Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Insignia

Проблеми с турбото 2.0 Cdti (remapped)

Vankissa снимка Vankissa 28 май 2018 - 13:38

Въййййййй
Тука не бях надзъртал.

При кого е правен чипа ако не е е тайна?
Отговори

devailo снимка devailo 28 май 2018 - 16:16

така:

ремонт 690 лв, според тях било лошо омасляване на турбото - проблем и с налягането на маслото ? може би онзи проблем с уплътнението на маслената помпа? не съм го сменял ама не съм чувал до сега турбота да умират заради това или да пренадуват. Някаква гайка била паднала . Сега оста е скъсана.

Ремапа правих в https://www.dpf.bg/services/remap/
Мнението беше редактирано от devailo: 01 юни 2018 - 12:28
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 май 2018 - 19:20

Когато умре турбо на мотор като моя в профила, задължително се профилактира мазането- нов смукател на помпата, филтърчето в болта на тръбичката за маслото на турбото, тръбичката за маслото на турбото, а в редки случаи се сменя и самата помпа. Тоя принцип обикновено е печеливш.

И нещо друго по темата. Взех си тази кола с тръгнало турбо. След доста сериозна профилактика от мен вече над 12 хиляди километра турбото не си заминава, а дори и звука му се промени- изчезна едно виене като върнеш газта при форсиране на място.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 28 май 2018 - 19:21
Отговори

devailo снимка devailo 01 юни 2018 - 12:31

Турбото е ремонтирано - проблемите изчезнаха. с моя клапан за наляганията си държи 2.8 както си е му е задал ремападжията - сервиза за турбота са казали че е прекалено много това и да не очаквам дълъг живот на турбото. Ремападжията твърди че си е ок и така. Май покрай умирането на турбото се повреди и "сензор за температурата на изгорелите газове" . Това голям проблем ли е да карам без работеща такава част 2-3 дена защото имам път извън града и не мога да го погледна това сега. Колата си се движи супер сега.

Particulate filter is full. See owners manual - светна на 4-тото каране + check engine. Предполагам е заради сензора за температура на изгорелите газове(виждал съм го на много газифицирани коли защото отчитало различни температури ламбда сондата бла бла) дали имат пряка зависимост регенерирането на дпф-а и тоя сензор за температура където не ми работи?
Мнението беше редактирано от devailo: 01 юни 2018 - 16:22
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 юни 2018 - 13:46

 devailo, на 01 юни 2018 - 12:31, каза:

Турбото е ремонтирано - проблемите изчезнаха. с моя клапан за наляганията си държи 2.8 както си е му е задал ремападжията - сервиза за турбота са казали че е прекалено много това и да не очаквам дълъг живот на турбото. Ремападжията твърди че си е ок и така. Май покрай умирането на турбото се повреди и "сензор за температурата на изгорелите газове" . Това голям проблем ли е да карам без работеща такава част 2-3 дена защото имам път извън града и не мога да го погледна това сега. Колата си се движи супер сега.

Particulate filter is full. See owners manual - светна на 4-тото каране + check engine. Предполагам е заради сензора за температура на изгорелите газове(виждал съм го на много газифицирани коли защото отчитало различни температури ламбда сондата бла бла) дали имат пряка зависимост регенерирането на дпф-а и тоя сензор за температура където не ми работи?


Да го кажем така - при регенериране се мери температура.
Отговори

devailo снимка devailo 04 юни 2018 - 08:48

Карах до Търново и обратно, от време на време пише че particulate filter is full. Различни хора ми казват че с разваления сензор няма да почне регенерация, а без регенерация неависимо дали карам бавно бързо няма да се чисти дпф-а, други казват че без да почва регенерация но с извънградско каране ще си се почисти. Е и след тея пътувания пак през 2-3 паления изкарва съобщението, но поне си намерих сензора и тея дни ще го сменя. Не знам токов удар ли е станало или какво ама ми изгоря и един стоп и копчето за отваряне на багажника спря да работи :D (само от дистанционното мога да го отварям) баси. Поне турбото си е тип топ.
Отговори

devailo снимка devailo 06 август 2018 - 07:59

2 месеца по късно какво е положението:

След като оправихме всичко с ДПФ-а и сложихме работещ сензор за температура на изгорелите газове и направиха принудителна регенерация нещата бяха ок. Освен едно нещо - в някакви моменти примерно със 50 км/ч се движа и като дам газ да ускори и 1 секунда не реагира въобще и после смъква 2 или 3 предавки и отива в 5000 оборота чак ме стряска. Предполагах че или трябва да се адаптира всичко по ремонитраното турбо или да има масло някъде и да пречи или нещо друго не знам. Обаче преди 2 седмици този проблем изчезна сам и колата почна да реагира много адекватно при подаване на газ. И пак се замислих .. адаптирало ли се е най накрая?(не сме резетвали адаптация) изгоряло ли е маслото ако някъде е задържало след като е гръмнало турбото(примерно в ДПФ-а) ИЛИ турбото е тръгнало пак да се прецаква като преди...и да е заработило всичко като по старому преди проблемите. в тези 2 месеца и от турбото липсваше един звук който тези дни пак се появи. Този звук разни майстори ми обясняваха че бил най първия признак за тръгващо турбо. Някакви луфтове и не знам си какво.

Ето и звука: https://www.youtube....h?v=7_uycgyNIXE

На 0:25 се чува като се спре ускорението и падат оборотите едно затихващо свирукане от турбото. Та този звук преди да гръмне турбото го имаше доста силен при мен, след ремонта го нямаше въобще и сега се появи пак така тихо. Да спичам ли?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 август 2018 - 08:33

Да, ама не бързай.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 06 август 2018 - 13:57

Че е признак за тръгнало турбо е вярно, но също така се получава и при не дотам хубаво масло. Чувал съм го на мотор преди смяна на масло, след смяната го няма :/
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 август 2018 - 15:25

Мите, както обикновено ме хвърли в размисли. При мен на Пижо този звук намаля значително след смяна смукателя на маслената помпа и 3 (три) промивки на мотора с добавка в старото масло. Не питайте на колко километра съм изхвърлял маслото...
Отговори

devailo снимка devailo 07 август 2018 - 10:08

Сутрин на студено се чува това свирене леко, след работа като е жега не се чува. Проверих маслото тази сутрин и е малко над MAX-a. четох из нета какви ли не страхотии за гръмнали турбини заради преналято масло. Не трябваше ли да си изгори маслото ако е прекалено много? Това е наливано преди 2 месеца при ремонта на турбото.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 07 август 2018 - 17:05

А маслото какво е като марка? Точно на студено се чува когато не е много хубаво маслото
Отговори

nikal снимка nikal 07 август 2018 - 19:49

Щом като имаш катализатор и ДПФ,този звук не трябва да го има.Това, че маслото ти е над нормата не е добре. Сигурен ли си,че си изпълнил както трябва регенерациите на ДПФ-а, защото ако не си, то тогава има голяма вероятност нафтата да ти е влезла при маслото и от там да имаш високо ниво на масло. Обаче ако караш с нафта в маслото нали се сещаш, че всичко лагеруващо по двигателя бавно си заминава.
Според мен първото нещо,което трябва да направиш е да си смениш маслото.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 07 август 2018 - 20:37

 devailo, на 07 август 2018 - 10:08, каза:

Сутрин на студено се чува това свирене леко, след работа като е жега не се чува. Проверих маслото тази сутрин и е малко над MAX-a. четох из нета какви ли не страхотии за гръмнали турбини заради преналято масло. Не трябваше ли да си изгори маслото ако е прекалено много? Това е наливано преди 2 месеца при ремонта на турбото.

Теория на вероятностите нивото на маслото трябва да е по-високо от отвора дето се връща в картера да пречи на свободното изливане и да опича маслото в турбината но рамената на вала тогава ще блъскат в маслото и то ще си намери от къде да излезе за да ти покаже че е много.
Отговори

devailo снимка devailo 08 август 2018 - 21:56

Opel GM 5W30 dexos2 Engine Oil такова е маслото ако може да се вярва на 100% на сервизите че слагат това. Метнали са кутията от такова масло в багажника.

регенерацията ... седя на високи обороти 20 минути, софтуера стигна до колосалните 3% регенрация и спря сам. После показа че е регенерирана успешно, спряда излиза съобщението за particulate filter full. Като цяло след това спря да мирише на масло(преди регенерацията се усещаше малко - вероятно в дпф-а е имало масло след гърмежа на турбото)
Отговори

KODI80 снимка KODI80 12 август 2018 - 11:12

 devailo, на 06 август 2018 - 07:59, каза:



Ето и звука: https://www.youtube....h?v=7_uycgyNIXE

На 0:25 се чува като се спре ускорението и падат оборотите едно затихващо свирукане от турбото. Та този звук преди да гръмне турбото го имаше доста силен при мен, след ремонта го нямаше въобще и сега се появи пак така тихо. Да спичам ли?


Клапана за управление на турбото ревизиран/сменян ли е?
Чуваш ли го след като угасиш колата в рамките на 5-10 секунди звучно да изпусне налягането, което държи?

При мен също се появи това свирукане като на клипа 0.25 сек. точно тея дни като се върнах от високите температури в Гърция и не съм сигурен дали да ги дължа на тях?.
Имаше го само на студен двигател от доста време и км и не съм забелязал зависимостта от качеството на маслото - карам с Aral High Tronic 5W-40, което считам за доста добро ниво на качество.
Ще държим дискусията отворена - явно ще излезе нещо от тая работа :drinks:
Отговори

devailo снимка devailo 19 август 2018 - 21:08

клапана работеше идеално след смяната на турбото
не се чува нищо от там като угася колата

скоро ще отида вероятно при турбо сервиз да го видят от рано рано.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 21 август 2018 - 08:22

На 0,22-0,23 също се чува свирукане.
Отговори

devailo снимка devailo 14 март 2019 - 17:12

Последните 3 дена като позагрее колата усещам миризма на изгоряло масло. Днес реших да погледна под капака преди да изгася и какво да видя леко пуши около турбото, леко е нацапано около него също все едно а имало някакви много тънки пръсчици. Всичко работи добре иначе и никъде няма никакви лампички. Чакат ли ме страдания пак?

2-ро предположение: възможно ли е да гори маслото просто от там и да няма проблеми самото турбо? явно имам проблеми с регенерациите и постоянно ми се покачва нивото на маслото и сега е доста нагоре и може би го гори? и излиза покрай турбото някъде това?
Мнението беше редактирано от devailo: 14 март 2019 - 18:37
Отговори

devailo снимка devailo 15 март 2019 - 15:04

Днес поне най накрая ми излезе някаква насока. ДПФ-а пак зверски запушен ама тоя път направо го закарах да го свалят и да го чистят като хората. Че тея регенерации не ми харесват. Дано турбото е наред.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg