Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Масло за скоростна кутия

dusty rain снимка dusty rain 04 октомври 2020 - 10:43

 esil2, на 04 октомври 2020 - 09:03, каза:

Мисълта ми беше какво е количеството на маслото в кутията след като потече от пробката защото някъде четох че било 1.9л. Явно за да се докара по голямо количество през самата пробка няма да стане.

Вероятно тук
https://www.opel-inf...triebe/m32.html
За доливането начини всякакви, гравитачно, спринцовки, шприцове-за мързеливите, през сервизен отвор за работливите и т.н. Всичко опира до акъла и познанията на майстора.
Относно количеството, преди 5-6 години всеобщото мнение беше доливане до 2,2 литра. Две три години след това беше вече 2,4 към настоящия момент е 2,7. Няма да се учудя ако след още няколко стигне 3,5. На твое място бих спазвал златната среда от +0,5 литра, при твърде малко количество ефекта може и да липсва а при твърде много да се появят и нежелани допълнителни.
Мнението беше редактирано от dusty rain: 04 октомври 2020 - 10:50
Отговори

esil2 снимка esil2 04 октомври 2020 - 12:12

 dusty rain, на 04 октомври 2020 - 10:43, каза:

Вероятно тук
https://www.opel-inf...triebe/m32.html
За доливането начини всякакви, гравитачно, спринцовки, шприцове-за мързеливите, през сервизен отвор за работливите и т.н. Всичко опира до акъла и познанията на майстора.
Относно количеството, преди 5-6 години всеобщото мнение беше доливане до 2,2 литра. Две три години след това беше вече 2,4 към настоящия момент е 2,7. Няма да се учудя ако след още няколко стигне 3,5. На твое място бих спазвал златната среда от +0,5 литра, при твърде малко количество ефекта може и да липсва а при твърде много да се появят и нежелани допълнителни.

100 човека да питаш всеки с различно мнение. Лично аз скоро долях през пробката около 300гр и като потече веднага я затворих, демек е станало 2.2л. Сега мисля да долея още максимум 0.5л но мисля че се сваляше акумулатора не съм наясно много, така че ще съм ти благодарен ако дадеш един жокер къде точно да я търся тази пробка и евентуално какъв е номера на шестограма.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 04 октомври 2020 - 12:23

 esil2, на 04 октомври 2020 - 12:12, каза:

100 човека да питаш всеки с различно мнение. Лично аз скоро долях през пробката около 300гр и като потече веднага я затворих, демек е станало 2.2л. Сега мисля да долея още максимум 0.5л но мисля че се сваляше акумулатора не съм наясно много, така че ще съм ти благодарен ако дадеш един жокер къде точно да я търся тази пробка и евентуално какъв е номера на шестограма.

Мисля беше Торкс 50 не е шестограм! По лошото е че в поне 40% от случаите се чупи тапата поради момента с който е затегната 30Nm.
Иначе е под стойката на акумулатора(нямам снимка но в гугъл излизат доволно).
Мнението беше редактирано от dusty rain: 04 октомври 2020 - 12:24
Отговори

esil2 снимка esil2 04 октомври 2020 - 13:54

С това чупене направо ме отказа, по добре да си мирувам
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 04 октомври 2020 - 18:52

Ръгаш две тънки маркучета в пробката-едното за отдушник през другото маслото, уплътняваш с кухненско фолио и си ти. Пък ако са с различни диаметри и единия е в другия и от уплътнение няма нужда.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 04 октомври 2020 - 19:03

На моята Вектра Б X18XE1, наливам маслото за скоростите през датчика за задна скорост.За целта са нужни двама човека.Развивам датчика и навирам в дупката тънък маркуч с фуния на другия край.Развивам и пробката за ниво.Един налива масло във фунията, друг дебне на пробката кога ще потече.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 04 октомври 2020 - 20:50

 ivan_pop, на 04 октомври 2020 - 19:03, каза:

На моята Вектра Б X18XE1, наливам маслото за скоростите през датчика за задна скорост.За целта са нужни двама човека.Развивам датчика и навирам в дупката тънък маркуч с фуния на другия край.Развивам и пробката за ниво.Един налива масло във фунията, друг дебне на пробката кога ще потече.

Еееееех ако Н-ката беше Вектра щяхме всички само да си свиркаме и газ до дупка...ама нЬе Е, и греда.
Отговори

Митрофан снимка Митрофан 13 април 2021 - 08:50

 technine, на 21 април 2009 - 14:18, каза:

Извинявам се ако пускам тема по която е писано но имам няколко въпроса за вектра автоматик96г.На колко км се сменя маслото в скоростите,какво масло да сложа и друго сменява ли се с маслото?

Преместих мнението ти във вече отворената такава тема.
Следващия път разгледай, ползвай търсачката и тогава пускай теми <_<



Здравейте колеги.
Въпросът ми е : на старата ми Вектра С 20 NE и доляха 700 мл. Диференциално масло в скоростната кутия - фатално ли е?
Отговори

d_kalchev снимка d_kalchev 07 август 2021 - 19:29

Някой има ли представа, на какви километри приблизително се сменя маслото в скоростната кутия? Моята наближава 100 хиляди километра.
Става въпрос за Инсигния с ръчни скорости, бензинова.
Отговори

Ivo0913 снимка Ivo0913 04 ноември 2021 - 21:45

На скоро открих подводен камък на Астра H GTC 1.7 cdti 100 коня,маслото на трансмисията по принцип било предвидено за целият експлоатационен срок на автомобила,на скоро видях теч на масло по алтернатора ,по картера...мислех си ,че е двигателно масло ....обаче под колата сутрин нямаше никакви петна което ме доведе до мисълта,че хвърля по малко в движение,в разни теми прочетох,че има вакуумни маркучи при алтернатора които се пукат и тече от тях по малко...да ама не...маркуча здрав...в крайна сметка се оказа че семеринга на диференциала се е износил и от там малко по малко е изтичало трансмисионно масло....след като източих маслото на трансмисията се оказа ,че са останали 1.300 грама при нужните 2.3,2.4 маслото трябва да е прозрачно червено ...а това което извадих беше чисто черно.Истински късмет,че го хванах на време.Колата е на 265 000.На кратко ,един семеринг за 10 лева може да те вкара маса пари диференциал,скоростна кутия и т.н.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 05 ноември 2021 - 20:02

60-80K km. Зависи и какво се има предвид под "експлоатационен срок" на автомобила.
Някои си сменят колите през месец - други през няколко години, трети - докато ги остави на пътя.
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 05 ноември 2021 - 20:03
Отговори

esil2 снимка esil2 19 февруари 2022 - 14:34

Вече 30хил изминах с моята Astra H Z17DTJ но имам един въпрос. От както я взех от време на време имаше едно краткротрайно виене в скоростите независимо на коя предавка е. Долях 1л масло да увелича количеството и макар да се появи леко подобрение и до ден днешен проблема си го има, иначе скоростите си включват добре и други проблеми с тях нямам. Сега се чудя дали да не и сменя маслото или към старото да сложа добавка на бардал за скорости с цел да ги запазя за още км. Третия вариант е да си я карам така колкото изкара толкова. Очаквам съвети и препоръки.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 19 февруари 2022 - 17:19

Сменяй маслото с предписаното от Opel за твоята скоростна кутия!
Свали картера, почистване, оглед, смяна на гарнитурата и чак тогава новото масло.
Под експлоатационен срок в нормалните държави разбират около 5 години и 150-200000км.
Тези добавки от какъвто и да е вид и марка са само пари на вятъра! Освен, ако не искаш да я закърпиш за продажба.
Няма да ти изхвърлят мръсотиите и стружките нито от двг, нито от кутията.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 19 февруари 2022 - 19:49

 esil2, на 19 февруари 2022 - 14:34, каза:

Вече 30хил изминах с моята Astra H Z17DTJ но имам един въпрос. От както я взех от време на време имаше едно краткротрайно виене в скоростите независимо на коя предавка е. Долях 1л масло да увелича количеството и макар да се появи леко подобрение и до ден днешен проблема си го има, иначе скоростите си включват добре и други проблеми с тях нямам. Сега се чудя дали да не и сменя маслото или към старото да сложа добавка на бардал за скорости с цел да ги запазя за още км. Третия вариант е да си я карам така колкото изкара толкова. Очаквам съвети и препоръки.

Брат ми прави упражнението с фукс 75в85 уж хомологирано за въпросната кутия, 3 литра +бардала след година и половина ремонт на кутията-смяна на всички лагери, ако искаш.
Отговори

esil2 снимка esil2 19 февруари 2022 - 21:14

 dusty rain, на 19 февруари 2022 - 19:49, каза:

Брат ми прави упражнението с фукс 75в85 уж хомологирано за въпросната кутия, 3 литра +бардала след година и половина ремонт на кутията-смяна на всички лагери, ако искаш.

Извини ме не схванах какво точно искаш да ми подскажеш
Мнението беше редактирано от esil2: 19 февруари 2022 - 21:19
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 19 февруари 2022 - 21:37

Какво не е ясно?
Човекът казва, че са си правили експеримент с други масла и разни добавки и се строшила кутията.

Слагай опелско масло и толкова, друго не ти трябва.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 19 февруари 2022 - 21:38
Отговори

sathv снимка sathv 19 февруари 2022 - 22:40

Тя кутията си е била пътник още преди смяна на маслото. Затова са слагали и добавки. Това, че е умряла тотално по никакъв начин не се дължи на различното масло което са наляли. Тези кутии не са произведени от Опел и се вграждат в една камара автомобили, като само корпусите са им различни. Така, че опелското масло е едно от многото което се използва в тези кутии.
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 19 февруари 2022 - 22:49

 sathv, на 19 февруари 2022 - 22:40, каза:

Тя кутията си е била пътник още преди смяна на маслото.

Имаше го и тоз момент.

 sathv, на 19 февруари 2022 - 22:40, каза:

Това, че е умряла тотално по никакъв начин не се дължи на различното масло което са наляли.

Няма гаранция.

 sathv, на 19 февруари 2022 - 22:40, каза:

Така, че опелското масло е едно от многото което се използва в тези кутии.

Според личната ми статистика от препатили(двуцифрено число) с различни масла за М32 опелското е едно най-безпроблемните без да имам някакви лични пристрастия.
Отговори

esil2 снимка esil2 20 февруари 2022 - 08:28

Както казах понякога имам едно леко краткотрайно виене но вече 30хил си я карам така нито става по зле нито по добре. От добавки вече се отказах но запачвам да се замислям дали ако сменя маслото макар и опелско нещата няма да станат по зле, все пак това в кутията си е оригинално само дето съм долял 1л опелско.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 февруари 2022 - 11:08

Значи си долял и си "разредил" наполовина и пак се съмняваш?
Аз съм от тези, сменяли с опелско изцяло и няма грижи.

И налятото в завода масло не е вечно.
Купувай опелско 3 литра, наливай поне 2.8 и си свиркай.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 февруари 2022 - 11:10
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg