Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

проблем с маската на астра ф

cronen снимка cronen 02 юни 2010 - 07:17

здравейте, колеги. Имам следния проблем. Преди два дни закупих тази маска http://media.snimka....6/018846595.jpg. След като я получих се оказа че няма нито една щипка за закрепване, но какво да се прави сам съм си виновен, че не съм гледал. Както един известен комарджия е казал "Престъпление е да оставиш глупака с пари". Сега искам да ви помоля да ми дадете съвет как да я закрепя на мястото на старата, дали с нитове или с някакво лепило, просто дайте някаква идея.
Отговори

2000_16v снимка 2000_16v 02 юни 2010 - 08:25

Силикон, колега :mhihi: Мажеш смело с прозрачен санитарен силикон и няма мърдане. Виждам, че маската обхваща с бленди и фаровете - като ги лепнеш там и още на три четири опорни места и няма да мръдне. Аз съм така с моята, защото ми се изпочупиха щипките.
Поздрави!
Отговори

WILLY снимка WILLY 02 юни 2010 - 10:10

През ръба над маската може да навиеш 2 самонарезни винта директно за ламарината , като сложиш гуменото уплътнение отгор няма да се виждат :mhihi: и както писа колегата силикон1е тук там и си готов
Отговори

cronen снимка cronen 02 юни 2010 - 12:56

благодаря,колеги, за отговорите :mhihi: . Ще опитам да я хвана със силикон в основата, а отгоре при капака или с винтове, или ще пробвам ако има начин с нитове, пък ще си покаже дали няма да излети на някоя магистрала.
Отговори

2000_16v снимка 2000_16v 02 юни 2010 - 13:47

Колега, аз лично не бих ти препоръчал винтове или нитове, защото щом дупчиш ламарината, неминуемо ще започнат ръжди и става страшно. По-добре само със силикон - няма да мръдне.
Отговори

vectra_rules снимка vectra_rules 02 юни 2010 - 19:09

"Колега, аз лично не бих ти препоръчал винтове или нитове, защото щом дупчиш ламарината, неминуемо ще започнат ръжди и става страшно. По-добре само със силикон - няма да мръдне."
Ми те и оригиналните маски са ханати с винтове бе, колега :mhihi: ! Дупчи смело и не се притеснявай, това е най-сигурния начин да не се разделиш с маската, докато си хвърчиш със 180 по някоя магистрала :mhihi: . Ориентирай се по дупките на оригиналната, а ако нищо не съответства - завинти винтовете максимално близо от задната страна, така че да не се виждат. Не че отричам "силиконовата теория" напълно, но само със силикон няма да се хване стабилно, пробвано е - повече от година не държи и пак трябва да лепиш наново, а и ти трябва сериозен силикон.
Отговори

cronen снимка cronen 03 юни 2010 - 06:17

за винтовете хубаво :mhihi: , обаче можете ли да ми препоръчате и какъв силикон да си взема?
Отговори

vladata снимка vladata 03 юни 2010 - 09:50

Взимаш си обикновен прозрачен санитарен силикон или ако се съмняваш и мислиш че с него няма да залепи добре тогава си вземи има такива прозрачни монтажни лепила(същите като силикона) на Moment мисля бяха. Но трябва да знаеш че с това лепило после махането е трудно :mhihi:
Отговори

2000_16v снимка 2000_16v 03 юни 2010 - 10:38

 vectra_rules, на 02 Jun 2010, 20:09, каза:

"Колега, аз лично не бих ти препоръчал винтове или нитове, защото щом дупчиш ламарината, неминуемо ще започнат ръжди и става страшно. По-добре само със силикон - няма да мръдне."
Ми те и оригиналните маски са ханати с винтове бе, колега :mhihi: ! Дупчи смело и не се притеснявай, това е най-сигурния начин да не се разделиш с маската, докато си хвърчиш със 180 по някоя магистрала :mhihi: . Ориентирай се по дупките на оригиналната, а ако нищо не съответства - завинти винтовете максимално близо от задната страна, така че да не се виждат. Не че отричам "силиконовата теория" напълно, но само със силикон няма да се хване стабилно, пробвано е - повече от година не държи и пак трябва да лепиш наново, а и ти трябва сериозен силикон.


На Астрата решетката е само на щипки, няма фабрично винтове (поне след фейса, ама не ми се вярва и преди това да е било друго). При Вектрата има винтове, да. Силикона ми е най-обикновен санитарен на Церезит за 6 лв. и досега не е мръднал 3 години. Пробвано е и при скорости доста над 180 - няма проблем :mhihi: Но сега ако на колегата му се дават пари и му се занимава - решения много. Просто аз казвам кое е най-лесното и изпитано.
Поздрави!
Отговори

cronen снимка cronen 03 юни 2010 - 13:27

колега, кажи за какви други начини се сещаш.Освен за силикон и винтове моята празна глава не може да се сети за нищо друго.
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 03 юни 2010 - 13:50

Ами опитай да присадиш щипките от старата маска.Ако сам не можеш да се справиш отиди там дето ремонтират стопове и фарове и ще ти я направят.
Отговори

cronen снимка cronen 03 юни 2010 - 14:09

това е идея, колега, и мисля да опитам, пък ще видим какво ще стане :mhihi: .
Отговори

Nikolay P снимка Nikolay P 07 юни 2010 - 22:29

здрасти колега, 

можеш и на няколко места за по здраво със "свински/миши опашки" моята е хваната така от лявата страна под фара, че и мойта има липси ... :icon_razz2:
Отговори

becinko снимка becinko 07 юни 2010 - 22:57

Моята,преди да я "тунинговам" се държеше едвам едвам,след това 4 свински опашки в горния край,през дупките и през ламарината и 2 в 2-та края под фара и няма мърдане сега :icon_razz2:
Отговори

wpier снимка wpier 19 август 2010 - 23:33

Купи си черен силикон на Bison,лепиш и забравяш.С такъв силикон хората крилца лепят и не мърдат.Санитарния не е за тази работа,ако има нужда ще кажа защо,но сега не ми се обснява.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg