Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

охладителна с-ма ц14 се

Sivkov снимка Sivkov 29 май 2010 - 13:15

колеги моля помагайте смених термостат на беер който  започва да отваря от 87 до 92 гр. напълно отворен на мен на таблото примормално загрят двигател ми показва  че на95 почва да отваря и на 98 до 100 гр вклучва перката смених около 15 датчика дето са на колекторите всичките  едно и сащо показват 16-тия обаче 2 дена показа че на 95 гр. се вклучи перката което е нормално  и това беше пак сащия проблем какво да правя каде да търся този проблем
Отговори

Pinto снимка Pinto 29 май 2010 - 14:15

И при мен е така. Не виждам къде е проблема. Отваря малко след 95 и после пада на 90-92 градуса. Ако си сложиш по старо табло ще ти показва, че отваря на 90, а поддържа 80 градуса. Не знам защо е така но таблата за Астра Ф са с два вида разграфяване. Мерил съм с външен уред и ми показа 90 градуса на радаиатора.
Отговори

Коцето снимка Коцето 29 май 2010 - 18:04

измери с точен термометър температурата като сложиш сондата на входа на радиатора след термостата или до самия термостат , колкото до показанията на таблото проблема може да е лоша връзка или заминал стабилизатор на самото табло . Проверката на стабилизатора става като извадиш кабела от датчика за темп. и измериш при вкл. контакт точно 10 V .
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 29 май 2010 - 21:52

Сивков, вкарваш се във филм. Не си ли правиш сметка, че уредът на таблото не е особено точен? Това трябва да ти стане ясно само като видиш скалата му. Още нещо - системата е под налягане и водата/антифриза завира към 115-120 градуса(ако не ме лъже паметта). Това, че на 100 гр.(по уреда на таблото) ти включва перката означава едно - че всичко по охл. система е наред :newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg