Опел Клуб България: Китайски Гуми - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

• 2 Страници +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Китайски Гуми

#21 Потребителят не е активен   Д-и-м-о-в 

• Ветеран...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Astra G 2.0 DTi 101 HP
  • Населено място:С-С
  • Регистриран: 26.09.2014

Публикувано: 20 октомври 2019 - 12:44

Между това да се удариш и да спреш "навреме" не зависи от гумите. Зависи от задкормилното устройство, само и единствено. Ако караш със 150-160, 1-2 метра са най-малкото на което ще разчиташ. А когато караш съобразено винаги, тия 1-2 метра нямат значение. Същото се отнася и в града. Ако караш след някого на 5 сантиметра, няма как едни "извънземни гуми" да те спасят да се удариш..
Да казваш че имаш гуми за 200 лева едната и да смяташ че те са гарант за нещо(за сигурност), е напълно погрешно мислене.

Ето затова казвам че гумите са вторичен елемент в случая. Първичният е кой и как стои зад волана.

Пример: Един така смяташе че винаги се изпреварвало отляво и се удари в нас. И тъй като пътят беше 4 лентов (по 2 ленти в посока), ние сме в лява и завиваме на ляво. КАТ като дойдоха, измериха улицата и питаха тоя умник "А бе на тебе 14 метра не ти ли стигнаха да ги изпревариш ? Това другото платно в същата посока за какво е? И мигач са дали ?" И му взеха книжката за 3 месеца директно.

Оня ден на една тъпа патка й се затвори страничното огледало в моя стоп, понеже пак в същата ситуация на кръстовище обаче, реши да завива пак наляво през насрещната лента, понеже аз съм в лява (пак от 4 лентов път), и толкова близо мина до мен(аз съм спрял) че огледалото й се затвори в моя стоп.. как не ме одра не знам.
И двата случая нямат нищо общо с гумите и дали са китайски, митайски, тайландски, европейски, хипервисок клас, марка модел и т.н. При единия имаме катастрофа, при другия за щастие нямаме последици, освен леко одраскан мой заден стоп, въпреки неправилните неща направени от водача.

Спорещите с това, да се върнат на една друга тема и да се запитат "Колата сама ли се кара"? че да слагат "застраховката" на нея ?! И тук е абсолютно същото. Който кара, той има контрол над нея, следователно тя се подчинява на неговите "команди". Ако караш несъобразено, ще се случат несъобразени с очакванията ти неща.

Не ме разбирайте погрешно, класовете гуми са ясни - но това не значи че ви защитават от блъскане или от нещо друго.

Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 октомври 2019 - 13:14

"Тарикат" със смешни кабелчета за 20 лева

#22 Потребителят не е активен   Hotblooded 

• Пилот...

• Автомобил:Insignia B D20DTH
  • Населено място:София
  • Регистриран: 25.10.2016

Публикувано: 20 октомври 2019 - 12:55

Виж мнениеfanatic, на 20 октомври 2019 - 09:17, каза:

Разликата между добра гума и китайка гума при спиране сигурно е между 1 и 2 метра....

Повече е колега, повече е...
Лесно е да кажеш "ще се съобразяваш че си с галоши", но другите не се съобразяват....

#23 Потребителят не е активен   Ne6to Smisleno 

• Heavy Дизелист

• Автомобил:Astra H - Z19DT,; Astra G - Z18XE
  • Населено място:София
  • Регистриран: 10.12.2012

Публикувано: 20 октомври 2019 - 14:08

Димов, може да няма значение за теб. Аз предпочитам да получавам повече отколкото ми трябва, а не по-малко. И какво, да карам с 30, щото гумите ми са скапани? Не че не съм го правил, просто предпочитам като имам възможност да си купя хубави гуми и да ми е спокойно. Иначе си прав. Като са ти скапани гумите се съобразяваш, но въпроса не е да си взема ли скапани гуми, че да внимавам повече. Да не говорим, че на всеки се случва да не внимава. Като направиш грешка някой път е хубаво като гумите успеят да я оберат. И на мен ми се е случвало, а не знам колко пъти правя супер екстремни спирания заради други заплеси. Имам поне 10 ситуации в които ме е измъквала хубавата гума на под 20 см. Даже един път един приятел се возеше с мен и като спряхме ми вика "ако беше с китайски гуми, тоя сега щеше да му трябва лопата да го събират", щото ме засече с шофьорската врата към мен с няква пича въшка.

На един бакшиш пък с газ му избягах от много тежък удър. Човека после ме прегръщаша и целуваше. Не му се вярваше, че се измъкнах. Беше ми чукнал съвсем леко небоядисаната част на задната броня в крайна сметка. С китайците може да си даваш газ и те да си въртят на място до припадък.

Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 20 октомври 2019 - 14:12

#24 Потребителят не е активен   Д-и-м-о-в 

• Ветеран...

• Автомобил:Astra G 2.0 DTi 101 HP
  • Населено място:С-С
  • Регистриран: 26.09.2014

Публикувано: 20 октомври 2019 - 15:29

При твоите ситуации имаш и друга страна отсреща, която е твърде вероятно да е съобразявала и своята скорост, без значение засечка или не. И аз съм ги имал и то точно в деня на оная с огледалото, ме засече един мерджан със заплеснат шофер и путка до него. Човекът караше с 10 за завой, а не с 30 примерно, беше с летни гуми и както бяха завили за завоя и сега че стана дума, ги видях, не бяха никаква младост или с голям грайфер, но спря и каквото и да си говорим ние тук.
Затова казвам, дори и заплеснат (дали путката му извика или не, не знам), но факт е че нямаше проблем. Затова на първо място за мен е задволанното устройство, а не гумите.
За тях не съм казвал че предпочитам китайски или пък без грайфер. Просто степенувах нещата, което смятам за правилно.

А ако трябва да си кажа мнението за гуми, аз карам с Фулда, вие си направете извод, дали са китайски, майландски или като цяло какво мисля за гумите.
Само ще добавя, мразя бучащи гуми, ако ще да са и космически клас. Вярвайте ми могат да ти извадят нервите, дори и дизел да караш.

Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 октомври 2019 - 16:24

"Тарикат" със смешни кабелчета за 20 лева

Споделете тази тема чрез:

• 2 Страници +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg