Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Малко въпросчета около Инсигния, 2.0 160 к.с.

VVP снимка VVP 29 май 2014 - 09:08

Здравейте,

след дълго лутане, отново се спрях на опел, този път Инсигния, и по-точно двулитровия дизел, със 160 к.с. Колата ще е втора ръка.

1.Някой има ли наблюдения пре автоматика. Как се държи и създава ли проблеми, около какви километри? Притеснява ме да не я взема, и да трябва да инвестирам 2000+ лева за ремонт, въпреки че колата ще се прегледа.

2.Някакви особености откъм двигателя? Колата е само с предно. Двигателя и турбото едни и същи ли са при 110/130/160 к.с., или има и разлики по техниката?
3.Навигацията, съответно менюто (ако е италианка) са на италиански. Има ли как да се преправи на немски / английски?
4.Няма навигация за България, знаете ли колко горе-долу би струвало това? Човека ме убеждава в някакви цени от порядъка на 20/30 лв., но някак ми се струва съмнително, особено след като ми обеща нови 18ки гуми за по 150лв парчето.
5.На какво друго да обърна внимание?

Благодаря предварително и поздрави.
Отговори

bgfrayman снимка bgfrayman 29 май 2014 - 19:16

Здравей,
за т.1 немога да кажа защото бях с ръчка.
По другите:
2. От преди фейса моторите са 2.0 като при произведените до 2010 г. 130 и 160 коня са абсолютно еднакви като параметри на турбини, реално 130 си беше софтуерно занижена 160-ка, един ремап и си готов... След 2010 вече за трите модификации турбините са различни с цел да се намали и "турбо лаг-а" някъде тогава пуснаха и 2.0 - 195 коня би-турбо която си е самолет. Особености по мотора, ами зависи как е поддръжан аз за 4-и години не съм правил компромиси с поддръжка (сервизна имам в предвид), сипвал съм само качествено гориво (до колкото може да се каже качествено в БГ), но на принципа на теста установих че с OMV MaxxMotion Diesel мотора ми работеше най-спокойно и друго не съм сипвал. На 4-5000 км. слагах една добавка на Лики Моли, разработена за commonrail мотори за почистване на дюзи и разпръсквачи, други добвки не съм сипвал.
3. Невиждам причина да не може да се смени езика на менюто на англииски, мисля че беше Settings -> Vehicle Settings -> Language (карам по спонени малко) но там имаше много езици, даже и руски.
4. 20/30 лв. няма такъв филм. Каква е навигацията, оргиналната или е слагано нещо след това? Ако е оргиналната CD500 или DVD800 - ще разпознеш по джойстика, ако има джойстик между седалките значи е DVD. По принцип произведените преди 2010 г. разликата между CD 500 и DVD 800 беше само въпросния джойистик и размера на вътршната памет, CD е с 1 Gb Flash а DVD e с 2 GB Flash, факт беше обаче че CD четеше DVD-та без проблеми аз бях с по-малката и нямаг ниакви грижи с DVD-тата. Оргинални карти на Navteq включващи България излязоха чак през 2012 г. в диск с ъпдейти 2012/2013 г. цената от Navteq беше около 100 EUR, доставиха ми го за 2-а дни, инсталирах си карттите за България така че да не е необгодимо диска да е вътре и няма грижи. Работеше доста точно менютата са кирилизирани, имена на улици и т.н. Направи ми впечатление че се опитахме да презапишем диска за един авер които е с DVD и не стана, разпознава че има диск с картни, но като тръгнеш да ги инсталираш даваше грешка, явно го бяха защитили някък, иначе оргиналния диск го разете и инсталира без проблеми. DVD диск с ъпдейти за цяла Европа беше около 200 EUR може и да бъркам. Гуми 18-ки за 150 лв. некакъв бесен регенерат, аз бях със 225/55/17 и последно като купувах гуми ми бяха по около 380 лв. бройката :-(

4. Друго - откарай я на преглед и обърни внимание на скоростите, при мен, пак казвам бяах с ръчни, на около 30 000 км. и 30 месеца възраст на колата се появи изведнъж един шум на 5-та и 6-та. Тъй като вече бях извън гаранция, след два часа бях при препоръчан майстор, скоростите долу и се оказа износен лагер които е на вала на 5 и 6-та предавки, които явно не се е мажел добре, поради факта че в скоростите се оказа че е имало около 1,8 л. масло, при 2,2 литра мисля по каталог. Колата ми е гаражна, ако е имало теч, шях да забележа а и никъде около скоростите нямаше омасляване, гарнитури всичко си бе на 6. Както и да е, взех номера на лагера, намерих дострибутора за България, купих си го за 52 лв. без ДДС, купих си 3-и литра оргинално масло за скорости от София Ауто и 300 лв. за работата, ей това ми беше целия мссраф. След това шума изчезна и повече не се появи, така си и продадох колата след година и половина и още 20 К км. Други грижи никакви не съм имал.

Кои каквото ще да ми говори много добър автомобил.... особено като го сравнявам с това което взех след Опела.
Мнението беше редактирано от bgfrayman: 29 май 2014 - 19:17
Отговори

VVP снимка VVP 29 май 2014 - 22:14

Колега, много ти благодаря за мнението!!!
Някои неща си ги отговорих днес сам.
1.Менюто може да си го направиш на какъвто искаш език.
2.Това за новите гуми 150 лева, че е мит е мит. Аз хем с връзки в Дианата не паднах под 190 лв бройката за Мишелин.
3.В английския форум много се оплакват от автоматиците. Проблемите са толкова големи, че дори има случай на заменени автомобили след 1,5 година позлване, от страна на ГМ. Даже на един, след като пак му се паднал калпав автомобил му върнали парите :О.
4.Благодаря за информацията за ремапа. Носи ли някакви последици след себе си? (Двигателя може ли да се попре*бе по бързо).
5.Всичките, които гледам са с ДВД800, не неща слагани след покупката на автомобила. Това означава ли, че можеш да си пуснеш да гледаш филми и тн по време на път?
6.Този екран, има ли как да показва разстоянието до обектите при паркиране, или само свирка?

Поздрави!!!
Мнението беше редактирано от Жоро: 03 юни 2014 - 07:47
Причина за редактиране:: Цитат на предходното мнение е излишен!!!
Отговори

bgfrayman снимка bgfrayman 30 май 2014 - 07:17

Здрасти,
за ремап-а, както казах зависи кога е произведена колата ако е 130 коня и е преди 2010, няма никаква разлика със 160 коня мотора, за 110 незнам, така че ако смениш софтуера последствия няма да има. Един от дилърите на Опел даже си го предлага като услуга - Срефанов Моторс.
ДВД-то - ЦД-то не са мултимедиини плейари, т.е. неможеш да гледаш филми на тях, нямат и тунер за ТВ, тези до фейса от миналата година не се предлагаха и с камера за паркиране назад, т.е. разсояние не показва.
Иначе ако искаш да гледаш филми ТВ и т.н. има китайски решения, някои даже доста добри, за които даже и управлението от волана работи.
Ето малко примери:
http://www.alibaba.c...navigation.html
http://www.oemcardvd...din-8-inch.html
http://www.car-visio...dia-system.html

поздрави
Отговори

p_ribarski снимка p_ribarski 01 юни 2014 - 16:31

Здравейте,
Преди седмица купих на жена ми една Insignia 160кс. ръчни скорости.
За вървенето-върви много.
И аз искам да оправя навигацията с евтина карта - но уви, работата отива на 99 евра.
Моето е CD 500 и чете ДВД.
Какво да кажа, всичко с колите е късмет.
Гледах,тествах и като я купих и си тръгнах на 150 км. от продавача започна да прави проблеми - влиза в сервизен режим.
Прибрах се и ходих да видя къде е проблема- оказа сече е нещо но турбото.
До сега съм сменил датчика на турбото, но пак ми прави проблем.
Оказа се че и на 172 хил. км. е правено последно почистване на един филтър /а колата в момента е на 135 хил./:_)
Мога само да пожелая ....късмет.....
Отговори

zd_sr снимка zd_sr 01 юни 2014 - 18:59

Здравейте момчета. Кажете ми какъв ви е разхода на гориво. Моята е 160 коня, ръчка, 2009 г и е на 53 000 км. Нормално ли е с 70 л гориво да мина 840 км.извънградско. Вижда ми се много и затова питам вашите коли как горят.
Отговори

p_ribarski снимка p_ribarski 02 юни 2014 - 18:43

 zd_sr, на 01 юни 2014 - 18:59, каза:

Здравейте момчета. Кажете ми какъв ви е разхода на гориво. Моята е 160 коня, ръчка, 2009 г и е на 53 000 км. Нормално ли е с 70 л гориво да мина 840 км.извънградско. Вижда ми се много и затова питам вашите коли как горят.

7/100 извънградско с 120 и около 10/100 градско каране
Отговори

tlilock снимка tlilock 03 юни 2014 - 10:25

 p_ribarski, на 02 юни 2014 - 18:43, каза:

7/100 извънградско с 120 и около 10/100 градско каране

Ти я изкара, че хапчи като бензинова... Дизел 160 коня извънградско, ако я караш в ограниченията и не я натискаш много 5-5,5/100, с натискане може да стигне до 6,5-7/100. Градско лятото 7,5-8/100, зимата около 10/100, говоря за София, със задръствания и каране в пиковите часове.
Така като гледам и двамата какви разходи сте написали, по-добре отидете в сервиз, защото очевидно нещо не е наред в колите ви. :)
Отговори

Жоро снимка Жоро 03 юни 2014 - 11:20

Или в крака!!! Ако на всеки светофар тръгваш последен, ускоряваш едвам-едвам, изключваш на червено от предния светофар и т.н.т. може да свалиш разхода на една кола, но ако си я караш. Може и 1-1,5литра отгоре и в града...
Отговори

tlilock снимка tlilock 03 юни 2014 - 12:58

Говоря за нормално каране със задръствания, ако се влачиш както посочваш ти, може и да го свалиш разхода до католжните стойности.
Отговори

p_ribarski снимка p_ribarski 03 юни 2014 - 14:18

Интересно каква кола караш че говориш за разход от 5,5
Отговори

Жоро снимка Жоро 03 юни 2014 - 14:18

До сега не съм чул/виждал кола в Бг (с Бг горива) и Бг трафик (липса на синхронизация на светофарите) да даде бод каталожните данни...
Отговори

bgfrayman снимка bgfrayman 03 юни 2014 - 15:50

незнам колегата как го докарва до 8 градско, ама аз такова животно за 4-и години как бях с Инсигнията не съм виждал. Все пак моята беше 130 коня, но в каквито и да е условия градско под 10 не съм падал, максимума ми е бил 12/100 като беше оная дългата зима 2011-2012. По каталог ако не се лъжа за градско и дават 9-9.8/100, все пак си е кола към 1700 кила....
Иначе извънградско със 130 по магистралата и на круиз ми даваше 6,2/100, като я ръчках 150-160 отиваше на 7-7 и нещо, веднъж реших да видя колко ще вдигне и натисках докато ме фана шубето, беше над 200 и разхода ми беше 13/100.
В момента с тая бензинова пръчка дето се наденах на нея.... 400 кила надолу в тежеста, там разни старт/стоп системи, глупости простотии градско пак 10/100, извънградско със 140-150 съм на около 8/100, ако настъпя и нагоре....
Абе идеална си е дизеловата Инсигния
Отговори

kirenski снимка kirenski 03 юни 2014 - 16:00

на 160 коня ,мотора ни дава градско между 8,5 и 9 :mhihi:
на извънградско около 6,5 :mhihi: ,но колата не се настъпва извънградско
При подържане на скорост 180 км дава 11 по борд :mhihi:
Колата е нова на 30 000 км :mhihi:
Отговори

tlilock снимка tlilock 05 юни 2014 - 11:30

Вие ги изкарахте тия инсигнии много лакоми. Написал съм зимата разходът стига 10, лятото е около 8 градско. Извънградско, ако се гали колата и се кара в ограничения е около 5,5, ако се кара малко по-бързо около 6,5 максимум 7. Ако се кара 200+ е нормално да е по-висок разходът. По каталог и дават 7,6 градско и 4,8 извънградско. Говоря за 2.0CDTI 160к.с. седан. Такава карам, имам и още няколко, сред които и ОРС инсигниа и астри, но там разходът е друг. :)
Мнението беше редактирано от tlilock: 05 юни 2014 - 11:31
Отговори

bgfrayman снимка bgfrayman 06 юни 2014 - 08:12

ми то много си зависи от градското, ако работиш в Младост и живееш в Овчакупел и всеки ден караш по околовръсното... да и под 8 ще ти падне градско... ама аз например живея в Света Троица и работя в "горен" Лозенец.... от където и да съм въртял, под 40 мин. прибиране и под 10/100 не съм падал. За извънградско със 130-140 съм бил около 6.2/100 което идеално ме устройваше...
Отговори

VVP снимка VVP 08 юни 2014 - 16:10

Здравейте колеги. След дълго търсене се спрях на една Инсигния,която живот и здраве, ще отида да огледам идната седмица. Колата е със следните характеристики, и имам няколко върпоса:

2.0, дизел, 160 коня, ръчна скоростна кутия.

Като екстри, за които имам въпроси:
-Кожен салон с перфорация, и обдухване на шоф.седалка. Въпреки, че мой човек ходи да я гледа, той не ми каза почти нищо за колата (отишъл, седнал в нея и го изгонили, тъй като било преди края на работния ден). Задните седалки автоматично ли идват с перфорация и те? Като цяло, как е кожата в тези автомобили? Сядал съм в една такава с кожен интериор, кожата се чувстваше добре (не беше перфорирана), макар и малко твърда, доколкото успях да придобия впечатление. На снимките изглежда доста запазена. Можете ли да ми кажете как е през лятото/зимата, и най-вече дали напича лятото, въпреки че колата ще се фолира с прозрачно защитно фолио. Кожата, изпозлвана за перфорирани седалки и за такива, но без перфорация, една и съща ли е? Така или иначе, ако е с кожен салон, ще се маже 1 път на десетина дни, или ианче казано, попаднала при мен, ще бъде доста добре обгрижвана

-Има парктроници, но там където е бутона за парктроника, е разграфен на три, с три отделни бутона. Може ли някой да ми разясни за какво са те?

-С Нави 800 е, задължително, че ще се пътува.

-Има и Флексрайд. Колкото и да го хвалят, прочетох, че цените на адаптивното окачване са по 1000 лева на парче с монтажа. Тоест около 4к за четирите Колата е на 150к километра, продава се без гаранция, и ме е страх да не я купя, и да трябва да се правят (колата ще мине ТЮФ тест преди да бъде купена, но не вярвам, да ги отрази тия неща). Не че държа на Флексрайд като екстра, поради тези проблеми, но просто това е едиснтвената кола, кяото така ми хвана окото, а тя се оказа с Фкелсрайд. Ако не, има ли възможност да си се сложи най-обикновено окачване, а не адаптивно, и просто бутоните ще останат за красота (без смях в залата ако обичате :) ). Просто надали колата ще се задържи повече от 2-3 год при мен, и предполагам 60-70к километра.

Поздрави.
Отговори

p_ribarski снимка p_ribarski 08 юни 2014 - 23:37

Пусни един линк за да я видим.
Ако е комби, по голямата част са с фабрично затъмнени задни стъкла.
За навито- диск за БГ е скъп, а и малко сложно се работи.
Имам в предвид че една менте навигация е тъч и може да сменяш карти колкото си искаш.
Отговори

VVP снимка VVP 09 юни 2014 - 00:07

Здравей колега,
снимките са ми пратени от момчето. Уговорката беше да направи повече снимки, макар и с телефон, така че да придобия сам повече представа, но... :sad: Линк нямам, имам само на телефона на човека, който я продава, който много-много не го вдига, дори в работно време (а уж е автокъща)...


Ето тук ги качих снимките - https://drive.google...LU0&usp=sharing

П.С.Интериорът ми седи по-добре с навигация. Като цяло съм готов да дам една еднократна сума, но да не се занимавам с монтиране на други такива китайски на мястоот на диспейа, или на навигации по стъклото.
Мнението беше редактирано от VVP: 09 юни 2014 - 00:09
Отговори

p_ribarski снимка p_ribarski 09 юни 2014 - 07:40

Успех,
Изглежда доста добре.
Дано и цената е ОК.!
100% 1 во тест....и то голям и после вземаш.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg