Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за СКРЪЦ СКРЪЦ въпроси

plamen_angelov снимка plamen_angelov 26 декември 2010 - 17:08

 DALGONSKi, на 26 Dec 2010, 10:21, каза:

ASTRA G.. централната конзола.. издава некакъв адски дразнещ шум, буквално дрънчи постоянно, при определи обороти ли, незнам вече.. просто ме изкарва от кожата ми. Хем я разглобявах нейна мама.. гледах да не пречи нещо, щипките бяха здрави и всичко беше привидно добре, но ето.. при движение дрънчи и тва си е! Дайте съвет кое да гледам, или кво да направя за да се справя с проблема. Дрънчи в горния край, някъде зад/около борд-конп-а.


Еми дрънчат,какво да се прави-и моята Вектра и тя е същата.На място като работи тракат пластмасите на облегалките(подглавниците),трака решетката,през която минава въздуха за предното стъкло и като се нагрее малко повече става интересно :ranting: .Трака и пластмасата където е скрит 3-тия стоп,ама това е... :icon_wink2: .Весели празници и да си жив и здрав през новата година на теб и твоето семейство... :newsm05_41: :doh:
Мнението беше редактирано от plamen_angelov: 26 декември 2010 - 17:09
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 26 декември 2010 - 17:37

Абе аз четох някъде, че бакшишите решавали проблема като подпъхвали нещо, но къде точно и какво не си спомням.. Пък да си призная.. вече знам каква емоция е докато се свали централната конзола, но въпреки това съм готов да го направя отново само и само да остраня проблема! Пък ако някой предложи някоя "хитрина" за да реша проблема без разглабяне ще се радвам. Но определено неможе да е така, нито да го оставя ей така.. бърка ми в здравето!

Весели празници на всички!
Отговори

vanko2 снимка vanko2 02 януари 2011 - 14:10

Здравейте, колеги и за много години! Имам и аз един скръц-скръц проблем с кадета.Проблема е следния-при работене на исузуто на празен ход или при преминаване през неравности тавана нещо се огъва и трака(удрят се метал в метал).Искам долу горе да имам някаква престава от какво е преди да съм го свалил.
P.S. Колата е комби.
Отговори

oPeL aStra-1.6 '93 снимка oPeL aStra-1.6 '93 20 февруари 2011 - 21:11

Здравейте, нов съм във форума и като цяло на пътя : ) та исках да Ви попитам карам астра 1.6 и дръпнах по-рязко ръчката за отварянето на вратата от вътре и тя се разполови.Едната част остана ръчката а другата е часста от вратата и сега като искам да отворя и като дърпам все едно нищо не правя.Така като гледам има някакъв шанс да я залепя но не зная колко може да изтрае до следващо счупване.Искам съвет какво да правя, ако трябва да търся нова дръжка от каде мога да си закупя такава какви пари ще ми струва, дали да е от някаква морга (и ако да каде точно има такива).
П.П. Не съм се занимавал до сега и чух, че имало чопчета и като сваля кората на вратата трябвало да се сменят, защото дори и да не ги счупя, щяло да дрънчат много.Ако може и да ми дадете напъдствия как се сваля кората, ако има нужда :newsm05_41:
Да учочня астрата е 93 ; ) година
Отговори

ГостBULL3T_* 26 март 2011 - 02:24

Колеги имам някакъв ужасен проблем със шофьорската седлка на калибра! Играе много настрани и дрънка до безобразие,да не говорим че въобще не ме държи в завой! Като влезна малко по-бързо и цялата се измества на където и е кеф! Има ли начин да се оправи това?

Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 28 март 2011 - 20:43

колеги открих го тропането.проблема е в облегалките на седалките, и задните седалки.може ли да се оправят по някакъв начин или да си търся друг салон от по-нова Вектра. хлопат през неравности та не се трае.
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 06 юни 2012 - 19:23
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 20 април 2011 - 15:18

:n055:
Отговори

plamen_angelov снимка plamen_angelov 21 април 2011 - 17:10

 Vectra Rulzz, на 20 април 2011 - 15:18, каза:

:n055:

Аз подпъхвам разни работи между шиша на обалегалката и пластмасата,където влиза.Правил съм го и с хартиено тиксо,като облепвам шишовете.Ефект има,но не е вечно.Успех :newsm05_41:
Отговори

HeLL-NeT снимка HeLL-NeT 01 юни 2011 - 22:11

Здравейте колеги! имам следниа проблем с Калибра: когато минавам бавно през дупка, качвам тротоар или висока неравност се чува силно ПУК ПУК по колата не мога да разбера от къде е и вече почва да ме притеснява... нямам идея от къде да започна защото просто се чува неочаквано и се едно отвсякъде.
Отговори

ram4o снимка ram4o 20 август 2011 - 15:26

Здравейте приятели имам един проблем със стъклата на предните врати като ги отварям и затварям много скърцат и ме дразни много.. :icon_evil2: Някой знае ли как да си ги оправя сам?? :) Мерси предварително.. поздрави
Отговори

speedfox снимка speedfox 20 август 2011 - 17:52

Това със стъклата и при мен го има. Скърцат яко. А намери ли се решение за потропването в грегата от шофьорската страна?
Отговори

fungus снимка fungus 02 септември 2011 - 00:30

 DALGONSKi, на 26 декември 2010 - 10:21, каза:

ASTRA G.. централната конзола.. издава некакъв адски дразнещ шум, буквално дрънчи постоянно, при определи обороти ли, незнам вече.. просто ме изкарва от кожата ми. Хем я разглобявах нейна мама.. гледах да не пречи нещо, щипките бяха здрави и всичко беше привидно добре, но ето.. при движение дрънчи и тва си е! Дайте съвет кое да гледам, или кво да направя за да се справя с проблема. Дрънчи в горния край, някъде зад/около борд-конп-а.



същата работа, братле... от тия павета още повече се разтропа, а тук в Пловдив са на всеки метър... Като я натиса конзолата в горната част - млъква... ся трябва да се мисли с кво да натъпча фугите та да млъкне...
Отговори

multisync снимка multisync 02 септември 2011 - 10:17

Колеги и аз преди на старата кола имах подобен проблем..Цялото ми табло дрънчеше и централната конзола също...Дозатегнах хубаво болтовете на таблото, но положението беше пак същото...В крайна сметка изкарах гумения шлаух от един кабел и го одрязах на парчета по 4-5см...Сложих(набутах) в двата края по два такива шлауха и два между централната конзола и от тогава нямаше скърцане и дрънчане.
Мнението беше редактирано от multisync: 02 септември 2011 - 10:18
Отговори

ГостRAMMSTEIN_* 03 септември 2011 - 07:42

Здравейте! Имам 2 въпроса за моята Astra G.

1-вия: Когато натискам спирачките започват да скърцат (почти винаги)... по-принцип си бях сменявал дисковите, но дали това е заради накладки или нещо друго?
2-рия: Прозореца от към страната на шофьора като ми е вдигнат до край и постоянно дрънчи, като го смъкна съвсем малко и спира...какво мога да направя по въпроса?
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 03 септември 2011 - 10:09

При мен пък тропат закопчалките на коланите.като возя някой отпред и си сложи колана няма проблем,но като няма никой и не се използва колана закопчалката се опира в конзолата между седалките и тропа. как ли не местих седалката напред назад и пак си тропа.
Отговори

fungus снимка fungus 13 октомври 2011 - 20:21

май много тропат тия опели :) и багажника ми и той не ми се струва добре уплътнен,защото яко си дрънчи, както и десния прозорец/врата. а и досега май няма много споделени решения в темата
Отговори

Гостgergison_* 17 януари 2012 - 20:01

Колеги ползвах търсачката но не намерих нищо затова ще питам тук. спирачките ми скърцат адски дразнещо постоянно с най-лекото докосване на педала.Реших че са за смяна и наистина бяха но след смяната след 50км отново се започна и това адски ме дразни моля ви кажете как да го поправя
Отговори

Ханът снимка Ханът 01 април 2012 - 20:42

Привет!

На мен пък ми пада кората на багажника - крачетата от към облегалките на задните седалки се вадят от леглата си :( бях сложил едни малки маркучета, но от както сложих колони, започна да пада (по-скоро е от дупките) сещате ли се за някакво решение?
Отговори

htx снимка htx 05 юни 2012 - 11:29

Здравейте,
Наскоро си взех Astra G Coupe и след като минах през едни павета по София, имам чувството, че се счупи/откачи щипка на таблото до жабката. Сега има едно покъртително дразнещо скърцане, което се получава дори при каране с 20 км/ч. Някой ще може ли да ми каже как да го оправя?
Отговори

GSI Fen снимка GSI Fen 22 септември 2012 - 22:37

При мен има едно дразнещо тракане от въздуховода на предния прозорец. Натискам го повдигам го но резултат никакъв. Някой справил се с проблема? Става въпрос за астра г...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg