Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Тема за тунинг циферблати

НИКСАНА снимка НИКСАНА 16 април 2010 - 21:46

Еми това са 70 лева не съм наясно как варвът цените им но 1 колега за Хондата му си взе ПЛАЗМЕН за 170 лева щото има и такива само със бели плаки примерно но те са по евтини по 20-30 лева някаде но ПЛАЗМЕНИЯ е друго се пак наистина 70 лева маи е доста приемлива цена но не си струва според мен да рискуваш се пак 70 лева не са малко посаветваи се със някои които по разбира от тези работи :61:
Отговори

Nqkoi снимка Nqkoi 16 април 2010 - 22:19

Да де, аз затуй с вас се съветвам, щот тук няма с кого...
Отговори

vetrenski снимка vetrenski 18 октомври 2010 - 14:26

здравейте, в тази или подобна на тази тема имаше качени циферблати с цифрите на порше ! Въпроса ми е ще стане ли добре ако разпечати само на хартия или ...?
Отговори

fanatic снимка fanatic 18 октомври 2010 - 16:40

Не!
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 18 октомври 2010 - 16:54

И аз съм на мнението на fanatic-a че няма да стане ! Аз като си купих моята кола беше направена точно по този начин и стоеше доста смешно ! Има доста други начини за направата на красиво табло ,от към дизайн на плаката до осветлението !

Поздрави !
Отговори

vetrenski снимка vetrenski 19 октомври 2010 - 17:13

Да,благодаря !
Отговори

Slash снимка Slash 20 октомври 2010 - 11:52

За да стане новото километражче колега , та ако щеш и с цифри от ЗИЛ, ти трябва материал който да разпрсква светлината.Материала е на марката Вералит, води се опал.Почти всички фирми който продават материали за реклама могат да ти осигурят.Единствения недостатък е че е малко по дебел материала - 1мм , докато оригиналния километраж е 0,5 мм.След това с материалчето и на ситопечат.Дано да е полезна информацията.
Отговори

vetrenski снимка vetrenski 22 октомври 2010 - 09:45

Да перфектна е!!! Много благодаря !
Отговори

Punisher снимка Punisher 29 октомври 2010 - 13:11

 DJ IMC, на 16 Mar 2007, 16:51, каза:

Сваляш файловете и отиваш в някоя печатница да ти ги направят:
оборотомер
скоростомер
инфо уреди

Някой може ли да ми каже реалните размери на всяка от 3те части? Фотошопа като дам в сантиметри на километража ми изкарва 106см че е размера на картинката :devil-smiley-019: Колко е реално че да го смаля?
Отговори

TUNVAN снимка TUNVAN 30 ноември 2010 - 23:39

Цитат

За да стане новото километражче колега , та ако щеш и с цифри от ЗИЛ, ти трябва материал който да разпрсква светлината.Материала е на марката Вералит, води се опал.Почти всички фирми който продават материали за реклама могат да ти осигурят.Единствения недостатък е че е малко по дебел материала - 1мм , докато оригиналния километраж е 0,5 мм.След това с материалчето и на ситопечат.Дано да е полезна информацията.

Може ли малко инфо какво представлява ситопечата :biggrin:

Благодарение на колегата DJ IMC че е постнал сканирани циферблати за Кадет успях да направя това :
http://storage1.album.bg/afc/plakakadette1...43_26028009.jpg
http://storage1.album.bg/7f5/plakakadette2...f5_26028010.jpg
http://storage1.album.bg/ec5/plakakadette3...92_26028012.jpg
Дано съм полезен за някой :)
Мнението беше редактирано от TUNVAN: 01 декември 2010 - 20:04
Отговори

stu4o снимка stu4o 15 декември 2010 - 13:51

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение


:love_opel: направи си сам
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 15 декември 2010 - 14:09

 vesiko, на 10 Dec 2010, 16:58, каза:

Здравейте колеги.
Разгледайте новият ни сайт.
Vesiko


-Хмм, мислях да не коментирам, но тъй като "офертата" ти не е на място ше си позволя да направя каратък коментар.. Копирам артикула и цената от новия Ви сайт след това коментирам, започваме:

Диодни крушки тип Т10 (за габарити). - почти навсякъде са по 2 лв. за комеплект!
Цена за 1бр. : 2.5 лв.

Хамелеонови крушки - Rainbow effect.(2бр.) - 15 лв. комплекта, коелга от форума ги дава с отстъпка за 13.
Цена за 2бр. : 25 лв.

КСЕНОН КОМПЛЕКТ - Н7 35W - ако искаш мога да ти намеря от същия на цена 48 лв. на едро, и 50 на дребно.
Без гаранция
Цена: 78 лв.


Както казах, правя коментара щото колегата си "пробутва" обявата тук, а това не е много коректно, има си раздел за това. Предполагам има хора, които влизат за 1-ви или 2-ри път, ше погледнат въпросната 'привлекателна' тема и като нищо ше се натъкнат на "горещата оферта" на колегата. А има хора във форума утвърдили се и отдавна доказали се с коректност и цени! Да не говорим, че мнозина от тях са в платения раздел!

п.п. Ако темата не е на място или има друг проблем нека модераторите я изтрият.
Мнението беше редактирано от DALGONSKi: 15 декември 2010 - 14:10
Отговори

deforse снимка deforse 14 януари 2011 - 11:03

 stu4o, на 15 Dec 2010, 13:51, каза:

.......
:newsm05_41: направи си сам



Колега, ти на какво ги изкара колометражите? Онзи ден ми отпечатаха и на мен на прозрачно фолио, но то е като стикер-лепи се. И при теб ли са така?
Отговори

TUNVAN снимка TUNVAN 12 март 2011 - 18:02

http://storage4.albu...f5_27040565.jpg Ето това се получи при мен. Осветлението е променено с диоди, обаче не можах да го снимам, така че да изглежда реалистично и затова нямам снимки.За мен се получи добре :dummy:
Отговори

NikeX снимка NikeX 26 април 2011 - 18:56

Ето какво успях да направя. Като за без пари (почти) мисля че се получи доста добре?

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Отговори

Гостplamkata_* 29 април 2011 - 02:03

 NikeX, на 26 април 2011 - 18:56, каза:


Колега станало е Супер!Много добре! :thu:
Отговори

ГостOpelManqk_* 07 май 2011 - 15:53

Хора аз бях се надахал много за тия бели циферблати,убих се да търся из Бургас,не намерих и накрая се хванах и сам си направих за безпари,ето това са сегашните,тоест първите които съм правил,може да не са перфектни,но работя по въпроса.Тези са за Опел Вектра А и Астра Ф,ако някои иска да ми пише за каква кола иска ще се опитам да помогна! Опел Вектра А

Моята Вектра нямаше обортомер,таблото й беше от тия смотаните,но в последствие намерих табло,но циферблата оригиналния на обортомера се ронеше,извадих си нормалния цвят на хартия и стана добре и няма проблем държи,но става като за временно решение,сега си изкарах тези белите пак на хартия изрязох ги и са готови за слагане,но се замислих,че не ми се отваря таблото 100 пъти и ще отида до някоя рекламна агенция да ми ги направят с материала който трябва да бъде циферблата,оригиналния.Ако някои иска имам нормалните циферблати с точен размер само ги вадиш,както и тези които съм си направил аз в горния коментар където пише -----Опел Вектра----- там вижте и белите,които са мое лично произведение на изкуството :kinggrin: :)
Отговори

Dream снимка Dream 25 юни 2011 - 16:23

Колеги, някой от вас може ли да ми каже какви са крушките на километража и там при парното и колко броя крушки ще ми трябват (Astra G 1998)
Ще ми се да си сменя светлината с бяла но преди да почна да разглабям искам да купя крушките...
И дали има тема как се разглабя километража... и там при парното ?
Рових се из форума но не намерих информацията за която ви пиша...
Поздрави :)
Мнението беше редактирано от Dream: 25 юни 2011 - 16:32
Отговори

лъки снимка лъки 25 юни 2011 - 20:37

Здравей колега ,от това видео ще видиш как се сваля таблото.
Мнението беше редактирано от лъки: 25 юни 2011 - 20:39
Отговори

Dream снимка Dream 26 юни 2011 - 01:04

Колега мерси...
Супер полезно видео...
Така като гледам не е много сложно... само не разбрах къде са лапичките...
И ако някои може да сподели какви са ?

EDIT: Процедурата обаче маи никак не е лесна...

http://www.youtube.com/watch?v=4Vvb1Zdj_ME&feature=related
Мнението беше редактирано от Dream: 26 юни 2011 - 01:16
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg