Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Работи на 3 цилиндара!

Aaa снимка Aaa 20 декември 2019 - 18:50

Здравейте на всички. Карам Астра ф 95 г. 75 коня. Карам я само на бензин. Преди 1 седмица ненадейно в движение ми светна чека (жълтата лампа с двигател). Колата продължи да върви,но при подаване на газ за набиране на скорост, започва да притреперва. Дадох достта пари за нови бошови свещи, нови кабели от свещите към бобината и нова бобина на Марел. Колата работи точно 4 дена без проблем и чека пак започна да свети и да се тресе. Майстора каза, че е разглабял и ЕГР-а, бил добре и го почистил. Пробвах да карач и с изключена букса на ЕГР-а, проблеча остана с придръпването. Преди 30 000км. Е сменявана гарнитура на главата. Антифриза и маслото не ги бара. Без катализатор съм. С резонатор съм. На диагностиката излиза едно и също нещо - слаб сигнал от 2 и 3 цилиндър. Ударил съм тотално греда. Ако някой е имал, подобен проблем да пише. На студено чека, не светва. Прави го след като загрее. На ниските обороти работи, проблема е по време на шофиране, най вече при подаване на газ. Пали от раз. Сменени са всички филтри и маслото.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 20 декември 2019 - 19:50

 Aaa, на 20 декември 2019 - 18:50, каза:

Ударил съм тотално греда. Ако някой е имал, подобен проблем да пише.

Като си започнал да сменяш наред, продължавай!Все ще уцелиш къде е проблема!
Отговори

Aaa снимка Aaa 20 декември 2019 - 20:25

☺☺☺☺☺☺ няма лошо, но освен това и смених и резервоара, че стария протече. Тотала за сега за части и майстори мина 600 лв. Колата не струва в момента толкова.Днес се набутах и с компютър, който се оказа, че не е за нея, а е за инжекция. Моят е моно. Така,че коледния дух се изпари.????????????????????
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 20 декември 2019 - 21:00

Прецени си дали ще продължаваш да я ремонтираш колата.Ако ще я ремонтираш, намери свестен майстор.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 20 декември 2019 - 21:13

Както ти каза и Иван- прецени си дали си заслужава да наливаш пари в тая дърта Астра. 600 лв за ремонти за нея не бих дал никога, но всеки си знае. И аз карам една дърта Вектра като работен кон, но в момента, в който нещо й стане, я махам и си взимам друга. Изобщо не ми се занимава с ремонти и да наливам пари в кауза пердута.
Отговори

Коцето снимка Коцето 20 декември 2019 - 22:51

Здравко вие с Иван направо го отказахте човека, може пък да си обича колицата.

Цитат

☺☺☺☺☺☺ няма лошо, но освен това и смених и резервоара, че стария протече. Тотала за сега за части и майстори мина 600 лв. Колата не струва в момента толкова.Днес се набутах и с компютър, който се оказа, че не е за нея, а е за инжекция. Моят е моно. Така,че коледния дух се изпари.????????????????????

Тази бобина е обща за 2 и 3 цилиндри така че ако имаш избил кабел или кофти свещ на който и да е от двата цилиндъра няма да работят и двата добре. Според мен проблема е в кабел, ментета колкото искаш. Сега да не тръгнеш да купуваш нови кабели! пробвай с някой от старите кабели като тези на 1 и 4 цилиндри изобщо не ги барай, сменяш първо на 2-ри и ако не се получи пробваш на 3-ти.
Мнението беше редактирано от Коцето: 20 декември 2019 - 22:57
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 21 декември 2019 - 08:30

Общото между 2 и 3 цилиндър са компютъра, бобината и гарнитурата на главата.Ако искаш да ти поставя точна диагноза на проблема, пиши на лични.
Отговори

Aaa снимка Aaa 21 декември 2019 - 08:47

Благодаря,пробвах и старите кабели,същото е. Възможно ли е да е гарнитура, след като с маслото и антифриза всичко е наред. Преди 30 000 км. Е правен ремонт на главата. Не е прегрявана, хванах я на време, взе да пуши много бял дим, но тогава маркуча ниско долу, който ми влиза в радиатора бе пред пръскане, а сега е мек.
Отговори

Aaa снимка Aaa 21 декември 2019 - 08:54

Може да е и кофти кабел, някъде. Защото отворихме компютъра, нямаше видими следи за повреда, напръскахме буксите с контактно и го събрахме. Колата вървя 4 дена на самолет. Не даваше да и се пипне газта и на 5 ден, започна пак да се включва датчика и се върнахме в изходна позиция. Може ли да е някой кабал по буксите на компютъра и тази която влиза в бобината. Мисля, че така са разделени 1и4, 2и3 цилиндър.
Отговори

Коцето снимка Коцето 21 декември 2019 - 09:04

Те са разделени и от компютъра и от бобината но щом казваш че след смяната на свещи, кабели и бобина всичко е били ОК за известно време значи гарнитурата едва ли ще е дала фира. Главата шлайфана ли е като сменяхте гарнитура? Кабелите между компютъра и бобината здрави ли са? буксата на бобината в какво състояние е?
Отговори

Aaa снимка Aaa 21 декември 2019 - 09:14

Колата е стара, но поддържана. Всичко по нея е чисто ново. Втора употреба част няма. Карам я само на бензин и върви на пушка, до сега де. Ходя на работа с нея, защото инфраструктурата(пътната), при нас в северозапада е като в първобитния строй, ходя и за риба и на море пи гръцко. Така,че до сега не ми е правила такъв проблем. Взех я от Австрия на 123000 км. Сега е на 322000км. За мен е важно да е надежна. Пари от нея не мога да изкарам, но консумативите са и евтини. Всеки ден с нея минавам по минимум 70 км. При 90-100 км бензина го мирише, по нагоре вече гълта няма как. Частите на окачването също са поносими. За 8 години общо взето мо нея съм препипал всичко което можете да се сетите, без скоростна кутия и съединител.

Главата е шлайфана, буксите на копютъра бяха се окислили, от годините,а не ,че пада вода върху него. След като почистихме буксите компютъра го оставихме долу в краката, не е връщан на местото си.
Отговори

Aaa снимка Aaa 21 декември 2019 - 09:23

Незнам вътре в самата букса как са кабелите, като ги подръпвам отзад нямат признаци някой да е прекъснат. Може ли да проследя през буксата на бобината и тази на компютъра дали има верига. Естествено ще потърся електрончик.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 декември 2019 - 09:38

Както са ти споменали може да бяга компресия между цилиндрите. Отвиваш двете свещи и мериш.

При тоя модел няма ли датчик разпределителен вал точно при дистрибуторната капачка. То не се казва баш така. Кой мотор точно е те са сер се и незнам какво бяха. Баща ми имаше една от тия и една шпонка по ангренажа беше заминала и му правише същите проблеми. Смениха му шайбата и презацепиха и тръгна.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 21 декември 2019 - 09:45
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 21 декември 2019 - 11:20

Публикувано изображение
Отговори

Aaa снимка Aaa 21 декември 2019 - 13:12

С бобина е.има датчик на разпределителния вал. Ще го огледаме. Искаш да кажеш че заради тази шпонка се е изместило зацепването на двигателя.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 21 декември 2019 - 13:22

 Aaa, на 21 декември 2019 - 13:12, каза:

С бобина е.има датчик на разпределителния вал. Ще го огледаме. Искаш да кажеш че заради тази шпонка се е изместило зацепването на двигателя.


Да и да.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 21 декември 2019 - 14:25

Този мотор е само с два вала.Аз не зная кой вал е разпределителен и кой колянов.Ама съм сигурен, че има датчик само на единия вал и няма делко.А това за делкото, не съм много сигурен.Щях да съм сигурен ако автора на темата беше споменал какъв е кода на мотора!
Отговори

benzy снимка benzy 21 декември 2019 - 21:31

Просто като идея - ако е кабел - и дава грешката "слаб сигнал за 2 и 3 цилиндър" и ако размените кабелите 2-3 с тези на 1 и 4 и даде същата грешка значи не е кабел. Стария 4ти който не е давал проблем е достатъчно дълъг да го сложиш на мястото на 3 от новия и стария 2 който пък е бил проблемен е достатъчно дълъг да го сложиш на 1 - схващаш идеята :)
Ако смени номерата цилиндрите със слаб сигнал - значи ясно кабели. Ако не по логика всичко до цилиндъра работи ОК, и проблема остава може би както казва Нещо смислено с компресия или глава, нещо касаещо цилиндрите...

 ivan_pop, на 21 декември 2019 - 14:25, каза:

Този мотор е само с два вала.Аз не зная кой вал е разпределителен и кой колянов.Ама съм сигурен, че има датчик само на единия вал и няма делко.А това за делкото, не съм много сигурен.

99% че няма делко, а е с електронно, ако имаше автора при вичкото сменяне на кабели и свещи надали щеше да пропусне да вземе и капачка :)

 zdravkop, на 20 декември 2019 - 21:13, каза:

Както ти каза и Иван- прецени си дали си заслужава да наливаш пари в тая дърта Астра.

Ако му е здраво купето по-непретенциозна, евтина за поддръжка и икономична кола надали има :) бащата си бръмчи с мойта и само сменям масло, но праговете догодина ще трябва да се правят...
1.6 моно надживява 3 купета, просто трябва да намери колегата кво яде доматете.
Отговори

Aaa снимка Aaa 22 декември 2019 - 00:32

Колата няма делко. Има компресия. Оказа се проблемна буксата, която влиза в бобината. Днес след поредното препипване на буксите на бобината и копютъра,колата заработи перфектно. Ще ги подменя с нови ако намеря ако не от някоя морга. Благодаря Ви за съветите. Весели празници на всички.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 22 декември 2019 - 09:14

Дано да си намерил проблема!600лв. е добра цена за една букса!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg