се?
Отговори

korki снимка korki 28 ноември 2007 - 01:02

Колеги ако е гарнитура на главата маркучите двигател>радиатор трябва да се напомпват и стават твърди , също може да се провери и казанчето (разширителя) маха се капачката му и при работещ двигател се форсира на място и ако не бълбука значи гарнитурата е наред и вече следва другото от самия радиатор ще да се губи просто теча не е голям но по малко се изпарява от там и по точно от двете страни дето са сглобките пластмасата с алуминиевите тръби на самия радиатор , на мен точно от там ми се изпаряваше на Кадета :kuku:
Отговори

Balakov снимка Balakov 28 ноември 2007 - 04:36

Имам същия проблем на Астра Г ДТЛ2000 99г.

Губи антифриз Около 1 литър на 500 км.
Много неприятно.Няма хващане,никакви белези...Колата си е супер...Всичко е ОК...Няма и следа от евентуална причина...Мистерия...

Не че е проблем ,но дразни доливането....
Отговори

borro снимка borro 28 ноември 2007 - 10:52

Ако имате теч в купето, ще се запотява със сигурност предния джам. Ако теча не е там, значи е под капака. Търсете по-обстойно, ако не можете бягайте на майстор.
@korki е написал за радиатора и казанчето, остават водните съединения.
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 28 ноември 2007 - 14:51

1. Проверете сутрин на студен мотор дали имате налягане в системата (пипнете маркучите или развийте капачката на разширителния, трябва съвсем леко да изфъска). Ако има налягане - гарнитура на главата.
2. След дълъг път (поне 50км) гледайте под нея за капки. При мен капеше от водната помпа.
3. Радиатора - много коварно място защото в движение е горещ и ако тече всичко се изпарява. А на място изтива но няма и налягане, съответно и не тече и няма как да се хване.

При мен беше комбинация от 3те неща и понеже радиатора течеше, и имаше и налягане и на студен мотор, това което е текло по радиатора през ноща започваше да се изпарява като отври големия кръг. Бях като парен локомотив... хаха много ефектно беше. Бая интересно ме гледаха по светофарите.
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 28 ноември 2007 - 15:31

 Astra 1.4mi, на Nov 28 2007, 01:51 PM, каза:

1. Проверете сутрин на студен мотор дали имате налягане в системата (пипнете маркучите или развийте капачката на разширителния, трябва съвсем леко да изфъска). Ако има налягане - гарнитура на главата.



Това да го разбирам, че ако има налягане...гарнитурата е за смяна. Така ли?
Отговори

Гено снимка Гено 28 ноември 2007 - 17:05

все пак гледайте да не се покачва нивото на маслото, ако сте с антифриз-концентрат, се смесва с маслото и не личи по друго, освен по това че се увеличава.
Отговори

borro снимка borro 28 ноември 2007 - 17:34

 BOBSI, на Nov 28 2007, 04:31 PM, каза:

 Astra 1.4mi, на Nov 28 2007, 01:51 PM, каза:

1. Проверете сутрин на студен мотор дали имате налягане в системата (пипнете маркучите или развийте капачката на разширителния, трябва съвсем леко да изфъска). Ако има налягане - гарнитура на главата.



Това да го разбирам, че ако има налягане...гарнитурата е за смяна. Така ли?

Е как да няма налягане? Цялата система е под такова.
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 28 ноември 2007 - 17:46

 borro, на Nov 28 2007, 04:34 PM, каза:

 BOBSI, на Nov 28 2007, 04:31 PM, каза:

 Astra 1.4mi, на Nov 28 2007, 01:51 PM, каза:

1. Проверете сутрин на студен мотор дали имате налягане в системата (пипнете маркучите или развийте капачката на разширителния, трябва съвсем леко да изфъска). Ако има налягане - гарнитура на главата.



Това да го разбирам, че ако има налягане...гарнитурата е за смяна. Така ли?

Е как да няма налягане? Цялата система е под такова.


Разбира се, че системата е под налягане.

Ама този цитат " Ако има налягане - гарнитура на главата. "

Би трябвало като се развие капачката и изфъска всичко да е ОК.
Отговори

borro снимка borro 28 ноември 2007 - 18:04

Да. Колегата по-нагоре е написал ако е от гарнитурата как се проверява.
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 28 ноември 2007 - 18:06

 BOBSI, на Nov 28 2007, 04:46 PM, каза:

 borro, на Nov 28 2007, 04:34 PM, каза:

 BOBSI, на Nov 28 2007, 04:31 PM, каза:

 Astra 1.4mi, на Nov 28 2007, 01:51 PM, каза:

1. Проверете сутрин на студен мотор дали имате налягане в системата (пипнете маркучите или развийте капачката на разширителния, трябва съвсем леко да изфъска). Ако има налягане - гарнитура на главата.



Това да го разбирам, че ако има налягане...гарнитурата е за смяна. Така ли?

Е как да няма налягане? Цялата система е под такова.


Разбира се, че системата е под налягане.

Ама този цитат " Ако има налягане - гарнитура на главата. "

Би трябвало като се развие капачката и изфъска всичко да е ОК.

Може би трябваше по-подробно да го напиша :
1. Обърнете внимание че става дума за студен мотор. Налягането е слдствие на температурното разширение т.е. ако е на студено значи нещо друго го създава.
2. На студен мотор като стиснете маркучите трябва да са меки (да няма осезаемо налягане в тях), а като се отвори капачката леко да изфъска. Ако при рязко развиване само извъска - всичко е ОК, но ако иазкара много въздух и/или антифриз значи определено има налягане над нормалното за студен мотор. А както казах това налягане е създадено от нещо друго - от избила гарнитура.
Сега се сещам още нещо:
3. Пак на студен мотор развийте и си разгледайте свещите, ако някоя свещ е мокра отново е знак за гарнитура(но не само!). Обикновенно избива първия цилиндър (откъм капачката)
4. Анализа с лакмус за изгорели газове в антифриза не е гаранция за издухана гарнитура. Не знам повече подробности, но като разпитвах за моя проблем ми казаха че реално с лакмуса се мери киселинност, а тя може да се промени и от други неща (освен от изгорели газове).

Колкото повече симптоми съберете толкова повече стеснявате кръга.

Успех!
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 28 ноември 2007 - 18:27

:unsure: :kuku:
Отговори

ivll снимка ivll 28 ноември 2007 - 19:05

След като забелязах загубата на охл. течност проверих:
1. Не е от парното-в колата няма течове
2. Не пуши бяло, в разширителния съд при форсиране на двигателя не излизат балончете=>не би трябвало да е гарнитура
3. При форсиране на мотора е нормално маркучите да са по-твърди - все пак системата работи под налягане и затова на капачката има клапан.
4. При студен мотор охлаждащата течност е под налягане-защото системата е затворена/не както при работещ мотор, но трябва да има налагане иначе при 100 градуса С ще почне да кипи и ще се образува въздушна възглавница/
5. Загубата на антифриз по - скоро аз залагам на някоя от скобите на маркучите, НО КАК ДА Я ОТКРИЯ? :kuku:
Може би пръска някаде и се изпарява. Пробвал съм да гледам при недостатъчно загрял мотор, но не видях никъде да има течове. Проблема се явява по-скоро когато колата загрее към 90 С.
Така че продължавам да съм готов за нови идеи да открием проблема, пък колкото за майсторите всеки си има мнение, но на вълка му е дебел врата защото сам си върши работата.
Отговори

borro снимка borro 28 ноември 2007 - 23:13

Е как да откриеш - палиш и почваш да пипаш маркучите. Ако всичко друго е наред остава това.
Затуй вълчо почвай с огледа :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg