Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Мнения за конкретна Омега

ОМЕГАДЖИЯТА снимка ОМЕГАДЖИЯТА 26 август 2011 - 09:39

Колега от форума беше казал: "Веднъж Омега - цял живот Омега"

Два въпроса ме вълнуват: Вижте тази обява и кажете дали някой я е гледал на живо?
Вторият въпрос - дори да е неземно запазена и на реални километри със съответната история бихте ли дали 9 бона за Омега от тази година и с тези екстри.
Ето я и обявата:

http://www.cars.bg/u411010
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 26 август 2011 - 09:44

100% Има една пропусната цифра в километрите...иначе е голям бонбон...на мен лично ми харесва!
Отговори

ОМЕГАДЖИЯТА снимка ОМЕГАДЖИЯТА 26 август 2011 - 10:35

Километрите са 144 000. В "Мобиле" бяха обявени толкова. Просто техническа грешка.
Отговори

AirRaidSiren снимка AirRaidSiren 26 август 2011 - 10:41

И на мен ми харесва (въпреки цвета), но сякаш 9К ми идват малко в повече :unsure:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 26 август 2011 - 11:14

Наистинна е хубав автомобила, но поне според мен паричките са му много...
Бърз поглед в mobile.de показва, че има доста интересни екземпляри с цени до 3000 евро.

Веднага давам пример с аналогичен автомобил ЦЪК, който даже си има пълна сервизна история :icon_wink2:
Отговори

ОМЕГАДЖИЯТА снимка ОМЕГАДЖИЯТА 26 август 2011 - 13:03

И аз не харесвам синьо. Добре поне че е тъмно. А иначе ако докарам Омега от Немско, като си сложа транспортни разходи, последващо обслужване, такси-макси, Кат, застраховка, плюс гуми и пак цената отива над 7 000 лв. Конкретната кола гледам, че е с кожа, всичко ел., два чифта гуми барабар с джантите. Не знам.
Други мнения?
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 26 август 2011 - 13:12

Ако имаш паричките, Отиди,виж я, една диагностика,погледни ходовата и ако всичко е наред я зимай...за мен много хубав екземпляр,който си заслужава...
Отговори

llll снимка llll 26 август 2011 - 13:16

Да, ама тая е карана неизвестно колко из родината ни- с всичките последствия от разбитите пътища (с Хасковски номер е) и потенциални проблеми от калпави майстори и обслужване. Вероятно се продава от доста време- не ми се вярва в Хасково да е паднал сняг към днешна дата....
Отговори

fanatic снимка fanatic 26 август 2011 - 15:03

С тоя мотор и аз не съм и фен... а и ако търсиш такава гледай да е автоматик...
Отговори

ОМЕГАДЖИЯТА снимка ОМЕГАДЖИЯТА 26 август 2011 - 15:11

Продавачът твърди, че е на около 24 000 км. български пробег, а зимната снимка вероятно е изровил от компютъра си. Далечко ми е Стара Загора, но ще отида да я видя. Автоматик не ме кефи, по-голям двигател си е по-голям разход на гориво и обслужване. Тези 144 к.с. ще са достатъчни за лимузинесто каране. Пък и ще возя семейството. Само не ми е ясно какво е, аджеба, компютърна диагностика и какво би показала тя?
Отговори

kirenski снимка kirenski 26 август 2011 - 16:01

Наскоро за един приятел пазарих ме такава за 5к само че 2001 :newsm05_41:
За 9к в никакъв случай,това си обир :naughtynono:
Отговори

spasito снимка spasito 26 август 2011 - 23:53

Абе точно такава много ме съмнява да сте пазарили за 5000 но както и да е колата изглежда много добра заслужава си всеки лев може пък да си е на реалните километри по принцип в Германия и Швейцария има по евтини екземпляри но доста над 200000км всичко под тази цифра си струва пари и то доста освен ако няма удар.За диагностика-ако не свети чека няма какво да я закачаш нищо друго не може да ти покаже.Виж колата и ако ти хареса и имаш парите взимай хубавите коли струват скъпо всичко друго е скраб на по 400000км и като я вземеш евтино се почват мъките :icon_wink2:
Отговори

ОМЕГАДЖИЯТА снимка ОМЕГАДЖИЯТА 27 август 2011 - 06:22

Благодаря за мненията.
Там е работата - търся здрава кола, а не евтина.
Отговори

milcho2005 снимка milcho2005 27 август 2011 - 07:05

Според мен си заслужава да се види 9 бона 9 ама да е читава!
Отговори

spasito снимка spasito 27 август 2011 - 10:29

Всъщност на мен ТАЗИ по ми допада с един газов инжекцион и става пушка-мое мнение
Отговори

miro_rz снимка miro_rz 27 август 2011 - 10:45

 spasito, на 27 август 2011 - 10:29, каза:

Всъщност на мен ТАЗИ по ми допада с един газов инжекцион и става пушка-мое мнение

На тази Омега двигателя е страшен , V6 3.0 няма износване-вечен :icon_razz2:
Отговори

помагащ снимка помагащ 27 август 2011 - 14:37

 spasito, на 27 август 2011 - 10:29, каза:

Всъщност на мен ТАЗИ по ми допада с един газов инжекцион и става пушка-мое мнение

нещо не се връзва при тази от Англия пък с ляв волан или някой е работил върху дирекцията
иначе омегата си е омега и колкото по-голям е двигателя толкова по-добре , най-добрия двигател 2.5ТД 150к.с. комън реил на БМВ .
Отговори

ОМЕГАДЖИЯТА снимка ОМЕГАДЖИЯТА 27 август 2011 - 22:01

Действително, тази трилитровата е следващото предложение, на което съм се спрял. От години карам газифицирани коли, така че, при всички положения ще се слага газ. Лошото е, че е автоматик. То не е лошо, щото удобствато е голямо, пък и този автоматик май е японски, но, въпреки това обичам ръчка.
Дизелова омега с БМВ мотор съм карал - доста върви, но този мотор мине ли определен пробег, с него стават страшни неща. Решил съм бензин и ръчка твърдо. До една седмица ще ходя да я гледам тази - синята и ще пиша.
Поздрави на всички и моля за още мнения.
Отговори

spasito снимка spasito 27 август 2011 - 22:41

Помагащ колата е от Австрия не от Англия-иначе за дизела наистина е добър но ако попаднеш на читав екземпляр един колега беше казал че мине ли 250000км нещата стават необратими :biggrin:
Отговори

vankis снимка vankis 27 август 2011 - 23:16

Е точно за дизела на БМВ 250000 са нищо. Друг е въпроса ,че повечето са на по 500000 , а по километраж 134000 :D Иначе за да не съм офф. 9000 са доста , изключвам случая да е поддържана от някой педантичен опел фен. Автоматика мисля ,че ще подхожда на такава лимузина и в комбинация с в6-така.

Поздрави
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg