Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

ASTRA H - ПРОБЛЕМИ ?

фалконети77 снимка фалконети77 18 октомври 2007 - 14:28

 city stars, на Oct 18 2007, 03:16 PM, каза:

...

Дааа...доста от нещата са верни.За други модели не знам,но и при корсата и GTC предните колони си пречат,за климатроника май си е до свикване-вече почти не поглеждам към централната конзола.Виж за пепелника си супер прав(за това не го използвам и си хвърлям фасовете селски навън :angry: )Ел. джамци имат всички модели,но си е отделна екстра(к'о да пр'аиш-шанс...),а и е възможно да нямат ел. стъкла,щото GTC-тата са с 3 врати... :angry:
Само това за мигачите и чистачките не го разбрах,к'о им има?
Отговори

sani снимка sani 18 октомври 2007 - 14:32

Само това за мигачите и чистачките не го разбрах,к'о им има?
[/quote]

"Омекват" лостовете за включване и трудно це "уцелва" момента преди съпротивлението и след него, т.е. дали да ги пуснеш да мигнат 3 пъти или на постоянен режим (за мигачите)! Иначе, като решение и иновативност според мен са ОК, харесват ми така, вместо лоста да "щтрака"!
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 18 октомври 2007 - 14:39

 sani, на Oct 18 2007, 03:32 PM, каза:

"Омекват" лостовете за включване и трудно це "уцелва" момента преди съпротивлението и след него, т.е. дали да ги пуснеш да мигнат 3 пъти или на постоянен режим (за мигачите)! Иначе, като решение и иновативност според мен са ОК, харесват ми така, вместо лоста да "щтрака"!

Ха така...как така "омекват"?Не съм забелязал таквоз нещо :angry: Мене лично са ми супер удобни за леки завойчета(когато мигача не се изключва сам),за бързи изпреварвания най-вече на магистралата.А лостчето по принцип не "щрака",защото и мигачите и чистачките за електронно управляеми.
Отговори

sani снимка sani 18 октомври 2007 - 14:48

 фалконети77, на Oct 18 2007, 03:39 PM, каза:

 sani, на Oct 18 2007, 03:32 PM, каза:

"Омекват" лостовете за включване и трудно це "уцелва" момента преди съпротивлението и след него, т.е. дали да ги пуснеш да мигнат 3 пъти или на постоянен режим (за мигачите)! Иначе, като решение и иновативност според мен са ОК, харесват ми така, вместо лоста да "щтрака"!

Ха така...как така "омекват"?Не съм забелязал таквоз нещо :angry: Мене лично са ми супер удобни за леки завойчета(когато мигача не се изключва сам),за бързи изпреварвания най-вече на магистралата.А лостчето по принцип не "щрака",защото и мигачите и чистачките за електронно управляеми.


Ами как "омекват" - искам да "цъкна" само 3 три пъти с мигача, т.е да натисна (или бутна) лостчето леко преди да е преодоляло онази "точка на усилие", след която мигача се включва да работи постоянно и не става - не се усеща съпротивлението и мигача започва да работи в посточнен режим и се изключва или след изправяне на волана или ръчно, ако маневрата не е била с много навит волан!
Отговори

ickko снимка ickko 18 октомври 2007 - 14:51

Мен пък мигачите и чистачките са му супер удобни. За видимостта в завой съм съгласен, не само отпред - ами от никъде нищо не се вижда. Пиано лак-а е супер готин (незнам какво ти циганее), всек който се качи е впечатлен от него. 90 % от новите мерцедеси са с пиано блек конзоли, сигурно и те ти циганеят :angry:
Конзолата и борд компютъра не са много практични и удобни за ползване, но все си мисля, че със всичко се свиква.
Аз имам постоянно една свободна ръка и един свободен крак :dancin: , така че мога да си ръчкам колкото искам по гадните неудобни копчетии :angry:
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 18 октомври 2007 - 14:52

 sani, на Oct 18 2007, 03:48 PM, каза:

...

Не бе,ясно...т'ва беше риторичен въпрос :angry: Ще видим по натам...

ickko каза:

Аз имам постоянно една свободна ръка и един свободен крак

Ще ми е интересно да те видя в действие с крак :angry:
Отговори

city stars снимка city stars 18 октомври 2007 - 14:52

Да точно това и мен ме дразни.Не ме дразни, че не тракат и тн, това е хубаво.Въпроса е че като го дигнеш и бутнеш надолу, той се връща в първоначална позиция.Примерно с чистачките често имам проблем и незнам на коя позиция са, незнам още колко нагоре имам.Някви такива работи.Тва са дреболийки, ама все пак като даваш доста пари за нова колица, очакваш и глезене.Не лукс, ами просто някви нормални неща.

ickko брат, знам че съм ти черен още с мнението ми за джантите, ама не мога да разбера що се обиждаш, тва си е само мое мнение.И позволи ми да не се съглася, че панелите в Мерцедес са същите като в Опел хеххе.Намен лично не ми харесват.И по мойте махагонените се заглеждат хората, ама мене ме бодат в очите и само се чудя как да ги разкарам.Предполагам е въпрос на вкус.
Отговори

ickko снимка ickko 18 октомври 2007 - 15:00

 city stars, на Oct 18 2007, 03:52 PM, каза:

Да точно това и мен ме дразни.Не ме дразни, че не тракат и тн, това е хубаво.Въпроса е че като го дигнеш и бутнеш надолу, той се връща в първоначална позиция.Примерно с чистачките често имам проблем и незнам на коя позиция са, незнам още колко нагоре имам.Някви такива работи.Тва са дреболийки, ама все пак като даваш доста пари за нова колица, очакваш и глезене.Не лукс, ами просто някви нормални неща.


Еми, те може би това са целяли(глезотийка), но не са помислили, че няма да се понрави на всеки :angry:
И мен ме дразнят някои неща, но да ти кажа, не ми се е случвало да се кача в кола, в която нещо да не ме дразни :angry:
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 18 октомври 2007 - 15:04

 ickko, на Oct 18 2007, 04:00 PM, каза:

Еми, те може би това са целяли(глезотийка), но не са помислили, че няма да се понрави на всеки :angry:
И мен ме дразнят някои неща, но да ти кажа, не ми се е случвало да се кача в кола, в която нещо да не ме дразни :angry:

Хехе,то недоволни хора винаги ще има...или свикваш или...на нещо друго се хвърляш...както го е казал поета:"разни хора,разни идеали..."
Отговори

city stars снимка city stars 18 октомври 2007 - 15:05

Е те тука каза най-голямата истина!Няма идеална кола.Има и много неща които ме кефят в Астрата, просто тука обсъждаме проблемите. :angry:
Отговори

Асен Мишев снимка Асен Мишев 18 октомври 2007 - 15:06

Извинете за оффтопика обаче какъв е тоя преглед на 5000км че мойта вече е на 11000 и въобще не съм ходил до сервиза :)
Да не съм пропуснал нещо!
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 18 октомври 2007 - 15:06

 city stars, на Oct 18 2007, 04:05 PM, каза:

Е те тука каза най-голямата истина!Няма идеална кола.Има и много неща които ме кефят в Астрата, просто тука обсъждаме проблемите. :beer:

:angry:

Асен Мишев каза:

Да не съм пропуснал нещо...

Ако ти е верен профила си пропуснал да си купиш нова кола :beer:
Когато си вземеш нова колица вече задължително праскат една профилактика на 5000 км.
P.S. Или си губиш гаранцията :angry:
Отговори

ickko снимка ickko 18 октомври 2007 - 15:10

 city stars, на Oct 18 2007, 04:05 PM, каза:

Е те тука каза най-голямата истина!Няма идеална кола.Има и много неща които ме кефят в Астрата, просто тука обсъждаме проблемите. :beer:


ДА, и номера е нещата които ни кефят да са повече от проблемите :angry: :beer:
бе важното е , че децата се снимат до нея, другото са подробности ХАхахАхА :angry: :bou:
Отговори

Асен Мишев снимка Асен Мишев 18 октомври 2007 - 15:14

Нито са ми го казали нито го пише в сервизната книжка много странно !
Отговори

sani снимка sani 18 октомври 2007 - 15:18

 Асен Мишев, на Oct 18 2007, 04:06 PM, каза:

Извинете за оффтопика обаче какъв е тоя преглед на 5000км че мойта вече е на 11000 и въобще не съм ходил до сервиза :)
Да не съм пропуснал нещо!


Ами незнам за другите дилъри, но специално в София дилърите СофияАуто и ДженеръсАуто "викат" Астрите на първи "профилактичен" преглед на 5000 км - той е платен и е записан в сервизната книжка някъде в началото на 2-3 страница НА РЪКА и има печат на дилъра. А незнам защо GTC ги викат на 7500 км?!?!?!?!
Отговори

ickko снимка ickko 18 октомври 2007 - 15:19

 sani, на Oct 18 2007, 04:15 PM, каза:

 Асен Мишев, на Oct 18 2007, 04:06 PM, каза:

Извинете за оффтопика обаче какъв е тоя преглед на 5000км че мойта вече е на 11000 и въобще не съм ходил до сервиза :)
Да не съм пропуснал нещо!


Ами незнам за другите дилъри, но специално в София дилърите СофияАуто и ДженеръсАуто "викат" Астрите на първи "профилактичен" преглед на 5000 км - той е платен и е записан в сервизната книжка някъде в началото на 2-3 страница НА РЪКА и има печат на дилъра. А незнам защо GTC ги викат на 7500 км?!?!?!?!



ХАхахаха, мен ме викат на 15,000 !!! :bou:
Сигурно, защотото ГТЦ-тата са по здрави :angry: ...
... шегувам се не ме псувайте :angry:
Аз разбира се мисля да отида по-рано, защото така като чета, не се знае дали на 15000 няма да се е разпаднала вече аХаХХА
Отговори

Асен Мишев снимка Асен Мишев 18 октомври 2007 - 15:20

Не сега проверих и никъде не пише такова нещо :). Ох малко се успокоих защото аз специално ги питах да не би да трябва да идвам за нещо преди да са минали 15000 км. И те ми казаха не.
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 18 октомври 2007 - 15:27

Добре де,колеги,малко се отклонихме...някакви други проблеми да е забелязал някой?(освен,че не връща гориво :angry: )
Отговори

sani снимка sani 18 октомври 2007 - 15:33

 Асен Мишев, на Oct 18 2007, 04:20 PM, каза:

Не сега проверих и никъде не пише такова нещо :). Ох малко се успокоих защото аз специално ги питах да не би да трябва да идвам за нещо преди да са минали 15000 км. И те ми казаха не.


Няма нищо притеснително - GM са определили "първи бокс" на 15000! Явно някои дилъри на Опел в БГ решават да изкарат някой лв и дописват НА РЪКА в сервизната книжка "Първи преглед на 5000 км" - което пък не е лошо, все пак можеш да се ориентираш как се представя автомобила към момента, пък и 20-тина лв за прегледа не са голяма болка в сравнение с другите му разходи!!!

 фалконети77, на Oct 18 2007, 04:27 PM, каза:

Добре де,колеги,малко се отклонихме...някакви други проблеми да е забелязал някой?(освен,че не връща гориво :angry: )


Подкрепям те - направихме малко лирични отклонения - няма лошо!
Все пак приканвам колегите да коментират преди всичко, ако имат някакви други проблеми, различни от:
* смяна на кормилни щанги
* фарове за мъгла тип "пуканки"
* скърцане на пластмасите около волана
* ръкохватките за мигачи и чистчки
Отговори

ickko снимка ickko 18 октомври 2007 - 15:33

Ми аз имам известни оплаквания от прибирането на огледалата. Понякога трябва да натисна няколкократно бутона, докато се приберат... :angry: В началото беше ОК, сега отвреме на време ми го прави този номер, трябва да отида да проверя какъв е случай. Някой др. с подобен проблем ?!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg