Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Майстор в София

todor901 снимка todor901 28 ноември 2018 - 18:18

Здравейте колеги, имам проблем с количката, Мерива Б 1,7 110к CDTI (2011). Бях на диагностика днес, защото ми свети лампата за двигателя и се оказа че регулатора на турбото не засича правилно нещо. Въпреки че го настройхме, точно след 500 метра отново светна лампата. Според момчето има по-сериозен проблем или с регулатора или с турбото и ме посъветва да я откарам на човек, който да ги прегледа.
Някой може ли да ми препоръча добър майстор в София, който да разбира от турбини ? От личен опит ще е най-добре ако някой има такъв.
П.С. Забелязах наскоро че ми тече масло и се оказа дифтунгите ня турбото. Това ме навежда на мисълта че турбото е сменявано... Но както и да е, ако някой знае някой компетентен майстор в София по това отношение, ще съм много благодарен!
Отговори

k opel e снимка k opel e 28 ноември 2018 - 19:21

Обади се тук, за втора проверка.
https://www.opelclub...?showtopic=9453
Отговори

Жорко снимка Жорко 29 ноември 2018 - 13:54

А самото турбо как е? Вие ли, свири ли? Нормално ли работи?
Отговори

todor901 снимка todor901 29 ноември 2018 - 14:59

@Жорко турбото работи нормално, доколкото мога да определя (първа кола с турбо ми е), не съм усетил някакви забележки.
Отговори

Жорко снимка Жорко 30 ноември 2018 - 10:38

Тогава иди в този сервиз, както са те посъветвали колегите! Щом ти е първа кола с турбо и преди това не си имал кола с издухано турбо, нямам как да хванеш признаците на вече тръгнала към разваляне турбина. На Пежото/ от подписа/ му беше заминало турбото и в една софийска фирма, която има и офиси в другите градове, ми го рециклираха добре. После продадох Пежото и нямам подробни наблюдения. На сегашния ми Опел, пък купих чисто нова турбина от тази фирма и вече 30 000 км нямам дертове. Имат и интернет сайт. За да не стане реклама, ако искаш, ми пиши на лични, за да ти кажа коя е фирмата, която се занимава с рециклиране на турбини. Ако пък се окаже някакъв датчик, то тогава може да се хване с диагностика и да се замени датчика и без да е нужно да търсиш специализиран сервиз на турбокомпресори. Успех!
Отговори

todor901 снимка todor901 30 ноември 2018 - 18:26

Супер, благодаря за съветите :) ще ти пиша на лично за съвет за сервиз.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg