Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Липса на ток в CDто, когато колата не е на контакт

Nfaar снимка Nfaar 01 юни 2022 - 14:48

Здравейте колеги, наскоро се сдобих с "нов" Opel Astra G 1.6 16V, но го купих с ясната представа, че идва без CD или стоковото радио. Купих си ново радио (нещо от типа на това) но всеки път когато изкарам ключа настройките на сидито се рестартират. Това означава например, че всеки път когато се кача в колата трябва ръчно да се свързвам с блутут (да сетъпвам нов телефон) или пък, че всеки път трябва да си въвеждам специфични настройки на звука (ако искам такива), което както сами се досещате е доста досадно. Порастърсих се из интернет и попаднах на няколко теми, че това може да се дължи в следствие на проблем с тоците. Въпросът ми е някой имал ли е подобен проблем и как го е разрешил?

П.С. Понякога, когато изкарам ключа колата продължава да пищи все едно съм оставил ключа и все още има ток в колата и така докато не вкарам отново ключа и не го махна отново. Това също ме нявява на мисълта, че може да има някакъв проблем с тоците.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 01 юни 2022 - 15:26

За да гасне цд след като извадиш ключа, значи че имаш + на цд само през ключа. Тоест цд взима + отключа на контакт. Кое ти пише след изваждане на ключа? И последно за да е без радио, когато си я купил значи че проблема е стар. Търсиш жичкаджия, или на сервиз за монтаж на радио, цд , абе музики.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 юни 2022 - 18:43

Не е проблем с "тоците", а със свързването. Всички "дръжкофони" се захранват с постоянен + и с плюс от контактния ключ. При теб са разменени двата плюса. За да не казвам със сигурност, но принципно цветовете са жълт и червен кабел. Трябва да ги размениш и няма да става това, което става. Има допълнителен кабел към оригиналната инсталация, който върви с всяко CD, прдполагам и твоето има. Огледай за жълт и червен кабел, измери ги дали и на двата има 12 волта когато си на контакт.... и ги размени.

Не знам откъде си взел това CD, затова казвам, че цветовете по принцип са такива...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 02 юни 2022 - 09:40
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg