Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Имам нужда от съвет за Опел Инсигния (след 2017) ръчка.

d_kalchev снимка d_kalchev 31 януари 2021 - 22:38

Кое е по-добро, бензин или дизел? Тоя въпрос е стар като Земята. Еднозначен отговор няма. Аз от дизелова Астра се качих на бензинова Инсигния. Моята е 1,6 и 170к.с. Много странна ми се виждаше отначало... Вече ѝ свикнах. За поддържане е по-евтина от Астрата, засега. Освен свещи на 60 хиляди километра и масло, друго не съм сменял. А-а-а-а да. Ключалката на багажника направи проблем, но я оправих. Аз не я натискам много. Среден разход 6,8 по компютър. Иначе е капризна към бензина. Ако е с хубав бензин, като е на място трудно разбираш дали работи. Много е тиха и удобна. Искаше ми се да е автоматик, ама ръчка се падна... Поне на цвят ми харесва, тоест тъмносиня. Като цяло, въобще не е лоша кола.
Като теглиш чертата, май няма особена разлика между дизел и бензин. Имам в предвид, като общ разход средно на километър.
Отговори

Dowper снимка Dowper 02 февруари 2021 - 13:58

Тази тема е като за мен също. :biggrin: И аз ги гледам инсигниите и мисля да вземам напролет. И аз гледам тези 2 двигателя точно, принципно бих предпочел бензиновия заради уж по-малкото евентуални проблеми, но много ми се кара дизел, ама за малък град ще се запушва предполагам ДПФ-а, иначе до работа е 6-7км в посока като половината е извънградско. Искам да е автоматик със сигурност, за половин литър разлика в горивото не ми се ръчка. Но ако и бензиновия има филтър, май няма значение дали е дизел или не, който е сигурен дали има да сподели? Вярно, по-бавно ще загрява големия дизелов мотор, но пък колата ще седи в гараж вкъщи. Иначе като разход, поне градски, са си направо идентични, не е като едно време разлика 2-3л, което също накланя везните към бензина. Другото, което виждам е, че почти няма избор, много малко обяви има, но това е нормално, хората още не искат да се отърват от тези коли. Или са комбита, или пък ръчки, или нямат желаните от мен екстри. В момента има една дизелова за 33к, черна, и даже номера е с моите цифри само че сменени двойките, малко като знак го приех, ама като че ли ще е по-добре бензинка да търся. :smile3560:
Отговори

d_kalchev снимка d_kalchev 05 февруари 2021 - 23:08

Дизелов двигател сам по себе си не е проблем. Обаче нафтата в България обикновено е със съмнително качество. Тоест винаги трябва да си готов за проблеми с дюзи и ДПФ-и. Което е скъпо мероприятие. И къде ти остава икономията? По сервизите...
Ако някой слънчев ден се преместя да живея в нормална държава из Западна Европа, може и пак да се кача да карам дизел. Засега си оставам на бензин. То, не че и бензина е много стока в България, но е по-добре от нафтата.
Отговори

benzy снимка benzy 05 февруари 2021 - 23:23

Ми те и бензиновите са с дюзи и май демпферен съединител, та все тая може би само ДПФа да липсва.
От последното, което чух от човек в Опел - най-надеждният им двигател е 1.6 цдти 136 коня. Всъщност е и най-масовият.
2 ка дизел е доста рядък, а бензиновите 1.5 обикновено са бедни на оборудване, взимани от хора, които не карат много.

А в западна Европа колега калчев и да се преместиш пак няма да караш дизел - там еко-идиотите низвергнаха дизела като най-голямото зло на света... с безумните такси които слагат на ДВГ най-вероятно ще караш някоя еднолитрова ч***я дето да се чудиш от де ти е дошла :)
Отговори

Dowper снимка Dowper 16 февруари 2021 - 09:03

https://www.mobile.b...15&slink=izuc0w - ето въпросната Инсигния, за която говорих по-горе, интересно че още не е продадена, а другите на тази цена са с доста слабо оборудване. На табелката пише Булвария, предполагам, че там е поддържана. Едно нещо ми направи впечатление обаче - едната предна гума е различна, не знам дали просто е била спукана или пък е имала удар... Предполагам проверка по ВИН ще си покаже. Иначе е точно каквото търся, освен таблото, но може да се сложи дигитално, ако си намеря. Та какво мислите за колата?
Отговори

sathv снимка sathv 16 февруари 2021 - 09:47

Има ли остатъчна гаранция до 150000 километра? Иначе да дадеш 30000 лева за някакъв си опел е голям риск.
Отговори

Dowper снимка Dowper 16 февруари 2021 - 11:33

Не пише нищо за гаранция, което също е странно. Тя беше обявена на 34к, 3 пъти намаля по 1к и още не е купена. Иначе то гаранционна за тия пари ще е без никакви екстри, което за мен обезсмисля да се взима висок клас кола. Най-сигурно ще е по ВИН-а да се провери, ако има цялата история, лошото е че трябва да ида до София в работен ден, за да я проверя.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 17 февруари 2021 - 07:29

Трябва да има гаранция- 150к или 5 години е при Опел.
Отговори

benzy снимка benzy 17 февруари 2021 - 11:30

 Rosen Popov, на 17 февруари 2021 - 07:29, каза:

Трябва да има гаранция- 150к или 5 години е при Опел.

5те години не е ли доплащаща се екстра, не се ли водеше удължена гаранция... 2 е универсалната + 3
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 17 февруари 2021 - 11:46

Ето гаранционните условия на опел.

Цитат

Гаранция на нов автомобил
5 години гаранция за новозакупен автомобил. От тях 2-годишната гаранция е валидна за всеки нов автомобил на Opel за период от 24 месеца без ограничения в пробега, считан от момента на първата регистрация или от предаването на автомобила от страна на Булвария, в зависимост от това кое събитие е настъпило първо. Освен това, Булвария Ви предоставя удължена гаранция с паневропейско покритие "Премиум" за допълнителни 3 години или 150,000 км, което настъпи първо.

Това малко е объркващо.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 17 февруари 2021 - 11:50
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 17 февруари 2021 - 12:42

Вярвате или не, ако имаше гаранция, щеше да бъде упомената. Това е в негов интерес да го каже. Но явно няма.
Ако не са ти проблем парите и ти харесва. Отивай пробвай, харесате ли се, вземай.
Една сменена гума, не доказва нищо. Най-честото нещо, което се случва на гума, е да бъде спукана, срязана...
Имаше ли нещо по-сериозно и да бъде опитано да се замаже, то вероятно и джантата нямаше да е като другите. Щото 4 от тия джанти , няма да са 5 лева.

А както сте казали вече, щом е такава година, то може всичко да се провери по нея, без проблем. Особено важно, в гаранцията какво е ставало. Защото там хората малко повече се осланят на нея и в по-голяма степен не им пука. Но мине ли....почват малко по-друго да мислят, защото ако продължи да не им пука, ще има бръс бръс яката. Ако ще е ставало нещо, то с най-голяма вероятност е било в гаранцията.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 17 февруари 2021 - 13:00
Отговори

Dowper снимка Dowper 17 февруари 2021 - 13:33

Мда, най-сигурното е да се отиде в Булвария и да се извади историята, предполагам по телефона ако им звънна няма да има резултат. Сега и в сайта им гледам, че работят събота от 10 до 14, което ме устройва за евентуална разходка.
Отговори

Sim снимка Sim 17 февруари 2021 - 15:50

Гаранцията на нов лек автомобил Опел е 5 години (2+3) или 150к км, което настъпи първо. Търговски трик, че подаряват 3 години гаранция. Просто е 5 години, колкото е лизинга. Дженеръс ауто работят с ОББ ИНТЕРЛИЙЗ.
2 години гаранция без ограничения я пробега е за таксита или други такива, които за това време правят повече от 150 000км.
Мнението беше редактирано от Sim: 17 февруари 2021 - 15:53
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 17 февруари 2021 - 22:47

Единственият шанс да няма гаранция в момента към Опел, е да правил доработки по двигателя, да е отказвал да обслужва колата в Официални представителства или километрите да не са реални. Все условия, които биха ме отказали от покупката на даденият екземпляр.
Както е казал колегата Sim: търговски трик! Швабите продават когато едно от двете условия е към края си!
Сигурното е проверка в официален сервиз,който и да е по света-гаранцията е глобална, ако имаш познат ще ти свърши работа, а дали ще ти предоставят информация без собственика е друг въпрос, на който не мога да отговоря. Аз лично бих се чул с продавача и оттам насетне да мисля нещата....
Успех :icon_wink2:
Отговори

Dowper снимка Dowper 18 февруари 2021 - 14:25

Вече е на 30к, много бърза да се отърве нещо, ще взема да го преслушам. :biggrin:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 18 февруари 2021 - 17:21

Предложи 28 кеш на момента и е твоя.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 19 февруари 2021 - 07:49

Зависи от къде е купувана. Булвария Варна за последните 2 години застраховка искаха доплащане - 1000 лв без ДДС,другия вариант е да е била тоталка някъде навън и после внесена и ремонтирана тук
Отговори

Nedds снимка Nedds 04 март 2021 - 12:44

Здравейте, нов съм във форума, но се включвам да следя темата, защото за следващ автомобил съм се спрял на Инсигния. Някой купувал ли е употребяван опел от официалните представителства - Стефанов Пловдив, Булвария и т.н.? Склонни ли са на преговори за цената, мога ли да очаквам някакви подводни камъни и т.н.?
Отговори

Dowper снимка Dowper 04 март 2021 - 16:06

 Nedds, на 04 март 2021 - 12:44, каза:

Здравейте, нов съм във форума, но се включвам да следя темата, защото за следващ автомобил съм се спрял на Инсигния. Някой купувал ли е употребяван опел от официалните представителства - Стефанов Пловдив, Булвария и т.н.? Склонни ли са на преговори за цената, мога ли да очаквам някакви подводни камъни и т.н.?


Стефанов го хвалят много из форума, уж подбирал колите и там е сигурно, че няма да има скрито покрито. За договорки вече не знам, ако много време не могат да продадат дадена кола предполагам, че ще клекнат малко.
Отговори

nikal снимка nikal 05 март 2021 - 23:21

 Nedds, на 04 март 2021 - 12:44, каза:

Здравейте, нов съм във форума, но се включвам да следя темата, защото за следващ автомобил съм се спрял на Инсигния. Някой купувал ли е употребяван опел от официалните представителства - Стефанов Пловдив, Булвария и т.н.? Склонни ли са на преговори за цената, мога ли да очаквам някакви подводни камъни и т.н.?


Аз съм купувал Инсигния от Стефанов. Абсолютно същите търгаши са, като автоджамбазите.Едно към едно, само че не падат от цената. Когато си взех от тях Инсигнията, въобще не казаха за проблема с масленото уплътнение, въпреки,че ги питах ,включително и началника на сервиза.Така след това правих основен ремонт на двигател. Колите не ги обслужват, а пишат,че са им проверили всичко, "сертифициран автомобил" - грънци.Така всеки се доверява повече на тях,отколкото на джамбазите,защото са били оторизиран сервиз,но се оказва, че си е все тая.
В крайна сметка,ако няма видими проблеми, останалото е късмет.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg