Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Сериозен проблем с избила свещ

vekarata снимка vekarata 11 март 2019 - 20:59

Благодаря за съвета,Д-и-м-о-в! Двигателя си е супер,докато един гад не ми сложи пенополиуретан в аспуха от завис на немотията. Не се усетих тогава. Съединението на среното гърне почна да свисти. Отидох в сервиз и те отначало не откриха проблема,но после след събрание от трима майстори установиха проблема. Смених гърнето,но белята беше започнала. А този гад го биха,загуби си работата,жена му го напусна и се разведе. Съдиха го за изнасилване на 14 годишно момиче англичанка. Сега е слаб като вейка и в немилост от хората в Несебър. Ще попитате как разбрах,че той е сложил пенополиоретан в гърнето?. На следващия ден минава край мен и ми вика с усмивка: -Как е спиш ли спокойно! Реших,и го пратих в изгнание. Година по рано сменях свещи в сервиз и мастора натягаше със бая сила свещите. Докато му кажа и се беше престарал пишман тарикат майстора. Обясних му,че се натягат между 25-32 NM. От тези простотии си изпати двигателя,колеги. После сваляха главата в друг сервиз и две седмици ме мотаха с тая втулка. След две години при друг ремонт заради изкривена мотовилка на втори цилиндър установиха,че са ми сменили главата. Оправиха фаските на клапаните. Тогава маслото изчезваше. Оказа се,че се събира в катализатора. Тая година бях решил да сменя катализатора с нов,или да му извадят карантиите. Да мой да диша хайвана(двигателя). Бах ти и наглеците. Налягането е добре проверявал съм го. Свещите нови(7к) и най добри на пазара DENSO(не са фалшиви,проверено) за метан. Дюзите на две години Bosch директно от Германия. Най ниска цена в България за оригинал ми искаха 325 лв. за бройка. Купих ги за 520 лв.четирите от Германия. 20 кинта е доставка до врата от DHL за две седмици. Егати и цените в БГ. Никога не купувам фалшиви боклуци. Японците са казали:-Добре,че вие българите не правите децата си с ръцете. Мноооого са прави!!!
Мнението беше редактирано от vekarata: 11 март 2019 - 21:32
Отговори

Silencer снимка Silencer 11 март 2019 - 21:16

На 8 клапанов мотор, 1.6 моно, съм съсипвал резбата за свещите, и за 20 лв на място ми направи нова резба стругар, като почисти всичко с въздух.

Ако пак 300 лв ти искат, ми се струва много, резба трябва да могат да направят без сваляне на глава.
Отговори

vekarata снимка vekarata 11 март 2019 - 21:26

 Silencer, на 11 март 2019 - 21:16, каза:

На 8 клапанов мотор, 1.6 моно, съм съсипвал резбата за свещите, и за 20 лв на място ми направи нова резба стругар, като почисти всичко с въздух.

Ако пак 300 лв ти искат, ми се струва много, резба трябва да могат да направят без сваляне на глава.

Не знам сервиз тук тоя морски пущинак без да сваля главата. А и как да я карам тая кола в това състояние. Хрумна ми една простотия да потъся тънак кантал(ползва се за реотани) и да навия на свеща и да пробвам да я завия в главата. Фтулката ми е залепнала на свеща. Сложна ситуация е. Колега Hotblooded това с монтаж на втулка го схвах,но не са я направили така. Това със стругаря е ддобре,ама къде ще го търся не знам още. Тука в тъпия слънчак е такъв джендем,че ум да ти зайде.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 март 2019 - 21:42

Разбирам, значи проблемът не е в двигателя а в "майсторите"....


Има едни документи, в тях пише кое с колко да се затяга. И тъй като въпросният двигател го правихме със собственика двамата, дословно по документа сме затягали всичко. Работи като часовник.
Жалко че при теб са бутали кретени! Не че ние сме някакви професионалисти, напротив абсолютни аматьори сме, ама с добър план и необходимите документи + време, всичко става.
Отговори

vekarata снимка vekarata 11 март 2019 - 21:49

 Д-и-м-о-в, на 11 март 2019 - 21:42, каза:

Разбирам, значи проблемът не е в двигателя а в "майсторите"....


Има едни документи, в тях пише кое с колко да се затяга. И тъй като въпросният двигател го правихме със собственика двамата, дословно по документа сме затягали всичко. Работи като часовник.
Жалко че при теб са бутали кретени! Не че ние сме някакви професионалисти, напротив абсолютни аматьори сме, ама с добър план и необходимите документи + време, всичко става.

Не сте аматьори,а професионални новаци. Щом подхода е първо четем после правим означава,че си разбирате от работата. Моите адмирации! Тук са специалисти по въпросите,като: - Туй SNG дат го пише отзад ко значи?. Отговор му: - Съвсем нагъл глупак.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 март 2019 - 21:59

Като чета това и се връщам три години назад в Поморие и не искам да си припомням нататък.... Дано да успеете да я направите тая метанка, че колите ни не си заслужават майсторите май.
П.п. всъщност годините вече са четири.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 11 март 2019 - 22:11
Отговори

vekarata снимка vekarata 11 март 2019 - 22:03

Колеги,ей такъв комплект ще ми свърши ли работа? След като веднъж е слагана втулка,за свещ М 14. Дано го измисля tisho.74 ,че съм в голям стрес в момента.
Мнението беше редактирано от vekarata: 11 март 2019 - 22:05
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 12 март 2019 - 15:38

 vekarata, на 11 март 2019 - 22:03, каза:

Колеги,ей такъв комплект ще ми свърши ли работа? След като веднъж е слагана втулка,за свещ М 14. Дано го измисля tisho.74 ,че съм в голям стрес в момента.

Има комплекти с метчик и втулки.Ако намериш подходящия майстор,не е невъзможен ремонта без сваляне на главата.
https://www.google.b...1.0.M9MP0hQ3K4s
Отговори

ivo_ranchev снимка ivo_ranchev 12 март 2019 - 17:42

 vekarata, на 11 март 2019 - 22:03, каза:

Колеги,ей такъв комплект ще ми свърши ли работа? След като веднъж е слагана втулка,за свещ М 14. Дано го измисля

А не е ли по-добър вариант нова глава(с всичките му там салтанати),слагаш и караш,вместо да му трепериш кога пак ще избие и да се чудиш с какви интрументи и как да закрепиш положението....„където е текло,пак ще тече”(народна поговорка).
Относно морския пущинак,не ми се вярва да няма кадърни хора в Бургас примерно.
Поздрави и успех с ремонта
Мнението беше редактирано от ivo_ranchev: 12 март 2019 - 18:01
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 12 март 2019 - 17:49

Бургас се пише със С накрая, а не З.... Нова глава ще струва майка си и баща си!
На старият ми мотор преди години ми замина резбата на една от ролките. Дойде един пич, който ревизира глави и тн. направи магията с втулка ли е, не знам как се казва, сложи новата резба с лепило и заспа. Ако по Бургас няма кой да се справи с тази задача и имаш доверен човек по София, то пратия насам да ти я направят качествено и забравяш за грижите.
Отговори

ivo_ranchev снимка ivo_ranchev 12 март 2019 - 18:13

Посипах си пепел....
Под нова имах предвид втора ръка(шлайф,пасване клапани,гумички и т.н.)
Еми да,по скъпо ще излезне,но ще се види и какво е положението под нея,освен това като се обслужи новата съм сигурен,че после колегата няма да си познае возилото.То още веднъж(недай боже)като попадне на „майстори” дето по 300 лв му взимат за една резба с неясен резултат,ще дойде по евтино даже
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 12 март 2019 - 18:24

300 лв само за направата на резбата е супер много! А доколкото прочетох по-нагоре, колегата е ревизирал главата и е видял положението под нея.
Отговори

ivo_ranchev снимка ivo_ranchev 12 март 2019 - 18:27

Само че преди 7 години,доколкото схващам,според хронилогията...Не ми ся вярва да не я кара колата,все пак човек си купува „метанка” за да я търкаля яката.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 12 март 2019 - 20:25

За да се направи "както трябва" - главата се сваля. Резба за трети път е доста трудно да се нареже (обикновено няма толкова място) без сваляне.
Проблема с глава втора ръка е че не се знае в какво състояние е. Може да е "скрита лимонка" дето ще се разбере чак след слагане. Но предвид че на едно и също място два пъти е "изстрелвана" свещ - по добре ще е глава втор ръка, и дори да и се пусне една "стружка" - да се свали със 0.5 mm, щом колата се кара на метан - няма да е излишно.
Отговори

vekarata снимка vekarata 13 март 2019 - 02:14

И така колеги,да дам отчет каква я свърших. Първо Ви благодаря отново за съветите които ми дадохте! Вчера се свързах с майстор Ники от Варна. Описах преди патилата с почистване на радиаторчето на парното,с машина и веселбата с благословията на нечия мамка! https://www.opelclub...1 Даде ми съвет да потърся стругар който си разбира от работата. Един работник от комплекса в който живея,ме посъветва да отида в Ахелой. Като се идва от Слънчев бряг за Ахелой на изхода има бензиностанция на Лукойл. Преди нея в дясно нагоре по улицата,четвъртата къща в ляво. Малко блокче от долу с гаражи. Открих го лесно,но как да стигна с колата ми беше страха. Зад комплекса има асвалтиран път който свързва с.Тънково с Ахелой 4 километра,ако мина по главния,демек през Слънчев бряг по главния път 7 километра. Реших по краткия като предупредих двама познати да са готови да ме дърпат,ако закъсам. Мислех да постеля едно килимче и да се помоля на Господ,ама само се прекръстих и тръгнах. Оборотите на двигателя леко се заигаваха като сякаш ми казваха: -"Къде си тръгнал бе келеш,не видиш ли,че кашлям". Опитваше се да свести,но като отнема леко педала на газта нещата влизаха в норма. Дотътрих се,че даже взех стопажия в Ахелой щото и той отивал при стругаря. Майстора се оказа много "печен" и точен. На малка масичка имаше кана с вино и нарязана луканка,а в гаража още един мъж. Запознах се и обясних на "доктора",къде я боли зефирката. Отначало подходи неуверено дали ще се справи с проблема,но дойде един бивш полицай (рожденик) и носи двайсина вафли "Мура". Викам си,ей ся я втасахме. Стругаря ми вика да пия вино с мезе,а рожденика да ям вафли. Ужаст! На мен ми е едно винско и свинско,ама другарчето ми е болно,а на мен тревожно. Стругаря попита рожденика откъде толкова вафли? А той. -Минавах край гробищата и гледам бабите забравили армаган (негов приятел му дал три кашона,защото наближава края на срока на годност). Чудех се да се смея ли,или да пробвам да се ухиля. Абе,емоции до край. Свалих бобината и гледам свеща се мъдри пак забита в лулата(като пръчка ароматизатор в задника на мангал) и почнахме ремонта. Отвора за втулката който беше наравен първия път беше 18 мм. Има опасност при нов отвор 20 мм. да закачи клапан. Не се налагаше разпробиване,а само нова резба,но не трябва да е до края на отвора на свеща. Унищожи два метчика защото завари шестограм,понеже свеща е на дълбоко. Евала! Новата резба стана лесно (-3 мм. до края на отвора). После въртях на стартер без бобина,че няма как да изхвърли останалите стружки от резбата въпреки,че метчика е намазан обилно с грес. Духа с една тръбичка,защото няма копресор. Стана супер. Затегна новата втулка заедно със свеща и звяра запали и замърка,кат гладно коте умилкващо се в крака на стопанина. Вино не пих,ама вафли ядох и армаган за в къщи ми изпрати рожденика. Питам стругаря за цената на труда. А той: - Цялото удоволствие е 10 лв. Баси,е няма такива цени му викам, не е ли малко?! А той: -Радвам се,че помогнах!!! Прекланям се пред майсторлъка и честта на такива ХОРА! Препоръчвам майстор Станил от Ахелой! тел: 0899860865
Отговори

Silencer снимка Silencer 13 март 2019 - 07:58

Браво, със здраве, на мен ми взеха 20 лв, преди години, за абсолютно същото и още същия ден, без сваляне на глави и нз какви си др глупости си работеше колата.
Сега само газ до ламарина :)
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 13 март 2019 - 08:40

Аз не разбрах майстора дали сложи някакво сериозно лепило на втулката преди да я навие?
Отговори

vekarata снимка vekarata 13 март 2019 - 13:01

:dance: Silencer,благодаря за хубвото пожелание! Колко средства и нерви щях да икономисам през 2012г.,ако знаех за стругарския метод без сваляне на глава. :unsure: Сам съм си виновен,че не четях достатъчно за възможни бъдещи проблеми и тяхното отстраняване. ivan_pop,за съжаление лепило нямаше,ама вино и луканка имаше и "Фафли". Но аз имам идея! Свещите ми са на 7к.(7000км.). В предишна тема бях писал за DENSO,че изкараха за учудване 118к. при предписание 100к. Аз въртя волана 25-30к. на година. Минимум три години не би трябвало да се притеснявам. При следващата смяна ще имам това,или по добро: -LOCTITE 638. Щото "бащицата" на нацията,освен "перфектни" магистрали може да се преорентира в производството и на лепила. С абревиатура ЩАЗИ https://bg.wikipedia.org/wiki/Щази (Щом аз залепям идиоти...)!? Стъпката на резбата е 1.25 (демек ситна и витките са по нагъсто). Въпроса ти е много уместен и затова ти благодаря. Преди доста години лових змии (пепелянка и усойница). Взеха ми печатарската машина за кинти (шегичка). Виках си,е кво толкз може да е страшна тази змия?. По дълга е от мойта пишка,ама аз съм по смел. Егати и сюрприза! Една нахална пепелянка ме клъвна без да ме пита,а нямах противоотрова в мен. Въпреки това я прибрах в торба и хукнах като улав серсем. Казанлъшко, по едни баири е каскадата. През осемдесетте години се изкарваха много добри пари,с този риск. Доволен бях! Бивш лекоатлет съм и още спортни серсемлици,ако някой ме беше фоткал с камера със сигугурност съм щял да подобря рекорда на Bugatti Veyron по скорост! В болницата в Казанлък за мой късмет имаха и ми поставиха противоотровата. :naughtynono: Щото не съм първия балък. Доктора видя торбата и ме пита какво е това? Със задоволсто му казах,че е пепелянката която се направи на тежкар. :helpsmilie: Не можах да мигна и лечителя се беше качил на един метален шкаф. :hahaha: От смях паднах от леглото,а доктора каскадьор ми крещи да се махам със Дзвера. Защо разказвам тази нелепа случка ще попитате? Ами туй лепило ми е в главата отдавна,ама пусти кинти все не стигат да запуша всички пробойни. И те така колеги. Със здраве от мен,и благодаря за уважението!
Мнението беше редактирано от vekarata: 13 март 2019 - 14:04
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg