Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за затъмняване на стъкла, фарове и стопове

Иво снимка Иво 27 юни 2005 - 23:29

Аз да ви кажа..един приятел си затъмни със спрей фаровете и от загряването на крушките се олющи много грозно!
Отговори

fanatic снимка fanatic 28 юни 2005 - 08:59

Да на фаровете се лющи а това фолио се разтяга както казах. Сега няма да говоря повече щото не знам кво е но като го видя ще покажа и ще видя колко пари излиза циганията :D
Отговори

Жоро снимка Жоро 28 юни 2005 - 11:34

fanatic, на Jun 28 2005, 06:59 AM, каза:

Да на фаровете се лющи а това фолио се разтяга както казах. Сега няма да говоря повече щото не знам кво е но като го видя ще покажа и ще видя колко пари излиза циганията :D

По принцип какви цветове има от това фолио??????
Отговори

fanatic снимка fanatic 28 юни 2005 - 11:44

Е аз видях сиво, много светло и малко по тъмно. За други не съм питал. А и ще е доста грозно предполагам червени фарове или зелени, но на тази кола бяха много добре направени все едно фабрично са затъмнени. Явно има пиниз.
Отговори

Doitcho снимка Doitcho 28 юни 2005 - 14:48

fanatic, на Jun 28 2005, 12:44 PM, каза:

Е аз видях сиво, много светло и малко по тъмно. За други не съм питал. А и ще е доста грозно предполагам червени фарове или зелени, но на тази кола бяха много добре направени все едно фабрично са затъмнени. Явно има пиниз.

Пускай пове4е инфо, 4е предизвика интереса ми и съм навит да взема. Казвай от де се взима, цветова гама и най-ве4е то4но как се слага.
Отговори

fanatic снимка fanatic 28 юни 2005 - 16:14

Аз писах горе, слага се подобно на правенето на брони. Обдухва се и се разтеля по фара само че там сигурно е пиниза за да не се скъса. Фолиото е немско нито съм го виждал нито нищо само видях вече поставено такова. За това като го направя или просто като ми го донесат ( надявам се да е по скоро) ще го покажа просто сега само говорене. Така че като имам инфо казвам веднага. :cen:
Отговори

Vectra_16V снимка Vectra_16V 01 юли 2005 - 20:12

Колега полицайте не правят проблеми. Аз мойте ги бях направил с спрей. Светеха много слабо и не стана гланцирано, а се матираха. Общо взето от по-далечко иглеждаше ефектно, но като се приближи човек и нещо куцаше. Лятото със спрея нямаше проблем, обаче зимата явно заради студа и нагряването от крушката се обели.
Сега съм с фолио. Обаче както беше писал още някой от топлината малко се поразтегна, обаче си има гланц и фаровете светят далеч по-добре отколкото със спрей. Ако се намери хубаво фолио ще изглежда супер.
ПО-късно ще кача снимки с фолио и спрей.
Отговори

ГостAstra_maniac_* 02 юли 2005 - 22:55

Zhoro, на Jun 27 2005, 07:04 PM, каза:

Щора са ме карали да я развивам и да си я прибирам в багажника!!!
А за затъмнени стопове съм готов да слезна и да направя скандала /сейра/ като некой прост дървар си ги е затъмнил толкова, че ме кара да си изправям колата на предна броня за да не му ги махна когато той спира ама азс не знам!!! :thu:

:thu: На моята кола щората си е фабрично монтирана и досега не съм имал проблем с куките :thu:
Отговори

Vectra_16V снимка Vectra_16V 12 юли 2005 - 00:17

Eто снимка със спрей, а утре като я измия, ако я измия, ще има и с фолиото!фарове със спрей
Отговори

Vectra_16V снимка Vectra_16V 12 юли 2005 - 19:48

Vectra_16V, на Jul 12 2005, 12:17 AM, каза:

утре като я измия, ако я измия

Е не я измих! :thu: :thu: :thu:
Ама ето снимките с фолиото, от далеч не е зуе, ама от по-близо си личи грозното набръчкване(Едната снимка е със спрея) Та ще трябва да му търся решение!
Иначе от снимките си личи колко много работа има по външния вид, завиждам на хората дето направо разкрасяват колите си, а аз първо трябва да я направя да прилича на кола! :thu:
Затъмнени фарове
Отговори

vectra снимка vectra 12 юли 2005 - 20:52

Vectra_16V, на Jul 12 2005, 07:48 PM, каза:

Vectra_16V, на Jul 12 2005, 12:17 AM, каза:

утре като я измия, ако я измия

Е не я измих! :thu: :thu: :thu:
Ама ето снимките с фолиото, от далеч не е зуе, ама от по-близо си личи грозното набръчкване(Едната снимка е със спрея) Та ще трябва да му търся решение!
Иначе от снимките си личи колко много работа има по външния вид, завиждам на хората дето направо разкрасяват колите си, а аз първо трябва да я направя да прилича на кола! :thu:
Затъмнени фарове

на мен с фолиото ми изглежда много добре...но по моя вкус малко се губи ефекта с толкова силно затъмнени мигачи!Иначе колата ти ми харесва и в този вид и не виждам кое е толкова лошото което ти виждаш в нея!
Отговори

dionisi снимка dionisi 12 юли 2005 - 21:47

Доста добре е станало с фолиото, я кажи какво е фолиото. Само че не рабрах от постовете ти дали си установил от какво се е набръчкало така иначе изглежда много добре количката ;) Само че... фани я гримирай малко под фара :lol: Че нещо се е разтекъл стария й грим :thu:
:thu:
Отговори

NetBuster снимка NetBuster 12 юли 2005 - 22:19

Миналата седмица ги пръснах фарчетата, станаха супер. Мигачите се виждат доста ярко, а самите фарове си светят нормално. Тъпотията която направих беше, че го направих между другото /скъсани болтове на изпускателния колектор/ и забравих да ги почистя. Сега на няколко места боята се олющи, и ще трябва да махна старата боя и да пръсна пак.
П.С. Не можах да направя снимки. Горе долу изглежда като вектрата само че не са така матирани. Просто е прозрачно черно.
Отговори

GT PoWeR снимка GT PoWeR 12 юли 2005 - 23:26

vectra, на Jul 12 2005, 08:52 PM, каза:

Е не я измих! :thu: :thu: :thu:
Ама ето снимките с фолиото, от далеч не е зуе, ама от по-близо си личи грозното набръчкване(Едната снимка е със спрея) Та ще трябва да му търся решение!

На мен пък със спрея ми харесва повече, Вектрата изглежда по-"хулиганска" така, а това фолио малко лилавее, а и контрастира с мигачите които са доста по-тъмни ;)
Отговори

Vectra_16V снимка Vectra_16V 12 юли 2005 - 23:50

Започвам с отговорите един по един:
Това, което не ми харесва е ръждата, която се вижда на близката снимка на фара. Лайсната под фаровете и решетката, просто е станала на мехури и е цялата в ръжда. Отдолу колата е направо трагедия. Писах, че е толкова зле щот аз карам опел, а баща ми лада - двете най-ръждясващи марки и просто от ръжда ми е дошло до гуша! Иначе измита колицата хваща окото ;)
Фолиото се набръчква най-вероятно от топлината, а при поставянето се получават гънчици от самата геометрия на стъклото на фара. Стъклото е с леко дъговидна форма и във вертикална и в хоризонтлна плоскост. А и най-вече от непрофесионалното поставяне на фолиото :puke: А фолиото е най-обикновенно от 4-5лв това за стъклата. Може и от ниското му качество да се набръчква така.
При мен с матираното фаровете светеха много слабо, дали щот бях прекалил с затъмняването или технологията на пръскане куцаше - незнам. Щом при теб свети значи е добре. Но при мен беше трагедия, в града нямаше проблем, но извънградско си беше кофти.
На мен със спрея ми изглежда също по-добре, но ако не беше матирано. Ако си беше като лак, щеше да е перфектно, поне на визия. Фолиото наистина лилавее, но това е най-светлото фолио и може би затова. С по-тъмно не знам колко щяха да светят фаровете. Мислих за вариант с черни капаци, които да се свалят и слагата, ама е много тъпо да спирам да свалям и после пак да слагам, а да ги направя с електроника да се прибират и излизат ми се вижда адски сложно. Варианд да направя и мигачите с фолио или да отида да ми пръснат фаровете ама качествено. Хем да е достатъчно прозрачно хем да не е много светло и да контрастира с мигачите.
Отговори

NetBuster снимка NetBuster 18 юли 2005 - 12:38

Ето как изглежда със спрей.

Публикувано изображение
Отговори

GT PoWeR снимка GT PoWeR 18 юли 2005 - 17:52

cool! :mhihi: :unsure:
Отговори

icko снимка icko 18 юли 2005 - 22:52

Пред нас има едно рено клио, което е близо до черно на цвят и фаровете са му затъмнени до такава степен че почти се сливат с купето. :unsure: Много добре стои и много повече кефи отколкото вежди от изолирбанд или тиксо примерно. :mhihi:
Отговори

peponio снимка peponio 18 юли 2005 - 23:12

NetBuster, на Jul 18 2005, 01:38 PM, каза:

Ето как изглежда със спрей.

колега яко е станала.сподели какъв е спрея,нещо марка,номер на цвета ;)
Отговори

NetBuster снимка NetBuster 18 юли 2005 - 23:23

Dupli Color Transparent Black пише на флакончето. Номера за цвета и тем подобни не мога да различа.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg