Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Corsa 1.6T OPC

fortakenn снимка fortakenn 04 юни 2021 - 17:27

Здравейте форум, нов потребител съм на марката Опел и се интересувам от малко повече информация за следния модел Opel Corsa 1.6T OPC 2009,
какви проблеми има, как върви подръжката и тн. Благодаря предварително на всеки отделил от времето си да обясни по нещо. :)
Отговори

benzy снимка benzy 04 юни 2021 - 21:58

Здрасти колега, тази осичка е страхотна, но има един проблем - мотора. Печално известен е, че троши бутало на 4ти цилиндър заради предполагаемо "недохранване" и точно ОПЦ версиите са най-засегнати защото в общия случай се карат урболешката от хлапетии, които са го тунинговали некачествено, а той не го обича това. Обича да го загрееш внимателно и да не го цедиш до дупка.

Ако си супер фен и ти се трошат пари може да избегнеш проблемите почти изцяло, но решенията са си скъпи - един вид правиш ремонт преди да се е прецакало. Смята се, че проблема идва основно от недостиг на гориво и бедна смес при натоварване в 4 цилиндър, което го натоварва - препоръчва се смяна на инжекторите, доработка на охладителната система и замяна на буталата с ковани.

Може да прочетеш повече из форумите, кодовете на мотора през годините са Z16LER, A16LER и B16LER като предполагам че за 2009 е A16LER. Има и една модификация A16LES, мисля беше за Нюрбургринг едишън с 209 коня.

Иначе колицата е много мания и в никакъв случай не е лош мотор, и в никакъв случай не всички гърмят, но има по-висок риск. Кола без доработки и на добра цена може би си струва.

П.С. мога да предположа, че някои колеги ще ти предложат като алтернатива Астра H GTC OPC, мотора е 2ка и като цяло по-безпроблемен, но при тези "първорманс" версии по принцип повечето екземпляри вече са прилично издухани и така или иначе риска от правене го има.
Успех
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 04 юни 2021 - 22:11

Да, аз съм един от въпросните колеги, които ще ти посочат като по-добра алтернатива точно Астра H OPC
Друго си е 2.0Т. И друго си е среден клас, срещу компактен клас.
Пък и чисто H ОПЦ е 240 коня....от там нататък можеш и още. А онова 1.6 192 коня, колко ще го надуеш още ? Надали ще стигнеш до 240 коня, без да го строшиш подобаващо.

Общо взето, всичко води до последното класическо ОПЦ, със що годе подобаващ двигател. Това Корса ОПЦ при това с 1.6 "изнасилен" му викам аз... на мен поне ми е леко смешно. Виж ако и там бяха запазили 2ката, можеше и да се съглася.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 04 юни 2021 - 22:26
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg