Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

zdravkop снимка zdravkop 07 март 2021 - 20:34

Бях сигурен, че ще че питаш за двигателя. Да, това е проблемният двигател, но Вектрата наистина е много запазена, а цената е повече от реална. За 3500 си взимаш буквално без пари един сравнително добър автомобил. Надявам се двигателят да не е същия маслояд като моя, но къде са 7000 лв за Вектра Ц, къде са два пъти по- малко. Помисли си- нищо не ти пречи да се чуеш с момчето, което я продава.
Отговори

sau-152 снимка sau-152 07 март 2021 - 20:53

Следях дискусията с интерес до този момент, но не мога да не напиша коментар за Z22SE мотора, който съвсем несправедливо е обявен за "проблемен"
Отварям принципна скоба - и най-"коравият" мотор при безхаберно отношение става "проблемен. И при най-"коравите" мотори се случва кофти материал, сглобка и т.н Край на отклонението.
Сега към Z22SE - същият този 147-коньов двигател, вграждан в Зафири, Вектра Ц, че тук-таме и в Астри.
Схващането, особено в БГ, че "този мотор е с верига, не сменяш нищо, само караш" води до там, че на някой щастлив собственик мотора му става леш, ако не се смени веригата навреме.
Както съм писал и по-рано във форума - моята зафира я взех на 10 години и 156 к км. (с незнайно колко върнати км.), продадох я 7 години по-късно на 350 к км. 95% от които на ГАЗ. И до ден днешен собственикът й си я кара.
И да, смених веригата. За да продължа да си карам безпроблемно колата. Оригиналните вериги карат приблизително 150-200 хил. км., след което съвсем нормално се разхлабват, обтегачът не може да компенсира и може да стане мяу в определен момент. В оторизиран сервиз с прилични части ремонтът отива към 1000 лв. но след това моторът си кара съвсем прилично. И може и половин милион да изкара без проблем. Справка - прочетете за Subaru Traviq, което е азиатският аналог на Зафира. Там има и милионници.
При мен за всички тези километри по мотора не съм пипнал НИЩО друго. Колата се караше всеки ден, по 50-60 км, градско, извънградско, всякак. Но поддръжката си казва думата - смяна на масло на 5-7 хил км, както и редовно свещи.
Хубавото на този мотор е, че се газифицира безпроблемно и при точните настройки (Да е жив и здрав Мишо!) е чудесен агрегат за продължителна употреба. Като всеки опелски мотор на много км. проявява склонност за консумация на масло, особено при високи обороти. Но там вече е отделен въпрос за причините.
Ако кола с този двигател е гледана в рамките на нормалното, а не е убита от каране дори "само" на 156 хил км. :), то няма причини човек да бяга от него. (Освен само, че е Евро4).

Поздрави и успех с избора!
Отговори

към Vectra C 2009 снимка към Vectra C 2009 07 март 2021 - 22:55

 sau-152, на 07 март 2021 - 20:53, каза:

Следях дискусията с интерес до този момент, но не мога да не напиша коментар за Z22SE мотора, който съвсем несправедливо е обявен за "проблемен"
Отварям принципна скоба - и най-"коравият" мотор при безхаберно отношение става "проблемен. И при най-"коравите" мотори се случва кофти материал, сглобка и т.н Край на отклонението.
Сега към Z22SE - същият този 147-коньов двигател, вграждан в Зафири, Вектра Ц, че тук-таме и в Астри.
Схващането, особено в БГ, че "този мотор е с верига, не сменяш нищо, само караш" води до там, че на някой щастлив собственик мотора му става леш, ако не се смени веригата навреме.
Както съм писал и по-рано във форума - моята зафира я взех на 10 години и 156 к км. (с незнайно колко върнати км.), продадох я 7 години по-късно на 350 к км. 95% от които на ГАЗ. И до ден днешен собственикът й си я кара.
И да, смених веригата. За да продължа да си карам безпроблемно колата. Оригиналните вериги карат приблизително 150-200 хил. км., след което съвсем нормално се разхлабват, обтегачът не може да компенсира и може да стане мяу в определен момент. В оторизиран сервиз с прилични части ремонтът отива към 1000 лв. но след това моторът си кара съвсем прилично. И може и половин милион да изкара без проблем. Справка - прочетете за Subaru Traviq, което е азиатският аналог на Зафира. Там има и милионници.
При мен за всички тези километри по мотора не съм пипнал НИЩО друго. Колата се караше всеки ден, по 50-60 км, градско, извънградско, всякак. Но поддръжката си казва думата - смяна на масло на 5-7 хил км, както и редовно свещи.
Хубавото на този мотор е, че се газифицира безпроблемно и при точните настройки (Да е жив и здрав Мишо!) е чудесен агрегат за продължителна употреба. Като всеки опелски мотор на много км. проявява склонност за консумация на масло, особено при високи обороти. Но там вече е отделен въпрос за причините.
Ако кола с този двигател е гледана в рамките на нормалното, а не е убита от каране дори "само" на 156 хил км. :), то няма причини човек да бяга от него. (Освен само, че е Евро4).

Поздрави и успех с избора!

Благодаря, че се включихте! Това Евро 4 не ме притеснява чак толкова. По скоро липсата на 6 скорост ми се струва е проблема, колата вероятно е шумна на магистралата при 140-150 км/час? Какво ви е впечатлението?
Отговори

sau-152 снимка sau-152 08 март 2021 - 08:10

Зафирата ми беше с механична скоростна кутия. При 140 км/ч оборотите са 4000. Но предвид аеродинамиката й на кибритена кутия най-малкият проблем е шумът на мотора :) Повечето шум се заформя от въздушния поток. Поне моите наблюдения бяха такива. Когато, разбира се, генерацията е в пълна изправност. При мен катализаторът си беше на място до последно. Дори и с афтърмаркет задно гърне шумът в купето на зафирата беше поносим и при високи скорости.
Иначе да дам и като реален разход на гориво малко информация - при умерено каране, на газ - градско - 10-12 (в зависимост от трафика). Извънградско - 8 с 90 км/ч, 10 със 120 км/ч, и към 13 със 140 км/ч.
Разбира се всичко зависи от много фактори, но това са осреднени стойности.

Поздрави и успех!
Отговори

barezz снимка barezz 08 март 2021 - 14:40

Аз съм с Vectra C, Z22SE 147 коня, на газ, благодарности на Мишо за което.
Към колегата към Vectra C 2009, не се притеснявай за шума от липсата на 6-та. Аз вектрата я карам основно извънградско, най-вече магистрално 120-150, разход както и колегата sau-152 казва, 10-11 на газ при 120-140. Аз много харесвам диапазона 120-150км/ч, като обороти е 3400-4000, точно около добрия въртящ момент, и много приятно дърпа колата.

Моята вектра тамън навъртя 190 000км, над 120 000 на газ, поддръжка и газ. Принципно съм с нагласа скоро да сменям верига някъде към 200-220к км, ослушвам се за шумове, и се надявам колата да не ме предава :)
Отговори

benzy снимка benzy 08 март 2021 - 18:44

Момчета, я една колица за една женица да изберем...
https://www.mobile.b...609948715559135
https://www.mobile.b...586175161496138
https://www.mobile.b...603718332292885

Момичето си хареса 1 на мен ми се струва нереално, всъщност и 1 и 3 ми се виждат напълно нереални.
2 изглежда като "по-честна" кола. Но пък мъжете около нея са я наплашили с дизела, колко е скъп за поддръжка...
Кажете и вие по една добра дума, за което ви хване окото и което мислите, че е по-добре като моторизация, а и как ви се виждат цените, че не са малко пари за Корсичка това...
Мнението беше редактирано от benzy: 08 март 2021 - 18:53
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 08 март 2021 - 18:53

Номер 3.
Отговори

benzy снимка benzy 08 март 2021 - 18:55

ОК, дай ми и някакви аргументи, с които да убедя и то жена :)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 март 2021 - 18:57

За тия пари е...
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 08 март 2021 - 18:58

По-голям мотор, ше си вози Д-то евтинко, за да и останат парички за обикаляне по МОЛ-а :) Жена няма с какво да я убедиш, освен с по-малко разходи за подръжка :)
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 08 март 2021 - 18:58

Аз съм за бялата :mhihi:
Ама 12500 за корса, само ако е благословена от папата :kuku:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 март 2021 - 19:14

Двигателя на третата е желязо! Всички майна таун бакшиши го ползват на Астра J :)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 08 март 2021 - 19:17

Само да бутне цената!
Отговори

benzy снимка benzy 08 март 2021 - 19:23

Тези не обичат фразата "да бутнем цената", но 3тата някъде до към 9500 смятам, че ще е възможно,
при Стефанов и Аутоплаза като цяло смятм че цената ще си е същата и на мен ми се иди множко 12+ за Корса - а и нищо не знам за 1.2 мотора - 1.4 е дефакто като моя, а той държи на тормоз наистина
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 08 март 2021 - 20:06

Само втората е близо до реалните си километри а и е по-новото купе. 1 и 3 са с брутално изрязана 1-ца или 2-ка за първа цифра от километражите, което хич не е маловажно.
Отговори

benzy снимка benzy 08 март 2021 - 21:11

 dusty rain, на 08 март 2021 - 20:06, каза:

Само втората е близо до реалните си километри а и е по-новото купе. 1 и 3 са с брутално изрязана 1-ца или 2-ка за първа цифра от километражите, което хич не е маловажно.

Абе аз това се чудех - каква е разликата между Д и Е моделите. По-"новото" Е изглежда като фейслифт на фейслифта на Д... знам ли
Отговори

Коцето снимка Коцето 08 март 2021 - 21:15

Само ще ти кажа че тези от Ню иииист в Дружба са пълни смотаняци, преди близо 2 години ме караха да бия 800км. път напразно за един боклук който уж беше в "идеално" състояние.
Не казвам че тази кола е боклук но за качеството на хората си държа на думата.
Отговори

benzy снимка benzy 08 март 2021 - 21:59

Айде да добавя и тази https://www.mobile.b...07&slink=ja4fli

не разбирам кой си купува кола за да я кара по няма и 100 км на месец... възможно ли е въобще?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 08 март 2021 - 22:16

Бенз, аз пък те съветвам да не се занимаваш. Накрая каквото и да стане, ти ще си виновен, защото "ти каза", "ти препоръча", "ти избра"....
Ако искаш да си спокоен, особено като става дума за жена... послушай ме, не се занимавай и си гледай филма. щЪ бОли главата..
Приеми го както искаш, аз казвам докато е време.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 08 март 2021 - 22:19
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 08 март 2021 - 22:17

 benzy, на 08 март 2021 - 21:59, каза:

Айде да добавя и тази https://www.mobile.b...07&slink=ja4fli

не разбирам кой си купува кола за да я кара по няма и 100 км на месец... възможно ли е въобще?


Познавам едни такива хора, пълен абсурд е, но има. То заради тях живеят тия на Горубляне.

То и аз имам две клиота с под 1000 км на година последните 5 години де. Ама преди това какво го правех червеното :smile3560:
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 08 март 2021 - 22:18
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg