Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Съвет за един много запазен Кадет

JorkataG снимка JorkataG 26 август 2019 - 09:42

Старата астра Ф и тя беше без номер на ДВГ. Така беше по талон.
Отговори

benzy снимка benzy 26 август 2019 - 10:28

На позиция Р.5 от големия талон не може да не ви пише номера на мотора.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 август 2019 - 10:33

 benzy, на 26 август 2019 - 10:28, каза:

На позиция Р.5 от големия талон не може да не ви пише номера на мотора.


И ти не си съвсем прав. Може да пише без номер или като при колегите. Това се прави с комисия ала бала. Дето се вика което не става с пари... Иначе често го правят при коли със сменени мотори.
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 26 август 2019 - 12:24

Дано не го приемете като спам:
Като купувах колата /нов внос/, отидохме с продавача до КАТ В.Търново.
Човека с главно Ч провери номера на шасито долу при краката на пасажера до прага.
Вика да се свали кората на двигателя. Продавача каза: Е, сега.... /в смисъл, че не иска да я сваля/.
Оня влезе в кабинката и след време излезе с документите.
Държах само Евро категорията да я имам в талона...
На големия талон пише само Y20DTH.
Явно я е гледал някъде колко коня е, или познава двигателите, или продавача му е казал... щото заедно бяха в кабинката...
Не съм доплащал за никаква услуга по талона :icon_wink2:
Така, че според големия талон автомобила ми е с двигател, който има номер Y20DTH
И значи всеки такъв двигател със заличени цифри след Y20DTH е "актуален" за колата ми.
И в тази посока на мисъл сега като на двигателя ми пише пълния номер, а на талона само първите символи... Аджаба тази кола редовна ли е? Направената регистрация в КАТ в нарушение ли е? :icon_evil2:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 август 2019 - 12:27

Редовна е. Все едно са я писали без номер. В кат София ти дават едно парцалче и ти казват да слезнеш в канала да избършеш номера от смрадта, щото не била тяхна работа :smile3560:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 август 2019 - 13:22

 benzy, на 26 август 2019 - 10:28, каза:

На позиция Р.5 от големия талон не може да не ви пише номера на мотора.



И аз точно за нея позиция говорех. В моя талон пише "Y20DTH". Купих я регистрирана, но дори и при пре-регистрацията, никой нищо не е гледал по двигателя въпреки че капакът беше отворен, само рамата отвори и това беше.. Явно че и в първия талон за България пак не е пишело никакъв номер.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 26 август 2019 - 13:30
Отговори

Silencer снимка Silencer 26 август 2019 - 15:24

https://www.offroad-...ad.php?t=205053

и още
При покупка на двигател втора употреба изисквайте фактура и договор за покупко-продажба. В България двигателят на автомобила не се третира като обикновена резервна част, а подлежи на регистрация. При регистрация на МПС в големия талон се вписва както номерът на шасито, така и номерът на двигателя. Когато смените двигател на МПС, тази промяна задължително се декларира в КАТ и следва издаване на нов талон за регистрация. За да декларирате смяната на двигател ще ви бъдат необходими следните документи касаещи двигателя: фактура, договор за покупко-продажба (не е задължително да е нотариално заверен), копие от талона на автомобила, от който идва двигателят. Когато двигателят е от автомобил, който е регистриран в България, трябва този автомобил да е бракуван преди сделката за покупко-продажба на мотора.
Мнението беше редактирано от Silencer: 26 август 2019 - 15:28
Отговори

kirenski снимка kirenski 26 август 2019 - 15:40

 Ne6to Smisleno, на 26 август 2019 - 12:27, каза:

Редовна е. Все едно са я писали без номер. В кат София ти дават едно парцалче и ти казват да слезнеш в канала да избършеш номера от смрадта, щото не била тяхна работа :smile3560:

:mhihi: ,сами си слизат,написват номера на двигателя и след това в големия талон пише без номер :mhihi: ,лична случка от миналата седмица :mhihi:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 август 2019 - 15:44

 kirenski, на 26 август 2019 - 15:40, каза:

:mhihi: ,сами си слизат,написват номера на двигателя и след това в големия талон пише без номер :mhihi: ,лична случка от миналата седмица :mhihi:


То така по-добре. Явно съвсем ги е ударило на мързел. На теория трябва да е незаконно да ме пускат в канала, но поне 5 пъти са ме карали. Даже имат нещо като уред - парцал на клечка.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 26 август 2019 - 15:45
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 26 август 2019 - 16:42

На тоо уред имаше ли монтирани светило напр. кибрит, запалка с финерчи и т н?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 август 2019 - 16:44

 JorkataG, на 26 август 2019 - 16:42, каза:

На тоо уред имаше ли монтирани светило напр. кибрит, запалка с финерчи и т н?


Явно и ти си го виждал. На практика уреда е модифициран телескопичен фенер с магнитна глава на който е навит парцал.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 26 август 2019 - 16:46

Да видех го но аз минах гратис с това щото проверяващия ме познава и не са гледали а преписаха.
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 26 август 2019 - 20:32

И моята Вектра беше без номер на двигателя в големият талон , купих я от полицай от Мездра ! :icon_wink2:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 26 август 2019 - 20:36

 miro_rz, на 26 август 2019 - 20:32, каза:

И моята Вектра беше без номер на двигателя в големият талон , купих я от полицай от Мездра ! :icon_wink2:



То че не е пишело нисан микра 3 цилендера 28 коня...

Моята също я взех от полицай в Разград :smile3560: Може да го познаваш даже :mhihi: Всичко си пишеше, само не беше на негово име, но не беше проблем явно.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 26 август 2019 - 20:38
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 26 август 2019 - 20:41

Не спамете повече в темата де, имаме си такава! Дайте тук по същество :col01cop:

За да не съм офф ше кажа така.
Колега, прави това, което ти е на сърце. Ако слушаш разни професори и всичкоразбирачи ще останеш пешеходец! А на този дет коментира, че колата е на Х години ще кажа така. Пич, не всеки има възможността да кара чисто нова или по-нова кола! Да не говорим, че и някои предпочитат Старата школа пред новите боклуци! Въпрос на уважение между колеги...
Мнението беше редактирано от IvailoM: 26 август 2019 - 20:46
Отговори

Silencer снимка Silencer 27 август 2019 - 06:57

Като нямаш пари не караш нищо, не се чудиш как да излезеш на 0 лева.
Старата школа... синоним на ръжда и подигравки, няма засилен интерес като гледам към тях, но знам ли може по София яко да са плъзнали олдтаймъри.
И все пак човека се чуди как да се отърве от нея или да я превърне в ретро автомобил.
Уважавай и ти мнението на реалистите.

Супер поддържана - сменени това и онова и странно как блокира мотора, не се връзва. Явно човека никога не поглеждал щеката за масло. Не вярвам на тия думи.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 27 август 2019 - 07:07

Абе ти много отворен си бил... Ти кат нямаш пари гол и бос ли ходиш? Много е лесно да даваш крайни мнения, но за някои хора автомобилите им не са просто една ръждива ламарина! Да не говорим, че доста стари коли ще надживеят новите (естествено при правилна поддръжка). Медалът винаги има две страни, а кат не си наясно по София колко и какви "олдтаймъри" има не се обаждаш или си актуализираш инфото господин реалисте :smile3560:
Отговори

Silencer снимка Silencer 27 август 2019 - 07:11

 IvailoM, на 27 август 2019 - 07:07, каза:

Абе ти много отворен си бил... Ти кат нямаш пари гол и бос ли ходиш? Много е лесно да даваш крайни мнения, но за някои хора автомобилите им не са просто една ръждива ламарина! Да не говорим, че доста стари коли ще надживеят новите (естествено при правилна поддръжка). Медалът винаги има две страни, а кат не си наясно по София колко и какви "олдтаймъри" има не се обаждаш или си актуализираш инфото господин реалисте :smile3560:

Щом казваш...хората просто ползват заеми или ходят с градския...
Дай някакви факти, цифри да се опресня инфото г-н администраторе.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 27 август 2019 - 07:13

Ела в СПАМ темата, за да не разводняваме тук :icon_wink2:
Отговори

Silencer снимка Silencer 27 август 2019 - 07:15

Не свивам перките и се отказвам, по-добре да отстъпя. Така или иначе никой не му дреме какво мисля.
Спорен и лек.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg