Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Astra G - Angel Eyes

vektrabg снимка vektrabg 20 септември 2015 - 21:00

 navy, на 16 юни 2007 - 23:39, каза:

Здравейте :opel_forever:

Днес монтирах 'ангелски очи' на моята нафтова печка :wall:

Първо... визията се промени тотално! Все едно това не е моята кола. Адски много ми харес... Модела, който избрах е черни кристални ангелски очи за астра Же, JDM.

Второ... монтажа е прекалено лесен. Развивам двата болта за бронята, които се намират в подкалника на предната гума, отгоре развивам двата фиксиращи болта на оригиналния фар, като издурпам бронята, която много лесно се огъва, достигам и до третия болт, развивам, разкачам куплунзите, слагам новия фар, завивам и съм готов :25:

Трето... нямат моторчета. Като се замисля - не ми и трябват.

Четвърто... светят доста по добре от оригиналните, няма петна, няма кьорава светлина. Петното е плътно и отгоре е много тарикатско 'срязано', да не заслепяват насрещните водачи. С предните фарове за да виждам ги дигах и същевременно постоянно ми святкаха отсреща... тъпо :fire:

Пето... допълнителни гъзарийки... ангелските очи са много тарикатски. Има габарити, в ъгъла на фара... ама много мислех и ги изключих. Не че светят кой знае колко, но развалят общата визия. Ангелските очи си вършат страхотна работа.... за тип 'габаритни', но що годе да осветяват ползвам халогените на бронята, които съм ги забил много ниско. Вътре във фара има едни мнооооого тарикатски светодиоди. Още не съм ги вързал и мнооого им се двоумя. Те направо бодат очи! Като огнени топлийки са...

Марката е китайска, Сонар май беше. Монтажа е лесен и фара пасва чудесно! Интересно ми е има ли друго хора с положителни впечатления от тях. Някои хора казват, че са кьорави светлини. Не знам колко кьорави са моите, но светят много по добре от заводските. Дори измити заводски!

Както и да е... да пусна някой друга снимка :wall:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

Stuyo снимка Stuyo 04 февруари 2016 - 14:55

Да повдигна малко темата - възнамерявам да си взема LED стопове за Астра Г.

Въпроса ми е най-вече към колегата Hevy - бях си харесал точно като неговите.
Основната идея обаче ми беше да светят по-ярко и да се виждат. Неговите на снимките ми изглежда опушения вариант (който и аз искам) - така ли е?

Ако е така, мисля да пробвам черния варинат с прозрачно стъкло в такъв случай - дано свети повече:

Публикувано изображение
Отговори

Hevy снимка Hevy 05 февруари 2016 - 22:13

Вадят очи, нищо че са опушени.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 19 март 2016 - 20:00

 Hevy, на 19 май 2015 - 22:23, каза:

Ами нали затова купих тия скъпите, с реалните дневни светлини. Като запалиш светят много силно само те, като включиш габарити или къси стават обикновени. Затова са с един общ контролер и на всеки фар по още един. Вътре гледам зад всеки диод има и радиаторче, не са като обикновените с smd .
п.с. Жоро добави малко буквички в заглавието така че всичко що свети все е по темата :mhihi:


-Връщам ленатата малко назад, но.. по обясними причини :biggrin: Интересувам се - има ли как да разбера (по външни белези), точно тоя модел фарове.. да ли е от тези с реалните дневни светлини, или е просто диодчета за габарити.. !? :confused:
Отговори

Stuyo снимка Stuyo 31 март 2016 - 08:57

 DALGONSKi, на 19 март 2016 - 20:00, каза:

-Връщам ленатата малко назад, но.. по обясними причини :biggrin: Интересувам се - има ли как да разбера (по външни белези), точно тоя модел фарове.. да ли е от тези с реалните дневни светлини, или е просто диодчета за габарити.. !? :confused:


Все пак от къде ги взе тези фарове (каква марка са по-скоро)?
Повечето се водят с дневни светлини от тоя тип, доста се рових последните месеци. Имат ли Е-маркировка отпред на стъклото? Ако имат - най-вероятно са мислени за дневни.

Но тогава пък няма да работят с оригиналното реле - трябва допълнително, което сваля с 30% напрежението като пуснеш габарити (фарове).


Имам друго питане - някой ползвал ли е LED оранжеви крушки за мигачи? Искам да сменя оригиналните с нещо по-светещо. Гледам нещо от сорта по ибей има на добри цени:

Публикувано изображение
Отговори

Hevy снимка Hevy 01 юни 2016 - 21:33

Далгонски, отдавна не съм влизал тука , обаче ако ти е актуален въпроса - по жиците е най добре, щом са с дневни светлини имат трети контролер за дневните, който ги включва. Ако разглеждаш фар на живо при затворен капак - гледай в пролуките да видиш има ли радиатор зад диодите, всички мощни имат такива.
Засега всичко е горе долу наред, фаровете не се потят, дали защото им закрих мрежичките , дали защото съм с много плътни кори под калниците и не хвърлят по фаровете вода - това не знам. В страничните мигачи почна да влиза влага - разпада им се гумичката която уплътнява единственото винтче отвътре, смених ги и няма дерт. И гумата която е като основа и тя издържа година и взе да се цепи . Боклуци ама засега светят. На задните стопове им се счупиха държачите на контролера,и доста време се чудих какво дрънчи отзад, съветвам да се укрепи още при първото слагане. Не е за нашите пътища. Подлагах и на уплътненията на крушките изрязани от вътрешна гума на колело кръгчета,бяха се втвърдили и направо хлопаха. Тия боклуци дето си ги сложих под номера и ги препоръчвах тука - изгоряха за месец - два, първата като стробоскоп поне две седмици беше преди да умре напълно, втората - ту умираха някои диодчета, ту се съживяваха. Много изнервящо. Затова си поръчах от Али Експрес 24 волтови, и ги херметизирах по периферията, вече бая време карат и светлината е супер. Ето тези :


http://www.aliexpres...2030642081.html

За задните светлини взех нови крушки, с тези по горе в темата/реални 5 вата/ пак нищо не виждах. Тези новите са 8.2 Вата - реални, иначе китайски ватове са 80 :mhihi:

http://www.aliexpres...2505455702.html

разликата между крушките на задната

Публикувано изображение

Публикувано изображение

нощно време са като фарове наистина /още не съм направил отделно копче за пускане както се каня от години.../

Публикувано изображение

стари и нови крушки, укрепване на контролер

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

Stuyo снимка Stuyo 03 юни 2016 - 10:47

И аз съм подготвил работа за уикенда:

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Първите две от ляво са бели, за задната точно. За съжаление не пише никаква информация какъв е централния диод, но вкъщи на захранване го тествах - добре свеи уж.


Следващите 4 са оранжеви крушки за мигачите. Интеренсо е че ги поръчах от един и същи ибей търговец на една и съща цена, пък са различни :) Сега големия въпрос е кои да сложа отпред и кои отзад. Иначе ги тествах преди да пристигнат съпротивленията, на светло изглежда да светят повече от Осрамски силни оранжеви крушки за мигач (купувах такива, защото китайските, с които дойдоха затъмненинте ми фарове, не се виждаха добре.

Тук има още няколко варианта, които пробвах, но като цяло са зле:
Публикувано изображение

Този с матовата шапка се оказа, че е удачен за подсветка на номера. Пише в листинга че е ужким Q5 (което трябва да значи 1600 лумена), но не го вярвам. Ще сложа един такъв и един от първата снимка за сравнение днес - утре.

Редакция: Ето ги разликите между ЛЕД и обикновени крушки на дневна светлина:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Stuyo: 03 юни 2016 - 13:54
Отговори

Hevy снимка Hevy 03 юни 2016 - 20:19

Браво, взел си опушени все пак! Не ги гледай китайците какво пишат за ватове и лумени, взимаш мултицет и мериш амперите на крушката захранена от акумулатора, и смяташ ватовете. После ватовете х 80 ти дава лумените/ горе долу/. Като ги гледам диодите на тая едва ли е повече от 1 ват. Насочи се към али експрес, там е извора, с безплатна доставка. И аз първите ги взех от ибея, и нямаше никакъв избор. Тази която съм показал е най доброто което съществува от китайските боклуци. Бая отзиви изчетох докато се спра на нея. Един руснак много хубаво я беше описал - че я е мерил, 8 вата е, но иначе свети с всичките китайски 80 вата! :biggrin:
Отговори

Stuyo снимка Stuyo 04 юни 2016 - 09:47

Поръчах и аз същата комбинация, благодаря за информацията. Поръчах и жълти за мигачите - сегашните не са лоши, но може и още :)
То накрая излезе крушките по-скъпи от фаровете :beer:
Отговори

Hevy снимка Hevy 17 юни 2016 - 12:41

Зависи откъде ги купуваш, тези за задната, "80" ватовите, по нашите сайтове са по 50 кинта, от Али Експрес ми дойдоха по 15 . Но важното е планирането защото се чака месец - два.
Отговори

Stuyo снимка Stuyo 17 юни 2016 - 13:26

 Hevy, на 17 юни 2016 - 12:41, каза:

Зависи откъде ги купуваш, тези за задната, "80" ватовите, по нашите сайтове са по 50 кинта, от Али Експрес ми дойдоха по 15 . Но важното е планирането защото се чака месец - два.


От там от където каза ги взех :) :beer:
Но поръчах и оранжеви за мигачи - те са по 20. В моемнта от сегашните съм доволен (30 лв. комплекта от Ибей), но предпочитам по-силни за стоповете.

Иначе китаеца се мота 2 седмици да ги изпрати, отделно вече някои доставки ми се бавят по 2-3 месеца с китайските пощи.

Ето снимка как застанаха и отпред ЛЕД мигачите:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от Stuyo: 17 юни 2016 - 13:28
Отговори

Hevy снимка Hevy 17 юни 2016 - 21:06

Бива, прилича на бластер :mhihi:
Отговори

Stuyo снимка Stuyo 05 юли 2016 - 10:38

И аз изпълних споменатите по-горе препоръки и укрепих ЛЕД контролерите на стоповете. Към тях прикрепих и резистивните товари за мигачите. След вече месец каране особено по най-големите жеги, всички изглежда все така добре - няма следи от прегряване покрай резисторите. Ето как изглеждат двата фара:

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Най-накрая пристигнаха и по-мощните задни светлини и мигачи:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Естетвено не съобразих, че мигачите ще са с различен чинч и се наложи едната пъпка да я изрежа. Стегнах фасунгата на мигача и изглежда доста стабилно седи крушката дори само с една пъпка - ще видим с времето дали няма да се появи някой проблем:
Публикувано изображение

Ето и сравнение нови светлини и стари - сега мигачите се виждат много по-добре върпеки затъмнените стопове:
Публикувано изображение
Публикувано изображение

И светлината при задна скорост - разликата наситина е огромна:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Ето и как стана осветлението на номера - доста по-добро разпръскване на светлината, въпреки привидно по-слабото светене спрямо предишната крушка:
Публикувано изображение
Отговори

Hevy снимка Hevy 03 август 2016 - 20:35

А! Що са ти различни жиците, и кво е това оранжево чудо дето го нямам? Следващия път като ти се играе натегни им малко фасунгите да не хлопат/с клещи/, че са много тежки и направо провисват от това каране по нашите калдъръми. Особено като си махал пъпка...
сам си отговарям като прочетох пак - резистори щото сигурно не са канбъс...
Мнението беше редактирано от Hevy: 03 август 2016 - 20:39
Отговори

Stuyo снимка Stuyo 08 август 2016 - 11:17

 Hevy, на 03 август 2016 - 20:35, каза:

А! Що са ти различни жиците, и кво е това оранжево чудо дето го нямам? Следващия път като ти се играе натегни им малко фасунгите да не хлопат/с клещи/, че са много тежки и направо провисват от това каране по нашите калдъръми. Особено като си махал пъпка...
сам си отговарям като прочетох пак - резистори щото сигурно не са канбъс...


Да - точно резистори са :)
Иначе още като слагах крущките натегнах доста сериозно фасунгите и влизат с напън - до тук вече 5000 км добре се държат, доста от тях бяха по бавни/лоши пътища и изглеждат стабилно.

Колкото до разликата в осветеността - огромна е. Най-накрая и на задна вече виждам какво се случва.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg