Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Оптичен Тунинг

Боядисване на джанти ?

ГостMaske_* 05 юли 2014 - 17:16

Здравейте,

Дайте малко инфо къде в София да си боядисам черен мат джантите. И според вас добре ли ще изглеждат на астра Г такива, само че черен мат ?

http://prikachi.com/...81/7448881s.jpg

Благодаря предварително !
Отговори

_shady снимка _shady 05 юли 2014 - 21:37

Здравей колега,
добре дошъл и ползотворно прекарано време във форума! Относно показаните от теб джанти+гуми и зададения ти въпрос:
1. Какъв цвят е колата?
2. Тези джанти с тези толкова високи гуми ако ги боядисаш в черно, според мен съвсем ще се изгубят като размер и ще малеят.За това по-добре ги остави в оригиналния им вид, най-много да ги освежиш малко в същия цвят.

Поздрави!
Отговори

k opel e снимка k opel e 06 юли 2014 - 08:34

Съгласен съм напълно с мнението на колегата от Ловеч. За да изглеждат черни като заводски най-добрия начин е прахово боядисване, което е скъпо. Другият вариант е камерно боядисване с двукомпонентни бой и подложка с грунт-филер. При класическото боядисване след ожулване остават много грозни следи. Ако си решил да ги правиш черни пиши на ЛС да ти кажа къде извършват тези услуги.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 06 юли 2014 - 10:40

Ако си внимателен при паркиране - вземи малко шкурка, изтъркай ги хубаво.. ходи в Бриколаж и вземи черен мат на Dupli Color и пръскай на поне 2-3 ръце. Това разбира се ако не си прекалено взискателен и нямаш много пари за прахосване.

Джантите не са точно най-грозният модел за G, но определено колкото и красиво да са боядисани, колкото и пари да пръснеш в тях.. дори и с малко по-ниски гуми - пак няма да отварят и това си е! И може да е в разрез с мненията над мен, но - черният мат може да е твоето спасение! При това точно заради "сливането" на гумите с джантите, така в зависимост от цвета на самата кола.. може да се получи една не лоша, много практична.. и същевременно икономична комбинация.

п.п. Кажи все-пак какъв цвят е колата ?
Отговори

georgiev10 снимка georgiev10 06 юли 2014 - 16:50

Аз моите ги боядисах в Казичене. Иван се казва човека има тема в tuning.bg, BasPower му е ника.
Отговори

ГостMaske_* 07 юли 2014 - 03:07

Колата е черна. Мерси за отговорите. Мисля да пробвам да ги боядисам, ще пусна снимки как са се получили.
Отговори

evil снимка evil 05 юни 2016 - 20:50

Ето как боядисах джантите на един приятел...добър ли съм , как мислите? :-) Публикувано изображение ...тук има още снимки http://etmnd.snimka....a-djanti.913347
Отговори

k opel e снимка k opel e 10 юни 2016 - 09:58

Преди няколко дни дойде време за боядисване на джантите на Астрата. Доста очукани бяха и нямаха никакъв вид, въпреки, че са от красивия модел. Свалихме гумите и махнахме вентилите. След това шлайфане с кръгла машина и шкурка 180.

Публикувано изображение

След това шлайфане на ръка между спиците със шкурка 1200.

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Китосване с алуминиев кит. След това пръскане с филер на Новол 2К 5+1. Корекция със софт кит.

Публикувано изображение

Боядисване с база под номер на Опел Z 147 на Новол и лакиране с лак NS 2K 2+1 също на Новол.

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Вече качени на колата.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

k opel e снимка k opel e 31 юли 2016 - 21:32

Ето и снимки на скъпи джанти прясно боядисани.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

А за тези ще покажа снимки след ремонта. Много са зле, но след много труд ще станат перфектни.

Публикувано изображение
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg