Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

проблем с ASTRA G Y17DT

OPEL MANIQ снимка OPEL MANIQ 23 май 2011 - 18:58

Колеги,имам проблем с управлението на Г.Н.Пто! чука - все едно има голямо предварение! Получ4и се една сутрин щом я запалих,има моменти,в които се оправя и може с дни да него прави или с дни да е така!Първо проверих ремъка,после отидох да я тестеат откри се грешка в контрола на дебита на горивото! останови се че има няколко спукани споики на електрониката на помпата,така се оправи пушенето (от време на време) :61: но звука си остана същия,след това смених и без това протеклия клапан за контрола на предварението но уви,без резултат!Следващата ми ступка беше да проверя данеби да се е развил датчика за центровката-в помпата,но небе6е,опитах да го сваля,за да го по4истя от предполагам наличност на метални частици,но болтчетата се опитаьа да се заоблят и аз непосмях,по междодругото проверих и цетката на входа на помпата,но беше като нова! После смених датчика за налягането в турбото - така си оправих забиването в аварииния режим след 120км (маи),че по-късно ми светна пак проклетата кола с ключ!
ПО МЕЖДУ ДРУГОТО ЩОМ РАЗМЪРДАШ БУКСИТЕ НА КОМПЮТЪРА ПО НЯКОГА СЕ ОПРАВЯ,НО НЕ Е СИГУРНО ДА НЕ Е СЪВПАДЕНИЕ! ПРЕДПОЛАГАМ,ЧЕ АКО Е ОТ КОМПА БИ ТРЯБВАЛО ДА СИ ПОКАЖЕ АДЕКВАТНА ГРЕШКА!ДРУГИЯ ВАРИЯНТ СПОРЕД МЕН Е В БУТАЛОТО РЕГУЛИРАЩО ЦЕНТРОВКАТА,НО КАТО ГРАДУСИ НА ДИАГНОСТИКАТА Е НОРМАЛНО!
НЯКОИ МОЖЕ ЛИ ДА МИ КАЖЕ ДАЛИ ДАТЧИКА ЗА ЦЕНТРОВКАТА ОТЧИТА РЕАЛНАТА ЦЕНТРОВКА,ИЛИ САМО ЗАДАДЕНАТА? СПОРЕД МЕН ТРЯБВА ДА ОТЧИТА РЕАЛНАТА,НО МИ КАЗВАТ ЧЕ ОТЧИТА ЗАДАДЕНАТА !
:helpsmilie: БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО ПРЕДВАРИТЕЛНО :bbq:
Мнението беше редактирано от OPEL MANIQ: 24 май 2011 - 22:18
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 23 май 2011 - 20:08

Да не се е удавило и твоето ECU в нафта?
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 23 май 2011 - 20:14

Колега, коригирайте мнението си, т.ч. да може да се чете нормално. А, Ъ и У са различни букви, същото важи за В и Ж.
От големите букви също няма нужда :icon_wink2:

[warning]7. Писането в теми и постове се извършва единствено и само на БЪЛГАРСКИ език, използвайки КИРИЛИЦА, без замяна на съществуващи букви с цифри. Ако нямате такава, инсталирана на Вашия компютър, използвайте вградената във форума - бутонът се намира най-отгоре в текстовия редактор - точно над полето за писане. Изключения се правят само за наименования. Писането само с ГОЛЕМИ букви в темите или заглавията им се приема като ВИКАНЕ, и не се толерира.[/warning]
Отговори

OPEL MANIQ снимка OPEL MANIQ 24 май 2011 - 00:46

Прав сте колега!Несъм свикнал да пиша на кирилица - ще го имам в предвид,но тук сме да си помагаме,а не да се заяждаме!!!!!!!!!!
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 24 май 2011 - 07:36
Причина за редактиране:: Цитат не е необходим!
Отговори

OPEL MANIQ снимка OPEL MANIQ 24 май 2011 - 01:04

 Н-И-К-И, на 23 май 2011 - 20:08, каза:

Да не се е удавило и твоето ECU в нафта?

Какво имаш в предвид колега,че за първи път чувам това?
При мен чука все едно има предварение на ниски обороти,ако вдигаш плавно оборота затихва от 1500 до 2000 оборота и писле изкърква пак и то много силно,за да спре шума трябва да върнеш малко педала иначе шума си остава и на едни обороти!Някои път ,когато се оправи има моменти,когато се режи плавно без да изкърка изобщо (тогава много бавно набира),а то по принцип си е нормално да изкърка леко!
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 24 май 2011 - 01:18

Имаш един клапан на помпата, който по обвивката си качва гориво до куплунга на компютъра.
Така се променят параметрите му докато не изгори окончателно.
Отговори

OPEL MANIQ снимка OPEL MANIQ 24 май 2011 - 01:38

 Н-И-К-И, на 24 май 2011 - 01:18, каза:


Ако имаш в предвид клапана под трабите за високото вече го смених,но не е от него! А и на тестера показва нормални градуси! Интересува ме дали може да лъже датчикът в помпата и от там да си дава голямо предварение
Мнението беше редактирано от Liubeznia: 24 май 2011 - 07:36
Причина за редактиране:: Темата ти отива в правилния раздел, съобразявай се!
Отговори

vdwind снимка vdwind 27 май 2011 - 18:58

Виж и тая тема Теч от датчик
Отговори

OPEL MANIQ снимка OPEL MANIQ 27 май 2011 - 23:13

 vdwind, на 27 май 2011 - 18:58, каза:

Виж и тая тема Теч от датчик

Здравеи колега,тази тема за течовете е много полезна! и аз го имах този проблем, на 90% от случаите тече от клапана за таиминг контрол!!!моя течго реших временно,като му запоих 2 кабела,обезмаслиь го и го залепих с поксипол ! след около 10000км ми направи този пеоблем и реших да сменя този клапан,защото и без това беше почнал да прокапва пак,но нямаше резултат с твърдата работа на мотора!
Съмнявах се да неби да засяда авансатора,но като я тестваш показва нормална центровка и ако се закрепи да работи нормалмо можеш да я ръчкаш,колкото си иска и ще е добре,закрепиш ли я на около 1600-2000 оборота и я покараш така 5-600 метра и се влошава пак !
Предполагам,че ако бе-е от синуидния клапан или щеше да пуши,или нямаше да въри !
утре ще ходя да я тестват дали ще излезне нещо,и ако не се открие нищо мисля да си търся оторизиран сервиз!

КОЛЕГИ,ДАИТЕ СЪВЕТ В КОИ ОТОРИЗИРАН СЕРВИЗ ДА ИДА,В КОИТО ДА НЕМЕ ИЗЛЪЖАТ И ДА ИМАТ НЕОБХОДИМИЯ НАБОР ОТ РЕЗЕРВНИ ЧАСТИ ЗА ПРОБА!
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ЗА СЪДЕИСТВИЕТО
Отговори

OPEL MANIQ снимка OPEL MANIQ 28 май 2011 - 16:53

Грешката е P0216 - грешка в контрола на дебита на впръскване,а всички датчици са в норма и като ми я изчистиха я карах,но несе появи пак,само дето си кърка,като мотокар :helpsmilie: !
Отговори

reload снимка reload 28 май 2011 - 19:38

 OPEL MANIQ, на 28 май 2011 - 16:53, каза:

Грешката е P0216 - грешка в контрола на дебита на впръскване,а всички датчици са в норма и като ми я изчистиха я карах,но несе появи пак,само дето си кърка,като мотокар :helpsmilie: !

Здр, не си първия на когото се случва това, дори има тема с абсолютно същото заглавие като твоята. Тънкият момент е, че грешката се набива като проблем в отсичащия клапан на впръсканата порция гориво(соленоида над главата на помпата) и неговото управление а той си работи. Наистина има проблем с него и предварението но това е следствие на неправилното отчитане положението на коляновия вал спрямо началния момента на впръскване. Ако искаш съвет бих ти препоръчал да свалиш датчика за положението на КВ да провериш контактите на буксата, обезмасляване почистване на всичко и проба дали има промяна. Ето ти линка от форума: Проблем с Astra G -Y17DT
Същия проблем и в руски форум:

Цитат

Цитата(lg_z @ Jul 1 2010, 09:25 PM) *
Как решилась проблема с Р0216 ???

Был заменён Датчик Коленвала (110$).Машина полетела.
Отговори

OPEL MANIQ снимка OPEL MANIQ 28 май 2011 - 23:41

Прав си колега,възможно е несъм пробвал,но като я тестваш и 2та датчика (на к.вал и в помпата) си броят правилно оборотите !
Все пак мисля да проверя какво става там,защото преди доста нафта ми течеше и може да има нещо!
Мнението беше редактирано от OPEL MANIQ: 28 май 2011 - 23:42
Отговори

reload снимка reload 29 май 2011 - 02:20

 OPEL MANIQ, на 28 май 2011 - 23:41, каза:

..но като я тестваш и 2та датчика (на к.вал и в помпата) си броят правилно оборотите !
Все пак мисля да проверя какво става там,защото преди доста нафта ми течеше и може да има нещо!


Единствения проблем е, че мислиш, че знаеш и си направил всичко! По горе съм писал за датчик КВ. Би ли споделил какво си му замерил, и в какви граници трябва да са параметрите му? Това, че си ръгнал един кабел под ръчната спирачка и са ти казали, че всичко е ОК нищо не значи. Виждаш, че няма резултат и колата си чука и трака. Ако не знаеш къде се намира и какво представлява този датчик, може да ти пиша, но ако всичко ти е ясно просто спирам с тази тема!
Нищо лично, но ако продължаваш с тези темпове да сменяш всичко няма нужда от сервиз!
Отговори

OPEL MANIQ снимка OPEL MANIQ 29 май 2011 - 14:06

 reload, на 29 май 2011 - 02:20, каза:

Единствения проблем е, че мислиш, че знаеш и си направил всичко! По горе съм писал за датчик КВ. Би ли споделил какво си му замерил, и в какви граници трябва да са параметрите му? Това, че си ръгнал един кабел под ръчната спирачка и са ти казали, че всичко е ОК нищо не значи. Виждаш, че няма резултат и колата си чука и трака. Ако не знаеш къде се намира и какво представлява този датчик, може да ти пиша, но ако всичко ти е ясно просто спирам с тази тема!
Нищо лично, но ако продължаваш с тези темпове да сменяш всичко няма нужда от сервиз!

Несмятам,че знам и съм направил всичко! Датчикът на К.В.несъм го проверявал,знам го каде е незнам какви трябва да са му параметрите,само го видях,че на компютъра си го брои 2 към 1 с датчика в помпата.Нямам си и на представа дали може да избързва с момента на отчитане,а да си одговаря на обиротите!Що се отнася до смяната на части: клапана за таиминг контрола си течеше и го ПРЕПОРЪЧВАМ НА ВСЕКИ С ТАКЪВ ТЕЧ ДА ВЗЕМА МЕРКИ ДОКАТО НЕ ДОВЕЛО ДО ПО-СЕРИОЗНИ ПОСЛЕДСТВИЯ относно датчика за (Р) на турбото тои си ми бе6е за смяна и от преди, като ходих на няколко места все ми казваха че е компютър,но сега рискувах и риска бе успешен -вече незабива след 120 и няма тази грешка :)
Благодаря ти за съветите колега,от полза са ми!Сега остава да си проверя датчика на К.В и неговите връзки!
Мнението беше редактирано от OPEL MANIQ: 29 май 2011 - 14:13
Отговори

дидо сз снимка дидо сз 31 юли 2011 - 19:00

 OPEL MANIQ, на 29 май 2011 - 14:06, каза:

Несмятам,че знам и съм направил всичко! Датчикът на К.В.несъм го проверявал,знам го каде е незнам какви трябва да са му параметрите,само го видях,че на компютъра си го брои 2 към 1 с датчика в помпата.Нямам си и на представа дали може да избързва с момента на отчитане,а да си одговаря на обиротите!Що се отнася до смяната на части: клапана за таиминг контрола си течеше и го ПРЕПОРЪЧВАМ НА ВСЕКИ С ТАКЪВ ТЕЧ ДА ВЗЕМА МЕРКИ ДОКАТО НЕ ДОВЕЛО ДО ПО-СЕРИОЗНИ ПОСЛЕДСТВИЯ относно датчика за (Р) на турбото тои си ми бе6е за смяна и от преди, като ходих на няколко места все ми казваха че е компютър,но сега рискувах и риска бе успешен -вече незабива след 120 и няма тази грешка :)
Благодаря ти за съветите колега,от полза са ми!Сега остава да си проверя датчика на К.В и неговите връзки!

И аз го имах абсолютно същия проблем.Смених датчика на кол. вал и вече два дена карам и нямам проблем,вече не помпата не чука.Но от време на време ми светва чека- примерно на 7,8 паления един път светва,няма някаква закономерност и промяна в работата на двигателя.Та въпроса ми е следния,трябва ли да се ходи на комп. за да се изчисти грешката,записана преди смяната на въпросния датчик.И някой ако може да каже какви трябва да са стойностите на този датчик,той е с три крачета и има ли значение при каква температура се измерва.Благодаря
Мнението беше редактирано от дидо сз: 31 юли 2011 - 19:02
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg